چگونه ورزش کردن روزانه برایم آسان شد؟

چگونه ورزش کردن روزانه برایم آسان شد؟
چگونه ورزش کردن روزانه برایم آسان شد؟

 اجازه دهید تا برایتان توضیح دهم که من نه مربی ورزش هستم نه کارشناس تغذیه ونه متخصص در رژیم غذایی .دختری هستم که در طول مدت دانشگاه (بیش از چهار سال پیش ) به صورت جدی ورزش نکرده ام .از آن زمان به بعد هم برای نرفتن به باشگاه یا دنبال نکردن رژیم غذایی بهانه های زیادی آورده ام از جمله : سرم شلوغه ، برنامه کاری ام سخت و زیاد بود ، باشگاه خیلی دور است ،هوا برای دویدن خیلی گرم یا سرد است ،الان باران می آید و…..پس زمانی را برای ورزش کردن نمی گذاشتم.از زمان شروع کارم متوجه شدم که بیش تر روزها پشت میز نشسته ام ونه تنها فعالیتی ندارم، مواد غذایی پر کالری هم میخورم در نتیجه اضافه وزن پیدا کردم و احساس می کنم تنبل وکم تحرک شده ام .چند ماه پیش که برای تعطیلات به خانه برگشته بودم با خود گفتم هر روز صبح زود از خواب بیدار می شوم و ورزش می کنم ولی این کار را نکردم…با خود شرط بستم به باشگاه بروم ولی نرفتم …..خواستم هر روز پیاده روی کنم ولی این کار را هم نکردم ….چرا؟

زیرا ورزش کردن سخت و مشکل است !

فکر کردن به این که هر روز صبح نیم ساعت وقت بگذارم تا ورزش کنم برای من که در این چهار سال هیچ فعالیتی نداشتم سخت و طاقت فرساست . علاوه بر این ، نگران این هستم که نتوانم آن را ادامه دهم ویا اینکه تلاش های من بیهوده باشد . بنابراین با حرکات ساده شروع کردم که در اینجا می گویم چه کارهایی کردم .
بعد ازاحساس تنبلی و کم تحرکی و اضافه وزن، سعی کردم تا کار جدیدی انجام دهم .ابتدا از حرکات کششی شروع کردم و هر حرکت را فقط 10 بار میزدم مثل درازونشست ، شنا ، بشین و پاشو و حرکت پروانه . زمانی که حس میکردم می توانم بیش تر از ده بارتکرارکنم این کار را میکردم ولی خودم را خیلی تحت فشار نگذاشتم که بیش تر از ده بار باشد . بعد از مدتی هر حرکت را 20 بار وسپس 30 بار انجام دادم . به مرور تعداد حرکات رابیشتر کردم تا اینکه به 100 بار در روز رسید . بعضی مواقع هم بیشتر میزدم .
در نتیجه فهمیدم انرژی و انگیزه بیشتری برای ادامه دادن دارم .حتی می توانم در کنار این حرکات پیاده روی کنم یا بدوم .

با 10 بار زدن شروع کنید

این چیزی است که من یاد گرفتم و ممکن است برای شما هم مؤثر باشد . اگر درانجام یا ادامه دادن حرکات ورزشی مشکل دارید ابتدا سعی کنید هر حرکت را فقط 10 بار انجام دهید زیرا توانایی آن را دارید؛ امتحان کنید.
سپس آرام آرام تعداد دفعات را زیاد کنید تا زمانی که تفاوت را در خود احساس کنید در نتیجه 30 دقیقه ورزش کردن دیگر کار سخت و طاقت فرسایی به نظر نمی رسد وفردی خوش اندام خواهید شد .

 

3/5 - (3 امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*