تولید پروتئین حیوانی با استفاده از مواد گیاهی

خانه » اخبار » تولید پروتئین حیوانی با استفاده از مواد گیاهی
محصولات پروتئینی گیاهی

تولید پروتئین حیوانی با استفاده از مواد گیاهی

با افزایش مصرف گوشت در سراسر جهان دانشمندان حوزه علوم غذایی سعی دارند محصولات پروتئینی گیاهی سالم‌تر با طعمی مشابه گوشت، ماهی، شیر، پنیر و تخم مرغ تولید کنند.

دانشمندان علوم تغذیه دانشگاه ماساچوست اظهار داشتند که تولید این محصولات پروتئینی گیاهی کار آسانی نیست اما به خاطر وجود بعضی از تولید کننده‌های گوشت مصنوغی در بازار علاقه زیادی نسبت به غذاهای مبتنی بر گیاه به وجود آمده است. علت این امر می‌توانید پایداری، سلامتی و دلایل اخلاقی باشد.

دیوید جولیان مک کلمنتس پژوهشگر ارشد این پروژه گفت اکثر دانشمندانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند با پیچیدگی محصولات حیوانی و اصول مورد نیاز برای سرم هم کردن مواد گیاهی آشنا نیستند. به گفته ایشان بیشتر محصولاتی گوشیتی فرآوری شده مبتنی بر گیاه که در حاضر تولید می‌شوند، ناسالم هستند. زیرا چربی اشباع شده، نمک و شکر زیادی دارند. با این حال همه غذاهای فوق فرآوری شده لزوما ناسالم نیستند.

این دانشمندان سعی دارند که غذای فرآوری شده سالم‌تری را ارائه کنند. هدف آن‌ها از این کار تولید محصولاتی است که همه ویتامین‌ها و مواد مغذی مورد نیاز را در برداشته باشند و ترکیبات بهبود دهنده سلامتی مانند فیبر‌ها را شامل شوند. این تحقیقات برای کمک به ترویج رژیم گیاهی و سبک زندگی سالم انجام شده است.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*