آبله میمون بیشتر چه افرادی را درگیر می‌کند؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از آخرین خبر آبله میمون گاهی اوقات با آبله مرغان اشتباه گرفته می‌شود؛ زیرا با لکه‌های برجسته آغاز و سپس به تاول‌های کوچک پر از مایع تبدیل می‌شود. طبق گزارش آژانس امنیت بهداشتی بریتانیا (UKHSA) تعداد موارد آبله میمون در بریتانیا تا پنجم ژوئن امسال به ۳۰۲ نفر رسیده است. […]

از آن جایی که آبله میمون معمولا خفیف است، اکثر افراد بدون نیاز به درمان بهبود می‌یابند
میانگین امتیاز 5 از 5

زمان مطالعه 4 دقیقه

تعداد بازدید 1939

تاریخ انتشار

طبق گزارش آژانس امنیت بهداشتی بریتانیا (UKHSA) تعداد موارد آبله میمون در بریتانیا تا پنجم ژوئن امسال به ۳۰۲ نفر رسیده است. در حال حاضر ۲۸۷ مورد در انگلیس، ۱۰ مورد در اسکاتلند، ۲ مورد در ایرلند شمالی و سه مورد در ولز وجود دارند.

طبق گفته سرویس سلامت همگانی (NHS) اگر به آبله میمون مبتلا شوید، معمولا بین پنج تا ۲۱ روز طول می‌کشد تا اولین علائم ظاهر شوند. این علائم شامل دمای بالای بدن، سردرد، درد‌های عضلانی، کمردرد، تورم غدد، لرز و خستگی هستند.

آبله میمون چه شکلی است؟

بثورات معمولا بین یک تا پنج روز پس از اولین علائم ظاهر می‌شوند. از صورت شروع و به سایر قسمت‌های بدن سرایت می‌کند. گاهی اوقات با آبله مرغان اشتباه گرفته می‌شود؛ زیرا با لکه‌های برجسته آغاز و سپس به تاول‌های کوچک پر از مایع تبدیل می‌شود.

این تاول‌ها پوسته‌هایی را تشکیل می‌دهند که بعدا می‌ریزند. علائم معمولا در عرض چند هفته از بین می‌روند.

آیا درمانی برای آن وجود دارد؟

از آن جایی که آبله میمون معمولا خفیف است، اکثر افراد بدون نیاز به درمان بهبود می‌یابند؛ با این حال اگر آبله میمون در شما تشخیص داده شد، باید برای محدود کردن گسترش ویروس ایزوله شوید. در موارد نادری که علائم شدید است یا در خطر ابتلا به بیماری شدید قرار دارید (مثلا اگر سیستم ایمنی ضعیفی دارید)، ممکن است به درمان تخصصی نیاز داشته باشید.

ممکن است برای کاهش خطر ابتلا به بیماری جدی به شما واکسیناسیون نیز پیشنهاد شود. دکتر روث میلتون، مشاور ارشد پزشکی آژانس امنیت بهداشتی بریتانیا، در این خصوص گفت: خطر ابتلا به آبله میمون برای عموم مردم هنوز کم، اما مهم است که برای محدود کردن انتقال ویروس تلاش کنیم.

وی افزود: ما به مردم یادآوری می‌کنیم که باید مراقب لکه‌ها، زخم‌ها یا تاول‌های جدید در هر قسمت از بدن خود باشند.

آبله میمون بیشتر چه افرادی را درگیر می‌کند؟ - 3 - آبله میمون - اخبار

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 5 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*