5 عادت رژیمی که کار نمی کنند

فهرست مطالب (کلیک کنید) این 5 مشکل می تواند مانع کاهش وزن شودهفته ای یکبار خوردن غذای بیرونجویدن آدامس قبل از وعده های غذاییانتخاب غذاهای کوچکاحساس گناه برای تخلف در رژیمانتخاب غذاهایی که برچسب کم چرب دارنداین 5 مشکل می تواند مانع کاهش وزن شود وقتی اضافه وزن خود را در کمر و پهلو نشان […]

5 عادت رژیمی که کار نمی کنند - 2 - عادت رژیمی - عادات غذایی
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 7 دقیقه

تعداد بازدید 3955

تاریخ انتشار

این 5 مشکل می تواند مانع کاهش وزن شود

وقتی اضافه وزن خود را در کمر و پهلو نشان می دهد اکثر افراد رو به رژیم می آورند حجم وعده ها را کم می کنند. تلاش خود را روی کاهش کالری دریافتی در طول روز می گذارند. اما آیا عادت رژیمی هست که مانع تلاش ما برای کاهش وزن شود؟ مواظب کنترل این 5 عادت باشید.

هفته ای یکبار خوردن غذای بیرون

وعده های غذایی رستوران ها معمولا از وعده های غذایی خانگی بیشتر کالری دارند. خوردن غذا بیرون از خانه حتی یکبار در هفته می تواند مانع کاهش وزن شود. با توجه به تحقیقاتی که انجام شده خانمهایی که حداقل یکبار در هفته بیرون غذا می خورند سرعت کاهش وزن کندتری نسبت به خانمهایی که خیلی کم خارج از خانه غذا می خورند دارند. همچنین غذا خوردن خارج از خانه را نمی توان عامل اصلی اضافه شدن وزن دانست. اما زمانی خوردن غذاهای رستوران مشکل ساز می شود که نمی دانید کالری آن چقدر است. چون از نحوه آماده شدن و میزان موادی که در غذا به کار رفته است آگاهی ندارید.

اگر بیرون غذا می خورید حتما مشخصات غذا را در منوی غذایی مطالعه کنید و یا از صاحب رستوران بپرسید. سعی کنید سالم ترین غذا را انتخاب کنید. همچنین در کنار غذای خود سالاد استفاده کنید و سعی کنید وعده خود را کوچک کنید.

جویدن آدامس قبل از وعده های غذایی

بعضی اعتقاد دارند جویدن آدامس می تواند اشتها را کم کند و یا حتی باعث کاهش وزن شود. اما تحقیقات نشان داده افرادی که قبل از وعده های اصلی آدامس می خورند کمتر غذاهای سالمی مانند میوه و سبزیجات می خورند. به این دلیل که مزه ی شیرین آدامس آن طعم خوب میوه و سبزیجات را در دهان کمتر می کند. سعی کنید اگر می خواهید آدامس بجوید این کار را بعد از وعده ها انجام دهید تا مانع خوردن میوه و سبزیجات در شما نشود.

بیشتر بخوانید: آدامس و رژیم

انتخاب غذاهای کوچک

انتخاب درست مواد غذایی در کاهش وزن بسیار مهم است. بعضی افراد در میان وعده های خود از شیرینی های کوچک یا دیگر موارد غذایی که در بسته بندی های کوچک قرار دارند استفاده می کنند. متاسفانه بیشتر افراد فکر می کنند که غذایی که استفاده کردند به دلیل کوچکی کالری چندانی ندارد پس مواظب میزان کالری دریافتی نیستند. به مرور زمان این کار تبدیل به عادت می شود و اصلا این میزان کالری دریافتی به حساب نمی آید. پس سعی کنید مواد غذایی درستی را برای خوردن انتخاب کنید. وعده ها و میان وعده ها را تنظیم کنید و خارج از آن به جز غذاهای آزاد غذای دیگری نخورید.

احساس گناه برای تخلف در رژیم

وقتی رژیم می گیرید ممکن است غذاهای گوناگونی شما را اغوا کند هر کسی ممکن است در طول برنامه دچار اشتباه شود، خود را برای این اشتباهات تنبیه نکنید. خانمهایی که برای این اشتباهات به شدت احساس گناه می کنند کمتر از کسانی که به جای سرزنش خود سعی می کنند دوباره اوضاع را کنترل کنند موفق هستند. تحقیقات نشان داده احساس ضعف در برابر خوردن و سرزنش خود بیشتر باعث می شود از رژیم گرفتن نا امید شویم. تا اینکه بخواهیم آن را ادامه دهیم پس ناراحتی معنا ندارد. مهم این است که دوباره به راهی که میرفتیم ادامه دهیم.

انتخاب غذاهایی که برچسب کم چرب دارند

غذاهایی که برچسب کم چرب دارند به نظر سالم تر هستند ( و گاهی اوقات واقعا چنین است) . برچسب کم چرب ممکن است باعث شود بیشتر غذا بخوریم و به کالری توجهی نکنیم. بیشتر افراد فکر می کنند که غذاهایی که برچسب کم چرب ندارند بیشتر از غذاهای کم چرب کالری دارند. پس اگر از غذاهای کم چرب استفاده می کنید حتما به میزان کالری آنها دقت کنید.

5 عادت رژیمی که کار نمی کنند - 4 - عادت رژیمی - عادات غذایی

مریم اصیلی کارشناس به اندام

بایوگرافی مریم اصیلی

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*