کارهایی هم ارزش ورزش

خانه » رژیم ها » رژیم چاقی » کارهایی هم ارزش ورزش

محققان به تازگی اعلام کرده‌اند که فعالیتهایی که با کششهای کوتاه همراه هستند مانند بالا رفتن از پله و جمع‌آوری برگهای حیاط می‌توانند به اندازه رفتن به ورزشگاه برای سلامت شما موثر باشند.این محققان با بررسی ۶۰۰۰ آمریکایی به این نتیجه رسیدند که یک سبک زندگی فعال می‌تواند به اندازه کلاسهای ورزشی در حفظ سلامت انسان و پیشگیری از بیماریهایی مانند فشار خون بالا، کلسترول بالا و عواملی که منجر به نشانگان متابولیک می‌شوند و خطر ابتلا به دیابت نوع ۲، بیماریهای کرونر قلب و سکته مغزی را بالا می‌برند؛ موثر باشد. به همین علت متخصصان توصیه می‌کنند از هر فرصتی برای فعال بودن استفاده کنید و حتی به جای اینکه نشسته با تلفن صحبت کنید، در حال راه رفتن حرفتان را بزنید.

محققان می‌گویند ۴۳ درصد کسانی که ورزشهای کوتاه انجام می‌دهند به حددستورالعمل فعالیتهای ورزشی که نیم ساعت در روز است می‌رسند. اما تنها ۱۰ درصد از کسانی که به جلسات طولانی‌تر ورزشی می‌روند به این حدورزش روزانه می‌رسند. جالب است بدانید ۴۰ درصد از بزرگسالان با داشتن فعالیتهای روزانه شان توانسته‌اند به حد دستورالعمل فوق برسند. ‏بسیاری از افراد به بهانه نداشتن وقت نمی‌توانند به ورزش و فعالیت مورد نیاز روزانه برای سلامت خود دست پیدا کنند اما با این یافته محققان دیگر بهانه‌ای برای کسی نمی‌ماند.

متخصصان می‌گویند که این روش طبیعی تری برای ورزش است تنها کافی است برای انجام هر کاری حتی خرید روزانه تان از اتومبیل و وسایل نقلیه دیگر استفاده نکنید آنوقت می‌بینید که با کمی راه رفتن بیشتر و رسیدن به نیم ساعت ورزش روزانه توانسته‌اید تا حد زیادی به سلامتی بیشتر دست پیدا کنید.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط مستقیم