گوشت‌ خام عامل برخی التهابات چشمی است

خانه » اخبار » گوشت‌ خام عامل برخی التهابات چشمی است
بیست و سومین همایش ملی چشم پزشکی با محور التهابات و عفونت‌های چشمی و با حضور ۲۰۰ متخصص و فوق تخصص از سراسر کشور در شیراز آغاز به کار کرد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، محمدحسین نوروز‌زاده دبیر اجرایی همایش چشم‌ پزشکی شیراز اظهار کرد: همایش ملی چشم پزشکی، پس از گردهمایی‌های انجمن چشم پزشکی‌ از باسابقه‌ترین همایش‌های کشور در این بخش است.
وی افزود: التهابات داخلی و عفونت‌های چشمی به عنوان محور اصلی این دوره انتخاب شده است که طی برگزاری همایش سعی در ارایه آخرین دستاوردها در این حوزه و بیان راهکارهای پیشگیرانه داریم.
نوروززاده بیان کرد: این همایش تا ۲۵ اردیبهشت ماه ادامه دارد و در این مدت ۶۲ مقاله طی سخنرانی به بررسی محورهای اصلی می پردازند و علاوه بر این تازه‌های چشم پزشکی هم ارایه می‌شود.
دبیر علمی همایش نیز گفت‌: التهابات و عفونت‌های چشمی از بیماری های با اهمیتی هستند که نیاز به توجه دارند. دکتر رحیمی افزود: رماتیسم شایع‌ترین علت بروز التهابات چشمی است و با توجه به اینکه یک سری از التهابات چشمی ناشناخته هستند، آموزش به مردم اهمیت قابل توجهی دارد و باید عوارض آن را جدی بگیرند.

وی گفت: برای پیشگیری از تعدادی از عفونت‌های چشمی توجه به نوع تغذیه دارای اهمیت است زیرا برخی از این عفونت‌ها ناشی از مصرف گوشت خام و به طور مثال همبرگرهای نیم پخته است. دکتر محمدرضا طالب‌نژاد مسئول مرکز تحقیقات چشم پزشکی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز از برگزاری نخستین کنگره بین المللی چشم کشور در اردیبهشت ماه سال آینده به میزبانی شیراز خبر داد.

وی گفت: این همایش با حضور اساتیدی از کشورهای آمریکا، استرالیا و کشورهای اروپایی در شیراز برگزار خواهد شد. دکتر محمود نجابت، رئیس دانشکده پزشکی شیراز نیز در آئین گشایش این همایش اظهار امیدواری کرد که نتایج این گونه همایش‌ها و سایر فعالیت‌ها در حوزه بهداشت و درمان موجب ارتقای سلامت مردم شود.
بیست و سومین همایش ملی چشم پزشکی ۲۳ اریبهشت ماه جاری فعالیت خود را در هتل شیراز آغاز و تا ۲۵ همین ماه نیز ادامه دارد

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*