چگونه خوردن روزی یک سیب اضافه وزن را از ما دور نگه می دارد؟

خانه » اخبار » چگونه خوردن روزی یک سیب اضافه وزن را از ما دور نگه می دارد؟

مثل معروف انگلیسی که شاید خیلی از شما آن را شنیده باشید می گوید (An apple a day keep the doctor away ) یعنی روزی یک سیب شما را از دکتر بی نیاز خواهد کرد. شاید سیب بتواند این کار را بکند شاید هم نتواند، اما مطمئنا روی ترازو تغییراتی برایتان دارد. با استفاده از این نکات سیب را وارد برنامه غذایی خود کنید تا ببینید چگونه به کاهش وزنتان کمک می کند.

لاغری با سیب

صبحانه: جایگزینی کم کالری

بلغور جو دو سر برای صبحانه انتخابی عالی است. بشقاب غلات خود را با شربت افرا شیرین کنید ( یک هشتم فنجانش معادل ۱۰۰کالری است ) و یا به مقدار بیشتری پوره سیب شیرین نشده به آن اضافه کنید ( نصف فنجان پوره سیب حدود ۵۱ کالری دارد ). با این جایگزینی در طول هفته نه تنها ۳۴۳ کالری کمتر استفاده کردید بلکه ۹٫۱ گرم فیبر نیز جذب بدن شده است.

 

میان وعده صبح یا بعد از ظهر خود را با فیبر پر کنید تا اسیر پرخوری نشوید

سیب نه تنها مزه ای عالی دارد بلکه سرشار از فیبر است که جلوی گرسنگی را می گیرد. به عنوان میان وعده یک سیب بزرگ با پوست میل کنید ( ۱۲۰ کالری )، با این کار ۵٫۵ گرم فیبر دریافت خواهید کرد. مقدار زیاد آبی که سیب دارد به همراه فیبرش کمکتان می کند تا وعده ی بعدی سیر بمانید.

 

بمب های کالری را کنار بزنید

نصف فنجان بستنی شکلاتی ۲۵۰ کالری دارد.
دو کلوچه شکلاتی با هم ۱۷۸ کالری دارند.
نصف یک شکلات تلخ اورگانیک حدود ۳۰۰ کالری دارد.
حساب کنید خیلی از ما عادت داریم بعد از وعده های اصلی چنین غذاهایی مصرف کنیم، به جای این کار در کالری صرفه جویی کنید و از شیرینی طبیعی لذت ببرید. یک سیب کوچک ( ۸۰ کالری ) را قطعه قطعه کنید، یک قاشق غذا خوری عسل ( ۶۴ کالری ) روی آن بریزید، و روی سیب و عسل دارچین بریزید مجموع اینها می شود ۱۴۴ کالری. و یا می توانید مرکز یک سیب متوسط را خالی کنید و با مقداری گردو و کشمش پرش کنید کمی روی این مواد شربت افرا بریزید و سیب را کمی داخل فر قرار دهید.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*