تاثیر عجیب تناسب اندام کودکی بر پیشگیری از زوال عقل در بزرگسالی

یک مطالعه جدید نشان داد که تناسب اندام کودکی نقش مهمی در پیشگیری از زوال عقل در بزرگسالی دارد. به نقل از مهر، این مطالعه شامل بیش از ۱۲۰۰ نفر بود که از سال ۱۹۸۵ به مدت بالغ بر ۳۰ سال تحت نظر بودند. به گزارش مدیسن نت، مشخص شد کودکانی که به دلیل ورزش و فعالیت […]

تناسب اندام کودکی نقش مهمی در پیشگیری از زوال عقل در بزرگسالی دارد.
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 4 دقیقه

تعداد بازدید 1001

تاریخ انتشار

یک مطالعه جدید نشان داد که تناسب اندام کودکی نقش مهمی در پیشگیری از زوال عقل در بزرگسالی دارد. به نقل از مهر، این مطالعه شامل بیش از ۱۲۰۰ نفر بود که از سال ۱۹۸۵ به مدت بالغ بر ۳۰ سال تحت نظر بودند. به گزارش مدیسن نت، مشخص شد کودکانی که به دلیل ورزش و فعالیت به قدرت عضلانی، آمادگی قلبی- تنفسی و استقامت می‌رسند، در آینده نتایج سلامتی بهتری خواهند داشت. تناسب اندام بهتر بزرگسالان نیز با شناخت بهتر و کاهش خطر زوال عقل در آینده مرتبط است.

نتایج تحقیقات جدید

با پیگیری بیش از ۱۲۰۰ نفر از سال ۱۹۸۵ زمانی که بین ۷ تا ۱۵ سال سن داشتند تا سال ۱۹-۲۰۱۷، این اولین مطالعه‌ی با ارزشی است که به دنبال ارتباط بین تناسب اندام و چاقی در دوران کودکی با شناخت در میانسالی است. چرا که این نظریه مطرح است که تحرک بدنی، تناسب اندام و سلامت متابولیک در اوایل زندگی ممکن است در برابر زوال عقل در سنین بالاتر نقش حفاظتی داشته باشد.

این شرکت‌کنندگان بین سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ (سن ۳۹ تا ۵۰ سال، میانگین سنی ۴۴ سال) از نظر عملکرد شناختی با استفاده از یک سری آزمون‌های رایانه‌ای مورد آزمایش قرار گرفتند.

محققان دانشگاه موناش در ملبورن استرالیا دریافتند کودکانی که دارای بالاترین سطح آمادگی قلبی- تنفسی و عضلانی و میانگین نسبت دور کمر به باسن کمتری بودند، در آزمون‌های سرعت پردازش و توجه و همچنین در عملکرد شناختی کلی، نمرات بالاتری در دوره میانسالی داشتند.

از آنجا که کاهش عملکرد شناختی اغلب از اوایل میانسالی شروع می‌شود و شناخت پایین‌تر در میانسالی با احتمال بیشتر ایجاد اختلالات شناختی خفیف و زوال عقل در سنین بالاتر مرتبط است، شناسایی عوامل در مراحل اولیه بسیار مهم است.

این مطالعه همچنین نشان می‌دهد که راهبردهای محافظتی در برابر زوال شناختی آینده ممکن است لازم باشد از اوایل کودکی شروع شود، به طوری که مغز بتواند ذخیره کافی در برابر شرایط در حال گسترش مانند زوال عقل را در سنین بالاتر ایجاد کند.

منبع: +

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*