۱۰۱ نکته درباره سلامتی(بخش اول)

خانه » زندگی رژیمی » عادات غذایی » ۱۰۱ نکته درباره سلامتی(بخش اول)

برنامه ریزی و انگیزه

 1. یکی از توصیه های من به مراجعینم این است که تغذیه سالم و درست نیاز به برنامه ریزی دارد و خود به خود اتفاق نمی افتد. بدون برنامه ریزی هرچقدر هم سعی کنی تمام کارها بیهوده است.( فیونا لینچ متخصص تغذیه)
 2. اگر میخواهید وزن خود را تحت کنترل داشته باشید. دانستن اینکه چرا میخورید از آنچه میخورید مهمتر است.
 3. لیستی از ملزومات درست کنید. در ابتدای لیست میوه و سبزیجات تازه را قرار بدهید و سپس هر آنچه یک خانم خانه دار در طول یک هفته نیاز دارد.این لیست شامل مواردی که اعضای خانواده دوست دارند نیست بلکه شامل مواردی هست که آنها نیاز دارند. از این لیست در هنگام خرید و یا تهیه ی غذا و میان وعده استفاده کنید.(سوفیا گری متخصص تغذیه)
 4. در مواقعی که هفته ای شلوغ و پرکار را پیش رو دارید.بیشتر از قبل غذا درست کنید و مقدار اضافی را برای راحتی خودتان در فریزر نگهداری کنیدتا به عنوان میان وعده به راحتی در دسترس باشند.
 5. قدرت بدن خود را دست کم نگیرید. به گروههای ورزشی ملحق شوید به بیرون بروید و بدوید این کار باعی میشود صبحها راحت تر از رخت خواب بیرون بیایید و ورزش کنید. ما یکدیگر را تشویق میکنیم و پیروزی هایمان را با هم جشن میگیریم.(سو مورونی،کارگردان هنری)
 6. من دستورالعمل هایی را که دوست دارم (غذایی،ورزشی و…) امتحان کنم را یاداشت میکنم تا از آنها الهام بگیرم.(تسا پیرس،متخصص تغذیه)
 7. به مقدار اضافه وزن خود فکر نکنید. به لباسهایی که اندازه تان میشود و حس خوبی که به شما میدهد فکر کنید. به انرژی که بدست می آورید فکر کنید. به این فکر کنید که پوستتان بخاطر استفاده از غذاهای سالم درخشان میشود.(زوی ویلسون متخصص تغذیه)
 8. وقتی به این فکر کنید که با کم کردن وزن چه چیزهایی بدست می آورید که قبلا از دست دادید کمتر احساس خستگی از رژیم میکنید و بیشتر در مسیر کاهش وزن قرار میگیرید.
 9. تابستانها برای خود باغچه ای از سبزیجات درست کنید. از این باغچه برای تقویت روحیه خود استفاده کنید و سبزیجات آن را در سالاد و کنار غذای خود استفاده کنید.
 10. قبل از اینکه به خرید بروید لیستی از آنچه میخواهید تهیه کنید.زمانی که به خرید رفتید فقط آنچه لازم دارید بردارید مطمئنا مواردی هست که نیاز ندارید و فقط میل به خریدشان دارید از آنها صرف نظر کنید.
 11. طوری برنامه ریزی نکنید که شکست بخورید.اهداف رسیدن به سلامتی شما باید دست یافتنی، لذت بخش و واقع گرایانه باید نه غیر ممکن.(روبین براس،روانشناس و مشاور تغذیه)
 12. لیست جزئیات مواد غذایی را که میخرید را بخوانید.اگر نمک،شکریا چربی(به جز چربی های غیر مضر) از عناصر اصلی آن باشد چیزی را که میخواستید بخرید سرجایش برگردانید.
 13. اگر کودک شما به غذایی آلرژی دارید باید خود را برای هرگونه عکس العملی آماده کنید. برنامه ای که دارید باید شامل این موارد باشد: چه کار کنیم،با چه کسی تماس بگیریم و چه دارویی استفاده کنیم.حتی میتوانید یک دفترچه برای کودک خود تهیه کنید و عکس غذاهایی را که نباید بخورد را در آن قرار دهید.
 14. زمانی که نان یا کیکی میپزید که فاقد آرد گلوتن است از جوش شیرین یا بکینگ پودر بیشتر استفاده کنید.
 15. هر بار که چیزی میخرید مواد تشکیل دهنده اش را بخوانید حتی اگر قبلا خوانده باشید چون تولیدکنندگان میتوانند موارد را تغییر دهند.
 16. افرادی که رژیم دارند بهتر است از مولتی ویتامین ها حتما استفاده کنند.
 17. اگر میخواهید رژیمی متعادل و تخصصی را شروع کنید. حتما با یک متخصص مشورت کنید و البته ابتدا از عملکرد آن متخصص اطمینان حاصل کنید.
 18. حتی اگر گیاهخوار هم باشید باید به وعده های خود پروتئین اضافه کنید. مواردی مانند عدس و لوبیا که پروتئین گیاهی محسوب میشوند گزینه های خوبی هستند.
 19. سعی کنید به گروه هایی که هدفی یکسان دارند(رژیم گرفتن) ملحق شوید. این گونه گروه ها باعث افزایش روحیه میشود چون در میان کسانی هستید که شرایط شما را دارند.
 20. همیشه میان وعده های سالمی را نزدیک خودتان قرار دهید تا مجبور نشوید دست به خوردن هر غذایی بزنید. میان وعده های سالم خود را داخل کیف خود ، داشبورد ماشین یا هر جایی که نزدیکتان باشد قرار دهید.بخش دوم این مقاله را میتوانید از اینجا دنبال کنید.
  کاری از گروه ترجمه به اندام (دکتر کرمانی)

  منبع : healthyfoodguide.com

 

امتیاز کاربرها
  به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*