همه می‌گفتن بچه‌ای، نباید رژیم بگیری!

مصــاحبه اختصاصی

با ترنم قائدی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

 

ترنم قائدی هستم. ۱۱ سالمه و در شهر بندرعباس زندگی می‌کنم. قد من ۱۵۸ سانته. وزن اولیه‌م ۷۷ بود. مامانم می‌گه از همون بچگی تپل مپل بودم. از همون موقعی که به دنیا اومدم اضافه وزن داشتم. اما دلیل اصلی چاقی من کم کاری تیروئید بود. خدا رو شکر مامانم زود فهمید که ممکنه اضافه وزنم به خاطر کم کاری تیروئید باشه و زود منو پیش دکتر برد. خیلی‌ها به مامانم می‌گفتن “الکی به بچه گیر نده و بذار بخوره.” یا “الان توی سن رشده عادیه که وزنش بالا باشه.” اما مامانم به این حرف‌ها توجه نکرد و می‌دونست اگه الان به فکر وزن من نباشه ممکنه تو آینده خیلی اذیت بشم.

وقتی رفتیم پیش دکتر و برای کم کاری تیروئیدم دارو گرفتم، دکتر گفت بهتره رژیم هم بگیرم تا وزنم از این بالاتر نره. خیلی‌ها مخالف رژیم گرفتن من بودن و می‌گفتن هنوز زوده به این چیزا فکر کنم، اما من دوست داشتم مثل بقیه دوست‌هام خوشگل و خوش اندام باشم. دوست داشتم مثل اونا هرچی که دلم می‌خواد رو بپوشم و نگران این نباشم که توی این لباس زشتم. دوست‌هام توی مدرسه بهم بد نگاه می‌کردن و بعضی‌هاشونم به خاطر وزنم اذیتم می‌کردن. برای همین مامانم مثل فرشته‌های مهربون به کمکم  اومد و به حرف بقیه گوش نداد. برام رژیم گرفت تا بیشتر از این اذیت نشم.

مادربزرگم قبلا با رژیم دکتر کرمانی وزن کم کرده بود. مامانم که دید رژیم دکتر کرمانی جواب می‌ده و اصلا هم به آدم فشار نمی‎‌یاره، تصمیم گرفت برای من هم رژیم دکتر کرمانی رو بگیره. برای همین اینترنتی ثبت نام کردیم و رژیمم رو شروع کردم. الان خیلی خوشحالم که مامانم به حرف بقیه گوش نداد و نذاشت وزن من بیشتر از این بالا بره.

 

وزن اولیه: ۷۷ کیلو گرم

وزن پایانی: ۵۸ کیلو گرم

میزان کاهش وزن: ۱۹ کیلو گرم

وقتی رفتیم پیش دکتر و برای کم کاری تیروئیدم دارو گرفتم، دکتر گفت بهتره رژیم هم بگیرم تا وزنم از این بالاتر نره.

 

مامان برام رژیم دلخواه هفتگی دکتر کرمانی رو انتخاب کرد. چون می‌تونستم غذایی که دوست دارم رو انتخاب کنم و بخورم. اینطوری مامانم مجبور نبود برای من غذای جدا درست کنه و اذیت بشه. اجازه خوردن هر غذایی که هوس می‌کردم داشتم. غذایی نبود که دلم بخواد و توی رژیمم نباشه.

با برنامه دلخواه دیگه پدر و مادرم نگران مهمونی و مسافرت هم نبودن. راحت هر غذایی که سر سفره بود مامانم برام اندازه می‌گرفت و من می‌خوردم. برای مسافرت هم همینطور. دوست نداشتم توی مدرسه کسی بفهمه که رژیم دارم. برنامه دلخواه بهم اجازه می‌داد زنگ تفریح‌ها هرچی دوست دارم بخورم و هیچ کس هم نفهمه که من رژیم دارم.

اگه گرسنه می‌شدم سر خودم رو با بازی و چیزهای دیگه گرم می‌کردم. دلم نمی‌خواست رژیمم رو بشکنم و همه زحماتم هدر بره. مامانم برام سرگرمی درست می‌کرد که حواسم از گرسنگی پرت بشه و به فکر خوردن چیزی نیافتم. رژیم گرفتن با کمک مامانم و برنامه دلخواه دکتر کرمانی واقعا آسون بود.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

توی دوران رژیم مشکلی برام پیش نیومد. یبوست، ریزش مو و استپ وزن هم نداشتم. به حرف‌های دکتر کرمانی و پشتیبان‌های ایشون خیلی خوب گوش می‌کردم تا مشکلی پیش نیاد. به جای ورزش کردن می‌رقصیدم. می‌خواستم توی رژیم بهم خوش بگذره. رقصیدن بهم روحیه می‌داد و اعتماد به نفسم رو بالا می‌برد.

الان احساس خیلی خوبی دارم. وزنم ۵۸ کیلو شده و دیگه هرچی دوست دارم می‌پوشم. دامن و پیراهن‌هام خیلی بهم میان. اصلا باورم نمی‌شه تونستم ۱۹ کیلو وزن کم کنم. دیگه نگاه بچه‌های مدرسه روی من نیست و اعتماد به نفسم بالا رفته. حالا که کم کاری تیروئیدم درمان شده و خوشگل شدم چرا احساس خوبی نداشته باشم؟

نگران این نیستم که وزنم دوباره برگرده. مامانم برام رژیم تثبیت دکتر کرمانی رو هم می‌گیره تا دیگه هیچ وقت اذیت نشم. از مامان عزیزم ممنونم که به فکر سلامتی من بود و برام رژیم گرفت. مامانم برای حفظ سلامتی من خیلی زحمت کشید و تلاش کرد. از دکتر کرمانی هم برای رژیم خوبش خیلی ممنونم.

 

 

توصیه من به همه اونهایی که اضافه وزن دارن اینه که:

  1. از خانواده‌شون بخوان که بهشون کمک کنه.
  2. رژیم دکتر کرمانی رو که برای بچه‌ها هم هست بگیرن.
  3. اگه می‌خوان وقتی بزرگ شدن خجالت نکشن، از همین حالا به فکر لاغری باشن.

امتیاز کاربرها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

۱۸ اسفند ۱۳۹۹

Visitor Rating: 5 Stars

۰۹ بهمن ۱۳۹۹

Visitor Rating: 5 Stars

یلدا ۰۷ بهمن ۱۳۹۹

سلام ترنم جان آفرین که انقدر لاغر شدی شما الگوی من شدید که لاغر شم با رژیم دکتر کرمانی من هم مثل شما 11 سالمه

یلدا صالحی ۰۶ بهمن ۱۳۹۹

سلام ترنم جان واقعا عالی شده اندامت مبارک باشه من هم چاق هستم اما از وقتی شما را دیدم شما الگوی زندگی من شدید من هم مثل شما ۱۱ سالمه ممنون

یلدا صالحی ۰۶ بهمن ۱۳۹۹

سلام ترنم جان خوبی من هم مثل شما ۱۱ سالمه ترنم من هم مثل قبلا شما چاق هستم اما من ۵۸ کیلو هستم وقتی دیدم شما از وزن ۷۷ رسیدید به ۵۸ یک الگویی برای من شدید که لاغر بشم با رژیم دکتر کرمانی ترنم جان واقعا ممنونم که شما الگوی من شدید