من رژیم نیستم، سبک غذا خوردنم تغییر کرده!

مصــاحبه اختصاصی

با مریم حقیقت

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


اسمم مریم حقیقت هست ۲۴ سالمه و تو استان اصفهان زندگی می کنم. خانواده ی خیلی مهربون و البته خوش اشتهایی دارم. همه اعضای خانواده م اضافه وزن دارن و خوب مسلما منم تو این خانواده خوش اشتها نباید کم بیارم. از ۱۳ سالگی وزنم شروع کرد به بالا رفتن. هر روز تپل و تپل تر می شدم. این ماجرای اضافه وزن تا بعد از ازدواج ادامه داشت. به خودم اومدم و دیدم ۸۹ کیلو شدم. احساس می کردم که همسرم از این اضافه وزن زیاد راضی نیست و به شکل های مختلفی می خواد بهم بفهمونه که وزنمو کم کنم. اعتماد به نفسم پایین اومده بود و احساس می کردم از زندگیم راضی نیستم. همسرم خیلی تشویقم کرد که وزنمو پایین بیارم، اما مثل اینکه انگیزه ی من هنوز برای لاغر شدن کافی نبود.
یه روز داشتم به سرعت از پله های خونه پایین می رفتم که درد خیلی شدیدی رو توی زانوهام حس کردم. یه لحظه حس کردم پام فلج شده. نمی تونستم راه برم. درد زانوهام به قدری شدید بود که نشستم روی پله و گریه کردم. همسرم ترسیده بود. سریع منو رسوند درمانگاه. دکتر بعد از معاینه گفت: “دخترم تاندون زانوت پاره شده و باید عمل کنی”. گفتم آخه چرا؟ گفت: “به زانوهات فشار اومده. فکر می کنم کلسترول خونت هم بالا باشه که هر دو اینها بی ارتباط به اضافه وزنت نیست.”
این موضوع یه انگیزه خیلی قوی برای لاغر شدن به من داد و اونجا بود که متوجه شدم هدف از کاهش وزن فقط رضایت همسر و نداشتن اعتماد به نفس نیست، بلکه موضوع مهم تری مثل سلامت درمیونه.
دکتر درست حدس زده بود. آزمایش نشون داد که کلسترول خونم بالاست. به شدت بیمار بودم و کلافه. همسرم مثل همیشه بهم پیشنهاد داد رژیم بگیرم با این تفاوت که اینبار من با آغوش باز ازش استقبال کردم. البته بگم که رژیم صحیحی رو دنبال نکردم. سرِ خود غذاهامو کم کردم و موفق هم شدم چند کیلویی وزن کم کنم، اما احساس ضعف و بیحالی داشتم و به سختی پیش می رفتم.

وزن اولیه: ۸۹ کیلو گرم

وزن پایانی: ۷۲ کیلو گرم

میزان کاهش وزن: ۱۷ کیلو گرم

بعد از پاره شدن تاندون زانوهام متوجه شدم هدف از کاهش وزن فقط رضایت همسر و نداشتن اعتماد به نفس نیست، بلکه موضوع مهمتری مثل سلامت در میونه.


نوبت جراحی زانوم رسید و من بعد از عمل دیگه نتونستم رژیمم رو ادامه بدم. البته اصلا رژیم سالمی نبود. همون بهتر که ادامش ندادم. اینو می دونستم که اگه وزنم پایین نیاد فشار روی زانوهام باقی می مونه و بیماریم هم ادامه پیدا می کنه.
با دفتر دکتر کرمانی تو اصفهان آشنا بودم و تعریفش رو هم زیاد شنیده بودم. با اصرار خواهر و همسرم با دفترشون تماس گرفتم. به هر حال سابقه ایشون تو زمنیه تغذیه و تایید صحبتای پدر و مادرم نسبت به رژیم ایشون دلم رو قرص می کرد. چون رفت و آمد برام سخت بود، بهم پیشنهاد دادن که رژیم آنلاین رو بگیرم. این موضوع خیلی برام مهم بود، چون هم فرصت رفت و آمد نداشتم و هم به خاطر عمل زانوم زیاد نمی تونستم حرکت کنم.
رژیم رو به صورت اینترنتی گرفتم و شروع کردم. چند روز گذشت و من هر روز بیشتر از قبل به این رژیم علاقه پیدا می کردم. حس می کردم اصلا سخت نیست چون غذای سفره هر چی بود از همون میل می کردم. لیست دلخواهم عالی بود . من اکثر اوقات مهمونی بودم، اما هیچ وقت نگران این نبودم که چی بخورم یا غذای خاصی رو برای روز بعد آماده کنم. وقتی گرسنه می شدم و دلم می خواست بیشتر از مقدار مجاز تو رژیمم بخورم، سراغ خوراکی های آزادِ تو رژیمم می رفتم.
مادر همسرم که اول مخالف بود وقتی دید چقدر لاغر شدم و اصلا هم به بدنم آسیب نرسیده به رژیم دکتر کرمانی ایمان آورد. حتی چند بار گفت که دلش می خواد رژیم بگیره.

به خاطر اضافه وزن زندگی برات رنج‌آور شده؟
از اعتمادبه‌نفس و مشکل تو ارتباطات اجتماعی هم که بگذریم، نمی‌تونیم بی‌خیال سلامتیمون بشیم. علت خیلی از بیماری‌ها اضافه وزن و عدم تحرکه.
اگه برای سلامتی خودت ارزش قائلی، یه برنامه غذایی اصولی رو دنبال کن
برای دریافت رژیم کلیک کن
call-to-action

همسر و خواهرم به شدت پشتم بودن و حمایتم می کردن. البته از حق نگذرم که پشتیبان های رژیم دکتر کرمانی هم خیلی به من انگیزه می دادن و سوالاتم رو با صبر و حوصله تمام جواب می دادن.
یک سال بعد من با اندامی متفاوت و ۱۷ کیلو کاهش وزن تو مهمونی ها حاضر شدم و هرکس منو می دید تعجب می کرد. از این بابت خیلی خوشحال بودم. به حدی که رفتم برای خودم هدیه خریدم. اعتماد به نفسم چند برابر شده بود، ارزش بیشتری برای خودم قائل می شدم و عین ملکه ها غذا می خوردم. از تیکه و کنایه های اطرافیان راحت شده بودم و غرور خاصی به این موفقیت پیدا کرده بودم.
گاهی اوقات می ترسم که باردار شم و دوباره وزنم برگرده، اما پشتم به رژیم بارداری دکتر کرمانی گرمه و بهش مطئنم. یکی از کتابای مورد علاقه م معجزه ای برای چاق ها و لاغرهای دکتر کرمانی هست که باهاش تونستم تغییرات مثبتی رو تو زندگیم ایجاد کنم. الان به جرات می تونم بگم که من رژیم نیستم، بلکه سبک غذا خوردنم تغییر کرده.

رمز موفقیت من لیست روز منو دکتر کرمانی، پشتیبانی عالی کارشناسان از طریق تلگرام و تلفن، همراهی همسر و خواهرم و اراده خودم بود.

توصیه من به همه دوستانی که سلامتی و اعتماد به نفسشون رو به خاطر رژیم از دست دادن اینه که:
۱- برای خودتون ارزش قائل بشید
۲- فردا دیره از همین امروز شروع کنید
۳- کم بخورید اما همیشه و همه چی بخورید

Sending
User Review
2.86 (7 votes)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

نظری ۲۴ تیر ۱۳۹۹

عالیمن سال گذشته رزیم دکتر کرمانی رو گرفتم از ۱۰۵ رسیدم به ۸۷ پام شکست ادامه ندادم وزنم شد ۹۵ بدون مراجعهی مجدد طبق برنامه های قبلی ادامه دادم الان رسیدم به ۷۲ مصمم ادامه میدم تا برسم به ۶۵ انشاالله

کارشناس به اندام ۲۵ تیر ۱۳۹۹

دوست عزیز، بابت این موفقیت به شما تبریک می‌گیم. اگر مایل بودید که مصاحبه شما هم در سایت منتشر بشه، از طریق تلگرام یا اینستاگرام مجموعه به ما اطلاع بدید.

مریم ۲۲ تیر ۱۳۹۹

افرین ماشالا به این اراده بانو زیباتروکم سن سال ترشدین تبریک میکنم وتشکر فراوان ازدکتر کرمانی وتیم شون خداقوت به همگی به زودی زود من جزو رکوردار میشم