سلامت قلب را با این معیار ارزیابی کنید!

به گزارش بهداشت نیوز محققان بر این باورند افراد مسنی که پس از بیدار شدن با مشکلات زیادی برای بلند شدن از رختخواب رو به رو هستند، باید فوراً به پزشک مراجعه کنند زیرا این علامت، خبر خوبی برای سلامت قلب آنها نیست. نتایج  یک مطالعه جدید نشان می ‌دهد افرادی که پس از ۶۵ […]

سلامت قلب را با این معیار ارزیابی کنید!
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 5 دقیقه

تعداد بازدید 881

تاریخ انتشار

به گزارش بهداشت نیوز محققان بر این باورند افراد مسنی که پس از بیدار شدن با مشکلات زیادی برای بلند شدن از رختخواب رو به رو هستند، باید فوراً به پزشک مراجعه کنند زیرا این علامت، خبر خوبی برای سلامت قلب آنها نیست. نتایج  یک مطالعه جدید نشان می ‌دهد افرادی که پس از ۶۵ سالگی عملکرد فیزیکی پایینی دارند، بیشتر در معرض ابتلا به ناراحتی‌های قلبی هستند.

محققان انجمن قلب آمریکا دریافتند، که به غیر از عوامل خطر شناخته شده قلبی، مانند فشار خون و کلسترول بالا، بزرگسالانی که عملکرد ضعیفی در تست عملکرد فیزیکی داشتند، در معرض خطر بیشتری برای حمله قلبی، سکته مغزی و نارسایی قلبی در آینده هستند.

رابطه سلامت قلب و عملکرد بدنی ضعیف

دکتر کونیهیرو ماتسوشیتا، دانشیار بخش اپیدمیولوژی دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز بلومبرگ و بخش قلب و عروق در دانشکده پزشکی جان هاپکینز در رابطه با این مسئله می‌گوید:‌ در حالی که عوامل خطر بیماری قلبی عروقی مثل فشار خون و کلسترول بالا، سیگار کشیدن و دیابت به خصوص در افراد میانسال، ارتباط بسیار نزدیکی با بیماری‌های قلبی عروقی دارند. این مطالعات جدید نشان می‌دهد که این عوامل ممکن است در افراد مسن غیر قابل پیش بینی باشد.

این اطلاعات از یک مطالعه به دست آمده است که در آن محققان ۱۵ هزار بزرگسال بین ۴۵ تا ۶۴ سال را از سال ۱۹۸۷ تا ۱۹۸۹ مورد مطالعه قرار دادند. این تحقیقات به بررسی علل مختلف بیماری آترواسکلروتیک، وضعیتی که در آن پلاک یا چربی در شریان ها تجمع می‌یابد، پرداخت. محققان از سال ۲۰۱۲، با تماس‌ های تلفنی سالانه و آزمایش‌های حضوری، افراد شرکت کننده  را بررسی کردند.

محققان همچنین داده‌های سلامتی ۵۵۷۰ بزرگسال را که از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ میانگین سنی ۷۵ سال داشتند، تجزیه و تحلیل و به صورت سالیانه مطالعه کردند. شرکت کنندگان بسته به عملکرد آزمون خود نمرات پایین، متوسط یا بالا را برای عملکرد فیزیکی خود دریافت کردند. نتایج این مطالعات نشان می‌دهد که ۱۳ درصد این افراد عملکرد بدنی پایین، ۳۰ درصد دارای آمادگی جسمانی متوسط و ۵۷ درصد عملکرد بدنی بالایی داشتند.

در تجزیه و تحلیل هشت ساله، ۹۳۰ نفر یک یا چند مشکل قلبی داشتند که ۴۷ درصد آنها عملکرد فیزیکی پایینی داشتند. رابطه بین عملکرد بدنی پایین و بیماری قلبی حتی زمانی که محققان عوامل دیگری مانند فشار خون بالا، کلسترول بالا و دیابت را در نظر گرفتند، ادامه داشت. علاوه بر این، نویسندگان به این نتیجه رسیدند که نمره عملکرد فیزیکی افراد در پیش‌بینی خطر بیماری قلبی در آینده، صرف‌نظر از سابقه سلامت قلب، دقیق است.

شیائو هو، سرپرست این تیم تحقیقاتی و هماهنگ کننده داده های تحقیقاتی در بخش اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت عمومی جان هاپکینز بلومبرگ، در رابطه با این موضوع می گوید: یافته علاوه بر سلامت قلب، افراد مسن بیشتر در معرض خطر افتادن و ناتوانی در انجام امور عادی روزانه هستند. به همین دلیل ارزیابی عملکرد فیزیکی ممکن است خطر ابتلا به این شرایط را در افراد مسن نشان دهد. شرح کامل این مطالعه در آخرین شماره مجله تخصصی انجمن قلب آمریکا منتشر شده است.

منبع: +

سلامت قلب را با این معیار ارزیابی کنید! - 3 - سلامت قلب - اخبار

مریم اصیلی کارشناس به اندام

بایوگرافی مریم اصیلی

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*