از زمانی که رژیم گرفتم اعتماد به نفسم بالا رفته

مصــاحبه اختصاصی

با ریحانه جوادی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


ریحانه جوادی ۲۸ ساله از مشهد هستم.
وزن اولیه ام ۹۸ کیلوگرم بود که تاکنون ۱۸ کیلو کاهش وزن داشتم و به ۸۰ کیلو رسیدم. تصمیم دارم ۸ کیلوی دیگر هم کم کنم تا به وزن ایده آل برسم.  اعضای خانواده ام وزن نرمالی دارند. اگر هم کمی اضافه وزن داشتند از زمانی که من رژیم را شروع کردم آنها هم رعایتمی کنند و ریزه خواری را کنار گذاشتند.
زمانی که ازدواج کردم دچار اضافه وزن شدم ولی بعد از زایمان اول و دوم به حداکثر وزن رسیدم. چند ماهی بود که از چاقی و اضافه وزنم رنج می بردم تا اینکه تصمیم به رژیم گرفتم. در مهمانی ها اعتماد به نفسم پایین اومده بود. وقتی برای خرید لباس میرفتم و سایزم پیدا نمی شد خیلی ناراحت می شدم.
هرگز باورم نمی شد که بتوانم وزنم را کم کنم و اولین باری که عدد روی ترازو را دیدم خوشحال شدم و حس خوبی نسبت به خودم پیدا کردم. حدود ۵ ماه طول کشید ولی خیلی خوب بود. کاهش وزن خیلی از چیزی که در تصوراتم بود راحت تر بود چون چندین بار اقدام کرده و شکست خورده بودم اما این بار با رژیم دکتر کرمانی اصولی پیش رفتم و از این بابت خیلی خوشحالم.
در رژیم دکتر کرمانی یاد گرفتم ریزه خواری را ترک کنم. خوراکی های غیر مفید مثل چیپس و پفک، نوشابه، شکلات و… را از ابتدای رژیم کامل حذف کردم. در طول رژیم اهدافم را به صورت کوتاه مدت یادداشت می کردم تا سریعتر به نتیجه برسم.
معمولا بیشتر غذاها را دوست دارم ولی نگران بودم که غذاهای مورد علاقه ام در رژیم نباشد که اینگونه نبود و حسرت هیچ غذایی به دلم نمی ماند. محدودیت خاصی در غذاخوردن نداشتم.  از آنجایی که مادر خانواده هستم و پخت غذا به عهده من هست به راحتی طبق لیست غذایی که برای هفته انتخاب می کنم پیش می روم و خانواده هم بسیار مرا همراهی می کنند. در طول رژیم از داروهای لاغری استفاده نمی کردم فقط گاهی اوقات دمنوش چای سبز و عرق ۱۲ گیاه می خوردم.
هرگز ناامید نمی شوم و تا رسیدن به هدفم ادامه می دهم. همین که سایز کم کردم و اطرافیان همه تشویق می کنند برام بهترین انگیزست اما الان اکثر اطرافیانم می گویند دیگر بیشتر از این لاغر نکن و ادامه نده ولی من مسیرم خود را ادامه می دهم.


وزن اولیه: ۹۸ کیلو گرم

وزن پایانی: ۸۰ کیلو گرم

میزان کاهش وزن: ۱۸ کیلو گرم

چند بار سر خود رژیم گرفتم اما از هیچ کدام نتیجه نگرفتم چون همانند رژیم دکترکرمانی اصولی پیش نمی رفتم. رژیم فوق العاده دکتر کرمانی و تماس پشتیبان ها باعث شد که آن را نیمه رها نکنم.


هرروز که از خواب بیدار می شوم ورزش می کنم و با انگیزه و پر انرژی روزم آغاز می شود. پیاده روی، پروانه و طناب زدن در برنامه ام هست. عصرها هم معمولا پیاده روی تند انجام می دهم. البته اکثرا در خانه ورزش می کنم چون راحترم و با موسیقی ملایم انجام می دهم. قبلا باشگاه می رفتم و روغن های لاغری موضعی استفاده می کردم. چند بار هم سر خود رژیم گرفتم اما از هیچ کدام نتیجه نگرفتم چون همانند رژیم دکترکرمانی اصولی پیش نمی رفتم.
رژیم فوق العاده دکتر کرمانی و تماس پشتیبان ها باعث شد که رژیم را نیمه رها نکنم.
در طول رژیم دچار آسیب دیدگی نشدم ولی احساس می کنم کمی بدنم ضعیف شده و گاهی اوقات سرگیجه دارم.
من به شدت نگران بازگشت وزنم هستم چون چندین بار وسوسه شدم که غذای بیشتری بخورم اما غلبه کردم و گاهی هم مقدار کمی از چیزی که هوس کردم خوردم که این اگر ادامه دار شود سبب کندی کاهش وزنم می شود. همیشه با خودم  می گویم من که تا اینجا توانستم از این به بعد هم موفق خواهم شد.
در هنگام گرسنگی از هویج، گوجه، خیار و کاهو استفاده می کنم که در لیست غذاهای آزاد هستند و کالری ناچیزی دارند. البته این مورد در اوایل رژیم خیلی پیش می آمدو الان کمتر شده است. در ابتدای مهمانی ها می گفتم رژیم هستم تا اگر هوس خوراکی کردم همه نگاهم کنند و من آن را کنار بگذارم.
از زمانی که رژیم گرفتم همه چیز تغییر کرده و اعتماد به نفسم بالا رفته است. هیچ وقت یادم نمی رود زمانی که در گوگل جستجو کردم و با سایت دکتر کرمانی آشنا شدم با بی تفاوتی از آن خارج شدم. بعد از چند لحظه با من تماس گرفتند. ابتدا با نا امیدی ثبت نام و اصلا فکر نمی کردم که بتوانم وزن کم کنم ولی شروع خوبی بود و خیلی آسانتر از آن چیزی که فکرش را می کردم.توصیه من به همه دوستان این است که:
• ریزه خواری را ترک کنند
• غذاهای بخار پز را جایگزین سرخ کردنی کنند.
• حتما سبزیجات(کاهو، کلم، هویچ، سبزی خوردن) را در سفره خود داشته باشند.
رژیم دکتر کرمانی خیلی راحت تر از آن چیزی است که در ذهن خود دارید. من هم جزو‌ همین افراد بودم اما شروع کردم و توانستم. مطمئن باشید با رعایت اصول و قواعد رژیم دکتر کرمانی و ورزش به بهترین نتایج می رسید.

Sending
User Review
4.06 (33 votes)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

آذیتا ۰۵ آذر ۱۳۹۸

با سلام آذیتا هستم ۴۵ ساله دیابتی انسولین مصرف دارم چربی هم بالاست قد ۱۶۷ وزن ۱۰۳

کارشناس به اندام ۰۶ آذر ۱۳۹۸

سلام دوست عزیز. برای کاهش وزن شما باید رژیم مخصوص به افراد دیابتی رو بگیرین. این رژیم هم به شما کمک می کنه تا وزن کم کنید و هم به بهبود بیماریتون کمک می کنه. برای مشاوره رایگان و دریافت رژیم عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

خلیلی ۰۵ آذر ۱۳۹۸

نوبت می خواهم

کارشناس به اندام ۰۶ آذر ۱۳۹۸

سلام و روز بخیر. برای مشاوره رایگان و دریافت رژیم عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن. موفق باشید