ارتباط بین مرگ و مصرف غذای خارج از خانه!

همه‌ی ما بارها و بارها درباره‌ی خوردن غذای آماده و ضررهای آن برای بدن شنیده‌ایم. اما این بار محققان خبر از مرگ می‌دهند. محققان ارتباط خوردن غذا در خارج از خانه و مرگ را بررسی کرده‌اند. شاید دانستن اینکه نتیجه‌ی افراط در خوردن غذاهای آماده و  رستورانی، مرگ است؛ باعث شود کمتر از قبل به […]

نتایج جدیدترین تحقیقات نشان میدهد مصرف غذا خارج از خانه می تواند منجر به مرگ زودرس شود.
2 از 5

زمان مطالعه 5 دقیقه

تعداد بازدید 2524

تاریخ انتشار

همه‌ی ما بارها و بارها درباره‌ی خوردن غذای آماده و ضررهای آن برای بدن شنیده‌ایم. اما این بار محققان خبر از مرگ می‌دهند. محققان ارتباط خوردن غذا در خارج از خانه و مرگ را بررسی کرده‌اند. شاید دانستن اینکه نتیجه‌ی افراط در خوردن غذاهای آماده و  رستورانی، مرگ است؛ باعث شود کمتر از قبل به خوردن این غذاها تمایل پیدا کنیم.با اینکه بعضی از رستوران‌ها غذاهایی باکیفیت خوب و بالا سرو می‌کنند، اما به صورت کلی کیفیت غذاها از نظر مواد مغذی نسبت به وعده‌های غذایی که در خانه تهیه می‌شوند به مراتب کیفیت کم‌تری دارد. به خصوص غذاهایی که در رستوران‌ها و فست فودهای زنجیره‌ای سرو می‌شوند.

وعده‌های غذاییِ آماده اکثرا پرچرب و نمکی هستند. به همین دلیل کالری، چربی و سدیم بالایی دارند. از طرف دیگر سبزیجات، میوه‌ها، غلات کامل و مواد مغذی مانند فیبر و آنتی اکسیدان نسبت به غذاهای خانگی، کمتر در آنها دیده می‌شود.  

ارتباط بین مرگ و مصرف غذای خارج از خانه!

در این آزمایش محققان داده‌های حاصل از پاسخ به پرسشنامه‌هایی که طی مصاحبه‌های حضوری خانگی از ۳۵,۰۸۴ فرد بزرگسال ۲۰ سال به بالا را از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۴ جمع آوری شده بود تجزیه و تحلیل کردند. پاسخ دهندگان عادات غذایی خود را از جمله دفعات خوردن وعده‌های غذایی خارج از خانه گزارش کردند. سپس این گزارشات را با گزارشات مرگ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۵ مرتبط کردند.

«وی بائو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه آیووا، در این باره می‌گوید: «شواهد نشان می‌دهد که غذا خوردن در خارج از خانه با افزایش خطر بیماری‌های مزمن مانند چاقی و دیابت و نشانگرهای زیستی سایر بیماری‌های مزمن همراه است».

محققان، خطر مرگ در بین شرکت کنندگانی که معمولاً بیرون از منزل غذا می‌خوردند (دو وعده یا بیشتر در روز) را با افرادی که به ندرت بیرون غذا می‌خوردند (کمتر از یک وعده در هفته) مقایسه کردند. در این بررسی‌ها مشخص شد خطر مرگ به هر دلیلی در افرادی که عمدتاً بیرون غذا می‌خوردند ۱.۴۹، مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی ۱.۱۸ و مرگ ناشی از سرطان ۱.۶۷ درصد بود.

همیشه به یاد داشته باشید هیچ چیزی جای غذای تازه و سالمی که در خانه پخته شده است را نمی‌گیرد. یکی از راه‌های پیروی از سبک زندگی سالم، ترک عادت غذا خوردن خارج از خانه است. سعی کنید تا حد امکان از خوردن غذای بیرون و آماده دوری کنید و به جای آن همان غذا را در خانه بپزید. همچنین بهتر است مقدار زیادی سبزیجات و میوه را با وعده‌های غذایی خود همراه کنید تا از فیبر و دیگر مواد مغذی آنها نیز بهره‌مند شوید.

2 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*