۵ استراتژی برای موفقیت در برنامه غذایی

خانه » زندگی رژیمی » برنامه ریزی رژیم » ۵ استراتژی برای موفقیت در برنامه غذایی
تا به حال چند بار رژیم را شروع کردید و پس از چند هفته یا چند روز تسلیم شدید و آن را رها کردید؟ همه ما چنین تجربه هایی را داریم. متاسفانه به جای درس گرفتن از تجربیات، سندرم شروع – پایان را ادامه می دهند. چرا نیمی از هزینه ( وقت و عمر ) را می دهیم اما در همان ابتدای رژیم شروع به زجر کشیدن می کنیم؟ باید تصمیم خود را بگیریم و به این چرخه که بارها و بارها در حال تکرار است پایان دهیم. این بار که خواستید رژیم بگیرید اگر می خواهید به اندازه رژیم را رعایت کنید تا نتایجش را ببینید این ۵ استراتژی را امتحان کنید.

۱- رنجی که می کشید را بپذیرید

اگر درد و رنج فیزیکی و روحی برای شروع رژیم نبود، همه موفق بودند. بسیاری از مردم هر رژیمی را که امتحان می کنند با شکست مواجه می شوند. بسیاری از مراکز کاهش وزن و برخی از دکتر ها دوست دارند سختی کاهش وزن را انکار کنند و مثبت اندیشی را به فرد القا کنند. باید به این خود فریبی پایان داد و با واقعیت روبرو شد. اگر می خواهید متناسب شوید، باید تحمل این را داشته باشید که سطحی از رنج را تجربه کنید، چه دوست داشته باشید چه نه این ساده ترین راه است.

 

۲- بهانه گیری را رها کنید

هیچ بهانه ای برای اینکه بدنی را که می خواهید ندارید وجود ندارد. بدنی که در حال حاضر دارید ترکیبی از عدم آمادگی، ورزش نکردن، انتخاب ضعیف غذاها، خوردن های احساسی و دیگر عادات غلط است. من خودم در تک تک این تله ها گرفتار شدم، نفسم از جای گرم بلند نمی شود. ژنتیک در سختی کاهش وزن تاثیری دارد؟ بله. آیا خانم ها برای کاهش وزن کارشان سخت تر از مردان است؟ البته. آیا مشکلات عاطفی اساسی موانعی اضافی برای رسیدن به وزن مناسب برای بعضی افراد است؟ مطمئنا همینطور است. مهم نیست برای هرکدام از ما کاهش وزن چه مقدار سخت یا آسان باشد. چیزی که مهم است این است که وزن کم می شود یا خیر.

 

۳- متعهد شوید

رژیم گرفتن در اصل جنگ اراده است. خودتان علیه خودتان مبارزه نهایی می کنید. خود قدیمی می خواهد راحت غذا بخورد و عادات قدیمی را حفظ کند. در مقابلش خود جدید در تلاش برای ظهور و ایجاد یک زندگی سالم است. اگر قوی باشید و با دیدن نتایج کاهش وزن انگیزه بگیرید خود جدید این شانس را دارد تا به مبارزه ادامه دهد. همه چیز به تعهد و اینکه چه مقدار دوست دارید وزنتان را کم کنید بستگی دارد. باید با ۱۰۰ درصد تعهد شروع به کار بکنید. اگر با ۹۹ درصد تعهد وارد رینگ مبارزه شوید مطمئن باشید می بازید.

 

۴- اعتماد به نفس را در آغوش بگیرید

از مشکلات بزرگ دنیای امروز این است که افراد مسئولیت رفتار و کارهای خود را بر عهده نمی گیرند. وقتی چاق می شویم به دنبالش انواع بیماری ها نیز به سراغمان می آیند و خانواده باید هزینه ی این اشتباهات را بپردازد. راه حل این مشکل این است که فلسفه خود را عوض کنیم. باید از نظر احساسی رشد کنیم، از ناله کردن درباره اضافه وزن دست برداریم و مشکل را حل کنیم. باید تمام مسئولیت اضافه وزنمان را به عهده بگیریم، خود را ببخشیم و قسم بخوریم که به تناسب اندام می رسیم. این یعنی دریابیم که خودمان مشکل نیستیم بلکه راه حل هستیم.

 

۵- دائم نگویید رژیم کار نمی کند

بزرگترین دروغ دنیا درباره کاهش وزن این است که بگوییم: ” رژیم کار نمی کند ” ( البته منظور از رژیم، رژیمی متعادل و سالم است ) . حتی برخی در جامعه پزشکی نیز این دروغ را باور دارند، که تنها باعث چاق تر شدن بیشتر دنیای چاق ها می شود. با کم کردن اعتماد به نفس مردم می توان پول زیادی به دست آورد. رژیم سالم غذایی دستوراتی معقول به فرد می دهد و او با انجام این دستورات در مسیر منافع خود پیش می رود. رژیم های متعادل همیشه عملی هستند. بیشتر اوقات این افراد هستند که کامل برنامه را انجام نمی دهند و این به آن معنا نیست که برنامه کامل عمل نمی کند.

رژیم ها مانند بودجه هستند – اگر کامل از آن استفاده کنید به شدت تاثیر گذار خواهند بود. مشکل اصلی در اجرای برنامه افکار ما است. این مورد را برطرف کنید موفق خواهید بود. تا زمانی که باور داشته باشید برنامه کار نمی کند مشکل ادامه دارد. بیشتر افراد اینگونه فکر می کنند چون این تفکر به آنها کمک می کند اشتباهات خود را نبینند.

چالش هایی که شما هنگام رژیم گرفتن با آنها روبرو هستید چیست؟ چگونه برای ادامه دادن رژیم به خود انگیزه می دهید؟ نظر خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

Sending
User Review
3 (2 votes)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

نرگس ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

استراتژیهای موفقیت در چاقی رو هم بنویسید لطفا.سپاس