دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟

خانه » زندگی رژیمی » برنامه ریزی رژیم » دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟
استپ وزن

با اراده و همت بالا عهد می‌بندید وزن‌تان را کم کنید. رژیم غذایی می‌گیرید و در کنار آن ورزش هم می‌کنید. هفته‌های اول همه چیز خوب پیش می‌رود. اما یکباره همه خوشی‌های شما تبدیل به نگرانی می‌شود، چون دیگر خبری از آن کاهش وزن سریع نیست و دچار استپ وزن شده‌اید. با اینکه به دقت از رژیم و برنامه غذایی خود پیروی می‌کنید اما وزن تان پایین نمی‌آید. دلایل استپ وزن چیست و برای خروج از آن چه باید کرد؟ در ادامه به سوالاتی درباره استپ وزن پاسخ می‌دهیم.

در اغلب موارد استپ وزن ۲ تا ۴ هفته طول می‌کشد و فرد در این مدت هیچ وزنی کم نخواهد کرد. برای برخی از افراد این مشکل به یکباره و برای برخی دیگر به تدریج رخ می‌دهد. مثلا فرد در هفته‌ اول ۱٫۵ کیلو و وزن کم می‌کند، در هفته دوم ۱ کیلو، هفته سوم نیم کیلو و هفته آخر هیچ وزنی کم نمی‌کند.

انواع استپ وزن کدامند؟

زمانی استپ وزن رخ می‌دهد که یک ماه پس از وزن کشی همچنان وزن شما ثابت بماند و هیچ تغییری نکند. در حقیقت می‎توان گفت استپ وزن زمانی رخ می‌دهد که مو به موی برنامه رژیم‌تان را اجرا کرده باشید، اما نه وزن و نه سایز شما تغییر کرده باشد. انواع استپ وزن را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

اگر فرصت ندارید این مقاله را مطالعه کنید، به فایل صوتی آن گوش دهید:

1- استپ وزن کاذب

استپ وزن کاذب زمانی رخ می‌دهد که وزن شما به علت عوامل گوناگون کند شده باشد که این کندی کاملا موقتی و کاذب است. در حقیقت این نوع استپ وزن با برطرف شدن عوامل به خودی خود از بین می‌رود. برای مثال شما هر بار پس از خوردن غذا روی ترازو می‌روید یا مدتیست که از کورتون استفاده می‌کنید. کورتون از جمله داروهاییست که موجب حبس شدن آب در زیر پوست و در نتیجه اضافه وزن می‌شود. خوشبختانه به محض قطع مصرف این دارو می‌بینید که وزن شما در حال کم شدن است.

2- استپ وزن واقعی

استپ وزن واقعی زمانی رخ می‌دهد که وزن شما به دلیل سازگاری متابولیک استپ کرده و باید برای خروج از آن اقداماتی انجام بدهید. منظور از سازگاری متابولیک همان پاسخ بدن به کمبود کالری است. زمانی که به اندازه کافی مواد مغذی دریافت نکنید، بدن با کاهش سرعت سوخت و ساز، کمبود کالری‌ها را جبران می‌کند؛ در نتیجه دچار استپ وزن واقعی خواهید شد. ابتدا عوامل استپ وزن کاذب و سپس استپ وزن واقعی را با هم بررسی خواهیم کرد.

دلایل استپ وزن کاذب چیست؟

دلایل زیادی برای استپ وزن کاذب وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

1- عدم رعایت برنامه غذایی

پس از چند هفته رژیم، به مرور، فرد به تصور اینکه به برنامه‌ غذایی خود مسلط شده و آن را تحت کنترل دارد، دیگر طبق برنامه عمل نمی‌کند. این احساس امنیت غلط، یکی از دلایل اصلی افزایش کالری‌های دریافتی است. به علاوه شما تصور می‌کنید غذای زیادی نخورده‌اید، در حالیکه بسیار بیشتر از میزان مورد نیاز دریافت کرده‌اید.

2- کاهش میزان فعالیت جسمانی

گاهی این استپ وزن مربوط به مقدار غذا نیست، بلکه به میزان فعالیت شما بستگی دارد. اگر میزان فعالیت شما کم شود، اما مقدار کالری دریافتی شما همان مقدار بماند. نوعی عدم هماهنگی بین کالری‌های مصرفی و دریافتی به وجود می‌آید. برای مثال وقتی به خانه جدیدی نقل مکان می‌کنید و در منزل جدید تحرک‌تان کم می‌شود. ناچارا به کالری کمتری نیاز دارید اما به همان میزان قبل غذا مصرف می‌خورید. در نتیجه وزن‌تان تغییری نمی‌کند و دچار استپ وزن کاذب می‌شوید.
استپ وزن

3- دست کم گرفتن کالری‌های مصرفی

تخمین میزان کالری‌هایی که در یک غذا وجود دارد، بسیار سخت است. این مشکل زمانی بدتر می‌شود که شما بخواهید هرچیز را به صورت تخمینی و با اندازه گیری چشمی مصرف کنید.

4- وزن کشی غلط

در هنگام وزن کشی تمام شرایط شما باید یکسان باشد. مثلا اگر برای بار اول بدون لباس خود را وزن کرده‌‌اید، بار بعدی نیز باید خود را بدون لباس وزن کنید. بهترین زمان برای وزن کشی صبح ناشتا، پس از اجابت مزاج در حالیکه یک لباس نازک بر تن دارید، می‌باشد.

5- حبس شدن مایعات در بدن

یکی از دلایل تجمع مایعات در بدن، هورمون کورتیزول است. زمانی که استرس دارید هورمون کورتیزول در بدن ترشح می‌شود و این ترشح، حبس شدن مایعات در بدن را به دنبال دارد. از دیگر دلایل احتباس آب در بدن می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مصرف نمک
 • افزایش مصرف کربوهیدرات‌ها
 • چرخه‌ی قاعدگی (در دوران قاعدگی در ۳ روز قبل و ۳ روز بعد از دوره به دلیل افزایش آب در بدن، ترازو وزن بیشتری را نشان می‌دهد.)
 • مکمل‌هایی همچون کراتین
 • مصرف کورتون

نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که هرچند احتباس آب در بدن موجب استپ وزن می‌شود، اما امری موقتی است و به محض رفع تجمع مایعات، وزن افزایش یافته نیز کم می‌شود.

دلایل استپ وزن واقعی چیست؟

استپ وزن واقعی بدین معناست که شما بعد از رفع تمامی احتمال‌های بالا و انتظار ۲ تا ۴ هفته‌ای، همچنان دچار استپ وزن هستید. دلایل استپ وزن واقعی را باهم بررسی می‌کنیم.

رژیم گرفتن با دکتر کرمانی عوارض نداره!
بزرگترین ویژگی رژیم دکتر کرمانی اینه که توش استپ وزن معنا نداره. اگر هم دچار استپ وزن بشی کلی راهکار بهت میده که سریع ازش خلاص شی.
با رژیم دکتر کرمانی همیشه خوش اندام بمون
برای ثبت نام کلیک کن
kermany

1- کندی کاهش وزن در اثر کاهش وزن بیشتر

یک فرد ۱۰۴ کیلویی را در نظر بگیرید که هفته‌ای یک درصد از چربی‌های خود را از دست می‌دهد. چنین فردی در هفته ۱ کیلو از وزن خود را کاهش خواهد داد. حالا فرض کنید او به وزن ۹۰ کیلو رسیده است و همچنان یک درصد از چربی‌های خود را کاهش می‌دهد. چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ این فرد این بار ۱۵ درصد کمتر از ۱ کیلو کاهش وزن می‌دهد. یعنی در وزن کشی بعدی به جای یک کیلو ۹۰۰ گرم وزن کم می‌کند و دچار کندی کاهش وزن می‌شود.

2- کاهش اثر حرارتی مواد غذایی

بدن شما کاملا هوشمند است. وقتی کالری کمتری مصرف می‌کنید، بدن برای این که دچار قحطی نشود کالری کمتری نسبت به قبل می‌سوزاند. در نتیجه کاهش وزن کندتری را تجربه خواهید کرد.

3- کاهش فعالیت خالص

منظور از فعالیت‌های خالص، حرکاتیست که به طور ناخودآگاه انجام می‌دهید. زمانی که کالری‌های خود را محدود می‌کنید، بدن شما برای حفظ انرژی، میزان کالری سوزی فعالیت‌های خالص خود را نیز کاهش می‌دهد.

دلایل استپ وزن را از زبان دکتر کرمانی بشنوید: 

راه حل خروج از استپ وزن چیست؟

حالا که دلایل استپ وزنی را می‌دانیم باید به دنبال راه حلی برای رفع آن باشیم. در ادامه روش‌های مفیدی برای رهایی از این مشکل به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

1- استرس خود را کنترل کنید.

استرس را می‌توان ترمز کاهش وزن دانست. همانطور که در بالا اشاره شد، استرس موجب افزایش تولید کورتیزول در بدن می‌شود. کورتیزول یا هورمون استرس یکی از دلایل تجمع چربی‌های شکمی است. این موضوع را در زنان بسیار بیشتر از مردان می‌بینیم. بنابراین تولید کورتیزول بیش از حد، کاهش وزن را با مشکل مواجه می‌کند.

2- پروتئین‌ها را حذف نکنید.

مصرف پروتئین، متابولیسم شما را تا ۱۰۰ کالری افزایش می‌دهد و از آنجا که خاصیت سیر کنندگی زیادی دارد، به خودی خود موجب می شود تا روزانه چند صد کالری کمتر مصرف کنید. صبحانه بهترین وعده برای دریافت پروتئین است. طبق مطالعات، افرادی که در صبحانه خود مواد پروتئینی مصرف می‌کنند، کمتر به سراغ هله هوله‌ها می‌روند.

3- غذاهایی را که می‌خورید، یادداشت کنید.

گاهی اوقات به نظر می‌رسد با اینکه زیاد غذا نمی‌خورید اما بازهم با کاهش وزن مشکل دارید. طبق مطالعات، بیشتر افراد میزان غذایی را که مصرف می‌کنند، نادیده می‌گیرند. یادداشت کردن کالری‌ درشت مغذی‌هایی که مصرف می‌کنید اطلاعات زیادی در مورد آنها به شما می‌دهد.

4- فعالیت خود را افزایش دهید.

افزایش میزان فعالیت تاثیر زیادی بر روند استپ وزن دارد. متاسفانه میزان متابولیسم پایه با کاهش وزن، کند می‌شود. انجام ورزش به ویژه ورزش‌های قدرتی از کاهش متابولیسم پایه جلوگیری می‌کند. ورزش‌هایی چون ایروبیک و ورزش‌های اینتروال با شدت بالا نیز در کاهش وزن بیشتر بی‌تاثیر نیستند.

5- فیبر بیشتری مصرف کنید.

فیبر به ویژه فیبرهای محلول، حرکت غذا را در لوله‌های گوارشی کاهش می‌دهند و باعث می‌شوند سریع‌تر احساس سیری کنید. سعی کنید ۳۰ گرم از فیبر روزانه خود را از میوه‌ها، سبزیجات تازه و غلات کامل به دست آورید. برخی از بهترین منابع فیبر عبارتند از:

 • میوه‌ها و سبزیجات
 • غلات کامل
 • بلغور جو دو سر
 • آجیل‌ها و دانه‌ها
 • انواع توت
 • انواع لوبیا
 • سیب

استپ وزن

6- به اندازه کافی بخوابید.

خواب ناکافی و یا خواب بی‌کیفیت نیز ممکن است به استپ وزن بیانجامد. کم‌خوابی با کاهش سطح متابولیسم و تغییر در سطح هورمون‌ها موجب افزایش اشتها می‌شود.

7- به بدن خود شوک وارد کنید.

گاهی اوقات ممکن است بدن شما به میزان غذایی که می‌خورید عادت کرده باشد. در چنین مواقعی می‌توانید یک وعده و تنها یک وعده را به بدن خود استراحت دهید یا به اصطلاح بوفه باز غذا میل کنید. باید توجه داشته باشید که شما تنها یک بار مجاز به انجام چنین کاری و آن هم در یک وعده هستید.

8- رژیم فستینگ را امتحان کنید.

رژیم فستینگ یا روزه داری متناوب به این صورت است که شما ۱۶ ساعت از شبانه روز نباید چیزی بخورید و ۸ ساعت باقی مانده را می‌توانید غذا بخورید. در این ۱۶ ساعت بدن تمام گلوکز‌ها و گلیکوژن‌ها را مصرف می‌کند و پس از آن به سراغ چربی‌ها می‌رود. یادتان باشد در ۸ ساعت باقی مانده تنها همان میزان غذایی را می‌توانید استفاده کنید که اجازه مصرف آن را در رژیم خود دارید.

9- آب، چای سبز یا قهوه بنوشید.

نوشیدن آب می‌تواند متابولیسم را ۲۴ تا ۳۰ درصد افزایش دهد. این موضوع به تدریج به کاهش وزن می‌انجامد. علاوه بر آب، چای سبز نیز حاوی آنتی اکسیدان‌هایی است که چربی سوزی را تا ۱۷ درصد افزایش می‌دهد. قهوه نیز با افزایش متابولیسم و آثار چربی سوزی ورزش می‌تواند عامل موثری در مهار استپ وزن باشد.

10- تنها به ترازو اعتماد نکنید.

از مهم‌ترین مواردی که در استپ وزن باید به آن توجه داشته باشید این است که ترازو تنها معیار اندازه گیری تغییرات شما نیست. گاهی اوقات ممکن است که عدد روی ترازو، وزن شما را ثابت نشان دهد، اما سایزتان تغییر کرده باشد.

اگر به دنبال راه حل های استپ وزن هستید، این ویدئو را از دست ندهید:

به‌علاوه اگر هر روز ورزش می‎کنید، ممکن است بدن شما در حین چربی سوزی به عضله سازی نیز پرداخته باشد. همانطور که می‌دانید وزن ماهیچه بسیار بیشتر از چربی است و عدد بیشتری را روی ترازو نشان می‌دهد. دستگاه بادی آنالیزور یکی از بهترین روش‌ها برای آگاهی از میزان چربی‌ها، ماهیچه‌ها و آب بدن است.

به یاد داشته باشید که استپ وزن ترسناک نیست و تنها با رعایت کردن نکات بالا می‌توانید از آن خارج شوید. حتما دلایل استپ وزن‌تان و راه‌حل مناسب برای خروج از آن را پیدا کنید تا روند کاهش وزن‌تان با مشکل روبه‌رو نشود و بدون سختی به وزن ایده‌آل‌تان برسید.

campaign

ایـن شـرایط کرونایـی باعـث شـده همـه خونـه نشـین بشـیم و فرصـت خوبیـه کـه یـه تغییـر بـزرگ بدیـم و بـرای مهمونیا و عروسیای بعد از کرونا همه رو سوپرایز کنیم.

کافیـه همیـن الان تصمیم بگیری که میخـوای وزنت رو کم کنی و به اون اندامی که همیشه ارزوشو داشتی برسی! از همین لحظه ما کنارتیم تا باهم به هدفت برسیم.

 

4.4/5 - (65 امتیاز)
  به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

زینب ۲۲ مهر ۱۴۰۰

سلام من هرروزیک ساعت پیاده روی میرم غذاموهم کم کردم اماچندماهه استپ وزن کردم پایین نمیام اولش راحت چهارکیلوکم کردم اماالعان استپ کردم

کارشناس به اندام ۱۲ آبان ۱۴۰۰

سلام زینب خانم عزیز برای اینکه از این استپ وزن خارج بشید یا نوع تغذیتون رو افزایش بدید یا میزان فعالیتتون رو بالا ببرید برای اطلاعات بیشتر در مورد استپ وزن به این لینک مراجعه کنید

رویا ۱۳ مهر ۱۴۰۰

سلام دکتر وقت بخیر خوب چاره چیه منی که استپ زدم ونه سایز کم میکنم نه وزن به شدت هم همه ی موارد رو رعایت میکنم الان سه ماه شده هیچ تکونی نمیخوره فستینگ هم میکنم چه باید کرد😭

کارشناس به اندام ۲۸ مهر ۱۴۰۰

سلام رویا خانم عزیز شما یا باید نوع تغذیتون رو عوض کنید یا میزان فعالیتتون رو زیاد کنید که از استپ وزن دربیایید

آززو ۲۵ مرداد ۱۴۰۰

سلام روزی یک ساعت ورزش میکنم . وزنم بک ماهه تغییر نکرده. از کجا متوجه بشم عضله سازی شده یا استپ وزنه.

کارشناس به اندام ۰۸ شهریور ۱۴۰۰

سلام آرزو خانم عزیز میتونی برای دریافت جواب سوالت به بخش پشتیبانی ورزشی دکتر کرمانی زنگ بزنی بخش پشتیبانی ورزشی: به شماره ۰۲۵۳۲۱۴۳ زنگ بزن

سیما ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

ایا فیبروم در رنان میتونه باعث کندی کاهش وزن بشه؟من هیچ مشکل هورمونی اعم از تیرویید و غیره ندارم ولی در هفته اول و دوم ۸۰۰ گرم کم کردم فقط. حدود دوماه پیش از قرص لاغری هم استفاده کردم با اینکه هیچی نمیخوردم وزنم تغییر حاصی نمیکرد

کارشناس به اندام ۲۶ مرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز از چه رژیمی استفاده میکنید؟

مرجان ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

من با رژیمتون اضافه وزنمو که ۳۰ کیلو بود کم کردم اما الان ۴ سال گذشته هی مراعات کردم رژیم بودم تا الان که ۹ کیلو اضافه کردم اما الان ۴ ماهه بین ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ کالری میخورم هرشبم پیاده روی میکنم ۱ کیلو کم کردم هرچی رفتم رو وزنه عصبی شدم ۱۰ روزه خوردم ۲نیم کیلو اضافه کردم چحوری نمیدونم واقعا خسته ام میشه بگید چجوری از استپ دربیام

کارشناس به اندام ۲۵ مرداد ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم برای خروج از استپ وزن یا باید میزان فعالیتتون رو افزایش بدید یا نوع تغذیتون رو عوض کنید

ستایش ۲۶ تیر ۱۴۰۰

بی دلیل چهار ماهه وزنم روی 58مونده وعده هایی غذاییم هم زیاد هس اما وزنی اضاف نمیگم چرااا

کارشناس به اندام ۰۹ مرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز دچار استپ وزنی شدی باید یا میزان فعالیتت رو تغییر بدی یا نوع غذات رو عوض کنی

روژان ۰۴ تیر ۱۴۰۰

وزنم استپ کرده نمیدونم چکنم ،روزی یک ساعت پیاده روی سریع هم میرم غذا رو رعایت میکنم

کارشناس به اندام ۱۴ تیر ۱۴۰۰

لام دوست عزیز برای خروج از استپ وزنتون باید یا نوع تغذیتون رو عوض کنید یا میزان فعالیتتون رو افزایش بدید

محمود ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید.... بنده ۱۱۵ بودم الان ۱۰۶.کیلو هستم در یک ماه و نیم.. من استپ وزنی گرفتم به طوری که یک هفته خیلی هوازی و دمبل و حرکات بدنسازی میرم ولی این ۱۰۶ ..نمیشه ۱۰۵....فعالیتمم بیشتر کردم ..چیز هایی که نمیخوردم الان میخورم مثل اب کرفس...... لطفا بمن راهی را نشان بدید که از این استپ وزنی خارج شوم.

کارشناس به اندام ۰۸ تیر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز برای خروج از استپ وزن باید یا میزان فعالییت رو تغییر بدی یا نوع تغذیتو عوض کنی

بهار ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

سلام من ۱۶۰ قد و ۶۷ کیلو وزن دارم چندین بار تا به حال تو رژیم به ۶۲ و ۶۰ رسیدم و بعدش پرخوری کردم تا چاق تر از وزن قبل رژیمم شدم.الان دو ماهه سبک میخورم و وزنم ثابت مونده اما تو این یک هفته حدودا چیزی نمیخورم ورزش هم میکنم اما وزن کم نمیکنم بر خلاف گذشته که تو استارت رژیم هفته ای یک کیلو راحت میتونستم کم کنم استپ وزنی دارم؟ چیکارکنم؟

کارشناس به اندام ۰۵ تیر ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم برای خارج شدن از استپ وزن یا باید نوع رژیمتون رو تغییر بدید یا میزان فعالیتتون رو افزایش بدید

فاطمه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید من 92کیلو بودم با پیاده روی یک سال هست خودم و به 79 رسوندم الان دوماه که اصلا وزن کم نمیکنم ولی پیاده روی قطع نشده

کارشناس به اندام ۰۵ تیر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز شما دچار استپ وزن شدید در کنار پیاده روی حتما باید یه رژیم درست و اصولی داشته باشید برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

بهمنیار ۲۰ خرداد ۱۴۰۰

سلام عالی بود متشکر

مونا ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

سلام آیا با باسکول هم میشه وزن کشی کرد یا نه؟؟

کارشناس به اندام ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز بله میشه

ساناز ۱۶ خرداد ۱۴۰۰

ببخشید رژیم فستینگ رو چند روز باید انجام بدیم

کارشناس به اندام ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز رژیم فستینگ بیش تر از یک ماه توصیه نمی شه

احمدی ۱۵ خرداد ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر من ۳سال وسه ماهه که رژیم دکتر را گرفتم وزن خوبی کم کردم از ۱۱۱ کیلو تا ۸۴ هم امدم بعد پارسال چند ماه به دلایلی کم رعایت کردم و ورزش نکردم امدم ۹۰ ولی از پارسال برج ۱۰ وامل رژیم رعایت کردم و ورزش بدنسازی و پیاده روی انجام دادم ولی وزنم یا تکون نمیخوره یا زیاد میشه به طوری که الان ۹۷ شدم ولی سایزم زیاد نشده بعد این ماه کامل رعایت کردم روزی ۲ساعت پیاده روی سریع داشتم ولی اصلا کم نکردم خسته شدم دیگه چرا کامل رعایت میکنم ولی کم که نمیکنم هیچ اضافه هم میکنم

کارشناس به اندام ۱۶ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز دچار استپ وزن شدید، یا فعالیتتون رو افزایش بدید، یا نوع غداهاتون رو تغییر بدید

سوده ۱۳ خرداد ۱۴۰۰

سلام اقای دکتر ممنون از مطالب مفید و خوبتون میخواستم بپرسم چطور میشه فهمید کاهش وزنی که داشتیم دقیقا از توده های چربی بوده یا آب بدن کاهش یافته و چطور میشه کاهش وزن رو فقط در توده های چربی متمرکز کرد و به ماهیچه ها اسیبی وارد نشه؟

کارشناس به اندام ۱۶ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز اگر رژیم طبق اصول و برنامه باشه چربی های شما میسوزن نه ماهیچه های شما

Fateme ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

سلام میشه در مورد تغییر برنامه غذایی برای خروج از استپ وزنی یک مثال بزنید

کارشناس به اندام ۱۶ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز یعنی یک غذای هم کالری با غذای قبلی جایگزین کنید

ساغر ۰۴ خرداد ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید من چند وقته وزنم ۴۳مونده و افزایش پیدا نمیکنه غذا هم خوب میخورم چیکار کنم💔🥺

کارشناس به اندام ۰۸ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز از سیب زمینی، حبوبات، ماکارونی بیشتر استفاده کنید برای دریافت رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

Naghmeh ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام من ۱۴ سالم هست نبست ب سن و قدم خیلی چاق هستم الان دارم لاغر میکنم هر روز حدود ۱ ساعت ورزش میکنم و بعد از نهار و شام دوباره پزرش میکنم الان وزنم استپ کرده نمیدونم چکار کنم لطفا کمکم کنید ممنون از مطالب خوبتون💓

کارشناس به اندام ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم در طول رژیم ممکنه که وزن استپ کنه یا باید نوع تغذیتون رو عوض کنید و یا اینکه فعالیتتون رو افزایش بدید

مریم ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام من باید با یک مشاور صحبت کنم قبل از گرفتن رژیم و ایران نیستم چه جوری میتونم تماس داشته باشم

کارشناس به اندام ۱۰ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز پشتیبانی کاربران خارج از کشور: به شماره ۰۹۳۷۲۶۸۱۵۷۶ توی واتساپ یا تلگرام پیام بده

جمشید ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام من الان درحدود پنج ساله دریک وزن هستم و در حدود یک ساله هر جور تغیری در رژیم غذاییم اجرا میکنم باز وزنم کم نمیشه چگونه از این استپ وزنی میشه رهایی یافت؟؟

کارشناس به اندام ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز شما با افزایش فعالیت بدنی میتونید از استپ بیرون بیایید