شیوع کرونا و افزایش چاقی در کودکان

با توجه به شیوع کرونا در جهان، حفظ و ارتقای سلامت جسمی و روانی کودکان در شرایط قرنطینه اهمیت دارد. قرنطینه و خانه نشین شدن کودکان باعث افزایش وزن آن‌ها شده است. با توجه به اینکه پیش از شیوع این ویروس کودکان در مدارس، مهدکودک‌ها‌ و بوستان‌ها فعالیت لازم را داشته‌اند، ضروری است در این […]

شیوع کرونا و خطر چاقی کودکان
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 3 دقیقه

تعداد بازدید 1779

تاریخ انتشار

با توجه به شیوع کرونا در جهان، حفظ و ارتقای سلامت جسمی و روانی کودکان در شرایط قرنطینه اهمیت دارد. قرنطینه و خانه نشین شدن کودکان باعث افزایش وزن آن‌ها شده است. با توجه به اینکه پیش از شیوع این ویروس کودکان در مدارس، مهدکودک‌ها‌ و بوستان‌ها فعالیت لازم را داشته‌اند، ضروری است در این ایام والدین با کمی خلاقیت و صبر و حوصله برای متوقف نشدن فعالیت‌ بدنی کودکشان برنامه ریزی کنند.

شیوع کرونا و خطر چاقی کودکان

مدیر بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر گفت:” فعالیت بدنی و ورزشی برای فرد مبتلا به کرونا باید با نظر پزشک معالج انجام شود. ممکن است اجازه مجدد برای انجام فعالیت‌های فیزیکی تا تکمیل دوره درمان عقب بیفتد. باید برای فعالیت فیزیکی کودکان سالمی که تنها به دلیل قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در خانه می‌مانند، برنامه ریزی کرد.”

انتظار می‌رود در چنین شرایطی والدین هم فرندانشان را در انجام فعالیت‌های بدنی همراهی کنند. اگر می‌خواهید کودک خود را به انجام حرکت‌های ورزشی و فعالیت فیزیکی تشویق کنید باید تمرینات مورد نظرتان را در قالب بازی انجام دهید تا برای کودکتان جذاب و سرگرم کننده باشد. همچنین در این ایام که اکثر افراد تحت فشار و استرس هستند فعالیت بدنی باعث کاهش التهاب، استرس، اضطراب و بهبود بیماری‌ها می‌شود و می‌تواند به پیشگیری از این موارد نیز کمک کند.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*