رژیم لاغری؛ بهترین رژیم لاغری سریع کدام است؟

خانه » رژیم ها » رژیم لاغری » رژیم لاغری؛ بهترین رژیم لاغری سریع کدام است؟
در یک رژیم لاغری اصولی باید از تمام مواد غذایی استفاده کنید

اگر فرصت ندارید مقاله را مطالعه کنید، فایل صوتی آن را گوش بدهید:

کم و بیش یک تصور مشترک از رژیم لاغری بین همه ما وجود دارد. اینکه برای لاغر شدن سریع، باید خودمان را محدود کنیم. اما رژیم لاغری به معنی محروم شدن از غذاها یا محدود کردن برنامه غذایی به چند خوراکی خاص نیست. منظور از رژیم لاغری سریع، رسیدن به وزن مناسب و تناسب اندامی است که با سلامت عمومی بدن همراه باشد. همه ما برای حفظ سلامت و کنترل وزن به مقدار مشخصی از غذاها نیاز داریم. پس مصرف بیش از اندازه آن‌ها باعث افزایش وزن‌مان می‌شود. اما بهترین رژیم لاغری کدام است؟ با ما همراه باشید.

بهترین رژیم لاغری چه ویژگی‌هایی دارد؟

هر رژیم اصولی و درستی، بر پایه‌ی قانون‌های مشخصی طراحی شده است. به‌عنوان مثال یک رژیم اصولی و صحیح باید دارای تمام گروه‌های غذایی باشد و فرد را به خوردن یک سری غذاهای خاص محدود نکند. رژیم‌های غذایی معتبر در کنار کاهش وزن؛ باید سبک زندگی شما را تغییر داده و شما را به سمت سالم خوردن، سوق بدهند. در ادامه قانون‌ها و ویژگی‌های یک رژیم معتبر را بررسی می‌کنیم.

۱- رژیم لاغری هیچ‌کس مانند رژیم دیگری نیست

در روش‌های لاغری غیر اصولی سن، وزن، جنسیت، قد و میزان فعالیت جسمی تأثیری در برنامه غذایی ندارد. یعنی در آن‌ها، هر سنی که باشید و هر وزنی که داشته باشید، باز هم برنامه غذایی‌تان با بقیه فرقی نمی‌کند. این در حالیست که در بهترین رژیم لاغریِ اصولی و معتبر تمام ویژگی‌های یک فرد در نظر گرفته می‌شود. سپس، برنامه غذایی، متناسب با آن ویژگی‌ها چیده می‌شود. به‌عنوان مثال در یک رژیم اصولی، کالری مورد نیاز زنان و مردان متفاوت است و یا هرچه بلند قدتر باشید به کالری بیشتری نیاز دارید.

۲- شامل تمام گروه‌های غذایی می‌شود

همانطور که از پیش گفته شد یک رژیم لاغری خوب شامل همه گروه‌های غذایی می‌شود. اکثر رژیم‌های نامعتبر، خوردن برخی از گروه‌های غذایی را محروم می‌کنند یا فقط اجازه خوردن یک سری غذاهای خاص را می‌دهند. به‌عنوان مثال فقط در آن‌ها می‌توانید گروه‌های پروتئینی را بخورید و از خوردن کربوهیدرات محرومید. بدن برای انجام کارها به سوخت و ساز نیاز دارد و سوخت بدن کربوهیدرات است. شما باید بهترین رژیم لاغری را انتخاب کنید تا از سوخت اصلی بدن محروم نشوید.

در یک رژیم لاغری اصولی باید از تمام مواد غذایی استفاده کنید

۳- رژیم لاغری اصولی هیچ وعده غذایی را حذف نمی‌کند

بسیاری از رژیم‌ها برای کاهش وزن سریع‌تر، یک یا دو وعده را حذف می‌کنند. به‌عنوان مثال اجازه خوردن وعده شام را نمی‌دهند و یا هیچ میان‌وعده‌ای در برنامه غذایی آن‌ها در نظر گرفته نمی‌شود. رژیم لاغری اصولی، باید هر سه وعده اصلی صبحانه، نهار، شام و همچنین سه الی چهار میان‌ وعده را داشته باشد. اگر وعده غذایی را حذف کنید، به‌زودی از رژیم گرفتن خسته می‌شوید و دائماً احساس گرسنگی می‌کنید. برای همین با کوچک‌ترین وسوسه‌ای رژیم خود را می‌شکنید. در یک رژیم لاغری خوب، هیچ موقع احساس گرسنگی نخواهید داشت.

بعضی از رژیم‌ها، به‌شدت کم‌کالری یا محدودند. اگر این رژیم‌ها را امتحان کنید، متوجه می‌شوید که دائماً احساس گرسنگی دارید. همین احساس گرسنگی دائمی، باعث می‌شود از برنامه غذایی خود خسته شوید و رژیم را نیمه‌کاره رها کنید. بهترین رژیم غذایی برای لاغری، برنامه‌ای است که میزان کالری مناسب هر فرد را در نظر بگیرد و تنوع غذایی بالایی داشته باشد.

۴-  رژیم لاغری خوب به صرفه است

رژیمی اصولی است که نیاز به هزینه‌های اضافی برای خرید داروهای لاغری، دمنوش، قرص و غذاهای خاص نداشته باشد. یعنی به غذاهای خاص محدود نشود یا آن‌قدر پرخرج نباشد که هر کسی از عهده‌ی خرید غذاهای آن برنیاید. رژیم آنلاین یکی از این رژیم‌های کم‌هزینه است. با رژیم‌های آنلاین می‌توانید در وقت و هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید؛ چرا که نیاز به مراجعه‌ی حضوری برای دریافت رژیم و مشاوره نخواهید داشت.

۵- رژیم لاغری خوب شما را تنها نمی‌گذارد

بسیاری از رژیم‌های غذایی بعد از ثبت نام و دریافت برنامه غذایی، پرونده‌شان بسته می‌شود. خودتان باید آنقدر پشتکار داشته باشید که بتوانید تا آخر راه را ادامه دهید. در چنین رژیم‌هایی نبود یک پشتیبان یا راهنما به‌شدت به چشم می‌خورد. کسی نیست به شما بگوید چه کاری باید انجام دهید یا اگر با مشکلی رو به رو شدید، راه حلی به شما ارائه کند. ثبت نام در یک برنامه غذایی لاغری، اول راه است. برای اینکه به خوبی و سلامت، راه کاهش وزن را به انتها برسانید، به یک تیم پشتیبانی نیاز دارید تا شما را راهنمایی کند و به سوال‌ها یا مشکل‌های پیش آمده احتمالی پاسخ دهد.

۶- رژیم غذایی اصولی عجله‌ای برای کاهش وزن ندارد

رژیم‌های زیادی برای درمان بیماری‌های خاص یا تناسب اندام ورزشکاران و مدل‌ها وجود دارد. این رژیم‌های غذایی برای لاغری، در مدت زمان کوتاه، کاهش وزن زیادی را وعده می‌دهند. بسیاری از افراد با وجود اینکه نیازی به این دست رژیم‌ها ندارند؛ اما بازهم وسوسه می‌شوند تا به کاهش وزن سریع برسند. به خاطر داشته باشید که این وزن و چربی‌ها، در طول سالیان دراز، در بدن ما جمع شده و به هیچ وجه یک شبه از بین نمی‌رود.

اکثر افرادی که چنین رژیم‌هایی را انتخاب می‌کنند، شاید در عرض یک هفته وزن زیادی هم کم کنند؛ اما این کاهش وزن دائمی نیست و بعد از پایان دوره رژیم دوباره وزن قبلی و یا حتی بیشتر از آن برمی‌گردد. چرا که در این مدت صرفاً آب و ماهیچه‌های بدن از بین رفته‌اند و چربی‌ها همچنان در جای خود باقی هستند. بسیاری از افرادی که سریع وزن‌شان را پایین می‌آورند، دچار افتادگی و شل‌شدگی پوست می‌شوند. ریزش مو، سو‌ءهاضمه، تیره شدن رنگ پوست، یبوست و کمبود ویتامین از دیگر عوارض جانبی کاهش وزن سریع است.

افتادگی پوست یکی از مضرات لاغری سریع است

رژیم دکتر کرمانی؛ بهترین رژیم لاغری سریع و کامل

حالا که از ویژگی‌های یک رژیم خوب و اصولی گفتیم، وقت آن رسیده است که ویژگی‌های رژیم دکتر کرمانی را بررسی کنیم. برخی از ویژگی‌های رژیم دکتر کرمانی شامل موارد زیر است:

  • در رژیم دکتر کرمانی میزان غذاهای مورد نیاز هر شخص بر اساس فاکتورهایی مثل وزن، قد، سن، جنسیت و سطح فعالیت تعیین می‌شود.
  • به شما سبک زندگی سالم را آموزش می‌دهد. به ‌منظور حفاظت از سلامت شما، هیچ عجله‌ای در کاهش وزن ندارد.
  • در این رژیم نیازی به پخت غذای جداگانه و خاص برای خود ندارید. به‌راحتی می‌توانید هر غذایی دوست داشتید انتخاب کنید و با خانواده همسفره شوید.
  • این رژیم، پرهزینه و وقت‌گیر نیست. می‌توانید به راحتی، از طریق اینترنت و به صورت آنلاین برنامه غذایی خود را دریافت کنید و در مواردی که مشکلی برایتان پیش آمد، با پشتیبان‌ها ارتباط برقرار کنید.
  • همیشه در دسترس است. در هر زمان و مکانی به‌راحتی می‌توانید به رژیم خود دسترسی داشته باشید.
  • با رژیم دکتر کرمانی تنها نیستید. تیم پشتیبانی دکتر کرمانی همیشه همراه شماست. این تیم نه تنها پیشرفت شما را بررسی می‌کند، بلکه اگر در طول رژیم به مشکلی برخوردید، به راحتی آن را برطرف می‌کند.
  • بعد از کاهش وزن نیز شما را تنها نمی‌گذارند. با برنامه رژیم تثبیت وزن به شما این اطمینان را می‌دهند که وزن‌تان هیچگاه باز نخواهد گشت.
  • با رژیم دکتر کرمانی هیچ‌وقت احساس گرسنگی نمی‌کنید؛ چون به‌جزء وعده‌های اصلی، همیشه میان وعده‌های کم‌کالری و سیر‌کننده‌ای برای شما در نظر گرفته شده است.
  • همه‌ی گروه‌های غذایی در برنامه این رژیم لاغری وجود دارد. بنابراین نیازی نیست نگران کمبود ویتامین‌ها، املاح معدنی و پروتئین‌ها باشید.

چرا رژیم غذایی سالم برای افراد دارای اضافه وزن از نان شب واجب‌تر است؟

کاهش وزن و لاغری، آثار شگفت انگیزی روی تناسب اندام، درمان بیماری‌ها و بهبود ارتباطات اجتماعی دارد که در ادامه تمامی این موارد را بررسی خواهیم کرد:

۱- تناسب اندام

اولین و مهم‌ترین تأثیر کاهش وزن، روی تناسب اندام است. بدون شک بیشترین تأثیر کاهش وزن روی پهلو‌ها و شکم است. کاهش چربی‌های شکمی یا به اصطلاح آب شدن شکم، تأثیر بسیار زیادی روی خوش اندام شدن شما دارد. اگه این رژیم همراه با ورزش باشد این تأثیر دو چندان می‌شود.

۲-  درمان بیماری‌ها

شاید جالب باشد بدانید که دلیل اصلی بسیاری از بیماری‌ها، مانند دیابت، فشار خون بالا، کبد چرب، چربی خون، آرتروز، دیسک کمر، زانو درد و کمردرد، اضافه وزن است. با یک نگاه به آمار و ارقام متوجه می‌شوید که هزینه‌ی درمان و بهبودی این بیماری‌ها، بسیار بیشتر از دریافت یک رژیم لاغری است. اگر رژیم لاغری، اصولی و درست باشد کمک بسیاری به بهبود و پیشگیری بیماری‌ها می‌کند.

۳- بهبود ارتباطات اجتماعی و افزایش اعتماد به نفس

اگر با افرادی که اضافه وزن داشتند و حالا به وزن سلامت و ایده‌آل خود رسیده‌اند، صحبت کنید، همه‌ی آن‌ها می‌گویند که کاهش وزن بر روابط اجتماعی‌شان تأثیر به‌سزایی داشته، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده‌اند، راحت‌تر در جمع‌ها حضور پیدا می‌کنند و دیگر مانند پیش گوشه‌گیر و منزوی نیستند.

اراده کنی هر
فروشـگاهی
کمد لباستـه
همین الان ثبت نام کن
kermany

سؤالات متداول درباره رژیم لاغری سریع

۱- با بهترین رژیم لاغری چند کیلو می‌توان وزن کم کرد؟

مقدار کاهش وزن در رژیم‌های لاغری مختلف فرق دارد. اما کاهش وزن در یک رژیم خوب، چیزی بین ۲٫۵ تا ۴ کیلو است. یعنی نباید بیشتر از ۴ کیلو در ماه وزن کم کنید. در غیر اینصورت، به بدن‌تان آسیب می‌رسانید.

۲- کدام روش لاغری از همه بهتر است؟

بهترین روش برای کاهش وزن، پیروی از یک رژیم لاغری اصولی به همراه ورزش است. لاغری با دستگاه موضعی نیز روش مناسبی است؛ اما همانطور که گفته شد بر کاهش وزن تأثیری ندارد و فقط سایز شما را کم می‌کند.

۳-  آیا رژیم لاغری به درمان بیماری‌ها کمک می‌کند؟

بله. از آنجایی که دلیل خیلی از بیماری‌های مزمن مثل دیابت، فشار خون، چربی خون، کبد چرب، زانو‌درد و کمر‌درد اضافه وزن است؛ کاهش وزن می‌تواند این بیماری‌ها را مهار یا کنترل کند.

تنوع رژیم لاغری این روزها به شدت زیاد است. هنگام انتخاب بهترین رژیم لاغری به یاد داشته باشید، رژیم لاغری سریع عوارض جانبی زیادی به همراه دارد. لاغر شدن سریع اشتباه است. کاهش وزن امری زمان‌بر است و یک شبه اتفاق نمی‌افتد. همانطور که گفته شد، بهترین راه برای کاهش وزن، پیروی از یک برنامه غذایی سالم، اصولی و روتین ورزشی متناسب با توانایی‌های بدن شماست.

درمان بسیاری از بیماریها در رعایت یک رژیم لاغری اصولی و صحیح است.

Sending
امتیاز کاربرها
3.68 (395 رای)
  به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

منا ۱۶ مرداد ۱۳۹۸

سلام. من 10 کیلو اضافه وزن دارم. الان تو هفته چهارم رژیم میوه و سبزی هستم.کاهش وزنم به کندی است. به حدی که برای اطرافیان چندان محسوس نیست. تصمیم گرفتم مصرف میوه و سبزی رو هم محدود کنم. مخصوصا خرما رو. روزی 30 الی 40 دقیقه ورزش شکمی به صورت دراز کشیده انجام میدم. اگر مطلبی جهت راهنمایی ام هست ممنون میشم بفرمایید.

کارشناس به اندام ۲۰ مرداد ۱۳۹۸

سلام دوست عزیز. پیشنهاد ما به شما این هست که یک رژیم اصولی، همراه با ورزش رو در پیش بگیرید. یک سبک زندگی صحیح که در کاهش وزن اصولی به شما کمک کنه. توصیه می کنم هیچ ماده غذایی رو از توی سفره تون حذف نکنید بدن شما به همه مواد غذایی نیاز داره. ترکیب ورزش های قدرتی و هوازی برای شما بسیار مفید هست.

فاطمه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸

سلام من ١٨ساله هستم قدم ١٦٥وزنم ٨٣ چطوري در يك ماه به وزن ٦٤ برسم؟

کارشناس به اندام ۲۰ مرداد ۱۳۹۸

سلام و روز بخیر. کاهش وزن 19 کیلویی در یک ماه مساوی هست مرگ. شاید همچین چیزی ممکن باشه اما ما به هیچ وجه اون رو به کسی توصیه نمی کنیم. یک رژیم غذایی اصولی می تونه در یک ماه چیزی حدود 4 الی 5 کیلو از وزن شما رو کم کنه و حتی ممکنه در ماه های بعد این مزان از 4، 5 کیلو هم کمتر باشه. به این موضوع هم توجه داشته باشید که هر چه سریع تر وزن کم کنید، زودتر هم دچار بازگشت وزن خواهید شد.

محیا ۱۴ مرداد ۱۳۹۸

سلام خسته نباشید من چطوری میتونم تو یک ماه پنج کیلو لاغر بشم ؟؟

کارشناس به اندام ۱۴ مرداد ۱۳۹۸

سلام. ببینید دوست گرامی کاهش وزن به خیلی از فاکتورها بستگی داره و میزان کالری که فرد باید در روز دریافت کنه برای افراد مختلف فرق می کنه. این موضوع کاملا با سن، جنسیت، میزان تحرک، بیماری ها و مواردی از این قبیل مرتبط هست. اما میشه گفت که اکثریت قریب به اتفاق کسانی که رزیم دکتر کرمانی رو گرفتن توی ماه اول تونستن چیزی حدود 4 کیلو کم و یا حتی بیشتر کم کنن، پس کاهش وزن 4، 5 کیلو در ماه اول رژیم یک موضوع غیر قابل انجام نیست. برای مشاوره ی رایگان در این زمینه عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن و راهنماییتون کنن.

متین ۱۴ مرداد ۱۳۹۸

سلام من قدم ۱۷۵ و وزنم ۱۰۵کیلو و حدود ۳۰کیلو اضافه وزن دارم کبدم هم چربی گرید ۲داره لطفا راهنمایی کنید میتونم از این رژیم استفاده کنم یا نه ممنون

کارشناس به اندام ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

سلام دوست عزیز. بله هیچ مشکلی نداره شما می تونید با خیال راحت از این رژیم استفاده کنید.

محیا ۱۳ مرداد ۱۳۹۸

سلام خسته نباشید من قدم ‌۱۶۱ و وزنم ۷۴ کیلو هست چطوری میتونم تو یک ماه ده کیلو کم کنم

کارشناس به اندام ۱۴ مرداد ۱۳۹۸

سلام و وقت بخیر. کاهش وزن ده کیلویی در یک ماه عدد بالایی هست، شاید غیر ممکن نباشه اما مطمئنا آسیب های زیادی به بدن می زنه (مثل ریزش مو، سوء تغذیه، بیماری های گوارشی و ...) و محکوم به بازگشت وزن سریع هست. پیشنهاد می کنم اگر قصد کاهش وزن دارید یک رژیم غذایی صحیح و ورزش رو در کنار هم انجام بدید تا حداکثر میزان کاهش وزن رو تجربه کنید. اگر به راهنمایی بیشتری در این زمینه نیاز دارید عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن.