طرز جوشاندن صحیح شیر چگونه است؟

مصرف شیر همراه با برنج به صورت فرنی یا شیر برنج برای طول عمر و زیبایی پوست مفید است و مصرف شیر هنگام صبح و ناشتا و بدون مصلح موجب بسته شدن در معده می‌شود و در نتیجه لرز، غش ایجاد می‌شود و درمان آن می‌تواند استفراغ کردن باشد. به گزارش شهر خبر یکی از […]

طرز جوشاندن صحیح شیر چگونه است؟
4.7 از 5

زمان مطالعه 5 دقیقه

تعداد بازدید 1361

تاریخ انتشار

مصرف شیر همراه با برنج به صورت فرنی یا شیر برنج برای طول عمر و زیبایی پوست مفید است و مصرف شیر هنگام صبح و ناشتا و بدون مصلح موجب بسته شدن در معده می‌شود و در نتیجه لرز، غش ایجاد می‌شود و درمان آن می‌تواند استفراغ کردن باشد.
به گزارش شهر خبر یکی از مهم ترین مسائل روزمره زندگی انسان استفاده از انواع غذاها برای رفع نیاز گرسنگی و ادامه حیات است. در گذشته های نه چندان دور مردم نسبت به غذاهای مصرفی روزانه خود اطلاعات زیادی داشتند و می‌دانستند که چه غذا‌هایی باید مصرف کنند و چگونه طبخ کنند.
شیر یکی از بهترین مواد غذایی است؛ به شرطی که شیر تازه دوشیده شده از گاو جوانی باشد که طعم و بوی بد نداشته باشد. مصرف شیر در افراد گرم مزاج مانع غلبه خون است و محرک نیروی جنسی و اشتهاآور و تا حدودی چاق کننده است.

طرز صحیح جوشاندن شیر

طرز صحیح جوشاندن شیر به این شکل است که به میزان یک چهارم شیر آب اضافه کرده، سپس در حرارت ملایم آن را می‌جوشانند تا آب اضافه آن تبخیر شود. این روش جوشاندن برای بی ضرر کردن شیرهای پاستوریزه در بازار است، زیرا شیر محلی تازه در دسترس همگان قرار ندارد و قرار گرفتن شیر در دمای پایین زیر صفر خود موجب سرد تر شدن طبع شیر می‌شود و مشکلات ناشی از مصرف شیر را در افراد بیشتر می‌کند و این روش جوشاندن شیر، تا حدی از ضررهای مصرف آن می‌کاهد.

به گفته کردافشاری استاد دانشکده طب سنتی، شیر برای افراد دارای مزاج صفراوی و خشک مفید است و برای اعصاب و افرادی که دارای معده‌های ضعیف و سردمزاجان مضر است. البته مصرف شیر همراه با برنج به صورت فرنی یا شیر برنج برای طول عمر و زیبایی پوست مفید است.

این استاد دانشکده طب سنتی تاکید کرد: مصرف شیر همراه با خرما و گردو برای چاق کردن و تقویت نیروی جنسی مفید است. همچنین مصرف شیر هنگام صبح و ناشتا و بدون مصلح موجب بسته شدن دریچه معده می‌شود و در نتیجه لرز، غش ایجاد می‌شود که درمان آن، استفراغ کردن می‌باشد.
وی افزود: زیاد خوردن شیر یعنی بیش از 700 تا 1400 گرم در روز موجب بروز سنگ کلیه، مثانه، تب و خارش می‌شود. طبع شیر پاستوریزه سرد و تربوده و مصرف آن با عسل و گلاب آن را بی‌ضرر می‌کند. همچنین شیر محلی تازه نیز دارای طبیعت گرم و تر است که مصرف آن با گلاب و عسل آن را بی‌ضرر می‌کند.

منبع: +

4.7 از 5
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

-ازاده 1402/02/14

با تشکر فراوان,عالییییی بودن

کارشناس به اندام 1402/02/15

ممنون ازتوجهی که دارین عزیزم