5 توصیه برای فعال نگه داشتن کودکان و خانواده

5 توصیه برای فعال نگه داشتن کودکان و خانواده - - - روانشناسی

اگر صاحب فرزند هستید مطمئناً دوست دارید او سالم و متناسب رشد کند. این را میدانید که با وجود ساعات کاری زیاد شاید کمی این کار دشوار باشد. امروز راه هایی را به شما آموزش میدهیم تا فرزندان خود را نیز به فعالیت های خود ملحق کنید، این توصیه ها را بخوانید:

به خانواده خود کمک کنید فعال شود

5 توصیه برای فعال نگه داشتن کودکان و خانواده - 2 - - روانشناسی

وقتی بحث سلامت قلب درمیان باشد، نباید فقط به فکر خودمان باشیم باید نسل آینده را نیز در نظر بگیریم. سال گذشته تحقیقی انجام شد که در آن محققان دریافتند کودکان چاق و نوجوانان مساوی با یک فرد بالغ 45 ساله در شریان های خود پلاک دارند، که آنها را در خطر بیماری قلبی و دیگر شرایط بد برای قلب قرار میدهد، حتی زودتر از پدر و مادرشان. مشخص است که شما نیز دوست دارید فرزندتان سالم رشد کند. تحقیقات نشان داده والدینی که خود فعال هستند و ورزش میکنند فرزندانی راغب به ورزش و فعالیت دارند.

برای فعالیت های خارج از خانه برنامه ریزی کنید

5 توصیه برای فعال نگه داشتن کودکان و خانواده - 4 - - روانشناسی

یک روز خاص یا یک آخر هفته را تصمیم بگیرید همراه با خانواده فعالیتی دسته جمعی داشته باشید. شنا در تابستان، برف بازی و پیاده روی در زمستان و یا دوچرخه سواری در بهار و پائیز. وسائل پیک نیک خود را آماده کنید مقداری غذای سالم بردارید تا پس از ورزش و بازی در طبیعت آن را کنار خانواده میل کنید. مطمئن باشید آن روز را فراموش نخواهید کرد و به این کار ادامه خواهید داد.

با هم به کلاس بروید

5 توصیه برای فعال نگه داشتن کودکان و خانواده - 6 - - روانشناسی

اطراف محل زندگی خود بدنبال باشگاه ورزشی یوگا یا ایروبیکی بگردید که بتوانید خود و فرزندتان با هم در آن ثبت نام و ورزش کنید. اگر فرزندتان برای چنین ورزشهایی خیلی کم سن و سال است میتوانید به کلاس هایی بروید که فقط با انجام حرکات ساده کمی با یکدیگر کالری بسوزانید. نمیتوانید این کار را بکنید؟ با کودک خود در خانه یوگا کار کنید.

اتاق خانواده را دوباره بچینید

5 توصیه برای فعال نگه داشتن کودکان و خانواده - 8 - - روانشناسی

اتاق خانواده ( هال ) معمولا مکان تنبلی است: مبل راحت، کنسول بازی، قفسه ای پر از دی وی دی، و هیچ چیز برای تشویق خانواده به ورزش!. راه هایی وجود دارد که با آن بشود ورزش کردن را به افراد خانواده یادآور شد، البته بدون اینکه وسائل ورزشی را به هال بیاوریم و اتاق را شلوغ کنیم. برای مثال میتوانیم برای تماشای تلوزیون ساعت مشخص کنیم و در کنارش ساعاتی را هم برای ورزش دسته جمعی قرار دهیم، و یا هنگام شروع تبلیغات همگی با هم یک حرکت ورزشی را انجام دهیم.

کارهای عادی و روزمره را تبدیل به تفریح کنید

5 توصیه برای فعال نگه داشتن کودکان و خانواده - 10 - - روانشناسی

به جای اینکه کارهای روزانه را فقط خودمان انجام دهیم میتوانیم این کارها را تبدیل به یک بازی کنیم و همراه با اعضای خانواده همگی با هم کارها را انجام دهیم. مسابقه بگذارید که با چه سرعتی میتوانید خانه را تمیز بکنید، سپس هفته ی بعد سعی کنید رکورد هفته ی گذشته را بشکنید. وقتی لباسها را میشویید آهنگ بگذارید و با کمک بچه ها در حالی که آواز میخوانید و میرقصید لباسها را جدا کنید و برای تمیز شدن آماده کنید. بسیاری از فعالیت های روزانه را میتوانید با ایده های خلاقانه ی خود تبدیل به یک تفریح کنید که هم برای خودتان و هم برای اعضای خانواده مفید واقع شود.

برای وعده های غذایی برنامه ریزی کنید

5 توصیه برای فعال نگه داشتن کودکان و خانواده - 12 - - روانشناسی

این مورد ضرورتا یک توصیه برای بدست آوردن تناسب اندام نیست، اما ارزش توجه را دارد: خانواده هایی که غذای سالم مصرف میکنند معمولا به انجام عادات سالم گرایش بیشتری دارند، مانند فعالیت بدنی مرتب. اگر میخواهید بعد از بدنیا آوردن فرزند وزن خود را پایین بیاورید و یا به طور کلی میخواهید غذایی سالم بخورید، همه خانواده خود را به این حرکت ملحق کنید تا درصد موفقیتتان افزایش پیدا کند. فرزندان خود را به فروشگاه های مواد غذایی ببرید و اجازه دهید میوه و سبزیجاتی را که میخواهند خود انتخاب کنند و به نوعی در وعده های غذایی خانواده دخالتشان دهید. مطمئن باشید از آنچه خودشان انتخاب کرده اند بیشتر خوششان می آید و حتما بشقابشان را تا آخر میل خواهند کرد.

کاری از گروه ترجمه به اندام(دکتر کرمانی)

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*