9 اشتباه رایج در مراقبت از پوست بخش دوم

9 اشتباه رایج در مراقبت از پوست بخش دوم - - مراقبت از پوست - ورزش و زیبایی

458b4c36-8a8a-4b5e-9561-0add72277a44

در بخش اول از این مقاله، پنج مورد از اشتباهات رایج در مراقبت از پوست، برای شما تشریح شدند. در این بخش می توانید، سایر موارد مربوط به این مطلب را مطالعه نمایید.

اشتباه ششم: ماساژ صورت و میکرودرمابریژن برای بهبود وضعیت پوست مناسب است

بسیاری افراد تصور می کنند ماساژ پوست، که توسط دستگاه های مخصوص در کلینیک های زیبایی صورت می گیرد، به بهبود وضعیت آن کمک می کند و امراض پوستی مانند جوش و آکنه را درمان می کند؛ اما تحقیقات جدید نشان می دهند که ماساژ پوست در ۸۰ درصد افراد موجب انتشار آکنه می شود.

علاوه بر ماساژ، میکرودرمابریژن (microdermabrasion) نیز روشی است که به غلط تصور می شود به زیبایی و بهبود دائمی وضعیت پوست کمک می کند. در این روش ناهمواری های سطحی پوست به کمک میکروکریستال ها تراشیده شده و توسط ابزاری از سطح پوست مکیده می شوند. این عمل بیشتر جلا دادن سطحی پوست است که ممکن است موقتا به دلیل لایه برداری پوست، موثر به نظر برسد اما در درازمدت تاثیر چندانی در بهبود امراض پوستی نداشته و تنها باعث اتلاف وقت و هزینه فرد می شود.

اشتباه هفتم: هرچه محصولات درمانی پوستی گران تر باشند، بهتر و موثرترند

بسیاری افراد تصور می کنند که هر چه بیشتر برای خرید انواع محصولات درمانی پوست هزینه کنند و از فروشگاه های لوکس تری خریداری نمایند، نتیجه بهتری می گیرند؛ اما واقعیت آن است که بیشتر ترکیبات استفاده شده در این محصولات مشابه بوده و تاثیر یکسانی دارند. حال اگر باز هم علاقه مندید تنها برای نحوه بسته بندی، عطر و بو و یا شکل و ظاهر زیباتر محصولات هزینه کنید، انتخاب با شماست!

اشتباه هشتم: استفاده از مواد و محصولات ضد پیری برای رفع چین و چروک پوست موثر است

بیشتر کرم های ضدچروک، پوست را هیدراته کرده و با پُف آلود کردن آن به صورت موقت باعث بهتر شدن ظاهر آن می شوند. بنابراین در خرید خود دقت کنید. به گفته متخصصان پوست تنها کرمی که در رفع خطوط و چین های پوستی بسیار موثرند، کرم های موضعی رتینوئید (retinoid) می باشند. این کرم ها که تحت عنوان رتینول (retinol) یا ترتینویین (tretinoin) وجود دارند، در پوست نفوذ کرده و باعث افزایش سلول های پوست می شوند. مطالعات نشان می دهد که این کرم ها تاثیر بسزایی در درمان آکنه، رفع چین و چروک پوست و صدمات ناشی از نور خورشید دارند. البته توصیه می شود این کرم ها نیز طبق نسخه پزشک متخصص مصرف شوند.

مصرف یک کرم آنتی اکسیدان که حاوی ویتامین C باشد نیز برای جلوگیری و درمان چین و چروک موثر است. البته دقت کنید که این کرم ها را از شرکت های معتبر خریداری نمائید تا از کیفیت آن ها مطمئن باشید.

اشتباه نهم: لیزر می تواند ۲۰ سال ما را جوان تر کند

امروزه لیزردرمانی برای درمان عارضه های پوستی بصورت خاص مورد توجه قرار گرفته و تبلیغات گسترده ای در این زمینه صورت می گیرد. از بین بردن چین و چروک ، درمان دائمی آکنه و از بین بردن لکه های پوستی توسط لیزر از جمله این تبلیغات می باشند. این تبلیغات به گونه ای صورت گرفته اند که بنظر می رسد لیزر می تواند معجزه کند و از شما فرد دیگری بسازد!

با اینکه اخیرا لیزر در بسیاری موارد موثر بوده و نسبت به چندین سال قبل از عوارض جانبی آن کاسته شده است، اما افراد بایستی واقع بینانه تر برخورد کرده و تنها در صورتی اقدام به لیزردرمانی کنند که نسبت به نتیجه مثبت آن مطمئن باشند.

در نهایت به تمام افرادی که دغدغه مراقبت صحیح از پوست خود را دارند توصیه می شود که تا حد امکان از نور خورشید اجتناب کرده و همواره از کرم های ضدآفتاب مناسب استفاده نمایند و در طول روز نیز، آن را چندین بار تجدید کنند. امیدواریم موارد ذکر شده در بالا موثر واقع شده و شما را در داشتن پوستی سالم تر و شاداب تر کمک نمایند.

 

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*