اضافه وزن، تار موها را نازک می‌کند!

خانه » اخبار » اضافه وزن، تار موها را نازک می‌کند!
چاقی باعث ریزش مو می‌شود

محققان دانشگاه توکیو ژاپن متوجه شده‌اند که سلول‌ها بنیادی درون فولیکول‌های مو، در موش‌هایی که رژیم غذایی پرچربی دارند، متفاوت از موش‌هایی است که رژیم غذایی استانداردی دارند.

چاقی باعث ریزش مو می‌شود

به همین دلیل، این نتیجه گرفته شد که چاقی می‌تواند منجر به نازک شدن تارموها شود. سیگنال‌های التهابی، در سلول‎های بنیادی، منجر به این تفاوت‌ها می‌شود. در نهایت، مو نازک شده و شروع به ریزش می‌کند. این داده‌های جذاب ارتباط پیچیده بین چاقی و اختلال عملکرد اندام‌ها را روشن می‌کند.

به خوبی مشخص شده است که چاقی با ایجاد بیماری‌های متعدد در انسان ارتباط دارد. بیماری‌های قلبی، دیابت و سایر بیماری‌ها در افراد چاق، بسیار شایع است. با این حال، کاملا مشخص نیست که چگونه اندام‌ها بدن، به طور خاص، در اثر چاقی مزمن، از بین می‌روند و عملکرد خود را از دست می‌دهند.

در مطالعه اخیر، گروهی از محققان، از آزمایش روی موش‌ها، برای بررسی این استفاده کردند که چگونه رژیم غذایی پرچرب یا چاقی ناشی از ژنتیک، می‌تواند بر نازک شدن و ریزش موها تاثیر بگذارد. محققان دریافتند که چاقی می‌تواند منجر به از بین رفتن سلول‌های بنیادی فولیکول مو، از سری القای سیگنال‌های خاص التهابی، جلوگیری از بازسازی فولیکول مو و در نهایت از دست دادن فولیکول‌های مو شود.

به گفته محققان، تغذیه با رژیم غذایی پرچرب، سلول‌های بنیادی فولیکول مو را از بین می‌برد. فولیکول مو سلول‌های بالغ مو را رشد می‌دهند. وزن اضافه، به خصوص در موش‌های پیر، نازک شدن مو را سریع‌تر می‌کند.

۳/۵ - (۱ امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط مستقیم