اختلال تغذیه در کمین نوجوانان

خانه » ویدیو » اختلال تغذیه در کمین نوجوانان
اختلال تغذیه در نوجوانان و جوانان

فضای مجازی در کنار فواید زیاد، ضررهای زیادی هم داره. بیشتر این ضررها هم معطوف دختران و خانم‌های جوانه. همه ما می‌دونیم که خانم‌ها به خصوص تو سنین جوانی و نوجوانی نسبت به آقایون اهمیت بیشتری به ظاهرشون می‌‎‌دن. به همین دلیل خیلی از بیماری‌های مربوط به پرخوری عصبی توی این قشر از جوان‌ها پیدا می‎شه.

نوجوان‌ها هر روز توی اینترنت و محیط‌های مختلف مدل‌ها، خواننده‌ها یا بازیگر‌های زیادی رو می‌بینن و توی ذهنشون حک می‌شه که این نوع از اندام و لاغری مورد قبوله و باید مثل اون‌ها باشن تا دیگران تحسینشون کنن. برای همین دائما درگیر موضوع کم خوردن و لاغری می‌شن. انقدر به این موضوع فکر می‌کنن  و خودشون رو با مدل‌های مختلف مقایسه می‌کنن تا لاغری براشون به یه مشکل روانی تبدیل می‌شه. به همین دلیله که این روز‌ها روابط ناسالم با غذا رو بیشتر بین نوجوان‌ها به خصوص دختران می‌بینیم.

لاغری با ذهن رو تجربه کن
برای لاغری به کسی نیاز داری که ذهنت رو مرتب کنه، حواسش جمع باشه که توی این راه به مشکلی برنخوری. کسی که اگر اتفاقی برات پیش اومد باهاش مشورت کنی و بهترین راه حل رو بگیری. اون آدم یه روانشناسه که حواسش بهت هست قدم اشتباه برنداری و توی راه رژیم گرفتن نلغزی.
لاغری رو با یک روانشناس تجربه کن تا به هیچ مشکلی بر نخوری.
همین حالا ثبت نام کن.
kermany

بولیمیا و آناروکسیا دو نوع از اختلالات خوردن هستن. بولیمیا به معنای اختلال پرخوریه. کسایی که به این بیماری دچار هستن خوب غذا می‌خورن و در ظاهر هیچ مشکلی با غذا خوردن ندارن. اما بعد از خوردن غذا عذاب وجدان می‌گیرن و خودشون رو مجبور می‌کنن تا غذا رو بالا بیارن. ادامه دادن این کار افراد رو در خطر ابتلا به دیابت نوع دو، فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی قرار می‌ده.

آناروکسیا به کم اشتهایی عصبی معروفه. یعنی انقدر به لاغری و کم خوردن فکر کنید که اشتهای خوردن هیچ غذایی رو نداشته باشید. آناروکسیا باعث می‌شه از ترس چاقی به خودتون گرسنگی بدین. در نتیجه انقدر کم می‌خورید که وزنتون پایین و پایین‌تر می‌آد. انقدر پایین که در معرض خطر مرگ قرار می‌گیرید.

خب همونطور که گفتیم هر دو این بیماری‌ها جز اختلالات روانی هستن. پس برای درمانشون در کنار رژیم غذایی مناسب، حتما و حتما به روانشناس نیاز دارید. روانشناس کمک می‌کنه تا ریشه این اختلالات رو پیدا و برای درمانش اقدام کنید. برای اینکه بیشتر در مورد اختلالات پرخوری بدونید ویدئو دکتر کرمانی رو ببینید. توی این ویدئو دکتر کرمانی داستان‌هایی رو درباره افرادی که به این اختلالات دچار بودن تعریف می‌کنه. یادتون باشه باید حواستون بیشتر به نوجوان‌ها و ارتباطشون با فضای مجازی باشه تا خدایی نکرده دچار مشکل نشن.

۴/۵ - (۱ امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*