101 نکته درباره سلامتی ( بخش هفتم )

ورزش 90- ورزش در ابتدای صبح حس دیگری دارد تا بعد از یک روز بلند کاری. 91- اجازه ندهید تکنولوژی باعث بی تحرکی تان شود. برای عوض کردن کانال تلوزیون از جایتان بلند شوید. به جای استفاده از پله برقی یا آسانسور از پله های معمولی استفاده کنید. در محل کار سعی کنید به جای […]

101 نکته درباره سلامتی ( بخش هفتم ) - 4 - - عادات غذایی
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 6 دقیقه

تعداد بازدید 1672

تاریخ انتشار

ورزش

101 نکته درباره سلامتی ( بخش هفتم ) - 6 - - عادات غذایی 90- ورزش در ابتدای صبح حس دیگری دارد تا بعد از یک روز بلند کاری.
91- اجازه ندهید تکنولوژی باعث بی تحرکی تان شود. برای عوض کردن کانال تلوزیون از جایتان بلند شوید. به جای استفاده از پله برقی یا آسانسور از پله های معمولی استفاده کنید. در محل کار سعی کنید به جای اینکه به همکارتان ایمیل بفرستید از جایتان بلند شوید و حضوری نزد او بروید.
92- در روزهای تعطیل تا میتوانید پیاده روی کنید. برای بیرون رفتن به جای استفاده از وسائل نقلیه به همراه خانواده پیاده روی کنید مطمئن باشید لذت بیشتری خواهید برد.
93- برای اینکه بتوانید عضلات خود را بعد از ورزش ریکاوری کنید لازم است یک وعده غذایی شامل پروتئین و کربوهیدرات استفاده کنید. بهتر است این کار 2 ساعت بعد از ورزش انجام شود.
94- بسیاری از مردم زمان زیادی را صرف ورزشهایی مانند دراز و نشست، کرانچ و دیگر ورزشهای مربوط به شکم میکنند به این امید که چربی های این ناحیه آب شود. دراز و نشست عضلات شکم و پایین کمر را قوی میکند اما تاثیری روی چربی هایی که در این ناحیه ذخیره شده است نمیگذارد. تنها ورزشی که بدن میتواند با آن چربی ها را آب کند ورزش هوازی است. پس اگر میخواهید چربی دور شکمتان را آب کنید باید ورزشهایی مانند پیاده روی را انجام دهید.
95- با همکاران خود قرار بگذارید که با هم دسته جمعی به محل کار بروید پیاده روی لذت بخشی خواهد شد. از کامپیوتر جدا شوید به بیرون بروید و اجتماعی باشد.
96- افراد خانواده را به ورزش کردن دعوت کنید. زمانی را انتخاب کنید که همه افراد خانواده به پیاده روی ، دوچرخه سواری یا شنا میروند سپس با هم همراه شوید. میتوانید یک ورزش جدید را با هم بیاموزید. با این روش هم احساس سلامتی میکنید و هم اوقات خوشی را با خانواده گذرانده اید.
97- وقتی برای پیاده روی روزانه ی خود به بیرون میروید دو دمبل سبک ( یا میتوانید دو بطری آب معدنی کوچک را پر کنید) به دست بگیرید و به راه رفتن ادامه دهید.
98- ماشین خود را در فاصله ی 10 دقیقه ای از محل کارتان پارک کنید. با این کار 20 دقیقه ورزش برای خود خریده اید 10 دقیقه رفت و 10 دقیقه برگشت.
99- با خود قرار بگذارید هر بار که در خانه از جای خود بلند شدید یک نوع حرکت ورزشی را انجام دهید میتوانید به مرور زمان شدت این حرکت را افزایش دهید یا انواع دیگر حرکتهای ورزشی را انجام دهید.
100- برای جلوگیری از اینکه به عضلات فشار مضاعف بیاید و آسیب های عضلانی کم شود در ورزشهایی مانند دراز و نشست برای بالا آمدن تا 4 بشمارید و برای پایین رفتن تا 2 همچنین نفس عمیق را هم فراموش نکنید.
101- برنامه ی ورزش خود را تنظیم کنید و مشخص کنید که چه ساعاتی به ورزش میروید و یا هر روز چه ورزشی قرار است انجام دهید. با برنامه ریزی احساس مسئولیت بیشتری در مورد ورزش خواهید کرد.

101 نکته درباره سلامتی ( بخش هفتم ) - 8 - - عادات غذایی

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*