علت استپ وزنی + راه های خروج از استپ وزن

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است استپ کاهش وزن را تجربه کنیم. علت استپ وزنی می‌تواند مرتبط با بازگشت عادات غذایی قدیمی، کاهش ورزش یا داشتن عادات خواب ضعیف یا استرس بیش از حد باشد. با این حال، دلیل اصلی که شما استپ وزن را تجربه می‌کنید، به “نقطه تنظیم” بدن شما مربوط می‌شود. […]

علت استپ وزنی به عوامل متعددی مانند پیروی از یک رژیم لاغری اشتباه بستگی دارد.
4.3 از 5

زمان مطالعه 22 دقیقه

تعداد بازدید 235846

تاریخ انتشار

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است استپ کاهش وزن را تجربه کنیم. علت استپ وزنی می‌تواند مرتبط با بازگشت عادات غذایی قدیمی، کاهش ورزش یا داشتن عادات خواب ضعیف یا استرس بیش از حد باشد. با این حال، دلیل اصلی که شما استپ وزن را تجربه می‌کنید، به “نقطه تنظیم” بدن شما مربوط می‌شود.

ابتدای راه با اراده و همت بالا عهد می‌بندید وزن‌تان را کم کنید. رژیم غذایی می‌گیرید و در کنار آن ورزش هم می‌کنید. هفته‌های اول همه چیز خوب پیش می‌رود. اما یکباره همه خوشی‌های شما تبدیل به نگرانی می‌شود، چون دیگر خبری از آن کاهش وزن سریع نیست و دچار استپ وزن شده‌اید.

با اینکه به دقت از رژیم و برنامه غذایی خود پیروی می‌کنید، اما وزن‌تان پایین نمی‌آید. دلایل استپ وزن چیست و برای خروج از آن چه باید کرد؟ در ادامه به سوالاتی درباره استپ وزن پاسخ می‌دهیم.

استپ وزنی چیست؟

گاهی این اتفاق می‌افتد که روند کاهش وزن در رژیم لاغری، متوقف می‌شود. در اغلب موارد استپ وزنی ۲ تا ۴ هفته طول می‌کشد و فرد در این مدت هیچ وزنی کم نخواهد کرد.

برای برخی از افراد این مشکل به یکباره و برای برخی دیگر به تدریج رخ می‌دهد. مثلا فرد در هفته‌ اول ۱٫۵ کیلو و وزن کم می‌کند، در هفته دوم ۱ کیلو، هفته سوم نیم کیلو و هفته آخر هیچ وزنی کم نمی‌کند.

دلایل استپ وزن را از زبان دکتر کرمانی بشنوید: 

انواع استپ وزن کدامند؟

زمانی استپ وزن رخ می‌دهد که یک ماه پس از وزن کشی همچنان وزن شما ثابت بماند و هیچ تغییری نکند. در حقیقت می‌‎توان گفت استپ وزنی زمانی رخ می‌دهد که مو به موی برنامه رژیم‌تان را اجرا کرده باشید، اما نه وزن و نه سایز شما تغییر کرده باشد. انواع استپ وزن را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

استپ وزن کاذب

استپ وزن کاذب زمانی رخ می‌دهد که وزن شما به علت عوامل گوناگون کند شده باشد که این کندی کاملا موقتی و کاذب است. در حقیقت این نوع استپ وزن با برطرف شدن عوامل به خودی خود از بین می‌رود.

اگر فرصت مطالعه مقاله را ندارید، می‌توانید به فایل صوتی آن گوش دهید:

برای مثال شما هر بار پس از خوردن غذا روی ترازو می‌روید یا مدتیست که از کورتون استفاده می‌کنید. کورتون از جمله داروهاییست که موجب حبس شدن آب در زیر پوست و در نتیجه اضافه وزن می‌شود. خوشبختانه به محض قطع مصرف این دارو می‌بینید که وزن شما در حال کم شدن است.

استپ وزن واقعی

استپ وزن واقعی زمانی رخ می‌دهد که وزن شما به دلیل سازگاری متابولیک استپ کرده و باید برای خروج از آن اقداماتی انجام بدهید. منظور از سازگاری متابولیک همان پاسخ بدن به کمبود کالری است.

زمانی که به اندازه کافی مواد مغذی دریافت نکنید، بدن با کاهش سرعت سوخت و ساز، کمبود کالری‌ها را جبران می‌کند؛ در نتیجه دچار استپ وزن واقعی خواهید شد. ابتدا عوامل استپ وزن کاذب و سپس استپ وزن واقعی را با هم بررسی خواهیم کرد. 

علت استپ وزنی + راه های خروج از استپ وزن - 1 - علت استپ وزنی - رژیم لاغری
بلک فرایدی

علت استپ وزنی کاذب چیست؟

دلایل زیادی برای استپ وزن کاذب وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

عدم رعایت برنامه غذایی

مهمترین علت استپ وزنی رژیم لاغری اشتباه و عدم مداومت در برنامه غذایی است. همچنین پس از چند هفته رژیم، به مرور، فرد به تصور اینکه به برنامه‌ غذایی خود مسلط شده و آن را تحت کنترل دارد، دیگر طبق برنامه عمل نمی‌کند.

این احساس امنیت غلط، یکی از دلایل اصلی افزایش کالری‌های دریافتی است. به علاوه شما تصور می‌کنید غذای زیادی نخورده‌اید، در حالیکه بسیار بیشتر از میزان مورد نیاز دریافت کرده‌اید.

کاهش میزان فعالیت جسمانی

گاهی علت استپ وزنی مربوط به مقدار غذا نیست، بلکه به میزان فعالیت شما بستگی دارد. اگر میزان فعالیت شما کم شود، اما مقدار کالری دریافتی شما همان مقدار بماند، نوعی عدم هماهنگی بین کالری‌های مصرفی و دریافتی به وجود می‌آید.

برای مثال وقتی به خانه جدیدی نقل مکان می‌کنید و در منزل جدید تحرک‌تان کم می‌شود. ناچارا به کالری کمتری نیاز دارید اما به همان میزان قبل غذا مصرف می‌کنید. در نتیجه وزن‌تان تغییری نمی‌کند و دچار استپ وزن کاذب می‌شوید.

یک علت استپ وزن، عدم فعالیت فیزیکی کافی در یک شبانه‌روز و مداومت این کار است.
یک علت استپ وزن، عدم فعالیت فیزیکی کافی در یک شبانه‌روز و مداومت این کار است.

دست کم گرفتن کالری‌های مصرفی

دیگر علت استپ وزنی، راحت‌طلبی در بررسی میزان کالری مصرفی است. تخمین میزان کالری‌هایی که در یک غذا وجود دارد، بسیار سخت است. این مشکل زمانی بدتر می‌شود که شما بخواهید هرچیز را به صورت تخمینی و با اندازه‌گیری چشمی مصرف کنید.

وزن‌کشی غلط

در هنگام وزن کشی تمام شرایط شما باید یکسان باشد. مثلا اگر برای بار اول بدون لباس خود را وزن کرده‌‌اید، بار بعدی نیز باید خود را بدون لباس وزن کنید. بهترین زمان برای وزن کشی صبح ناشتا، پس از اجابت مزاج در حالیکه یک لباس نازک بر تن دارید، می‌باشد.

حبس شدن مایعات در بدن

یک علت استپ وزنی می‌تواند احتباس مایعات در بدن باشد. هورمون کورتیزول از جمله عواملیست که در احتباس آب در بدن موثر است. زمانی که استرس دارید هورمون کورتیزول در بدن ترشح می‌شود و این ترشح، حبس شدن مایعات در بدن را به دنبال دارد. از دیگر دلایل احتباس آب در بدن می‌‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مصرف نمک
 • افزایش مصرف کربوهیدرات‌ها
 • چرخه‌ی قاعدگی (در دوران قاعدگی در ۳ روز قبل و ۳ روز بعد از دوره به دلیل افزایش آب در بدن، ترازو وزن بیشتری را نشان می‌دهد.)
 • مکمل‌هایی همچون کراتین
 • مصرف کورتون
مصرف نمک زیاد موجب حبس آب در بدن شده و یکی از علل استپ وزنی است.
مصرف نمک زیاد موجب حبس آب در بدن شده و یکی از علل استپ وزنی است.

نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که هرچند احتباس آب در بدن موجب استپ وزن می‌شود، اما امری موقتی است و به محض رفع تجمع مایعات، وزن افزایش یافته نیز کم می‌شود.

استپ وزن واقعی بدین معناست که شما بعد از رفع تمامی احتمال‌های بالا و انتظار ۲ تا ۴ هفته‌ای، همچنان دچار استپ وزن هستید. دلایل استپ وزن واقعی را باهم بررسی می‌کنیم.

علت استپ وزنی واقعی چیست؟

کندی کاهش وزن در اثر کاهش وزن بیشتر

انتظارات غیر واقعی برای لاغر شدن موجب می‌شود به سمت افراط در کاهش وزن برویم. یک فرد ۱۰۴ کیلویی را در نظر بگیرید که هفته‌ای یک درصد از چربی‌های خود را از دست می‌دهد. چنین فردی در هفته ۱ کیلو از وزن خود را کاهش خواهد داد.

حالا فرض کنید او به وزن ۹۰ کیلو رسیده و همچنان یک درصد از چربی‌های خود را کاهش می‌دهد. چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ این فرد این بار ۱۵ درصد کمتر از ۱ کیلو، وزن خود را کاهش می‌دهد. یعنی در وزن کشی بعدی به جای یک کیلو ۹۰۰ گرم وزن کم می‌کند و دچار کندی کاهش وزن می‌شود.

کاهش اثر حرارتی مواد غذایی

بدن شما کاملا هوشمند است. وقتی کالری کمتری مصرف می‌کنید، بدن برای این که دچار قحطی نشود کالری کمتری نسبت به قبل می‌سوزاند. در نتیجه کاهش وزن کندتری را تجربه خواهید کرد.

کاهش فعالیت خالص

منظور از فعالیت‌های خالص، حرکاتیست که به طور ناخودآگاه انجام می‌دهید. زمانی که کالری‌های خود را محدود می‌کنید، بدن شما برای حفظ انرژی، میزان کالری سوزی فعالیت‌های خالص خود را نیز کاهش می‌دهد.

اگر به دنبال راه حل‌های استپ وزن هستید، این ویدئو را از دست ندهید:

برای استپ وزنی چه کنیم؟

حالا که دلایل استپ وزنی را می‌دانیم باید به دنبال راه حلی برای رفع آن باشیم. در ادامه روش‌های مفیدی برای رهایی از این مشکل به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

استرس خود را کنترل کنید

استرس را می‌توان ترمز کاهش وزن دانست. همانطور که در بالا اشاره شد، استرس موجب افزایش تولید کورتیزول در بدن می‌شود. کورتیزول یا هورمون استرس یکی از دلایل تجمع چربی‌های شکمی است. این موضوع را در زنان بسیار بیشتر از مردان می‌بینیم. بنابراین تولید کورتیزول بیش از حد، کاهش وزن را با مشکل مواجه می‌کند.

پروتئین‌ها را حذف نکنید

مصرف پروتئین، متابولیسم شما را تا ۱۰۰ کالری افزایش می‌دهد و از آنجا که خاصیت سیر کنندگی زیادی دارد، به خودی خود موجب می شود تا روزانه چند صد کالری کمتر مصرف کنید.

صبحانه بهترین وعده برای دریافت پروتئین است. طبق مطالعات، افرادی که در صبحانه خود مواد پروتئینی مصرف می‌کنند، کمتر به سراغ هله هوله‌ها می‌روند.

غذاهایی را که می‌خورید، یادداشت کنید

گاهی اوقات به نظر می‌رسد با اینکه زیاد غذا نمی‌خورید اما بازهم با کاهش وزن مشکل دارید. طبق مطالعات، بیشتر افراد میزان غذایی را که مصرف می‌کنند، نادیده می‌گیرند. یادداشت کردن کالری‌ درشت مغذی‌هایی که مصرف می‌کنید اطلاعات زیادی در مورد آنها به شما می‌دهد.

فعالیت خود را افزایش دهید

یک علت استپ وزنی کاهش و یا عدم تحرک است. برای جلوگیری از استپ وزنی فعال بمانید زیرا عدم تحرک فیزیکی یک دلیل مهم برای این مساله است. افزایش میزان فعالیت تاثیر زیادی بر روند استپ وزن دارد. متاسفانه میزان متابولیسم پایه با کاهش وزن، کند می‌شود.

انجام ورزش به ویژه ورزش‌های قدرتی از کاهش متابولیسم پایه جلوگیری می‌کند. ورزش‌هایی چون ایروبیک و ورزش‌های اینتروال با شدت بالا نیز در کاهش وزن بیشتر بی‌تاثیر نیستند.

فیبر بیشتری مصرف کنید

فیبر به ویژه فیبرهای محلول، حرکت غذا را در لوله‌های گوارشی کاهش می‌دهند و باعث می‌شوند سریع‌تر احساس سیری کنید. سعی کنید ۳۰ گرم از فیبر روزانه خود را از میوه‌ها، سبزیجات تازه و غلات کامل به دست آورید.

به جای پرخوری احساسی از بهترین منابع فیبر استفاده کنید:

 • میوه‌ها و سبزیجات
 • غلات کامل
 • بلغور جو دو سر
 • آجیل‌ها و دانه‌ها
 • انواع توت
 • انواع لوبیا
 • سیب
برای پیشگیری از استپ وزنی حتما فیبر بیشتری در رژیم لاغری خود بگنجانید.
برای پیشگیری از استپ وزنی حتما فیبر بیشتری در رژیم لاغری خود بگنجانید.

به اندازه کافی بخوابید

یک علت استپ وزنی بی‌ خوابی یا عدم خواب کافی است. خواب ناکافی و یا خواب بی‌کیفیت نیز ممکن است به استپ وزن بیانجامد زیرا با کاهش سطح متابولیسم و تغییر در سطح هورمون‌ها موجب افزایش اشتها می‌شود.

به بدن خود شوک وارد کنید

گاهی اوقات ممکن است بدن شما به میزان غذایی که می‌خورید عادت کرده باشد. در چنین مواقعی و برای درمان استپ وزنی می‌توانید یک وعده و تنها یک وعده را به بدن خود استراحت دهید یا به اصطلاح بوفه باز غذا میل کنید. باید توجه داشته باشید که شما تنها یک بار مجاز به انجام چنین کاری و آن هم در یک وعده هستید.

رژیم فستینگ را امتحان کنید

رژیم فستینگ یا روزه داری متناوب به این صورت است که شما ۱۶ ساعت از شبانه روز نباید چیزی بخورید و ۸ ساعت باقی مانده را می‌توانید غذا بخورید. در این ۱۶ ساعت بدن تمام گلوکز‌ها و گلیکوژن‌ها را مصرف می‌کند و پس از آن به سراغ چربی‌ها می‌رود.

یادتان باشد در ۸ ساعت باقی مانده تنها همان میزان غذایی را می‌توانید استفاده کنید که اجازه مصرف آن را در رژیم خود دارید.

رژیم گرفتن با دکتر کرمانی عوارض نداره!
بزرگترین ویژگی رژیم دکتر کرمانی اینه که توش استپ وزن معنا نداره. اگر هم دچار استپ وزن بشی کلی راهکار بهت میده که سریع ازش خلاص شی.
با رژیم دکتر کرمانی همیشه خوش اندام بمون
برای ثبت نام کلیک کن
call-to-action

آب، چای سبز یا قهوه بنوشید

به جای پرخوری احساسی مواد غذایی مفید را جایگزین کنید. نوشیدن آب می‌تواند متابولیسم را ۲۴ تا ۳۰ درصد افزایش دهد. این موضوع به تدریج به کاهش وزن می‌انجامد.

علاوه بر آب، چای سبز نیز حاوی آنتی اکسیدان‌هایی است که چربی سوزی را تا ۱۷ درصد افزایش می‌دهد. قهوه نیز با افزایش متابولیسم و آثار چربی سوزی ورزش می‌تواند عامل موثری در مهار استپ وزن باشد.

تنها به ترازو اعتماد نکنید

از مهم‌ترین مواردی که در استپ وزن باید به آن توجه داشته باشید این است که ترازو تنها معیار اندازه گیری تغییرات شما نیست. گاهی اوقات ممکن است عدد روی ترازو، وزن شما را ثابت نشان دهد، اما سایزتان تغییر کرده باشد.

به‌علاوه اگر هر روز ورزش می‌کنید، ممکن است بدن شما در حین چربی سوزی به عضله سازی نیز پرداخته باشد. همانطور که می‌دانید وزن ماهیچه بسیار بیشتر از چربی است و عدد بیشتری را روی ترازو نشان می‌دهد. دستگاه بادی آنالیزور یکی از بهترین روش‌ها برای آگاهی از میزان چربی‌ها، ماهیچه‌ها و آب بدن است.

آنچه از مقاله استپ وزن آموختیم:

به یاد داشته باشید که استپ وزن ترسناک نیست و علت استپ وزنی کاملا مشخص است و با شناسایی دقیق آن مانند عدم تحرک فیزیکی و رژیم غذایی غلط می‌توانید آن را برطرف کنید و به روند کاهش وزن برگردید. تنها با رعایت کردن نکات بالا می‌توانید از آن خارج شوید. حتما دلایل استپ وزن‌تان و راه‌حل مناسب برای خروج از آن را پیدا کنید تا روند کاهش وزن‌تان با مشکل روبه‌رو نشود و بدون سختی به وزن ایده‌آل‌تان برسید.

4.3 از 5
  به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

زهرا 1400/12/10

سلام بنده 16 ساله هستم و قدم 162 هست در عرض 7ماه از 88 به 60 کیلو با رژیم اصولی و ورزش و پیاده روی کاهش وزن داشتم الان چند وقتی هست قصد دارم 5 کیلو کم کنم اما نمیتونم و وزنم توی 60 کیلو ثابت مونده و خیلی چیزا رو هم رعایت میکنم ممنون میشم کمکم کنید💜🔥

کارشناس به اندام 1400/12/15

سلام زهرا جان شما دچار استپ وزن شدی و باید یا نوع تغذیت رو عوض کنی و یا میزان فعالیتت رو افزایش بدی

مینا 1400/12/04

سلام من 12 سالمه و 72 کیلو بودم و شدم 57 و قدمم حدودای 165عه تو 3-4 ماه ، بعد یمدت وزنم زیاد شد رف رو 62-63 بعد کم کردم شدم 59 بعد الان وزنم زیاد میشهاااا ولی کم نمیشه😐 رژیمم همونه ... هم ورزش ... هم چیزایی ک میخورم ، تنعا چیزی ک اضافه کردم ب چیزایی ک میخورم چای سبزه و اب کرفس اب کرفسو زیاد میخوردم ، یعنی ب 1/5 لیتر تو روزم رسید کمم کردم ولی دوباره برگشت ، الان وزن مناسب برای سن و قد من چیه ؟؟ راهنمایی کنید

کارشناس به اندام 1400/12/05

سلام مینا جان این رژیم شما اصلا اصولی و منطقی نیست بخاطر همینه که مدام وزنت کم و زیاد میشه با توجه به این که در سن رشد هستی بهترین رژیم برای شما رژیمی هست که در اون از تمام مواد غذایی استفاده کنی و بدنت دچار کمبود هیچ ماده غذایی نشه برای دریافت رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

لیلی 1400/12/04

سلام من چند وقته رژیم گرفتم فعالیت متوسطه رو به بالاست اما وزنم ثابت مونده ۱۵ سالمه و قد ۱۶۷ وزنم ۶۷ چند وقته وزنم ثابته با وجود رژیم

کارشناس به اندام 1400/12/05

سلامدوست خوبم شاید رژیمی که گرفتی یه رژیم سالم و مناسب شما نیست برای خروج از استپ وزن یا میزان فعالیتت رو زیاد کن یا نوع تغذیت رو عوض کن برای دریافت رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی که مناسب سنت هست به این لینک مراجعه کن

مینا 1400/12/01

سلام ،، من 13 سالمه و تو 4_5 ماه 15 کیلو وزن کم کردم و از72 رسیدم ب 57 بعد 2 کیلو وزن اضافه کردم با اینکه فعالیت بدنی و تغذیه ام اصلن تغیری نکرد .... و الان رو 59 موندم ..... چیکار باید بکنم؟؟؟!!!!!

کارشناس به اندام 1400/12/09

سلام مینا جان برای خروج از استپ وزن یا باید نوع تغذیت رو عوض کنی یا میزان فعالیتت رو افزایش بدی فراموش نکن که یه رژیم غیر اصولی به بدنت اسیب میزنه اگر دوست داری از یه رژیمی استفاده کنی که در اون بتونی از تمام مواد غذایی استفاده کنی و وزنت هم سالم کاهش پیدا کنه به این لینک مراجعه کن

نرگس 1400/11/22

سلام ؛ وقت شما بخیر من دختر ۱۸ ساله هستم ۸۷ کیلو بودم و طی ۷ ماه به صورت اصولی، ۲۲ کیلو کم کردم در حال حاضر، ۶۵ کیلو و در محدودهٔ وزن سلامتم. میزان کالری دریافتیم رو کمتر از قبل و فعالیت روزانه ام رو افزایش دادم؛ با این حال؛ با گذشت حدودا ۳ ماه، اصلا کاهش وزن نداشتم و وزنم ثابت مونده راهکار چیه؟ ):

کارشناس به اندام 1400/11/23

سلام نرگس خانم عزیز اگر همه این راه‌ها رو رفتی بهتره برای خروج از استپ وزن نوع تغذیت رو هم عوض کنی

Gonul 1400/11/16

سلام خسته نباشید من ۹۷ کیلو بودم هفتم فروردین هفده کیلو کم کردم والان سه ماهه استپ وزنم و خیلی دوس دارم به هفتاد کیلو برسم از فعالیت بدنیم هم اصلا کم نشده

کارشناس به اندام 1400/11/17

سلام دوست خوبم برای خروج از استپ وزن یا میزان فعالیتت رو افزایش بده یا نوع تغذیت رو عوض کن

کوثر انتظاری 1400/11/16

سلام‌من یک آه و نیمه روزی ۵۰۰ کالری از طریق ورزش میسوزونه و الان ۳ هفته هست که کالری شماری از طریق‌اپیکیشن‌انجام‌میدم والان اومدم روی ترازو ولی وزنم هیچ تغییری نکرده و همون ۷۶ کیلو هستش اما لازمه بگم سایز بدنم‌یه مقدار تغییر کرده چیکار کنم‌که وزنم پایین بیاد من بیشتر اوقات بیشتر از ۱۲۰۰کالری بیشتر غذا نمیخورم

کارشناس به اندام 1401/10/13

سلام عزیزم برای لاغری باید برنامه اصولی غذایی داشته باشید حتی میزان ورزشی که انجام میدین هم اهمیت داره صرفا کالری شماری درست نیست باید گروه های غذایی رو هم لحاظ کرد شما برای دریافت برنامه مناسب بدن وشرایط خودتون روی این لینک کلیک کنید تغییر سایز هم نشونه خوبی هست در مسیر رسیدن به وزن ایده ال کنارتون هستیم

محمد 1400/10/30

خیلی عالی بود..ممنون

دهقان 1400/10/02

سلام من مدت ۴ماه ۵کیلو کم کردم دچار استپ وزنی شدم چیکارکنم که کاهش وزنم ادامه داشته باشه

کارشناس به اندام 1400/10/05

سلام دوست عزیز برای خروج از استپ وزن یا میزان فعالیتت رو افزایش بده یا نوع مواد غذایی مصرفیت رو تغییر بده تا بدنت دچار شوک و خروج از استپ وزن بشه

امیرحسین 1400/09/26

سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه ۱۲ کیلو تو چهار ماه زیاد کردم و یهو وزنم مونده الان سه هفته هس تو این شرایط ام میشه بهم بگید چطوری بفهمم کی تموم میشه این استپ؟

کارشناس به اندام 1400/09/28

سلام دوست عزیز این استپ وزن به خودی خود تموم نمیشه و شما باید یه شوک به یدنتون وارد کنید یا میزان فعالیتتون رو تغییر بدید یا میزان و نوع مواد مصرفی رو تغییر بدید

مریم 1400/08/24

سلام خیلی ممنونم بسیار استفاده کردم موفق باشید

اتنا 1400/08/21

سلام خسته نباشید من ۱۴ سالمه ۱۰ کیلو ب مدت ۴ ماه کم کردم اما الان با اضافه وزن مواجه شدم چیکار باید بکنم؟؟

کارشناس به اندام 1400/09/16

سلام روزت بخیر خیلی عالی بوده کاهش وزنت، خدا قوت بهم میگم این عدد نشون میده همت و اراده بالایی داری و قطعا بازم میتونی این مسیر رو طی کنی. شماره موبایلتو برامون بفرست بتونیم دقیق تر راجب شرایط جسمانی خاص شما باهاتون صحبت کنیم موفق باشی عزیزم برای دریافت رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی هم به این لینک مراجعه کن

دریا 1400/07/25

عالی بود مرسی 👌

طلا 1400/07/25

مرسی واقعا مفید بود👌👌 و یه سوال داشتم : من ۱ ماه هست که رژیم شروع کردم و تغذیه ام رو کنترل میکنم و هرروز ۳۰ تا ۴۵ دقیقه ورزش میکنم(ورزش کاهش وزن و افزایش قد)وزنم کم شده ولی سایزم تغیری نکرده🥲 علتش چی میتونه باشه؟؟

کارشناس به اندام 1400/08/19

سلام دوست خوبم 1 ماه زمان کمی هست برای اینکه از نتیجه کارتون مطمئن بشید چون در این مدت فعلا آب بدنتون رو از دست میدید

زینب 1400/07/22

سلام من هرروزیک ساعت پیاده روی میرم غذاموهم کم کردم اماچندماهه استپ وزن کردم پایین نمیام اولش راحت چهارکیلوکم کردم اماالعان استپ کردم

کارشناس به اندام 1400/08/12

سلام زینب خانم عزیز برای اینکه از این استپ وزن خارج بشید یا نوع تغذیتون رو افزایش بدید یا میزان فعالیتتون رو بالا ببرید برای اطلاعات بیشتر در مورد استپ وزن به این لینک مراجعه کنید

رویا 1400/07/13

سلام دکتر وقت بخیر خوب چاره چیه منی که استپ زدم ونه سایز کم میکنم نه وزن به شدت هم همه ی موارد رو رعایت میکنم الان سه ماه شده هیچ تکونی نمیخوره فستینگ هم میکنم چه باید کرد😭

کارشناس به اندام 1400/07/28

سلام رویا خانم عزیز شما یا باید نوع تغذیتون رو عوض کنید یا میزان فعالیتتون رو زیاد کنید که از استپ وزن دربیایید

آززو 1400/05/25

سلام روزی یک ساعت ورزش میکنم . وزنم بک ماهه تغییر نکرده. از کجا متوجه بشم عضله سازی شده یا استپ وزنه.

کارشناس به اندام 1400/06/08

سلام آرزو خانم عزیز میتونی برای دریافت جواب سوالت به بخش پشتیبانی ورزشی دکتر کرمانی زنگ بزنی بخش پشتیبانی ورزشی: به شماره ۰۲۵۳۲۱۴۳ زنگ بزن

سیما 1400/05/13

ایا فیبروم در رنان میتونه باعث کندی کاهش وزن بشه؟من هیچ مشکل هورمونی اعم از تیرویید و غیره ندارم ولی در هفته اول و دوم ۸۰۰ گرم کم کردم فقط. حدود دوماه پیش از قرص لاغری هم استفاده کردم با اینکه هیچی نمیخوردم وزنم تغییر حاصی نمیکرد

کارشناس به اندام 1400/05/26

سلام دوست عزیز از چه رژیمی استفاده میکنید؟

مرجان 1400/05/11

من با رژیمتون اضافه وزنمو که ۳۰ کیلو بود کم کردم اما الان ۴ سال گذشته هی مراعات کردم رژیم بودم تا الان که ۹ کیلو اضافه کردم اما الان ۴ ماهه بین ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ کالری میخورم هرشبم پیاده روی میکنم ۱ کیلو کم کردم هرچی رفتم رو وزنه عصبی شدم ۱۰ روزه خوردم ۲نیم کیلو اضافه کردم چحوری نمیدونم واقعا خسته ام میشه بگید چجوری از استپ دربیام

کارشناس به اندام 1400/05/25

سلام دوست خوبم برای خروج از استپ وزن یا باید میزان فعالیتتون رو افزایش بدید یا نوع تغذیتون رو عوض کنید

ستایش 1400/04/26

بی دلیل چهار ماهه وزنم روی 58مونده وعده هایی غذاییم هم زیاد هس اما وزنی اضاف نمیگم چرااا

کارشناس به اندام 1400/05/09

سلام دوست عزیز دچار استپ وزنی شدی باید یا میزان فعالیتت رو تغییر بدی یا نوع غذات رو عوض کنی