دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟

خانه » زندگی رژیمی » برنامه ریزی رژیم » دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟
استپ وزن

با اراده و همت بالا عهد می‌بندید وزن‌تان را کم کنید. رژیم غذایی می‌گیرید و در کنار آن ورزش هم می‌کنید. هفته‌های اول همه چیز خوب پیش می‌رود. اما یکباره همه خوشی‌های شما تبدیل به نگرانی می‌شود، چون دیگر خبری از آن کاهش وزن سریع نیست و دچار استپ وزن شده‌اید. با اینکه به دقت از رژیم و برنامه غذایی خود پیروی می‌کنید اما وزن تان پایین نمی‌آید. دلایل استپ وزن چیست و برای خروج از آن چه باید کرد؟ در ادامه به سوالاتی درباره استپ وزن پاسخ می‌دهیم.

در اغلب موارد استپ وزن ۲ تا ۴ هفته طول می‌کشد و فرد در این مدت هیچ وزنی کم نخواهد کرد. برای برخی از افراد این مشکل به یکباره و برای برخی دیگر به تدریج رخ می‌دهد. مثلا فرد در هفته‌ اول ۱٫۵ کیلو و وزن کم می‌کند، در هفته دوم ۱ کیلو، هفته سوم نیم کیلو و هفته آخر هیچ وزنی کم نمی‌کند.

انواع استپ وزن کدامند؟

زمانی استپ وزن رخ می‌دهد که یک ماه پس از وزن کشی همچنان وزن شما ثابت بماند و هیچ تغییری نکند. در حقیقت می‎توان گفت استپ وزن زمانی رخ می‌دهد که مو به موی برنامه رژیم‌تان را اجرا کرده باشید، اما نه وزن و نه سایز شما تغییر کرده باشد. انواع استپ وزن را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

اگر فرصت ندارید این مقاله را مطالعه کنید، به فایل صوتی آن گوش دهید:

1- استپ وزن کاذب

استپ وزن کاذب زمانی رخ می‌دهد که وزن شما به علت عوامل گوناگون کند شده باشد که این کندی کاملا موقتی و کاذب است. در حقیقت این نوع استپ وزن با برطرف شدن عوامل به خودی خود از بین می‌رود. برای مثال شما هر بار پس از خوردن غذا روی ترازو می‌روید یا مدتیست که از کورتون استفاده می‌کنید. کورتون از جمله داروهاییست که موجب حبس شدن آب در زیر پوست و در نتیجه اضافه وزن می‌شود. خوشبختانه به محض قطع مصرف این دارو می‌بینید که وزن شما در حال کم شدن است.

2- استپ وزن واقعی

استپ وزن واقعی زمانی رخ می‌دهد که وزن شما به دلیل سازگاری متابولیک استپ کرده و باید برای خروج از آن اقداماتی انجام بدهید. منظور از سازگاری متابولیک همان پاسخ بدن به کمبود کالری است. زمانی که به اندازه کافی مواد مغذی دریافت نکنید، بدن با کاهش سرعت سوخت و ساز، کمبود کالری‌ها را جبران می‌کند؛ در نتیجه دچار استپ وزن واقعی خواهید شد. ابتدا عوامل استپ وزن کاذب و سپس استپ وزن واقعی را با هم بررسی خواهیم کرد.

دلایل استپ وزن کاذب چیست؟

دلایل زیادی برای استپ وزن کاذب وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

1- عدم رعایت برنامه غذایی

پس از چند هفته رژیم، به مرور، فرد به تصور اینکه به برنامه‌ غذایی خود مسلط شده و آن را تحت کنترل دارد، دیگر طبق برنامه عمل نمی‌کند. این احساس امنیت غلط، یکی از دلایل اصلی افزایش کالری‌های دریافتی است. به علاوه شما تصور می‌کنید غذای زیادی نخورده‌اید، در حالیکه بسیار بیشتر از میزان مورد نیاز دریافت کرده‌اید.

2- کاهش میزان فعالیت جسمانی

گاهی این استپ وزن مربوط به مقدار غذا نیست، بلکه به میزان فعالیت شما بستگی دارد. اگر میزان فعالیت شما کم شود، اما مقدار کالری دریافتی شما همان مقدار بماند. نوعی عدم هماهنگی بین کالری‌های مصرفی و دریافتی به وجود می‌آید. برای مثال وقتی به خانه جدیدی نقل مکان می‌کنید و در منزل جدید تحرک‌تان کم می‌شود. ناچارا به کالری کمتری نیاز دارید اما به همان میزان قبل غذا مصرف می‌خورید. در نتیجه وزن‌تان تغییری نمی‌کند و دچار استپ وزن کاذب می‌شوید.
استپ وزن

3- دست کم گرفتن کالری‌های مصرفی

تخمین میزان کالری‌هایی که در یک غذا وجود دارد، بسیار سخت است. این مشکل زمانی بدتر می‌شود که شما بخواهید هرچیز را به صورت تخمینی و با اندازه گیری چشمی مصرف کنید.

4- وزن کشی غلط

در هنگام وزن کشی تمام شرایط شما باید یکسان باشد. مثلا اگر برای بار اول بدون لباس خود را وزن کرده‌‌اید، بار بعدی نیز باید خود را بدون لباس وزن کنید. بهترین زمان برای وزن کشی صبح ناشتا، پس از اجابت مزاج در حالیکه یک لباس نازک بر تن دارید، می‌باشد.

5- حبس شدن مایعات در بدن

یکی از دلایل تجمع مایعات در بدن، هورمون کورتیزول است. زمانی که استرس دارید هورمون کورتیزول در بدن ترشح می‌شود و این ترشح، حبس شدن مایعات در بدن را به دنبال دارد. از دیگر دلایل احتباس آب در بدن می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مصرف نمک
 • افزایش مصرف کربوهیدرات‌ها
 • چرخه‌ی قاعدگی (در دوران قاعدگی در ۳ روز قبل و ۳ روز بعد از دوره به دلیل افزایش آب در بدن، ترازو وزن بیشتری را نشان می‌دهد.)
 • مکمل‌هایی همچون کراتین
 • مصرف کورتون

نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که هرچند احتباس آب در بدن موجب استپ وزن می‌شود، اما امری موقتی است و به محض رفع تجمع مایعات، وزن افزایش یافته نیز کم می‌شود.

دلایل استپ وزن واقعی چیست؟

استپ وزن واقعی بدین معناست که شما بعد از رفع تمامی احتمال‌های بالا و انتظار ۲ تا ۴ هفته‌ای، همچنان دچار استپ وزن هستید. دلایل استپ وزن واقعی را باهم بررسی می‌کنیم.

رژیم گرفتن با دکتر کرمانی عوارض نداره!
بزرگترین ویژگی رژیم دکتر کرمانی اینه که توش استپ وزن معنا نداره. اگر هم دچار استپ وزن بشی کلی راهکار بهت میده که سریع ازش خلاص شی.
با رژیم دکتر کرمانی همیشه خوش اندام بمون
برای ثبت نام کلیک کن
kermany

1- کندی کاهش وزن در اثر کاهش وزن بیشتر

یک فرد ۱۰۴ کیلویی را در نظر بگیرید که هفته‌ای یک درصد از چربی‌های خود را از دست می‌دهد. چنین فردی در هفته ۱ کیلو از وزن خود را کاهش خواهد داد. حالا فرض کنید او به وزن ۹۰ کیلو رسیده است و همچنان یک درصد از چربی‌های خود را کاهش می‌دهد. چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ این فرد این بار ۱۵ درصد کمتر از ۱ کیلو کاهش وزن می‌دهد. یعنی در وزن کشی بعدی به جای یک کیلو ۹۰۰ گرم وزن کم می‌کند و دچار کندی کاهش وزن می‌شود.

2- کاهش اثر حرارتی مواد غذایی

بدن شما کاملا هوشمند است. وقتی کالری کمتری مصرف می‌کنید، بدن برای این که دچار قحطی نشود کالری کمتری نسبت به قبل می‌سوزاند. در نتیجه کاهش وزن کندتری را تجربه خواهید کرد.

3- کاهش فعالیت خالص

منظور از فعالیت‌های خالص، حرکاتیست که به طور ناخودآگاه انجام می‌دهید. زمانی که کالری‌های خود را محدود می‌کنید، بدن شما برای حفظ انرژی، میزان کالری سوزی فعالیت‌های خالص خود را نیز کاهش می‌دهد.

دلایل استپ وزن را از زبان دکتر کرمانی بشنوید: 

راه حل خروج از استپ وزن چیست؟

حالا که دلایل استپ وزنی را می‌دانیم باید به دنبال راه حلی برای رفع آن باشیم. در ادامه روش‌های مفیدی برای رهایی از این مشکل به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

1- استرس خود را کنترل کنید.

استرس را می‌توان ترمز کاهش وزن دانست. همانطور که در بالا اشاره شد، استرس موجب افزایش تولید کورتیزول در بدن می‌شود. کورتیزول یا هورمون استرس یکی از دلایل تجمع چربی‌های شکمی است. این موضوع را در زنان بسیار بیشتر از مردان می‌بینیم. بنابراین تولید کورتیزول بیش از حد، کاهش وزن را با مشکل مواجه می‌کند.

2- پروتئین‌ها را حذف نکنید.

مصرف پروتئین، متابولیسم شما را تا ۱۰۰ کالری افزایش می‌دهد و از آنجا که خاصیت سیر کنندگی زیادی دارد، به خودی خود موجب می شود تا روزانه چند صد کالری کمتر مصرف کنید. صبحانه بهترین وعده برای دریافت پروتئین است. طبق مطالعات، افرادی که در صبحانه خود مواد پروتئینی مصرف می‌کنند، کمتر به سراغ هله هوله‌ها می‌روند.

3- غذاهایی را که می‌خورید، یادداشت کنید.

گاهی اوقات به نظر می‌رسد با اینکه زیاد غذا نمی‌خورید اما بازهم با کاهش وزن مشکل دارید. طبق مطالعات، بیشتر افراد میزان غذایی را که مصرف می‌کنند، نادیده می‌گیرند. یادداشت کردن کالری‌ درشت مغذی‌هایی که مصرف می‌کنید اطلاعات زیادی در مورد آنها به شما می‌دهد.

4- فعالیت خود را افزایش دهید.

افزایش میزان فعالیت تاثیر زیادی بر روند استپ وزن دارد. متاسفانه میزان متابولیسم پایه با کاهش وزن، کند می‌شود. انجام ورزش به ویژه ورزش‌های قدرتی از کاهش متابولیسم پایه جلوگیری می‌کند. ورزش‌هایی چون ایروبیک و ورزش‌های اینتروال با شدت بالا نیز در کاهش وزن بیشتر بی‌تاثیر نیستند.

5- فیبر بیشتری مصرف کنید.

فیبر به ویژه فیبرهای محلول، حرکت غذا را در لوله‌های گوارشی کاهش می‌دهند و باعث می‌شوند سریع‌تر احساس سیری کنید. سعی کنید ۳۰ گرم از فیبر روزانه خود را از میوه‌ها، سبزیجات تازه و غلات کامل به دست آورید. برخی از بهترین منابع فیبر عبارتند از:

 • میوه‌ها و سبزیجات
 • غلات کامل
 • بلغور جو دو سر
 • آجیل‌ها و دانه‌ها
 • انواع توت
 • انواع لوبیا
 • سیب

استپ وزن

6- به اندازه کافی بخوابید.

خواب ناکافی و یا خواب بی‌کیفیت نیز ممکن است به استپ وزن بیانجامد. کم‌خوابی با کاهش سطح متابولیسم و تغییر در سطح هورمون‌ها موجب افزایش اشتها می‌شود.

7- به بدن خود شوک وارد کنید.

گاهی اوقات ممکن است بدن شما به میزان غذایی که می‌خورید عادت کرده باشد. در چنین مواقعی می‌توانید یک وعده و تنها یک وعده را به بدن خود استراحت دهید یا به اصطلاح بوفه باز غذا میل کنید. باید توجه داشته باشید که شما تنها یک بار مجاز به انجام چنین کاری و آن هم در یک وعده هستید.

8- رژیم فستینگ را امتحان کنید.

رژیم فستینگ یا روزه داری متناوب به این صورت است که شما ۱۶ ساعت از شبانه روز نباید چیزی بخورید و ۸ ساعت باقی مانده را می‌توانید غذا بخورید. در این ۱۶ ساعت بدن تمام گلوکز‌ها و گلیکوژن‌ها را مصرف می‌کند و پس از آن به سراغ چربی‌ها می‌رود. یادتان باشد در ۸ ساعت باقی مانده تنها همان میزان غذایی را می‌توانید استفاده کنید که اجازه مصرف آن را در رژیم خود دارید.

9- آب، چای سبز یا قهوه بنوشید.

نوشیدن آب می‌تواند متابولیسم را ۲۴ تا ۳۰ درصد افزایش دهد. این موضوع به تدریج به کاهش وزن می‌انجامد. علاوه بر آب، چای سبز نیز حاوی آنتی اکسیدان‌هایی است که چربی سوزی را تا ۱۷ درصد افزایش می‌دهد. قهوه نیز با افزایش متابولیسم و آثار چربی سوزی ورزش می‌تواند عامل موثری در مهار استپ وزن باشد.

10- تنها به ترازو اعتماد نکنید.

از مهم‌ترین مواردی که در استپ وزن باید به آن توجه داشته باشید این است که ترازو تنها معیار اندازه گیری تغییرات شما نیست. گاهی اوقات ممکن است که عدد روی ترازو، وزن شما را ثابت نشان دهد، اما سایزتان تغییر کرده باشد.

اگر به دنبال راه حل های استپ وزن هستید، این ویدئو را از دست ندهید:

به‌علاوه اگر هر روز ورزش می‎کنید، ممکن است بدن شما در حین چربی سوزی به عضله سازی نیز پرداخته باشد. همانطور که می‌دانید وزن ماهیچه بسیار بیشتر از چربی است و عدد بیشتری را روی ترازو نشان می‌دهد. دستگاه بادی آنالیزور یکی از بهترین روش‌ها برای آگاهی از میزان چربی‌ها، ماهیچه‌ها و آب بدن است.

به یاد داشته باشید که استپ وزن ترسناک نیست و تنها با رعایت کردن نکات بالا می‌توانید از آن خارج شوید. حتما دلایل استپ وزن‌تان و راه‌حل مناسب برای خروج از آن را پیدا کنید تا روند کاهش وزن‌تان با مشکل روبه‌رو نشود و بدون سختی به وزن ایده‌آل‌تان برسید.

campaign

ایـن شـرایط کرونایـی باعـث شـده همـه خونـه نشـین بشـیم و فرصـت خوبیـه کـه یـه تغییـر بـزرگ بدیـم و بـرای مهمونیا و عروسیای بعد از کرونا همه رو سوپرایز کنیم.

کافیـه همیـن الان تصمیم بگیری که میخـوای وزنت رو کم کنی و به اون اندامی که همیشه ارزوشو داشتی برسی! از همین لحظه ما کنارتیم تا باهم به هدفت برسیم.

 

4.4/5 - (65 امتیاز)
  به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

sarabeiranvand7776@gmail.com ۰۸ فروردین ۱۴۰۰

سلام من هر چند مدت دچار استپ وزنی میشم با اینکه رژیم میگیرم زیر نظر دکتر هستم آزمایشم دادم هیچ مشکلی ندارم در کنار رژیم پیاده رویی مجاز بودم که انجام دادم ولی دو سری آخر که رژیم گرفتم نه سایز کم کردم نه رژیم سر همین دوماهه رژیمم رو فعلا ادامه ندادم فعلا

کارشناس به اندام ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز استپ وزن موقع رژیم چاقی یا لاغری طبیعی هست و بعضی وقتها بدن مقاومت نشون میده شما باید تغییراتی رو در رژیمتون بوجود بیارید یا نوع فعالیت بدنیتون رو تغییر بدید

هانی ۲۸ اسفند ۱۳۹۹

سلام ببخشید این استپ وزن در افزایش وزن هم رخ میده؟ من میخام وزن اضافه کنم اما نتیجه نمیگیرم

کارشناس به اندام ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز بله موقع افزایش وزن هم اتفاق میفته از راههای خارج شدن از استپ استفاده کنید نوع رژیم غذاییتون رو تغییر بدید

صدف نینا ۲۷ اسفند ۱۳۹۹

سلام خسته نباشید . من یه ماه و ۱۰ روزی هست که رژیم هستم و ۱۰ کیلو لاغر شدم ولی با اینکه هنوز هم رژیم هستم به طوری که فقط صبحانه در حد یک لقمه میخورم و تا اخر شب یدونه سیب میخورم و در طول روز هیچ غذایی مصرف نمیکنم وزنم استپ کرده و حتی ۱۰۰ گرم هم پایین نمیاد برام عجیبه که با اینهمه گشنگی کشیدن و خوردن فقط یه عدد سیب در روز چرا لاغر نمیشم. و اینم بگم فکر نکنید هله هوله میخورم مثل همونی که گفتم صبحانه فقط یه لقمه و عصر یه عدد سیب میخورم تا روز بعد

کارشناس به اندام ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز این روش رژیم گرفتن شما واقعا خطرناک و آسیب زننده هست، استپ وزنتون هم به همین دلیل هست، شما باید یه رژیم غذایی متعادل و اصولی داشته باشید

گلابتون ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

سلام خداقوت من حدود سی کیلو وزن کم کردم اما الان به استپ خوردم خیلی کم میخورم نمیشه کالری مصرفی رو کمتر کنم آخه امتحان کردم سرگیجه گرفتم و چشام تار شد البته من الان حدودا ۸۰۰ _۹۰۰ کالری مصرف میکنم میشه راهنماییم کنید

کارشناس به اندام ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز برای خارج شدن از استپ وزنی میتونید از رژیمهای فستینگ یا شوک یا فتوژنیک یا افزایش فعالیت بدنی استفاده کنید

زهره ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

بسیار عالی بود.من توی ماه اول رژیمم پنج کیلو کم کردم،ولی از اول اسفند تا امروز که سیزدهم هست چیزی کم نکردم.از رژیم کالری شمار استفاده میکنم و هر روز حداقل پانصد کالری کمتر از میزان مورد نیاز بدن استفاده میکنم،هر روز پیاده روی داشتم که اللن چون درگیر کروناشدم نمیتونم پیاده روی کنم وای رژیم رو کماکان دارم.برای خروج از شوک چه راهی رو پیشنهاد میکنید،باتوجه ب اینکه فعلا رژیم فستینگ رو نمیتونم داشته باشم.ممنون

کارشناس به اندام ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم میزان فعالیتتون رو دو برابر کنید رژیم غذاییتون رو تغییر بدید یک وعده غذایی آزاد توی رژیمتون اضافه کنید

فرزانه محمدی ۲۸ بهمن ۱۳۹۹

سلام آقای دکتر من تیرویید کم کار دارم و pcosهم هستم الان وزنم استپ زده از رژیمم خسته شدم اصلا انگار حریص شدم چیکار کنم😢

کارشناس به اندام ۱۷ فروردین ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم اول باید تیروئید و PCOS رو درمان کنید اگر از رژیم ما استفاده کردید برای استپ وزنتون با پشتیبانی تماس بگیرید ۰۲۵۳۲۱۴۳

فتح آبادی ۱۰ بهمن ۱۳۹۹

من دارم همین رژیم 16 8 رو میگیرم.اما حدو یک ماه فقط نیم کیلو کم کردم.نگرانم.

کارشناس به اندام ۲۳ بهمن ۱۳۹۹

دوست عزیز، در روند رزیم استپ وزن طبیعیه . روشهای زیادی مثل فستینگ وجود داره که شما رو از استپ وزن خارج کنه.

فائزه ناطقی ۰۴ بهمن ۱۳۹۹

سلام و خسته نباشید من سرعت کاهش وزنم زیاده اگ کامل کالری شماریمو رعایت کنم تا یکونیم ،دو کیلو هم در روز کم میکردم اما یه هفته ایه با وجود کالری شماری و ورزش در روز ۱۰۰ گرم یا ۳۰۰ گرم کم کردم ،ترفند یه وعده بوفه باز رو قبلن امتحان کردم نتیجه داد اما اینسری جواب نداد،لطفا کمکم کنید

کارشناس به اندام ۲۰ بهمن ۱۳۹۹

فائزه عزیز، قبل از اینکه کالری شمار داشته باشید بهتره علت کاهش وزنتون رو پیدا کنید. در مرحله اول آزمایش بدین و سپس با یک برنامه غذایی مناسب به وزن ایده آل برسید.

نیکی ۲۶ دی ۱۳۹۹

من یه ماهه که وزنم ثابته چکار‌ باید کنم که وزن کن کنم؟!

کارشناس به اندام ۳۰ دی ۱۳۹۹

نیکی عزیز، نگران نباشید. استپ وزن در طول رژیم طبیعیه. بهتره با یک شوک به روال قبل برگردین.

عسل ۲۲ دی ۱۳۹۹

سلام من خیلی کم میخورم خیلی نمیدونم چرا اضافه میکنم😨😨😨😨

کارشناس به اندام ۲۳ دی ۱۳۹۹

عسل عزیز، دلایل زیادی مثل استرس، اختلالات تیروئیدی و حتی تغذیه نامناسب میتونه دلیل اضافه وزنتون باشه. برای اطلاعات بیشتر روی صفحه ثبت نام رژیم کاهش وزن کلیک کنید.

مرکز روانشناسی مهر پندار ۲۰ دی ۱۳۹۹

ممنونیم بابت مطلب مفیدی که به اشتراک گذاشتید

لیلی ۱۲ دی ۱۳۹۹

عالی بود انصافا. مطالب بسیار کلیدی و ممتاز مطرح شد. جواب سوالاتمو گرفتم

کارشناس به اندام ۱۵ دی ۱۳۹۹

لیلی عزیز، ممنون از همراهیتون .

پری ۱۸ آذر ۱۳۹۹

سلام من۳ساله ب شدت کالری دریافتیمو کم‌کردم و دچار قحطی شده بدنم ن تنها کم نمیکنه بلکه اضافه هم کردم درحدود روزی۳۰۰تا۵۰۰کالری میخوردم الان چطور بدنمو از حالت قحطی دربیارم پارسال بهمن دکتر گفت باید درست بخوری ‌کالریم الان ۱۰ماهه ۱۲۰۰تاس و ۱۳کیلو اضافه کردم و الان ثابت موندم و درست نشده راه درآمدن از قحطی و کاهش دوباره و سالم چیه😔؟

کارشناس به اندام ۲۰ آذر ۱۳۹۹

دوست عزیز، به علت رزیم محدود کننده ی سختی که گرفتین این مشکل پیش اومده. برای متعادل کردن وضعیت میتونید با یه برنامع غذایی اصولی بدنتون رو از شوک خارج کنید برای اطلاعات بیشتر میتونید با کارشناس های مجموعه به شماره 02532143 تماس بگیرید.

بــانـوٌی ؏ـلوی👑✾••--• ۱۸ آبان ۱۳۹۹

سلام من قدبلندم ونسبت ب اندامم لاغرم میخوام چاق شم ولی هرچی مصرف میکنم چاق نمیشم پارسال 57بودم امسالم ن کم شدم ن زیاد حتی باشگاه بدنسازی ام ی دوره رفتم کلی هچ تغیری درمن حاصل نشد بهم میگن استپ وزن داری واقعا اینطوره..؟ ممنون میشم پاسخگو باشید

کارشناس به اندام ۲۰ آبان ۱۳۹۹

دوست عزیز، استپ وزنی دلایلی مثل تغذیه نامناسب، عدم تحرک و حتی اختلالات تیروئیدی میتونه داشته باشه. بهتره اول آزمایش بدین و بعد با یه برنامه اصولی به وزن مناسب برسین. برای اطلاعات بیشتر به صفحه ثبت نام رژیم افزایش وزن مراجعه کنید.

mobi ۲۸ شهریور ۱۳۹۹

سلام من رژیم کالری شماری دارم و پروتئین مصرفیمم خوبه چهارماهه رژیم گرفتم ۷۳کیلو بودم الان۶۶کیلو هستم این ماه که بدنسازی شروع کردم وزنم استپ کرده و گاهی زیادم میشه یه ماهه که همینجوری مونده سایزمم تغیر نکرده چیکار باید بکنم

کارشناس به اندام ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

دوست خوبم، استپ وزنی در طول رژیم طبیعی هستش که میتونه دلایل زیادی داشته باشه. برای اطلاعات بیشتر به روی صفحه ثبت نام رژیم کاهش وزن کلیک کنید و یا با پشتیان های مجموعه به شماره 02532143 تماس بگیرین.

maryam ۲۶ شهریور ۱۳۹۹

سلام وقت بخیر من یه رژیم خوب گرفتم اما الان در حال حاضر وزنم رفته بالا ۱ کیلو با اینکه رژیمم رو رعایت میکنم فقط دوروز ورزش نکردم و اینکه شکمم خیلی بزرگ شده حتی بیستر از چیزی ک از اولش بوده انگاری میخام بترکم

کارشناس به اندام ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

دوست عزیز، استپ وزنی میتونه دلایل زیادی مثل عدم تحرک و عادت غذایی نامناسب داشته باشه. برای اطلاعات بیشتر روی صفحه ثبت نام رژیم کاهش وزن کلیک کنید و یا به پشتیبان های مجموعه به شماره 02532143 تماس بگیرین.

Donya ۱۵ شهریور ۱۳۹۹

سلام من حدود سه ساله استپ وزنی دارم و روی ۶۵ موندم،ممنون میشم بگید باید چیکار کنم که درمان بشه؟

کارشناس به اندام ۱۶ شهریور ۱۳۹۹

دوست عزیز، استپ وزنی میتونه به علت تغذیه نادرست، عدم تحرک و غیره باشه. شما میتونید با برنامه اصولی و ورزش وزنتون رو کاهش بدین . البته گاهی استپ وزنی در طول مسیر کاهش وزن هم اتفاق میوفته که طبیعیه . شما میتونید برای اطلاعات بیشتر روی صفحه ثبت نام رژیم کاهش وزن کلیک کنید.

سید محمد ۱۵ شهریور ۱۳۹۹

سلام وقت شما بخیر از یکی از دوستان شنیدم که کاهش کالری مصرفی به صورت ناگهانی موجب می‌شود که بدن خود را در حالت بحرانی ببیند و مصرف کالری را پایین بیاورد، در نتیجه سوخت و ساز بدن کاهش یافته و وزن با شدت کمتری پایین می‌آید. سوال دیگر اینکه بنده خدا رو شکر بافت عضلانی بسیار خوبی دارم و ورزش‌های گوناگونی هم انجام دادم ولی بافت چربی زیادی هم دارم و وزنم بالاست حدود 150 وقد حدودا 182. تا بحال هم برنامه کاهش وزن رو به صورت استاندارد تا حدود 16 کیلو گرم داشتم اما متأسفانه در دوران کرونا برگشت. کاهش وزن زیاد در ماه مثلا ده کیلو گرم برای من مضر هست یا خیر؟ از توجه شما بسیار سپاسگزارم.

کارشناس به اندام ۱۶ شهریور ۱۳۹۹

دوست خوبم، در مورد قسمت اول کاملا درسته. چون بدن ما هوشمنده وقتی میزان دریافت کالری ها رو به شدت کم کنیم بدنمون وارد فاز قحطی می شه و از ترس اینکه مبادا از گرسنگی بمیریم انرژی ها رو با سرعت کمتری آزاد می کنه بنابراین روند کاهش وزن هم کندتر می شه. در مورد سوال دوم از نظر ما خیر این کار کاملا آسیب زننده س و ممکنه شما رو به مشکلاتی مثل ناراحتی های گوارشی، سوء تغذیه، ریزش مو و ... دچار کنه.

اکبر ۱۴ شهریور ۱۳۹۹

رژیم شوک چندروزه؟

کارشناس به اندام ۱۵ شهریور ۱۳۹۹

دوست خوبم، تا زمانی که از استپ وزن خارج بشید میتونید ادامه بدین. اما باید زیر نظر متخصص تغذیه انجام بشه.

مهتاب ۱۴ شهریور ۱۳۹۹

سلام دکتر وقت بخیر از مطالب مفیدتون بسیار متشکرم من میخواستم بپرسم که دستگاه بادی آنالیز که گفته بودید رو دکتر های تغذیه دارن یعنی من به دکتر تغذیه مراجعه کنم میتونم تست بادی آنالیز بدم ؟

کارشناس به اندام ۱۵ شهریور ۱۳۹۹

مهتاب عزیز، بعضی از مراکز تغذیه و زیبایی دارن و در بسیاری از باشگاه ها هم این دستگاه قرار داره.