4 روش تضمینی برای نجات یافتن از توقف کاهش وزن

4 روش تضمینی برای نجات یافتن از توقف کاهش وزن - - توقف کاهش وزن - عادات غذایی

توقف کاهش وزن

برای بسیاری از شما توقف کاهش وزن اتفاق افتاده است. در این مقاله سعی داریم دلایل این اتفاق و راهکارهای مناسب جهت بازگشت انگیزه و جلوگیری از توقف کاهش وزن را ارائه دهیم.


ثبت نام رژیم اینترنتی به اندام دکتر کرمانی

 

چه اتفاقی باعث توقف کاهش وزن می شود؟

بسیاری از شما توقف کاهش وزن را تجربه کرده اید. سخت ورزش می کنید، حسابی حواستان به مقدار کالری هاست، وزن کم می کنید و اما ناگهان … در یک نقطه گیر می کنید!
تاکنون به بسیاری از مراجعان برای کاهش وزن کمک کرده ایم و باید بگوییم این مسئله را در همه آنها دیده ایم. این چیزیست که آموخته ایم: تمام کسانی که دچار توقف در کاهش وزن می شدند در یک چیز مشترک بودند، دیگر 100 درصد تلاش خود را نداشتند.

4 روش تضمینی برای نجات یافتن از توقف کاهش وزن - 3 - توقف کاهش وزن - عادات غذایی

 

وقتی یک برنامه کاهش وزن را شروع می کنی، هیجان زده ای و مشتاقی که تغییر بزرگی در زندگی خود ایجاد کنی. اما بعد از 8 هفته، شور و شوق و نظم و انضباط کم کم از بین می روند. بیایید با حقیقت روبرو شویم؛ اینکه هر روز برای ورزش کردن و درست غذا خوردن هیجان و شور و اشتیاق داشته باشیم دشوار است. کاهش وزن نیازمند تعهد ذهنی و بدنی است.
اگر حس می کنید اعداد روی ترازو تکان نمی خورند، از خود بپرسید آیا از همه توانم استفاده کرده ام؟ ورزش را جا انداختید؟ از آنچه مجاز بود بیشتر غذا خوردید؟ و یا شاید هم می خواهید به وزنی برسید که نسبت به قد و نوع بدنتان بسیار پایین است.

 

از زبان دکتر کرمانی: روزانه چقدر کالری بسوزانیم؟

چگونه از توقف کاهش وزن جلوگیری کنیم؟

چطور می توانید آن اشتیاق روز اول را دوباره بدست بیاورید و به مسیر بازگردید؟ برای این کار چند ایده به شما می دهم:

1- هدفتان را تعریف کنید

 بنویسید که هدف کاهش وزنتان واقعا چه معنایی برایتان می دهد و چه مزایایی برای زندگی تان دارد. نوشتن این موارد روی یک کاغذ می تواند یاد آور روزانه خوبی برایتان باشد.

2- تغییر ایجاد کنید

تمرینات خود را عوض کنید، مثلا می توانید کلاس های جدید را در باشگاه امتحان کنید.

3- یک هدف کوتاه مدت برای خود بگذارید

برای خود یک مسابقه دو ترتیب دهید، مثلا 5 کیلومتر دویدن. زمانی را برای مسابقه تعیین کنید، برای اینکه در این مسیر پیروز شوید تمرین کنید. این کار باعث می شود برای ورزش هدف داشته باشید.

4- کالری ها را چک کنید

ببینید که آیا به اندازه ای که باید کالری مصرف می کنید؟ مسلما این اندازه باید از آنچه بدن نیاز دارد، کمتر باشد. ممکن هم هست که خیلی کمتر از آنچه باید، کالری دریافت می کنید، این کار باعث می شود بدن به حالت قحطی برود. وقتی چنین اتفاقی بیافتد، کاهش وزن کاملا متوقف می شود.
اگر با توقف کاهش وزن مواجه شدید، این نکات را رعایت کنید. اما مهمترین چیز این است که بدانید اعداد روی ترازو نیستند که شما را تعریف می کنند، آنها فقط چند شماره هستند. در پایان تنها چیزی که مهم است سلامتی شماست.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*