رژیم غذایی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

فهرست مطالب (کلیک کنید) بهترین رژیم غذایی برای لاغری1- رژیم غذایی خوب شامل تمام گروه های غذایی است2- رژیم غذایی خوب از میوه و سبزیجات مختلف در طول روز استفاده می کند3- رژیم غذایی خوب محرومیت غذایی ندارد4- در رژیم غذایی خوب هیچ کدام از وعده های غذایی حذف نمی شود5- در رژیم غذایی خوب در […]

رژیم غذایی خوب
میانگین امتیاز 5 از 5

زمان مطالعه 11 دقیقه

تعداد بازدید 10785

تاریخ انتشار

بهترین رژیم غذایی برای لاغری

امروزه روش های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد اما همه آنها برای سلامت مفید نیستند.  رژیم غذایی را انتخاب کنید که کیفیت زندگی تان را چند برابر کند. یادتان باشد قبل از اینکه رژیم غذایی را شروع کنید باید تمام جوانب آن را بررسی کنید و ببینید که آیا این رژیم مناسب شما هست یا خیر؟ و اینکه با رعایت این رژیم احتمال موفقیت شما وجود دارد یا خیر؟  موفقیت امری نسبی است و درصد بالای از آن بستگی به خودتان دارد. در این مقاله قصد داریم ویژگی های رژیم غذایی خوب را برای شما توضیح دهیم تا بتوانید بهترین برنامه را انتخاب کنید. وقتی شما رژیم غذایی سالم را انتخاب می کنید زودتر به وزن متعادل می رسید. همچنین از انواع بیماری ها مثل دیابت نوع 2، فشارخون بالا و … در امان هستید.

رژیم غذایی خوب

1- رژیم غذایی خوب شامل تمام گروه های غذایی است

وقتی رژیم های تک غذایی را می گیرید برای شروع وزن تان به خوبی کاهش می یابد اما بعد از مدتی چون بدن از همه گروه های غذایی استفاده نمی کند دچار ضعف و بی حالی می شود و سراغ غذاهای مختلف می رود. در این شرایط اصلا مهم نیست که چه غذایی می خورید و تنها چیزی که بسیار مهم است رها شدن از ضعف بدنی است. بهترین برنامه غذایی باید کربوهیدرات، پروتئین و چربی را به صورت متعادل داشته باشد. این دقیقا همان ویژگی ست که در رژیم غذایی دکتر کرمانی وجود دارد و خیلی راحت بدون احساس گرسنگی وزن را کم می کنید.

سفره خانواده جدید

2- رژیم غذایی خوب از میوه و سبزیجات مختلف در طول روز استفاده می کند

میوه و سبزیجات فیبر بالایی دارند و  در مدت زیادی در  بدن باقی می مانند. در نتیجه سبب احساس سیری در طولانی مدت می شود. همچنین حجم زیادی از معده را پر می کند و دیگر سراغ غذاهای ناسالم مثل چیپس، پیتزا و .. نمی روید. به یاد داشته باشید که انواع مختلف میوه و سبزیجات را بخورید چون هر کدام مواد مغذی مختلفی دارد. مثلا میوه و سبزیجات سبز رنگ دارای آهن و کلسیم بالایی هستند.

3- رژیم غذایی خوب محرومیت غذایی ندارد

برخی افراد با شروع رژیم با خود فکر می کنند دیگر غذاهای مورد علاقه شان را نمی خورند اما وقتی رژیمی می گیرید که این حس را به واقعیت تبدیل می کند احساس ولع شما بیشتر می شود و میل بیشتری به غذا دارید. مثلا به جای خوردن یک شیرینی سه، چهارتا شیرینی می خورید اما اگر دقت کرده باشید در رژیم غذایی دکتر کرمانی هیچ غذایی حذف نمی شود. در این رژیم شما انواع غذاها را بر اساس نیاز بدنتان دریافت می کنید. همچنین می توانید به راحتی در مهمانی ها، جشن ها و … شرکت کنید. شاید اصلا کسی هم متوجه نشود که شما رژیم هستید و بخواهند اصرار کنند که کمی دیگر غذا بخورید. حتی می توانید در کنار اعضای خانواده غذا بخورید چون غذای متفاوتی ندارید.

رژیم غذایی خوب

4- در رژیم غذایی خوب هیچ کدام از وعده های غذایی حذف نمی شود

وقتی در رژیمی وعده های غذایی حذف می شود سبب افزایش چربی شکمی و خطر مقاومت به انسولین می شود. همچنین سوخت و ساز، قدرت و عملکرد بدن و مقاومت به بیماری ها کم می شود و مشکلات بیشتری برای فرد به وجود می آید. چون وقتی یک وعده غذایی حذف می شود، بدن از موادمغذی ضروری محروم می شود اما در رژیم غذایی دکتر کرمانی به همه این نکات توجه شده است یعنی شما سه وعده اصلی و سه میان وعده دارید که کمک می کند در وعده های اصلی کمتر غذا بخورید و زودتر سیر شوید. وقتی هم که سیر شوید زودتر از سر سفره کنار می روید و به کاهش وزن خود کمک کردید.

5- در رژیم غذایی خوب در مواقع گرسنگی، غذایی برای خوردن وجود دارد

بهترین رژیم غذایی رژیمی است که در آن احساس گرسنگی نداشته باشید و همیشه احساس سیری کنید. البته ممکن است گاهی اوقات گرسنه شوید که این اشکالی ندارد اما یک سری رژیم ها هست که می گوید تحمل کنید تا وعده اصلی (ناهار، شام، صبحانه) برسد و این کار را بسیار سخت می کند. در نتیجه اکثر افراد رژیم را نیمه رها می کنند.

رژیم غذایی دکتر کرمانی لیستی به نام غذاهای آزاد دارد که برای شما رژیمی ها در نظر گرفته است تا در مواقعی که گرسنه شدید نگران نباشید و با خیال راحت از این خوراکی های کم کالری مصرف کنید. خوردن این موادغذایی کم کالری مثل خیار، هویج، کلم، قارچ، قهوه و … مشکلی را برای رژیم به وجود نمی آورد.

رژیم غذایی خوب

6- در رژیم غذایی خوب صرفه اقتصادی وجود دارد

رژیمی خوب است که برای استفاده از آن مجبور نباشید هزینه های اضافی برای خرید داروهای لاغری مثل دمنوشها، قرص ها و غذاهای خاص پرداخت کنید. این دقیقا همان ویژگی است  که در رژیم غذایی دکتر کرمانی وجود دارد و شما تنها با کنترل غذاخوردن لاغر می شوید و نیازی به قرص های و روش های دیگر لاغری ندارید. مطمئنا با یک بار خرید برای همیشه سالم و تندرست خواهید بود.

7- رژیم غذایی خوب قابل دسترس است

رژیم هایی که مثل فروشگاه های اینترنتی هستند و با خرید رژیم دیگر آن را پیگیری نمی کنند اصلا مفید نیست. رژیمی خوب است که همیشه یک نفر همراهت باشد و که رژیم را فراموش نکنید. با خرید رژیم غذایی دکتر کرمانی همیشه یک نفر همراهت هست که کمک می کند رژیم را رعایت کنید و به همه سوالات از طریق تلگرام، اینستا، تماس تلفنی، صفحه دستیار و … پاسخ می دهد.

رژیم غذایی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ - 10 - رژیم غذایی خوب - رژیم ها

مریم اصیلی کارشناس به اندام

بایوگرافی مریم اصیلی

میانگین امتیاز 5 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*