درمان دیابت با رژیم لاغری

بیماری ها، پیش از رژیم، دیابت، مقالات

  درمان دیابت با رژیم لاغری

  یکی از مهم ترین عوامل برای پیشگیری از دیابت رژیم غذایی صحیح و انجام ورزش است  با غذاهایی که می خوریم می توانیم قندخون را کنترل یا بالا ببریم پس کاهش وزن می تواند موجب مهار دیابت نوع دو شود. حتی کاهش 5 درصدی از وزن تاثیر بسیاری در کنترل دیابت دارد بنابراین درمان دیابت با رژیم لاغری چیزی غیرممکن نیست.

   


  ثبت نام رژیم اینترنتی دکتر کرمانی

   

  درمان دیابت با رژیم لاغری چگونه است؟

  افراد می توانند با کاهش 15 کیلوگرم از وزن، دیابت نوع 2 را تا حدود زیادی به عقب باز گردانند. این در حالی است که باور عمومی می گوید دیابت یک بیماری دائمی است. اگر بیشتر افراد با این هدف درمان دیابت تلاش کنند و پزشکان نیز این مورد را مد نظر قرار دهند میزان مشکلاتی که مردم با این بیماری دارند و هزینه های درمان هر دو می توانند به شدت کاهش بیابند.

  افرادی که به تازگی مبتلا به دیابت نوع 2 دارند می توانند بعد از انجام یک برنامه غذایی کاهش وزن، میزان قند خون خود را به حالت طبیعی بازگرداندند. همچنین در یک تحقیق در سال 2016 افرادی که بیش از 10 سال مبتلا به دیابت نوع 2 بودند توانستند بعد از کاهش 15 کیلوگرم وضعیت قند خون خود را به حالت عادی باز گردانند.

  بنابراین شانس افراد برای درمان دیابت نوع 2 در پنج سال ابتدایی مبتلا شدن بیشتر است. دیابت نوع 2 یک بیماری است که بهترین روش پیشگیری از آن جلوگیری از افزایش وزن مخصوصا در ناحیه شکمی است اما کسانی که درگیرش شده اند نیز همچنان می توانند روی کاهش وزن حساب ویژه باز کنند. شاید همه نتوانند به چنین نتیجه ای برسند اما ارزشش را دارد که شانس شان را امتحان کنند. دریافت قرص و تزریق دارو در واقع درمان درجه دو این بیماری به حساب می آید و فرد مجبور است تا پایان عمر درگیر آن بماند.

  راهنماهای کنونی برای کنترل دیابت نوع 2 شامل کاهش سطح قند خون و خطر بیماری های قلبی است که به صورت کلی توسط داروها و توصیه هایی برای تغییر سبک زندگی از نظر برنامه غذایی و ورزش انجام می گیرد.

  اما بسیاری از افراد تلاشی برای کاهش وزن و تثبیت آن نمی کنند و دلیلش هم این است که نمی دانند با این کار ممکن است به صورت کامل بیماری را مهار کنند. بسیاری از پزشکان نیز از این مسئله آگاهی ندارند و شاید به همین خاطر است که راهنمایی و ترغیب مناسبی برای بیمارانشان در نظر نمی گیرند.

  بسیاری از مراکز خدماتی نمی توانند برنامه ساختارمندی برای کاهش وزن ارائه دهند اما در تحقیقاتی که انجام شد محققان روی برنامه غذایی کار کرده بودند. ما امیدواریم به زودی چنین برنامه هایی به زودی در دسترس عموم قرار بگیرد.

   

  توصیه ای برای درمان دیابت با رژیم لاغری

  توصیه نهایی این است که بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 تا جایی که می توانند برنامه غذایی بی خطری را جهت کاهش وزن و حفظ وزن کاهش یافته به کار بگیرند. هزینه برای یک برنامه غذایی مناسب در دراز مدت می تواند جلوی بسیاری از هزینه های درمانی دیگر را بگیرد پس از همین امروز به فکر باشید تا هم سلامتتان را دوباره بدست بیاورید و هم به جیب خود خدمتی کرده باشید.

   

  عدم درمان دیابت چه عوارضی دارد؟

  اگر دیابت نادیده گرفته شود، در بلند مدت آسیب های جدیدی به بدن وارد می کند. این آسیب ها از قبیل:

   

  کنترل دیابت با گیاهان دارویی

  استفاده از گیاهان دارویی درمان قطعی برای درمان دیابت نیست اما در کنار درمان دیابت با رژیم لاغری می توانند نقش موثری برای کنترل سطح قندخون باشند. این ضد دیابت های طبیعی عبارتند از:

  • سیر و پیاز: ترکیبات پیاز و سیر با با بالا بردن انسولین خون،‌ نقش بسیار مهمی‌ در كاهش قند خون دارند.
  • شنبلیله: بذر شنبلیله برای درمان دیابت مفید معرفی شده است. مصرف این سبزی باعث کاهش قند خون و تسکین پرنوشی و پرادراری می شود.
  • دم کرده گیاه گزنه: عصاره این گیاه نقش محافظت کننده در برابر بالارفتن قندخون بدن دارد.
  • دارچین:  هم برای کاهش وزن مناسب است و هم اثر كاهندگی بر قند خون دارد.
  در حال ارسال
  لطفا به این مطلب امتیاز دهید
  0 (0 votes)
   به اشتراک بگذارید

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *