رکورددار کاهش وزن سایت دکتر کرمانی

به امید روزی که هیچ آدم چاقی در دنیا وجود نداشته باشد

حميدرضا فصيحی نايينی؛ 22 ساله

وزن اولیه: 140 کیلوگرم

وزن پایانی: 75 کیلوگرم

 

وزن اوليه ای که داشته ام140 کيلوگرم بود، و طی دوره ی رژيم غذايی دکتر کرمانی و فعاليت جسمانی توانستم به وزن 75 کيلوگرم برسم و 65 کيلوگرم وزن کم کنم. عادت غذایی اشتباهی که داشتم خیلی در چاق شدن من تاثیر داشت. من از کودکی و نوجوانی با چاقی دست و پنجه نرم می کردم و در دوران چاقی خود خاطرات تلخ و فراموش نشدنی بسياری دارم و حالا که توانستم زير نظر دکتر کرمانی و رژيم غذایی صحیح و ورزش روزانه به تناسب اندام و وزن ايده آل برسم، خدای خود را صدهزار مرتبه شکر می کنم.

اراده ی وزن کم کردن من بر می گردد به زمانی که با دوستانم به استخر رفته بودم و اونجا با توجه به وزن و اندام نامتناسبی که داشتم مورد تمسخر ديگران و دوستانم قرار گرفتم و تمام افراد درون استخر با انگشت من را به یکديگر نشان مي دادند می خندیدند و مسخره مي کردند. اون موقع اشک تو چشمام جمع شده بود، بعد از آن شب که از استخر به خانه برگشتم، انگار ديگر زندگی برام تمام شده بود و ديگر هيچ اراده ای برای زندگی نداشتم.

 

تمسخرهای اطرافیان، جرقه ای ایجاد کرد که به فکر لاغری بیفتم

با خود مي گفتم که چرا من بايد اينگونه باشم و مورد تمسخر و خنده ی ديگران قرار بگیرم. از فردای آن روز به فکر وزن کم کردن و رسيدن به تناسب اندام افتادم. انگار آن مسخره کردن ها، جرقه ای در من ايجاد کرد تا به فکر لاغرشدن بيفتم؛ از ديگر مشکلات چاقی می توانم به گرفتگی تنفس های شبانه ام در خواب اشاره کنم، فشار خون بالا و بسياری از مشکلات جسمی روحی و جنسی ديگر… برای تهيه ی لباس وقتی به فروشگاه ها می رفتم موجب خنده ی ديگران می شدم و هيچ گونه لباس آماده ای برای من نبود که بتوانم بخرم.

در جامعه و شهر و کلاس و مدرسه افراد با ديدی ديگر به من نگاه مي کردند و فقط مورد تمسخر قرار می گرفتم، تمام اعتماد به نفس خودم را از دست داده بودم و هيچ اراده ای برای زندگی نداشتم گويا تمام زندگی برايم تمام شده بود و تنها کسانی که دلگرمی به من مي دادند خانواده ام بودند.

تا اين که با آقای دکتر کرمانی آشنا شدم و ايشان با سنجش قد و وزن و شناخت عادات نامناسب غذايی من، با دادن رژيم غذایی مناسب به همراه ورزش و فعاليت های روزانه از قبيل پياده روی، دو، بدنسازی (بدون استفاده از هيچ گونه قرص و داروی) توانستم هفته ای نيم الی يک کيلوگرم از وزنم را کم کنم، و در طول دوره رژيم بتوانم وزن خود را 65 کيلوگرم کاهش دهم.

 

در طول رژیم، گروه به اندام دکتر کرمانی از لحاظ روحی و روانی به من دلگرمی می دادند

حال که به وزن ايده آل خود رسيده ام گويی زندگی، معنای ديگری برايم پيدا کرده است و ديگر از آن نفس گرفتن ها، فشار خون بالا و بسياری از بيماری هايی که در دوران چاقی داشته ام خبری نيست. ديگر از آن تمسخرها خبری نيست و حال هر لباسی که مد نظرم باشد برايم اندازه می شود و هر لباسی که دوست داشته باشم می توانم بپوشم. در مجموع اعتماد به نفسم بسيار بالا رفته است.

اول از همه از خدای خود تشکر ميکنم و بعد از آقای دکتر کرمانی و تمام گروه به اندام و خانواده ی خود که نه تنها در راه کاهش وزن به من دلگرمی مي دادند بلکه تمام سعی و تلاش خود را از نظر روحی و روانی برای اين بنده حقير انجام می دادند و به کمکم آمدند.

به  تمام دوستان و افراد چاق و دارای وزن بالا که اين مطالب را می خوانند و قصد کاهش وزن دارند؛ می خواهم بگویم که وزن کم کردن درست است که کمی سخت و طاقت فرسا به نظر می رسد اما با کمی اراده، تلاش، داشتن رژيم غذايی صحيح زير نظر پزشک ماهر و کاربلد و با انجام فعاليت بدنی روزانه و تنظيم خواب و استراحت به راحتی قابل کنترل است و تمام افراد چاق با توجه به مطالبی که گفتم می توانند وزن خود را کاهش داده و به فرم بدنی ايده آل برسند.

و در آخر بحث از آقای دکتر کرمانی و مربی بدنسازی ام و تمام افراد مربوطه سپاسگزارم که اجازه دادند من حرف دلم را بزنم و تمام مشکلات دوران چاقی ام و خاطرات تلخ آن دوره را بازگو کنم بلکه الگوی کوچکی برای کاهش وزن افراد چاق باشم.

به اميد آن روزی که در دنيا هيچ آدم چاقی وجود نداشته باشد و تمام افراد چاق و با اضافه وزن بالا بتوانند به تناسب اندام برسند و زندگی نويی را آغاز بکنند.

از تمام اعضای خانواده ام قدردانی می کنم مخصوصا از مادرم که در دوران کاهش وزن، من را ياری و کمک کردند و قدردان زحمات آقای دکتر کرمانی و گروه به اندام هستم.

 

3/5 - (1 امتیاز)