7 نشانه خاموش از پیش دیابت

بیماری ها، رژیم دیابت، مقالات

  کمی خستگی، چند کیلو اضافه وزن که نمی توانید کمش کنید و کبودی که خوب نمی شود به تنهایی نمی تواند از نشانه های پیش دیابت باشند اما زمانی که با هم اتفاق می افتند نشان از بیماری خاموشی است که به صورت ناگهانی افراد زیادی را مبتلا می کند.

  از نشانه های خاموش این بیماری بالاتر بودن میزان قندخون از حد مجاز است، اما نه به آن اندازه که دیابت شناخته شود. بیشتر افرادی که درگیر این وضعیت هستند اصلا خبر ندارند که دچارش هستند. دلیلش هم این است که فرد با اینکه بیماری اش در حال پیشرفت است احساسی کاملا طبیعی و سالم دارد. نشانه ها و علائمی وجود دارد که می توانید آنها را چک کنید.

  اگر نشانه های بیماری دیابت سریع شناسایی شود با تغییر در برنامه غذایی و سبک زندگی قابل درمان است. اما هرچقدر پنهان بماند و شناسایی نشود خطر تبدیلش به دیابت کامل بیشتر می شود، که برگشت به وضعیت قبل از دیابت بسیار سخت است. در ادامه نشانه هایی از پیش دیابت را برای شما لیست کرده ایم تا در صورت مشاهده این علائم در خود هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کنید و معاینه شوید.


  ثبت نام رژیم اینترنتی دکتر کرمانی

  لیستی از نشانه های پیش دیابت

  1. تار شدن دید

  بالا و پایین رفتن ناگهانی قند خون می تواند قابلیت تمرکز چشم را بهم بزند و باعث تاری دید شود. تاری دید به محض اینکه سطح قند خون به حالت طبیعی بازگردد از بین می رود.

  تار شدن دید یکی از نشانه های پیش دیابت

  2. تشنگی بیش از حد

  یکی از شناخته شده ترین علائم پیش دیابت و دیابت، تشنگی بیش از حد در هنگام قند اضافی موجود در خون اتفاق می افتد. بدن می خواهد قند اضافی را به صورت ادرار خارج کند، به همین دلیل مجبورتان می کند بیش از حد معمول آب بنوشید. به همین دلیل دائم احساس تشنگی می کنید.

  تشنگی بیش از حد از نشانه خاموش پیش دیابت

  3. زخم و عفونت های سمج

  قند خون بالا گردش خون را کند می کند، به همین دلیل طول می کشد تا پوست بتواند خود را ترمیم کند. به عنوان مثال، ترمیم کبودی ها و بریدگی ها بیش از مدت زمان معمول طول می کشد. این وضعیت حتی باعث رشد باکتری ها و قارچ می شود، که به معنای عفونت دوباره مخصوصا روی پوست است.

  نشانه های پیش دیابت : زخم و عفونت های سمج

  4. خستگی زیاد

  بدن از قند به عنوان سوخت استفاده می کند. اما پیش دیابت باعث مقاومت انسولین می شود و به این معناست که بدن قادر نیست به خوبی گلوکز را تبدیل به انرژی کند. برای همین به شدت احساس خستگی می کنید و گاهی نیز نشانه هایی مانند بیمار شدن دارید.

  خستگی زیاد از نشانه های پیش دیابت

  5. کاهش یا افزایش وزن ناگهانی

  وقتی بدن نمی تواند انرژی مورد نیاز خود را از گلوکز دریافت کند. شروع به سوزاندن دیگر چیزها برای به دست آوردن انرژی می کند. نتیجه آن کاهش وزن است حتی اگر رژیم نباشید و ورزش هم نکنید. از سوی دیگر، مقاومت انسولین می تواند باعث شود احساس گرسنگی کنید، که باعث افزایش وزن می شود.

  کاهش یا افزایش وزن ناگهانی از نشانه های پیش دیابت

   

  6. نقاط تیره روی پوست

  سطح بالای انسولین باعث می شود سرعت تولید سلول های پوستی بالا برود و وضعیتی به نام آکانتوز پیش بیاید. این حالت بیشتر خود را روی پوست پشت گردن، زیر بازو، و یا چین ابرو نشان می دهد.

  نشانه های پیش دیابت : نقاط تیره روی پوست

   

  Sending
  User Review
  3.5 (2 votes)
   به اشتراک بگذارید

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *