5 مزیت بازی کردن برای سلامت(فایل صوتی)

5 مزیت بازی کردن برای سلامت(فایل صوتی) - - - ورزش و زیبایی

5 مزیت بازی کردن برای سلامت(فایل صوتی) - 2 - - ورزش و زیباییدانلود فایل صوتی مقاله

5 مزیت بازی کردن برای سلامت

اگر فکر می کنید از زمانی که یاد گرفتید چطور بند کفش خود را ببندید دیگر زمان بازی هم تمام شده و هیچ مزیتی برایتان ندارد باید نظر خود را عوض کنید.
بازی کردن می تواند سلامت، شادابی، و بهره وری فرد را بالا ببرد.

شادی می تواند استرس را از بین ببرد

خوب خندیدن می تواند سطح استرس را کاهش دهد. در یک تحقیق برخی شرکت کنندگان یک ویدئو خنده دار تماشا کردند در حالی که دیگر شرکت کنندگان ساکت نشسته بودند.
آنهایی که فیلم را تماشا کرده بودند یاد آوری بهتری داشتند و سطح کورتیزول پایین تری داشتند، کورتیزول هورمونی است که باعث استرس می شود. استرس با به وجود آوردن انواع مشکلات می تواند به بدنتان آسیب برساند از جمله سردرد، اضطراب، و مشکلات خواب. به عبارت دیگر مزایای فیزیکی و روانی شادی کاملا واقعی است.

بازی کردن کمک می کند مغزتان رشد کند

حتی در بزرگسالان نیز بازی های ساده مربوط به حافظه نیز به تحریک رشد مغزی کمک می کنند. بر اساس تحقیقات جدید، آموزش نام جدید برای رنگها به افزایش ماده خاکستری در مغز مرتبط است. محققان به شرکت کنندگان کارت های رنگی با اسم های بی معنی دادند و از آنها خواستند در طی سه روز این اسم ها را به جای نام رنگ ها به خاطر بسپارند.
بعد از آزمایش مغز شرکت کنندگان توسط MRI اسکن شد، و نشان داد قسمت خاکستری مغز رشد داشته است. قسمت خاکستری قسمت مهمی از مغز است که در تصمیم گیری و پردازش افکار کمکمان می کند.

بازی کردن بهره وری را بالا می برد

جلسات سرشار از طنز و شوخی بین همکاران یک دفتر باعث ایجاد روابط و همکاری بهتر بین اعضای آن دفتر می شود. تحقیقات نشان داده زمانی که شخصی جوکی می گوید، یخ بین اعضا شکسته می شود و دیگران نیز ترغیب به شرکت بیشتر در جمع می شوند. استراحت های کوتاه بین کار سنگین می تواند باعث افزایش بهره وری شود.

بازی کردن برای قلب خوب است

بازی فیزیکی ترفند بسیار خوبی برای بیشتر فعال شدن است، کاریست که قلبتان بابت آن از شما تشکر خواهد کرد. پیاده روی با کودک خود هر ساعت 230 کالری میسوزاند، رقصیدن 320 و دوچرخه سواری 420 کالری. حتی بازی فوتبال با فرزندان می تواند هر ساعت 500 کالری بسوزاند. بیرون از خانه بازی کردن مزایای این کار را بیشتر هم می کند.

بازی کردن برای روابط مفید است

بازی کردن علاوه بر اینکه برای سلامت جسمانی مفید است به استحکام روابط نیز کمک می کند. تحقیقات نشان داده زوج هایی که زمانی را به بازی کردن در کنار هم اختصاص می دهند روابطی قوی تر نیز دارند. بیشتر زوج ها وقتی می خواهند از خاطرات خوب گذشته یاد کنند به زمانی اشاره می کنند که با یکدیگر در یک بازی یا فعالیت انرژی بخش شرکت کردند.

کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*