کنترل صدای درون کلید کاهش وزن است

کنترل صدای درون کلید کاهش وزن است - - صدای درون - برنامه ریزی رژیم

کنترل صدای درون

 

برای کاهش وزن اصولی راه های زیادی همچون ورزش و تغذیه وجود دارد ولی عامل دیگری به نام صدای درون وجود دارد که در ابتدا شاید تصور کنید بی تاثیر باشد ولی در صورتی که به شکل صحیح کنترل شود می تواند قدم بزرگی در اصلاح رژیم غذایی و تناسب اندام باشد.

صدای درون چگونه شما را به خوردن تشویق می کند؟

صدای درون سرتان را می شناسید؟ همانی که می گوید: «برو اون کلوچه ها رو بخور! تو ارزششو داری! »

و بعد وقتی کلوچه ها را خوردید همان صدا می گوید: « باورم نمیشه کلوچه ها رو خوردم! دوباره برنامه غذایی رو خراب کردم! بسیار خب، حالا اون پاکت چیپسم می خورم امروز که دیگه خراب شد رفت! » و سپس صدای درونی ممکن است باز هم ادامه دهد: «باورم نمیشه چقدر من احمقم! نمی تونم وزن کم کنم، همیشه چاق بودم، من یه بازندم! » این صدا به شما می گوید کارهایی بکنید که خارج از علایق شخصیتان است. این، صدای توصیه های بد، قضاوت و شرمساری است.


ثبت نام رژیم اینترنتی دکتر کرمانی

 

گاهی اوقات هم صدای درون به سراغ قسمت رژیمی مغزتان می رود و می گوید: « باید اعتراف کنم که به غذا معتادم. وقتی غذاهای شیرین یا شور و ترد مقابلم باشه نمی تونم خودمو کنترل کنم. تنها راهم اینه که یه بار برای همیشه کاملا حذفشون کنم! دیگه چیپس، شیرینی، شکلات یا هر چیزی که شبیه اینا باشه نمی خورم.»

این صدای محرومیت خوردن غذاست، صدایی که به شما می گوید ارزش خوردن فلان غذا را ندارید، به اندازه کافی خوب نیستید، که همه اینها دروغ است! این صداها چه چیزی هستند؟ اینها فقط فکرهایی هستند که در ذهنتان است. هر شخصی روزانه دهها هزار فکر دارد.

 

آیا تا به حال فکرهای بد داشتید؟ مثلا آرزو کنید برای کسی که به شما بدی کرده اتفاقی دردناک بیافتد؟ سپس برای اینکه چنین فکری داشتید حس بدی به شما دست داده است؟ انتخاب کردید که به آن فکر عمل نکنید. در طول روز بدون اینکه حتی متوجه شوید چندین بار این کار را انجام می دهید، همه ما این کار را می کنیم. این انتخاب هایمان است که نشان می دهد ما حقیقتا چه کسی هستیم.

خبر خوب این است که حق انتخاب دارید و نباید از این افکار اطاعت کنید. در واقع، این ها واقعیت ندارند و نباید باورشان کنید! برای لاغر شدن باید چنین افکاری را کنار بگذارید. حقیقت این است که تا وقتی این افکار را باور دارید و آنچه می گویند انجام می دهید نه وزنی کم می کنید نه آن را ثابت نگه می دارید. باید یاد بگیرید چگونه می توانید بین دانش، افکار سازنده و افکار مخرب درونی تان تفاوت قائل شوید. سپس می توانید انتخاب کنید که به کدام صدای درون اعتماد کنید و یا هیچ واکنشی به این افکار نشان ندهید.

 

 

انواع رژیم لاغری در برنامه دکتر کرمانی:

 

چگونه صدای درون را در مسیر درست هدایت کنیم؟

1- وقتی این صدا را می شنوید، صبر کنید و بیاندیشید که چه می گوید. وانمود کنید یک گام جلوتر رفته اید و خودتان را می بینید که به آن ها فکر می کند. این صدای بی ادب درونی تان است که صحبت می کند؟

2- بدانید که این صدا خودتان نیستید و این صدای بی رحم تنها یک فکر است.

3- مورد سوال قرارش دهید. آیا خوردن کلوچه وقتی که گرسنه نیستم ارزشش را دارد؟ آیا با غذا می خواهید به خودتان پاداش دهید یا اینکه با چیز دیگری از سلامتتان مراقبت می کنید؟ شاید واقعا دوست دارید یکی از کلوچه ها را بخورید، بنابراین یکی را برای نهار کنار بگذارید و اگر کم بود یکی را هم به عنوان میان وعده میل کنید.

4- به روش های مختلفی جوابشان را بدهید، از متداول ترین جواب ها می توان به «ولم کن! ، برو پی کارت و تنهام بذار» اشاره کرد یا بگویید: «فکر کنم این حرف ها رو میزنی چون ناراحتی، مشکل چیه؟ چه چیزی به توجه نیاز داره که باعث شده رو به غذا بیاری؟»

دانلود اپلیکیشن رژیم لاغری دکتر کرمانی

5- به این فکر کنید که چرا الان واقعا به خوردن کلوچه نیاز دارید. چون باید کارهای زیادی انجام دهید؟ فرزندتان از سرویس مدرسه عقب مانده و باید لباس بپوشید و او را به مدرسه برسانید؟ کامپیوترتان خراب شده است؟ هر چه که هست اگر گرسنگی نیست، غذا نمی تواند کمکتان کند. مشکل را شناسایی کنید و تصمیم بگیرید در آن لحظه غذا نخورید. به این فکر کنید که راه حل چیست و جلوی تکرار آن را بگیرید.

6- طوری صدای درون تان را کنترل کنید که نیازی به غذا خوردن نباشد. برای چند دقیقه مدیتیشن کار کنید یا کتاب و مجله بخوانید. به سه نکته مثبت فکر کنید که بابتش شکر گذار هستید. پنج چیز که درباره خودتان یا زندگی دوست دارید را لیست کنید. لیستی از کارهایی که بدون غذا خوردن به شما کمک می کند را تهیه کنید و هر زمان بدون احساس گرسنگی به سراغ غذا رفتید، از این لیست استفاده کنید.

صدای درون چاق ها چیست؟

 

آیا آماده هستید که طرز فکر و اندامتان را با کنترل صدای درون تغییر دهید؟

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

محمد 1397/08/29

سلام بی نهایت سپاسگذارم از تیم به اندام(تیم دکتر کرمانی عزیز) مخصوصا بابت مقالات روانشناسی شان از تمام وجود دوستتان دارم آرزوی بهترین ها را برای تان دارم.