7 درمان طبیعی برای نقاط تیره روی پوست

7 درمان طبیعی برای نقاط تیره روی پوست - - نقاط تیره روی پوست - ورزش و زیبایی

گاهی اوقات بعد از کاهش وزن ممکن  است جای جوش های صورت یا لکه های پوستی بیشتر به چشم بیایند، که علاوه بر برنامه غذایی درست، استفاده از محلول ها هم می توانند مفید باشد. برای از بین بردن نقاط تیره روی پوست، می توان از هیدروکینون موضعی استفاده کرد. از هیدروکینون در تهیه کرم های روشن کننده استفاده می شود. این ماده اثر ضد لک دارد و کنترل کننده رنگدانه پوست می باشد و  در صورت مصرف صحیح نتیجه خوبی خواهد داشت. این 7 ماده را امتحان کنید، همه ی آنها طبیعی هستند و عملکردشان ثابت شده است.

 

اسید کوجیک

درمان طبیعی برای نقاط تیره روی پوست - رژیم لاغری - کاهش وزن

دکتر جولیوس فیو، بنیانگذار چندین موسسه زیبایی و جراحی می گوید: این ماده یکی از درخشان کننده های پوست مورد علاقه من است. عصاره ی قارچ آن برای رفع
مشکلات رنگدانه ای پوست در آسیا کاربرد دارد. روی هر نوع پوستی تست شده و باعث هیچ گونه تحریکی نمی شود و حتی در دوران بارداری نیز ممنوعیتی ندارد. یک مورد برای احتیاط: اگر تغییر در رنگدانه جدیدی مشاهده کردید، حتما با متخصص پوست خود در میان بگذارید.

 

اسید اسکوربیک

درمان طبیعی برای نقاط تیره روی پوست - رژیم لاغری - کاهش وزن

این محلول همان ویتامین C است که برای جوانسازی پوست در بدن انسان لازم است. البته انتظار خیلی زیادی نباید از این اسید داشته باشید، چون معمولا از آن به عنوان بخشی از درمان استفاده می شود و به صورت مستقل نمی تواند تاثیر شگفت انگیزی داشته باشد.

 

اسید الاگیک

این ماده دارای آنتی اکسیدان است که به صورت طبیعی در انواع توت ها یافت می شود. همچنین به عنوان در خشان کننده پوست نیز استفاده می شود. متاسفانه پیدا کردن محصولاتی که در آن از اسید الاگیک استفاده شود، دشوار است.

 

اسید آزلائیک

درمان طبیعی برای نقاط تیره روی پوست - رژیم لاغری - کاهش وزن

معمولا این اسید را در محصولات ضد روزاسه و آکنه پیدا می کنید، چون باکتری ها را می کشد، منافذ را باز می کند و ضد التهاب است. همچنین در مواد خوارکی از قبیل جو و گندم قابل دریافت است. بسیاری از بیمارانی که به خاطر لکه های پوستی و آکنه رنج می برند اسید آزلائیک کمک می کند تا از آکنه ها و جای جوش ها خلاص شوند. می توان از اسید کوجیک و اسید آزلائیک برای دریافت نتیجه بهتر بصورت ترکیبی استفاده کرد.

 

آربوتین

به عنوان عصاره توت نیز شناخته می شود که نسبت به سایر موارد ذکر شده اثر بخشی بهتری دارد. اگر به دنبال نتیجه موثر از آربوتین هستید باید از محصولی استفاده کنید که این اسید را همراه دیگر مواد درخشان کننده پوست در خود جای داده باشد.

 

نیاسینامید

شاید نتواند نقاط تیره را محو کند، اما نیاسینامید – فرمی از ویتامین B3 – می تواند ناهماهنگی پوست را اصلاح کند. به همین خاطر است که خاصیت ضد التهاب آن قرمزی پوست را از بین می برد و برای درمان التهاب های خفیف مورد استفاده قرار می گیرد. اگر قرمزی پوست قابل توجه بود باید برای دریافت نسخه ای قوی تر با متخصص پوست مشورت کنید.

 

عصاره شاه توت برای نقاط تیره روی پوست

درمان طبیعی برای نقاط تیره روی پوست - رژیم لاغری - کاهش وزن

عصاره شاه توت خیلی آرام عمل می کند و چون اثربخشی کمتری نسبت به سایر موارد دارد، ب کمتر نام این عصاره را شنیده اید.


ثبت نام رژیم اینترنتی دکتر کرمانی
امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*