12 حرکت که سرعت کاهش وزن را بالا می برد

دوران رژیم، مقالات، ورزش و زیبایی

  اگر در صدد لاغری هستید حتما سرعت کاهش وزن برایتان اهمیت زیادی دارد. بعد از مدتی تلاش می خواهید بدانید آیا در کاهش وزن موفق بوده اید یا خیر؟ در این مقاله می خواهیم راهکارهایی را به شما ارائه دهیم که سرعت کاهش وزن را بالا می برد.

   

  1- 15 دقیقه ای کالری بسوزانید

  می خواهید بدون اینکه شدت کالری سوزی ورزشی که می کنید پایین بیاید زمان تمرین را پایین بیاورید؟ راز این کار در پله ها نهفته است! با انجام 15 دقیقه تمرین پله به اندازه یک پیاده روی 30 دقیقه ای کالری می سوزانید. این ورزش را هر جایی که پله پیدا کنید مانند پارک، خانه انجام دهید. این روتین ورزشی چون حرکات قدرتی نیز دارد روی جاهایی تاثیر می گذارد که پیاده روی به تنهایی نمی تواند. در این صورت سرعت کاهش وزن بالاتر می رود.

  سرعت کاهش وزن

   

  2- بالا رفتن از پله

  به مدت دو دقیقه با سرعت متوسط از پله ها بالا و پایین بروید. از نرده کنار پله برای حفظ تعادل استفاده کنید. ( 2 دقیقه )

  سرعت کاهش وزن

   

  3- تخته شیب

  روی زمین و روبروی پله زانو بزنید. دستهای خود را روی لبه ی پله پایینی قرار دهید، به طرف جلو خم شوید و تعادل بدن خود را بین دستها و زانوها برقرار کنید ( آرنج خود را قفل نکنید ). به مدت یک دقیقه این حالت را نگه دارید، نفس عمیق بکشید. اگر نیاز به استراحت دارید روی پاشنه های پا بنشینید. سپس دوباره به حالت قبل برگردید تا زمان این حرکت به پایان برسد. ( 2 تا 3 دقیقه )

  سرعت کاهش وزن

   

  4- بالا رفتن از پله را تکرار کنید

  به مدت دو دقیقه از پله ها بالا و پایین بروید. از نرده ها هم برای حفظ تعادل استفاده کنید ( 3 تا 5 دقیقه )

  سرعت کاهش وزن

   

  5- نگه داشتن ماهیچه سه سر

  روی اولین پله بنشینید و پاها و زانوها را به هم بچسبانید. دست های خود را روی پله ی بعدی بگذارید. انگشتان جلو و دست ها خم باشد. دست ها را صاف کنید تا باسن از روی زمین بلند شود ( آرنج ها را قفل نکنید ).

  تعادل وزن خود را بین دستها و پاها حفظ کنید. شانه ها را عقب نگه دارید، قفسه سینه بالا باشد و سر در یک سطح باقی بماند. این حالت را به مدت یک دقیقه نگه دارید، اگر به استراحت نیاز دارید، به آرامی به سمت پله پایین بیایید. همین که ریکاوری کردید دوباره به بالا برگردید تا زمان ورزش به پایان برسد. ( 5 تا 6 دقیقه )

  سرعت کاهش وزن

   

  6- بالا رفتن از طرف راست

  بایستید و سمت چپ بدنتان را در کنار پله قرار دهید، نرده را با دو دست بگیرید. از کنار پای چپ را روی پله قرار دهید و سپس با صاف کردن پای چپ پای راست را کنار آن قرار دهید. به همین شکل از پله ها به مدت دو دقیقه بالا و پایین بروید. ( 6 تا 8 دقیقه )

  سرعت کاهش وزن

   

  7- خیز روی پله

  برای بالا بردن سرعت کاهش وزن به فاصله سه قدمی پله بایستید. دستها را برای حفظ تعادل پشت خود قرار دهید. پای راست را کاملا روی پله ی اول بگذارید. به حالت خیز دو پا را خم کنید. اجازه ندهید زانوی سمت راست به پشت آرنج سمت راست برود و ساق پای راست را عمود بر پله قرار دهید.

  وقتی ران سمت راست به موازات کف زمین درآمد پای راست را با سرعت به عقب بکشید و پای چپ را به همان ترتیب روی پله قرار دهید. به مدت یک دقیقه این حرکت را با جایگزین کردن مرتب پاها ادامه دهید. ( 8 تا 9 دقیقه)

  سرعت کاهش وزن

   

  8- بالا رفتن از سمت چپ

  بایستید و سمت راست بدنتان را در کنار پله قرار دهید، نرده را با دو دست بگیرید. از کنار پای راست را روی پله قرار دهید و سپس با صاف کردن پای راست پای چپ را کنار آن قرار دهید. به همین شکل از پله ها به مدت دو دقیقه بالا و پایین بروید. ( 9 تا 11 دقیقه )

  سرعت کاهش وزن

   

  9- حلقه همسترینگ

  روبروی پله بایستید و دست چپ خود را برای حفظ تعادل روی نرده قرار دهید. پای راست خود را به طرف عقب بیاورید و انگشتانش را چند سانتی متر از زمین بلند کنید. از اینجا به بعد پای خود را خم کنید، به آرامی پاشنه ی پا را به سمت باسن بیاورید، ران ها باید در یک سطح قرار بگیرند. پای خود را صاف کنید و به حالت اول بازگردید. با هر پا 10 مرتبه این حرکت را انجام دهید. انجام این حرکت یک دقیقه طول می کشد. ( 11 تا 12 دقیقه )

  سرعت کاهش وزن

   

  10- بالا رفتن سریع از پله ها

  به مدت یک دقیقه با تمام سرعت از پله ها بالا و پایین بروید. نکته: سرعتی انتخاب کنید که برایتان چالش برانگیز باشد اما باعث از پا افتادنتان نشود.

  سرعت کاهش وزن

   

  11- بالا کشیدن ماهیچه ساق پا

  نرده را نگه دارید و روی اولین پله بایستید. پاشنه پاها خارج از پله و انگشتان پا روی پله باشد. با کمک انگشتان و توپ پا خود را بلند کنید، سپس دوباره پاشنه ها را پایین بیاورید. به مدت یک دقیقه این حرکت را ادامه دهید. ( 13 تا 14 دقیقه )

  سرعت کاهش وزن

   

  12- لیفت کردن پا

  روی اولین پله بنشینید و دستها را روی پله ی بعدی قرار دهید. پشت خود را خم کنید، 8 سانت پای راست خود را از سطح زمین بالا بیاورید، به اندازه دو شماره نگه دارید. با پای چپ خود این حرکت را تکرار کنید. یک دقیقه ادامه دهید. ( برای افزایش سرعت کاهش وزن این حرکت را 14 تا 15 دقیقه انجام دهید)

  سرعت کاهش وزن

  حمایت شده توسط : 

   

  در حال ارسال
  لطفا به این مطلب امتیاز دهید
  5 (1 vote)
   به اشتراک بگذارید

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  دیدگاه های شما

  یه همچین ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

  موفق باشید . مطلب بسیار خوبی بود .