کودکتان از چه سنی مجاز است با تبلت بازی کند؟ نتایج تحقیقات ممکن است باعث تعجبتان شود.

خانه » اخبار » کودکتان از چه سنی مجاز است با تبلت بازی کند؟ نتایج تحقیقات ممکن است باعث تعجبتان شود.
کودکتان از چه سنی مجاز است با تبلت بازی کند؟ نتایج تحقیقات ممکن است باعث تعجبتان شود.

اگر هنوز این سوال در ذهنتان است که آیا استفاده از کودکتان می تواند از تبلت استفاده کند یا خیر، نتیجه ی تحقیقات جدید دانشگاه لندن پاسخی شگفت انگیز و البته بحث برانگیز به این سوال است.
پرفسور آنت کارمیلوف اسمیت، سرپرست این تحقیقات می گوید: تبلت باید از زمان تولد بخشی از دنیای کودک باشد. او می گوید: اینکه آنها چقدر زود یاد می گیرند شگفت انگیز است، سرعتشان در یادگیری حتی از آموختن یک چیز ساده توسط قردی بالغ نیز بیشتر است.

سلامت_دکتر کرمانی

محققان دانشگاه لندن در این تحقیق گروهی از کودکان ۶ تا ۱۰ ماهه را زیر نظر گرفتند و فهمیدند درجه یادگیری آنها وقتی چیزی را روی تبت می بینند افزایش میابد.
کارمیلوف اسمیت می گوید: هر آنچه درباره رشد کودکان یافته ایم به ما می گوید کودکان را نباید از تبلت محروم کرد. این همه چیز نیست، یافته های محققان دانشگاه لندن درست بر خلاف آن چیزیست که آکادمی اطفال آمریکا توصیه می کند.
این آکادمی می گوید: پدر و مادرها باید برای کودکان فضایی خالی از صفحه های دیجیتالی درست کنند و کودکان و نوجوانان روزانه تنها یک یا دو ساعت را با رسانه های سرگرمی بگذرانند. کودکان زیر دو سال با انسان ها تعامل بهتری دارند تا با صفحه های نمایش. به همین دلیل آکادمی اطفال آمریکا توصیه می کنند در این سنین کودکان از تلوزیون و رسانه های سرگرمی دور بمانند. ( تبلت و آی پاد، در توصیه هایی که آکادمی اطفال آمریکا کرده نیامده است )
محققان دانشکده پزشکی بوستون در تحقیقی که چندی پیش نتایجش را منتشر کردند توصیه های آکادمی اطفال آمریکا را تکرار کردند: استفده از این وسائل توسط کودکان مخل به رشد عاطفی-اجتماعی کودک است.
یک تحقیق این وسائل را پیشنهاد می دهد و دیگری آنها را مضر می داند. این طور که معلوم است تحقیق کارمیلوف درمورد یادگیری بوده و در مورد رشد اجتماعی صحبت زیادی نکرده است، در حالی که دیگر تحقیقات روی اجتماعی شدن در کنار آموختن تمرکز کرده اند.
کارمیلوف عقیده دارد که طی ماه ها و سال های آینده چیزهای بیشتری را خواهند فهمید. آنها در حال حاضر صدها کودک و نوزاد را مورد آزمایش قرار داده اند که برخی از آنها از ابتدای تولد تبلت را کنار خود دیده اند.

کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*