پروبیوتیک ها می توانند آلرژی را کم کنند

خانه » اخبار » پروبیوتیک ها می توانند آلرژی را کم کنند

پروبیوتیک ها می توانند آلرژی را کم کنند

بر اساس تحقیقات جدید، باکتری های دوست بدن یا همان پروبیوتیک ها به کم شدن شدت مشکلاتی مانند تب یونجه یا حساسیت های فصلی کمک می کند. اما پزشکانی که در این مورد تحقیق می کنند می گویند هنوز تحقیقات بیشتری لازم است تا بتوان پروبیوتیک را به عنوان یک درمان برای چنین مشکلاتی تجویز کرد.
برخی محققان فکر می کنند بالا رفتن آلرژی ممکن است به علت کمبود این باکتری ها در روده به دلیل شرایط زندگی پاکیزه باشد. زندگی در فضای فوق العاده تمیز که به اندازه کافی فرد را در معرض موجودات زنده میکروسکوپی که میکروب نام دارند قرار ندهد ممکن است سیستم ایمنی بدن را بلا استفاده بگذارد و وقتی بدن در معرض مواد آلرژی زا بی ضرر قرار می گیرد سیستم ایمنی واکنشی اشتباه دارد.
پروبیوتیک ها، میکروب های زنده ای هستند که می توانند مقدار باکتری های خوب را در روده افزایش دهند. محققان مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت ۲۳ مطالعه انجام دادند که شامل ۱۹۱۹ نفر می شد. کیفیت مطالعات با هم فرق داشت اما دو مطالعه از نظر استاندارد های علمی کیفیت طلایی گرفتند.
محققان گفتند در ۱۷ مورد از مطالعات اشخاصی که پروبیوتیک مصرف می کردند در مقایسه با گروهی که از دیگر درمان ها کمک می گرفتند شاهد کم شدن برخی علائم حساسیت در خود بودند.
شش مطالعه نیز نشان داد که پروبیوتیک تاثیری بر مشکلاتی مانند تب یونجه نداشته است. بررسی این تحقیقات محققان را به تاثیر پروبیوتیک امیدوار کرد اما یکی از دلایلی که هنوز نمی توان پروبیوتیک را تجویز کرد این است که در مطالعات از پروبیوتیک های متفاوتی استفاده شد و گروه های مورد مطالعه نیز متفاوت بودند.

کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )

Sending
User Review
0 (0 votes)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*