کرونا انگلیسی با کرونا چینی چه فرقی داره؟

سال پیش همین موقع‌ها بود که کشورمون درگیر ویروس کرونا شد و به خاطر همین ویروس، نوروزی در کار نبود. مهمونی‌ها و عروس‌ها همه لغو شدن و خانه‌نشین شدیم. حالا یک سال از تولد کووید 19 می‌گذره و کم کم زمزمه‌های واکسینه کردن مردم به گوش می‌رسه. اما در کنار این خبر خوب، خبر بد […]

تفاوت کرونای انگلیسی با چینی در چیست؟
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 4 دقیقه

تعداد بازدید 14856

تاریخ انتشار

سال پیش همین موقع‌ها بود که کشورمون درگیر ویروس کرونا شد و به خاطر همین ویروس، نوروزی در کار نبود. مهمونی‌ها و عروس‌ها همه لغو شدن و خانه‌نشین شدیم.

حالا یک سال از تولد کووید 19 می‌گذره و کم کم زمزمه‌های واکسینه کردن مردم به گوش می‌رسه. اما در کنار این خبر خوب، خبر بد دیگه‌ای رو هم می‌شنویم. خبر بدی به اسم کرونا انگلیسی. کرونا انگلیسی نوع جهش یافته همون کویید 19 یا کرونا چینیه. حالا امسال به خاطر وجود مبارک دو نوع ویروس کرونا قراره عید نوروز رو خونه نشین باشیم و مهمونی‌ها رو لغو کنیم. اما فرق کرونا انگلیسی با کرونا چینی چیه؟ چرا کرونا انگلیسی از کرونا چینی خطرناک‌تره؟

اولین دلیل اینه که سرعت تکثیر این ویروس بیشتره. یعنی در مدت زمان کم، انسان‌های بیشتری به این ویروس مبتلا می‌شن. دومین دلیل اینه که افراد با سن پایین هم درگیر این نوع ویروس می‌شن. ویروس کرونا چینی در کودکان دیده نمی‌شد، اما نمونه ابتلا به ویروس انگلیسی در چند مورد کودک زیر 15 سال دیده شده.

با اینکه خوشبختانه برای ویروس کرونای چینی واکسنی تهیه شده و مردم کشور‌های مختلف دارن واکسینه می‌شن، اما ویروس کرونا انگلیسی پدیده جدیدیه و هنوز برای درمان اون واکسنی وجود نداره. پس مثل سال قبل تنها کاری که می‌تونیم برای از بین رفتن این ویروس بکنیم توی خونه موندن، نرفتن به مهمونی‌ و مکان‌های شلوغ، رعایت فاصله اجتماعی، شستن مرتب دست‌ها و از همه مهم‌تر و موثرتر زدن ماسکه.

یادتون باشه تا زمانی که موارد بالا رو رعایت نکنیم، نه تنها این عید نوروز، بلکه ممکنه عید نوروزهای بعدی رو هم از دست بدیم. پس بیاید باهم دیگه به جنگ کرونا بریم و اون رو شکست بدیم تا بتونیم سال بعد عید نوروز رو پرشورتر از همیشه جشن بگیریم.

برای اینکه بیشتر درباره فرق کرونا انگلیسی با چینی بدونید، ویدئو امروز رو ببینید. توی ویدئو امروز دکتر کرمانی برامون از تفاوت این دوتا ویروس و علائم ویروس انگلیسی می‌گن که خیلی‌ها از اون بی‌خبرن!

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*