کاهش وزن را با هدف سلامتی شروع کنید

مصــاحبه اختصاصی

با مریم جوادی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


مریم جوادی با قد ۱۷۵ از استان گیلان هستم . وزن اولیه ام ۱۰۳ کیلوگرم بود که بعد از گذشت ۹ ماه از رژیم دکتر کرمانی به ۸۴ کیلو رسیدم. البته هنوز باید ۱۵ کیلوی دیگر کم کنم تا بتوانم رژیم تثبیت را شروع کنم.
خانواده ام وزن نرمالی دارند اما من زمانی هم که متولد شدم ۴ کیلو و ۸۰۰ بودم و دختر تپل و بانمکی بودم. همه عاشق بچه تپل بودند اما هرچه بزرگتر می شدم این اضافه وزن برایم ناخوشایندتر می شد. دیگر تمام لباس های مورد علاقه ام را پیدا نمی کردم و از بازار رفتن متنفر بودم. همشه می گفتم کاش مهمانی خاصی نباشد چون برای لباس پوشیدن ماجرا داشتم. بدتر اینکه کبدم چرب شده بود که می ترسیدم بدتر شود و به بیماری های دیگری مبتلا شوم.
قبلا رژیم های دیگری گرفته بودم که باعث کمبود کلسیم و ویتامین های دیگر شده بود و دکتر اجازه ادامه رژیم را نداد. یکی از آشنایانم با رژیم دکتر کرمانی توانسته بود وزن کم کند. زمانی که دیدم او نتجه گرفته، گفتم من هم رژیم دکتر کرمانی را امتحان می کنم شاید من هم موفق شوم.
هیچ وقت صبحانه نمی خوردم اما از زمانی که رژیم دکتر کرمانی را شروع کردم سبک غذاخوردنم تغییر کرد. یاد گرفتم اگر صبحانه بخورم سوخت و ساز بدنم از اول صبح زیاد می شود و این خودش یک قدم برای لاغریست. همیشه فکر می کردم اگر رژیم بگیرم دیگر نمی توانم غذاهای مورد علاقه ام را بخورم ولی همه چیز تغییر کرد. تمام غذاهای مورد علاقه ام در رژیم بود. من عاشق ماکارانی بودم و اجازه ی خوردن آن را داشتم ولی به اندازه ای که در رژیم برایم تعیین شده بود. در کنار غذاهایم سبزیجات و سالاد فراوان مصرف می کردم چون حجم زیادی از معده ام را پر می کرد و زودتر از سر سفره کنار می رفتم.
رژیم دکتر کرمانی عالی ترین بود به خصوص که از سفره ی خانواده جدا نبودم و نیازی به درست کردن غذای جداگانه نبودم. خیلی بدم می آمد که رژیمی بگیرم که فقط در آن از غذاهای خاصی استفاده کنم و همه بفهمند که رژیم هستم. رژیم دکترکرمانی سه نوع گروه غذایی داشت که باعث می شد هرگز احساس محرومیت نکنم. من همیشه از لیست روز منو استفاده می کردم چون خودم می توانستم غذاهایم را تعیین کنم.


وزن اولیه: ۱۰۳ کیلو گرم

وزن پایانی: ۸۴ کیلو گرم

میزان کاهش وزن: ۱۹ کیلو گرم

هیچ وقت صبحانه نمی خوردم اما از زمانی که رژیم دکتر کرمانی را شروع کردم سبک غذاخوردنم تغییر کرد. یاد گرفتم اگر صبحانه بخورم سوخت و ساز بدنم از اول صبح زیاد می شود و این خودش یک قدم برای لاغریست.


در طول رژیم از هیچ داروی لاغری استفاده نکردم. فقط ورزش را در کنار رژیمم اضافه کردم و هر روز باشگاه می رفتم و تی ار ایکس انجام می دادم. رژیم دکترکرمانی سبک زندگی ام را کاملا تغییر داد و نشاط و شادابی را به زندگی ام بازگرداند. تغییرات ظاهری که در خودم مشاهده می کردم سبب شد که ورزش را با اراده تر از قبل ادامه دهم. زیاد روی تردمیل می دویدم چون از این کار انرژی می گرفتم و استرسم را از بین می برد.
هر زمان هم که از رژیم گرفتن خسته می شدم رکوردداران سایت دکتر کرمانی را می دیدم و جملات انگیزشی زیاد می خواندم. رژیم دکتر کرمانی هم پشتیبان های بسیار خوبی دارد که در کل دوره ی رژیم همراهم بودند و تمام سوالات را از طریق اینستا، تلگرام و واتساپ با حوصله جواب می دادند. از اینکه وزنم به قبل باز گردد، کمی نگران هستم ولی همین باعث می شود که زیاده روی نکنم. همچنین مربی ورزشم و پشتیبان های رژیم دکترکرمانی بسیار تشویقم می کنند و فکر نمی کنم جای نگرانی باشد.توصیه ی من به همه دوستان این است که:
• هر کسی اراده کند، حتما موفق خواهد شد.
• فقط کافیست اولین هدف تان برای کاهش وزن را سلامتی در نظر بگیرید.
• تا شما نخواهید کسی نمی تواند برایتان کاری انجام دهد.

 

 

Sending
User Review
4.11 (18 votes)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

معصومه نوروزی ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

برای کاهش وزن قد ۱۶۷ وزن ۱۰۵

کارشناس به اندام ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

دوست عزیز. کاهش وزن نیاز به فاکتورهای خاصی داره که باید از سمت شما رعایت بشه اینکه مثلا میزان کالری های دریافتی شما باید کمتر از کالری های مصرفیتون باشه. سعی کنید در کنار وعده های غذایی حتما سالاد بدون سس یا کم سس استفاده کنید تا حجم معدتون رو پر کنه و باعث بشه غذای کمتری میل کنید. پروتئین ها هم گزینه ی خوبی برای کاهش وزن هستن. مثلا مصرف گوشت مرغ، ماهی، گوسفند، تخم مرغ و … در وعده های اصلی موجب می شه هم سریع تر سیر بشید و هم دیرتر احساس گرسنگی کنید. نوشیدن آب فراوان هم موجب میشه تا بدنتون دچار کمبود آب نشه، چون ما گاهی اوقات تشنگی رو با گرسنگی اشتباه می گیریم. برای دریافت رژیم از طریق این لینک اقدام کنید.

شکوه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸

سلام این رزیم برای کسانی که قبلا کاهش وزت زیادی داشتند موثره؟

کارشناس به اندام ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

سلام. روزتون بخیر بله در این رژیم محدودیتی از این نظر نداریم. البته این نکته رو باید ذکر کنم که اگر قبلا یک بار رژیم گرفته باشین و مجددا بخواین تکرار کنین، روند کاهش وزن بسیار کندتر از گذشته خواهد بود.