۷ دلیل برای اینکه سرکه سیب را دوست داشته باشید

عادات غذایی، مقالات

سرکه سیبی که در کابینت کنار روغن ها و ادویه جات گذاشتید جایش باید بیرون از آنجا باشد. سرکه سیبی که کاملا طبیعی باشد دارای مواد مغذی فراوانی است که شامل آنزیم های ضروری، پتاسیم، کلسیم، منیزیم و آهن می شوند. مطمئن شوید سرکه سیبی که می خرید کاملا طبیعی و دست نخورده باشد.

 

۱- به گوارش کمک می کند

جزء اصلی از مایع اسید هیدروکلریک معده ( HCL ) که در معده (برای شکستن پروتئین مصرف شده) تولید می شود. بدون میزان کافی HCL احساس ناراحتی، گاز بیش از حد، یبوست و سوء هاضمه می کنیم. غذاهای اسیدی مانند سرکه سیب میتواند به تحریک تولید HCL کمک کند. برای فعالیت بهینه، قبل از هر وعده یک قاشق غذا خوری سرکه سیب میل کنید یا  آن را به سالاد یا سس خود اضافه کنید.

 

۲- منبعی خوب از پروبیوتیک است

پروبیوتیک رشد میکروارگانیسم های مفید در روده ها را افزایش می دهد که آنها را از عوامل لازم در بهینه سازی سلامت روده می کند. در انتهای سرکه سیب طبعی که دارید باید یک ماده ابری شکل مانند تار عنکبوت نیز ببینید که مادر نام دارد. پروبیوتیک های زنده و فعال در مادر زندگی می کنند.

 

۳- به کنترل قند خون کمک می کند

پژوهش های مقدماتی نشان می دهد سرکه سیب این پتانسیل را دارد که قند خون را کنترل کند. شرکت کنندگان در این پژوهش قبل از خوردن غذا یک قاشق غذا خوری را با یک لیوان آب ترکیب کردند و نوشیدند این گروه از گروه دیگری که این کار را نکرده بود سطح قند خون با ثبات تری داشت. دانشمندان معتقدند که اسید استیک موجود در سرکه سیب باعث این اتفاق است چرا که با هضم نشاسته و بالا رفتن متابولیزم بدن تداخل دارد که نتیجه ی آن این است که مقدار کمتری قند وارد جریان خون می شود.

 

۴- از آن به عنوان تمیز کننده خانه استفاده کنید

خواص ضد باکتریایی سرکه سیب آن را تبدیل به ماده ضدعفونی کننده و تمیز کننده طبیعی کرده است. یک قسمت سرکه سیب و قسمت دیگر آب را داخل یک بطری اسپریی با هم ترکیب کنید. از مخلوط در محل هایی که از اسپری های تمیز کننده معمول و دستمال مرطوب استفاده می کنید بهره ببرید (از آشپزخانه تا حمام) این کار یک مزیت نسبت به دیگر تمیز کننده ها دارد و آن هم غیر سمی بودن ترکیبی است که درست کردید.

 

۵- نابود کننده علف های هرز

سرکه سیب به همان اندازه که داخل خانه مفید است خارج از خانه نیز به کار می آید. یک بطری اسپری را با سرکه اسید پر کنید ( به آن آب اضافه نکنید ) و به جاهایی از باغچه ی خود که علف هرز روییده بپاشید. سرکه سیب را با آب نیز ترکیب کنید ( ۲۸ گرم سرکه سیب را در یک گالن آب بریزید ) و به عنوان یک کود طبیعی روی باغچه خود اسپری کنید.

 

۶- تسکین دهنده خارش پوست و پوست سر

اسیدیته سرکه سیب میزان ph پوست سر و پوست بدن را تغییر می دهد و محیط را برای رشد باکتری ها و مخمر ها سخت می کند. برای گرفتن نتیجه تاثیر گذار، میزان برابری از آب و سرکه را در یک بطری اسپری بریزید و ترکیب کنید سپس روی پوستی که مشکل دارد بماید و اجازه دهید قبل از شستشو یک دقیقه ( یا بیشتر از یک ساعت ) روی پوست بماند. برای پوست دارای خارش و تحریک، سرکه سیب را روی یک توپ پنبه بریزید و دقیقا روی محل تحریک شده بمالید. حتی در حمام یک فنجان سرکه سیب را به آب گرم اضافه کنید و ۱۰ دقیقه در آن خیس بخورید.

 

۷- استفاده از آن در سس سالاد

با اضافه کردن سرکه سیب به غذا به سادگی از تمام خواص آن بهره خواهید برد. سس سالاد از شایع ترین موارد استفاده است. برای درست کردن سس ساده می توانید سرکه سیب را با روغن، نمک و فلفل ترکیب کنید یا کمی بیشتر خلاقیت به خرج دهید و با آن سبزیجات معطر یا ادویه جات نیز ترکیب کنید.

Sending
User Review
3 (2 votes)
    به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*