ارتباط پیاده روی با زوال عقل؛ پیاده روی سریع خطر زوال عقل را کاهش می‌دهد؟

محققان به این نتیجه رسیده‌اند که ارتباط بین پیاده روی و زوال عقل یک ارتباط کاملا منطقی است. به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هلث لاین، این  تحقیق آخرین مورد از یک سری تحقیقات در سال جاری است که ورزش را به عنوان راهی برای تقویت سلامت مغز عنوان می‌کند. برای رسیدن به سلامتی […]

ارتباط پیاده روی با زوال عقل؛ پیاده روی سریع خطر زوال عقل را کاهش می‌دهد؟
میانگین امتیاز 5 از 5

زمان مطالعه 4 دقیقه

تعداد بازدید 1221

تاریخ انتشار

محققان به این نتیجه رسیده‌اند که ارتباط بین پیاده روی و زوال عقل یک ارتباط کاملا منطقی است. به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هلث لاین، این  تحقیق آخرین مورد از یک سری تحقیقات در سال جاری است که ورزش را به عنوان راهی برای تقویت سلامت مغز عنوان می‌کند.

برای رسیدن به سلامتی مطلوب، پیاده روی ۱۰۰۰۰ قدم در روز مد نظر است. نتایج یک مطالعه جدید عنوان می‌کند که بین ۳۸۰۰ تا ۹۸۰۰ قدم در روز نیز می‌تواند خطر زوال عقل را کاهش دهد، مخصوصا اگر این پیاده‌روی سریع باشد.

این تحقیق، اطلاعات بیش از ۷۸۰۰۰ فرد بین ۴۰ تا ۷۹ سال را که از شتاب‌سنج استفاده می‌کردند، مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. محققان شرکت کنندگان را به دو دسته تقسیم کردند: کسانی که کمتر از ۴۰ قدم در دقیقه برداشتند و کسانی که ۴۰ قدم یا بیشتر در دقیقه برداشته بودند.

این دانشمندان ۷ سال بعد شرکت کنندگان را پیگیری کردند و هر گونه زوال عقل را در آنان مورد بررسی قرار دارند.

نتایج ارتباط پیاده روی با زوال عقل

برخی از نتایج این آمار عبارت بودند از:

  • افرادی که روزانه ۹۸۲۶ گام برمی داشتند، ۵۰ درصد کمتر در معرض ابتلاء به زوال عقل طی این هفت سال بودند.
  • افرادی که بیش از ۴۰ قدم در دقیقه راه می‌رفتند، خطر زوال عقل شأن ۵۷ درصد کمتر بود حتی اگر تنها ۶۳۱۵ قدم در روز راه می‌رفتند.
  • افرادی که ۳۸۰۰ قدم در روز با سرعت‌های مختلف راه می‌رفتند، خطر زوال عقل در آنها در مدت ۷ سال تا ۲۵ درصد کمتر بود.
  • افرادی که با سرعت ۱۱۲ قدم در دقیقه به مدت نیم ساعت در روز راه می‌رفتند، خطر ابتلاء به زوال عقل در آن‌ها تا ۶۲ درصد کاهش یافته بود.

محققان توصیه می‌کنند افراد به جای طول مسافت پیاده‌روی یا تعداد قدم‌ها دریک روز، روی سرعت پیاده‌روی خود تمرکز کنند و هدفشان ۱۱۲ قدم در دقیقه باشد. دانشمندان خاطرنشان می‌کنند که حتی پیاده روی ۳۸۰۰ قدم در روز خطر ابتلاء به زوال عقل را کاهش می‌دهد. این مقدار برای افراد کم تحرک نیز قابل انجام است.

منبع: +

ارتباط پیاده روی با زوال عقل؛ پیاده روی سریع خطر زوال عقل را کاهش می‌دهد؟ - 3 - ارتباط پیاده روی با زوال عقل - اخبار

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 5 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*