رژیم لاغری سریع بدون گرسنگی ؛ 2.5 تا 5 کیلو کاهش وزن در 7 روز

درمان چاقی، رژیم لاغری، عادات غذایی، مقالات

  آیا رژیم لاغری سریع امکان دارد؟ در این مقاله سعی داریم روش هایی را به شما آموزش دهیم که بدون تحمل گرسنگی و با رعایت اصول ساده به تناسب اندام برسید و رژیم لاغری سریع را تجربه کنید. برای دانستن این روش ها با ما همراه شوید.

  راه های زیادی وجود دارد که با کمکشان سریع چربی بسوزانیم. با این حال بیشتر این راه ها باعث می شوند گرسنه و ناراضی شوید. اگر قدرت اراده آهنینی ندارید، گرسنگی باعث می شود خیلی سریع در مقابل این روش ها تسلیم شوید.
  برنامه ای که اینجا می خواهیم به آن بپردازیم:

  • کاهش اشتها به صورت چشمگیر
  • رژیم لاغری سریع ، بدون احساس گرسنگی
  • بهبود همزمان سلامت متابولیک

   

  1- برای لاغری سریع مصرف قند و نشاسته ها را کاهش دهید یا قطع کنید

  مهمترین بخش این برنامه این است که مصرف قند و نشاسته ها را حذف و یا کم کنید. بعد از این مرحله سطح گرسنگی تان پایین می رود و در پایان کالری بسیار کمتری دریافت می کنید. حالا به جای سوزاندن کربوهیدرات برای به دست آوردن انرژی، بدن از چربی های ذخیره شده، تغذیه می کند.

  از دیگر مزایای حذف یا کاهش مصرف کربوهیدرات کاهش سطح انسولین است که باعث می شود کلیه، سدیم و آب اضافی بدن را دفع کند. این فرآیند نفخ و آب اضافی بدن را از بین می برد. گاهی با این روش یا تخلیه آب اضافی بدن 5 کیلوگرم یا بیشتر، از وزن بدن کم می شود، مخصوصا در هفته های اول رژیم لاغری که هم آب بدن و هم چربی ها از وزن بدن کم می شود. مصرف کربوهیدرات ها را کم کنید تا به صورت خودکار کالری کمتری دریافت کنید و گرسنگی هم نکشید.

  رژیم لاغری سریع با کاهش قند

  2- برای لاغری سریع پروتئین، چربی و سبزیجات بخورید

  هرکدام از وعده هایتان باید شامل یک منبع پروتئین، یک منبع چربی و سبزیجات کم کربوهیدرات باشد. وقتی وعده های غذایی تان را این گونه بچینید به صورت خودکار مقدار مصرف کربوهیدرات به 20 تا 50 گرم در روز می رسد.

  منبع پروتئینی:

  • گوشت: گوشت گاو، مرغ، بره و غیره
  • ماهی و غذاهای دریایی: سالمون، میگو و غیره
  • تخم مرغ: تخم مرغ کامل به همراه زرده یکی از بهترین انتخاب ها است.

  اهمیت خوردن مقدار زیادی پروتئین بسیار بالا است چون سرعت سوخت و ساز 80 تا 100 کالری در روز افزایش می یابد. همچنین خوردن غذاهای سرشار از پروتئین کمک می کند هوس های غذایی کمتر شوند و به سراغ غذاهای ناسالم نروید، چون احساس سیری می کنید و در پایان روز تا حدود 440 کالری کمتر غذا مصرف می کنید. در هنگام کاهش وزن، پروتئین تبدیل به سلطان مواد مغذی می شود.

  رژیم لاغری سریع با مصرف پروتئین

  سبزیجات کم کربوهیدرات:

  • بروکلی
  • گل کلم
  • اسفناج
  • گوجه فرنگی
  • کلم
  • کلم بروکسل
  • کاهو
  • خیار

  از اینکه بشقاب تان با این سبزیجات کم کربوهیدرات پر شود، هراسی نداشته باشید.بدون اینکه از 20 تا 50 کالری از میزان دریافتی تان فراتر برود، مقدار زیادی از آنها را میل کنید. برنامه غذایی که بیشتر بر پایه گوشت و سبزیجات باشد دارای فیبر، ویتامین و مواد معدنی است که برای سالم ماندن به آنها احتیاج دارید.

  منابع چربی:

  • روغن زیتون
  • روغن نارگیل
  • روغن آوکادو
  • کرهرژیم لاغری سریع با روغن آووکادو

   

  2 تا 3 وعده در روز بخورید. اگر بعد از ظهر احساس گرسنگی داشتید، وعده چهارم را هم اضافه کنید. از خوردن چربی نترسید، بعضی افراد رژیم غذایی خود را هم کم کربوهیدرات می کنند هم کم چرب و با این کار نسخه شکست خود را می پیچند.

   

  رکورددار دکتر کرمانی می گوید: وقتی از رژیم لاغری دلسرد می شدم چه کار می کردم؟

  3- برای لاغری سریع سه مرتبه در هفته از وزنه استفاده کنید

  در چنین رژیمی لازم نیست برای لاغر شدن ورزش کنید اما ورزش هم توصیه می شود. بهترین گزینه این است که 3 تا 4 مرتبه در هفته به باشگاه بروید. خودتان را گرم کنید و مقداری وزنه بزنید. اگر تازه باشگاه رفتن را شروع کرده اید از مربی کمک بخواهید.

  وزنه زدن میزان کالری سوزی را افزایش می دهد و مانع کندی سرعت سوخت و ساز می شود. متاسفانه افرادی که بدون ورزش رژیم می گیرند بعد از مدتی دچار مشکل کندی سرعت سوخت و ساز می شوند.

  تحقیقات روی رژیم های کم کربوهیدرات نشان داده است که در حین کم کردن چربی، عضله سازی نیز انجام می شود. اگر کار با وزنه برایتان ممکن نیست ورزش های هوازی مانند پیاده روی، دویدن آهسته، دویدن با سرعت بالا، دوچرخه سواری و یا شنا را شدت دهید.

  رژیم لاغری سریع با دمبل زدن

   

  اختیاری – برای لاغری سریع هفته ای یک مرتبه مصرف کربوهیدرات را بیشتر کنید

  هفته ای یک روز به خود مرخصی بدهید و مقدار مصرف کربوهیدرات را افزایش دهید. بسیاری از مردم روزهای تعطیل را ترجیح می دهند. بسیار مهم است در این روزها از منابع سالم کربوهیدرات مانند بلغور جو دو سر، کوینو، برنج، سیب زمینی، سیب زمینی شیرین، میوه و غیره استفاده کنید .

  اما به خاطر داشته باشید تنها یک روز در هفته باشد و در صورتی که بیشتر از یک روز در هفته این کار را انجام دهید موفقیت چندانی در رژیم حاصل نمی شود. اگر می خواهید غذایی که سالم نیست بخورید، فقط در همین یک روز باشد.

  خوب است بدانید که افزایش میزان کربوهیدرات دریافتی ضروری نیست و اگر دوست داشتید، انجامش دهید؛ اما دریافت کربوهیدرات در یک روز هفته هورمون های چربی سوز مانند لپتین و هورمون های تیروئید را تقویت می کند. در طول چنین روزی ممکن است کمی وزن اضافه کنید که بیشتر آن را آب بدن تشکیل داده است و طی یکی دو روز بعد دوباره آن وزن را  کم خواهید کرد.

  رژیم لاغری سریع با کربوهیدرات

  رژیم لاغری سریع ؛ کنترل پروتئین و کالری چه؟

  تا وقتی مصرف کربوهیدرات پایین است و پروتئین، چربی و سبزیجات کم کربوهیدرات مصرف می کنید کالری شماری الزامی نیست. با این حال اگر می خواهید کالری غذای مصرفی را محاسبه کنید از  کالری شمار زیره استفاده کنید.

   

  نکاتی که رژیم لاغری سریع را آسان می کند

  1- صبحانه ای بخورید که پروتئین بالایی داشته باشد: خوردن صبحانه سرشار از پروتئین، در طول روز اشتها را کاهش می دهد و مقدار کالری مصرفی کل روز را پایین می آورد.

  2- از مصرف نوشیدنی های قندی و آب میوه پرهیز کنید: این موارد از چاق کننده ترین ها هستند و پرهیز از آنها به کاهش وزن کمک می کند.

  3- نیم ساعت قبل از وعده ها آب بنوشید: تحقیقات نشان داده است که نیم ساعت قبل از هر وعده نوشیدن آب طی 3 ماه کاهش وزن را تا 44 درصد افزایش می دهد.

  4- غذاهایی انتخاب کنید که با کاهش وزن سازگارند: برخی غذاهای خاص برای کاهش وزن بسیار مفیدند. یک لیست از این غذاها که به آن مراجعه کنید: چه غذاهایی باعث کاهش اشتها می شوند؟

  5- فیبر محلول بخورید: تحقیقات نشان داده اند که فیبر محلول چربی ها را مخصوصا در ناحیه شکم کاهش می دهد .

  6- چای یا قهوه بنوشید: اگر قهوه یا چای می نوشید ایرادی ندارد، چون کافئین موجود در آن ها سوخت و ساز را 3 تا 11 درصد تقویت می کند.

  7- بیشتر غذاهای کامل و غیر فرآوری شده بخورید: در یک رژیم غذایی سالم باید از غذاهای کامل استفاده شود. این غذاها سالم هستند، سیر کننده ترند و کمتر فرد را دچار پرخوری می کنند.

  8- غذای خود را آرام بخورید: کسانی که سریع غذا می خورند در طولانی مدت وزن بیشتری اضافه می کنند. آهسته غذا خوردن باعث احساس سیری و کنترل هورمون ها برای کاهش وزن می شوند.

  9- هر دو هفته خود را وزن کنید: از وزن خود غافل نشوید و آن را چک کنید اگر دچار استرس نمی شوید هر روز خود را وزن کنید. آگاهی از وزن اجازه نمی دهد رژیم غذایی را رها کنید.

  10- هر شب خوب بخوابید: خواب بی کیفیت یکی از خطرناکترین فاکتورها برای اضافه وزن است، بنابراین مواظب خوابتان باشید.

   

  رژیم لاغری سریع

  انتظارمان از رژیم لاغری سریع چه باشد؟

  در هفته اول انتظار کاهش 2.5 تا 5 کیلوگرم از وزن تان را داشته باشید بعد از آن، سرعت کاهش وزن کندتر می شود. یک فرد معمولی با رژیم غذایی سالم هفته ای 1 کیلوگرم کاهش وزن دارد. اگر تازه رژیم گرفته اید همه چیز ابتدا سریع پیش می رود. هرچه اضافه وزن تان بیشتر باشد، کاهش وزنتان نیز سریع تر پیش می رود.

  در چند روز اول ممکن است حس عجیبی داشته باشید. سالها بدنتان کربوهیدرات سوزانده است پس کمی طول می کشد تا به چربی سوزی عادت کند. به این حالت تب کتو نیز می گویند و معمولا چند روزه برطرف می شود. مقداری نمک اضافی به رژیم غذایی کمکتان می کند.

  رژیم لاغری سریع

   

  بعد از گذشت چند روز از رژیم لاغری سریع بیشتر افراد گزارش داده اند که احساس خوبی دارند و حتی از گذشته انرژی شان بیشتر است. برنامه غذایی کم کربوهیدرات سلامتتان را در زمینه های بسیاری ارتقا می دهد:

  • قند خون در این رژیم غذایی پایین می آید.
  • تری گلیسیرید پایین می آید.
  • کلسترول بد LDL کاهش می یابد.
  • HDL که همان کلسترول خوب است بالا می رود.
  • فشار خون تا حدود زیادی بهبود می یابد.
  در حال ارسال
  لطفا به این مطلب امتیاز دهید
  4.13 (78 votes)
   به اشتراک بگذارید

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  دیدگاه های شما

  فاطمه سلوکی ۲۵ تیر ۱۳۹۸

  فاطمه سلوکی قد 160 وزن 64

  مریم اصیلی - کارشناس به اندام ۲۶ تیر ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. ممنون از اینکه برای ما کامنت گذاشتید. بهتره که دقیقا بفرمایید از ما چه چیزی می خواید تا بهتر بتونیم راهنماییتون کنیم. اگر قصد ثبت نام در رژیم دکتر کرمانی رو دارید به لینک ثبت نام مراجعه کنید و اگر مشاوره می خواید عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

  آیناز پاک مهر ۲۲ تیر ۱۳۹۸

  عالی من در سه ماه که این رژیم رو استفاده کردم دوازده کیلو کم کردم و به وزن ایده آل خود م رسیدم ممنون ازشما

  آیناز پاک مهر ۲۲ تیر ۱۳۹۸

  من سه ماه مرتب از این رژیم استفاده کردم و 3کیلو بیشتر کم نکردم فقط واسه اسم در کردن

  مریم اصیلی - کارشناس به اندام ۲۳ تیر ۱۳۹۸

  سلام دوست گرامی. اصولا این رژیم برای افرادی هست که به دنبال یک کاهش وزن آهسته هستند. اساسا نکات تغذیه ای هستند که می تونن شما رو به یک سبک زندگی سالم برسونن. همین سه کیلو کاهش وزن کلی فشار رو از روی زانوها و مفاصل شما برمی داره و به سلامتیتون کمک می کنه. پس بی اهمیت بهش نگاه نکنید. موفق باشید.

  امیرحسین ۱۷ تیر ۱۳۹۸

  در حین اجرای رژیم غذایی ویتامین خاصی لازمه مصرف کنیم؟؟

  مریم اصیلی - کارشناس به اندام ۱۸ تیر ۱۳۹۸

  سلام. بله حتما برای جلوگیری از ریزش مو و عوارض احتمالی باید از مولتی ویتامین مینرال استفاده کنید تا بدنتون دچار کمبود ویتامین ها و مواد معدنی نشه.

  Shirin ۱۳ تیر ۱۳۹۸

  برنامه غذای برای کاهش سریع هم ارایه میگنید ؟؟ برایدکاهش ۸ کیلو در یک و نیم ماه ممنون

  مریم اصیلی - کارشناس به اندام ۱۴ تیر ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. اصولا رژیم لاغری سریع با عوارض بسیار زیادی همراه هست و به هیچ وجه توصیه نمی شه. رژیم دکتر کرمانی در یک بازه ی زمانی خاص می تونه شما رو به وزن ایده آل برسونه، اما طبق اصول تغذیه ای و با مصرف میزان کالری مورد نیاز به بدن. همین نکات تغذیه ای کوچک که به ظاهر بی اهمیت هست، دردراز مدت می تونه تغییرات زیادی ایجاد کنه. در صورتی که به راهنمایی و مشاوره ی بیشتر نیاز داشتید، عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن. موفق باشید.

  نگین ۱۲ تیر ۱۳۹۸

  سلام، من دو تا سوال دارم... یکی اینمه مصرف میوه تو این رژیم چه به چه صورت باید باشه مخصوصا اگر فرد مستعد یبوست باشه.... دوم اینکه میشه چند تا منبع پروتین ارزون قیمت که بشه هر روز استفاده کرد بگید؟

  مریم اصیلی - کارشناس به اندام ۱۲ تیر ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. به طور کلی مصرف میوه ها و سبزیجات به دلیل وجود فیبر حتما در رژیم توصیه می شه. فیبر موجود در میوه ها و سبزیجات از یبوست جلوگیری می کنه و موجب می شه کمتر احساس گرسنگی بکنید. منابع پروتئین گیاهی نسبت به پروتئین حیوانی ارزون تر هستن. می تونید از سویا، قارچ، عدس و لوبیا استفاده کنید.

  ۱میر ۰۴ تیر ۱۳۹۸

  به نظر من اصلا نباید غذا خورد من خودم بیست و پنج کیلو طی ۵ ماه کم کردم شما سوسلین بابا یکی میگه سخته یکی میگه فلان باید نخوری فقط من هیچ شام و ناهار هشت قاشق یا اصلا نمیخوردم

  فروغ ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

  خیلی رژیم سختهههههه

  مریم اصیلی - کارشناس به اندام ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

  بله دوست عزیز شاید شروع هر کاری که انسان انجام نداده باشه در ابتدا سخت باشه، اما اگر به آیده آلهاتون فکر کنید و بخواید بهش برسید باید پشتکار و تلاش داشته باشید

  پری ۲۳ خرداد ۱۳۹۸

  سلام، من با رژیم دکتر کرمانی در مدت یک ماه ۵کیلو وزن کم کردم اما چنان دچار ریزش مو شدم که بعد از گذشت چند سال ریزش موهام درست نشد، به هر متخصص تغذیه ایی هم گفتم که رژیم آقای دکتر رو گرفتم کلی دعوام کرد... به نظرم هر رژیمی اشکالات خودش رو داره، بهترین رژیم کم و درست خوردنه، شاید در مدت طولانی تری جواب بگیریم اما سلامتی مون حفظ میشه

  مریم اصیلی - کارشناس به اندام ۲۳ خرداد ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. از اونجا که گرفتن رژیم ممکنه موجب کمبود برخی از ویتامین های دریافتی از غذا بشه بنابراین برای جبران این ویتامین ها حتما باید از مکمل استفاده بشه. دلیل ریزش موی شما هم کمبود این ویتامین ها بوده

  محمد ۰۸ فروردین ۱۳۹۸

  با عرض سلام مطالب جالب و علمی هستند و بنظر میرسه برگرفته از کتابهای آقای دکتر رابرت اتکینز متخصص و جراح قلب آمریکایی هستش که رژیم لاغریش شامل چهار فازه و از مرحله القاء شروع میشه بهرحال مطالب مفید و کاربردی هستند

  زینب ۱۳ اسفند ۱۳۹۷

  سلام من با رژیم دکتر ۱۵ کیلو کم کردم و ب وزن دلخواهم رسیدم ولی متاسفانه تثبیت نگرفتم باز هم افتادم رو پر خوری الان دارم کتابهای دکتر رو مطالعه میکنم واقعا کاربردی هستن

  امیر ۱۳ اسفند ۱۳۹۷

  سلام من با رژیم دکتر ۱۵ کیلو کم کردم و ب وزن دلخواهم رسیدم ولی متاسفانه تثبیت نگرفتم باز هم افتادم رو پر خوری الان دارم کتابهای دکتر رو مطالعه میکنم واقعا کاربردی هستن

  NAFAS ۰۷ اسفند ۱۳۹۷

  سلام . من همه رژیم ها و برنامه پزشک های تهران را امتحان کردم . چون همیشه اضافه وزن داشتم . ولی در آخر متوجه شدم که همه رژیم های پزشکهای دیگر خلاصه ای از رژیم دکتر کرمانی است ولی با تغییرات کوچک و هزینه خیلی بالا . البته رژیم پزشکهای طب سنتی متفاوت .در آخر باز برگشتم سر همون رژیم دکتر کرمانی

  زهره ۰۱ بهمن ۱۳۹۷

  ممنون از مطالب خوبتون

  Susaan ۲۵ دی ۱۳۹۷

  مطلب خوبیه چطور رژیم بگیرم ۷۵ کیلو قدم ۱۶۰ میخام باردار شم

  آذر ۲۴ دی ۱۳۹۷

  خیلی خوب و کاربردی بود ممنون از دکتر و تیم خوبشون