رژیم آنلاین چیست؟ معرفی رژیم لاغری آنلاین دکتر کرمانی + بررسی معایب و مزایا

رژیم غذایی مجموعه‌ای از برنامه‌های غذایی روزانه است که هر فرد میل می‌کند. این برنامه شامل وعده‌ی اصلی و میان ‌وعده است که با توجه به شرایط جسمانی هر شخص و نیاز روزانه او به انرژی در طول روز تقسیم ‌بندی می‌شود. رژیم غذایی سالم، رژیمی است که به حفظ و بهبود سلامت عمومی بدن کمک ‌کند، مواد مغذی لازم، مایعات کافی، آمینو اسید و اسیدهای چرب لازم، ویتامین‌ها و مواد معدنی کافی و همچنین کالری لازم را برای بدن فراهم آورد و نیازهای اساسی بدن را بدون اینکه شما را دچار اضافه وزن و بیماری کند، فراهم کند. با توجه به اهمیت برنامه غذایی دسترسی به یک رژیم آنلاین موجب می‌شود حتی الامکان خطر ابتلا به بیماری‌هایی از جمله بیماریهای قلبی، دیابت نوع ۲، فشارخون بالا، چاقی و سرطان را کاهش ‌دهد.

رژیم لاغری آنلاین چگونه نیازهای شما را برآورده می‌کند؟

نیاز افراد به رژیم متفاوت است. هرکس بنا به هدف خود نیاز دارد تا وزنش را کم کند. برخی رژیم می‌گیرند که تنها اندامشان را متناسب کنند و آرزوی دیرینه‌ی پوشیدن لباس‌های مورد علاقه را برطرف کنند. برخی از عدم اعتماد به نفس و نگاه‌های سنگین دیگران رنج می‌برند. بعضی از افراد نیز به دلیل بیماری خاص همچون دیابت، فشار خون، چربی خون و کبد چرب چاره‌ای جز کاهش وزن ندارند.

در این میان عده‌ای نیز هستند که به دلیل موقعیت اجتماعی، پیدا کردن کسب و کار مناسب، ازدواج و یا دلایل این چنینی به سمت کاهش وزن و رژیم‌های لاغری سوق داده می‌شوند. دلیل شما برای کاهش وزن هرچه که باشد، یک رژیم لاغری اصولی آنلاین می‌تواند آن را برآورده کند.

مزایای رژیم آنلاین از زبان دکتر کرمانی: 

مزایای رژیم لاغری آنلاین نسبت به رژیم حضوری چیست؟

امروزه مشغله‌های زندگی، کمبود وقت و عدم امکان مراجعه افراد از شهرستان سبب برتری رژیم غذایی آنلاین نسبت به حضوری شده است. رژیم غذایی آنلاین نه تنها با رژیم حضوری تفاوت چندانی ندارد، بلکه مزایای بیشتری هم دارد که در ادامه به آنها پرداخته شده است:

صرفه جویی در هزینه‌ها

با گرفتن رژیم لاغری آنلاین دیگر نیازی به هزینه‌های رفت و آمد تا مطب پزشک نیست. رفت و آمد برای وزن کشی، گرفتن برنامه جدید و مشاوره یکی از معضلاتیست که موجب می‌شود نسبت به رژیم دلسرد و ناامید شویم. از طرفی در رژیم دکتر کرمانی نیازی به پختن غذاهای عجیب نیست و همسفره بودن با خانواده موجب می‌شود تا هزینه‌ی اضافی برای تهیه‌ی غذاهای جدید صرف نشود.

صرفه جویی در زمان

در صورت وجود مشکل در برنامه غذایی نیازی به نوبت از پزشک و گذارندن زمان برای مراجعه به دکتر نیست. تصور کنید هربار برای اعلام وزن و گرفتن برنامه‌ی جدید مجبور باشید به مطب مراجعه کنید و زمان زیادی را تا رسیدن به نوبت خود در انتظار باشید.

افزایش انگیزه

در طول رژیم هیچ وقت تنها نیستید و یک همراه همیشگی با خود دارید که برنامه غذایی  شما را پیگیری می‌کند و به شما انگیزه می‌دهد. از طرفی لازم نیست از مهمانی ها و مجالس خود بگذرید، چون امکان جابه جایی وعده های غذایی برای شما وجود دارد و دیگر جای نگرانی نیست. متخصصان تغذیه با ارائه برنامه مناسب هر فرد، مسئولیت‌پذیری، راهنمایی کاربران و آموزش به آن‌ها برای ایجاد یک سبک زندگی سالم و پایدارتر، از متقاضیان رژیم آنلاین در رسیدن به اهدافشان حمایت می‌کنند.

در طول رژیم آنلاین دکتر کرمانی هیچ وقت تنها نیستید و یک همراه همیشگی با خود دارید

در طول رژیم آنلاین دکتر کرمانی هیچ وقت تنها نیستید و یک همراه همیشگی با خود دارید

دسترسی دائم

شما از هر جا که بخواهید تنها با یک گوشی موبایل، تبلت و … بدون محدودیت مکانی می‌توانید به برنامه‌ی غذایی و پشتیبان‌های خود دسترسی داشته باشید. علاوه بر آن پشتیبان ها در هر ساعتی از روز پاسخگوی سوالات شما از طریق تلگرام، اینستا و … هستند.

شخصی‌سازی

مدیریت وزن هر فرد منحصربه‌فرد است. یک متخصص تغذیه باتجربه براساس سن، متابولیسم، سطح فعالیت، سبک زندگی و ترجیحات غذایی به کاربران کمک می‌کند تا برنامه مناسب خود را داشته باشند. شخصی‌سازی رژیم، براساس ترجیحات و عادات غذایی کاربر، علاوه‌بر ایجاد انگیزه و اشتیاق در فرد، به او کمک می‌کند در موقعیت‌های دشوار مانند سفر، تعطیلات یا برنامه‌های شلوغ نیز وزنش از کنترل خارج نشود.

سهولت

یکی از محاسن رژیم آنلاین، سهولت کاربری آن از فواصل دور و نزدیک است. در این رژیم‌ها متقاضیان با کمک ابزارهای تماس ویدیویی یا تلفنی، می‌توانند با متخصص یا پشتیبانان رژیم صحبت کنند. شاید مهم‌ترین مزیت رژیم آنلاین همین باشد که افراد نیازی به خروج از خانه ندارند.

یکی از محاسن رژیم آنلاین، سهولت کاربری آن از فواصل دور و نزدیک است.

یکی از محاسن رژیم آنلاین، سهولت کاربری آن از فواصل دور و نزدیک است.

کمک به افراد خجالتی

رژیم آنلاین یکی از بهترین راه‌ها برای افراد خجالتی است که از صحبت رودررو، دچار اضطراب می‌شوند. برخی افراد از شدت نگرانی برای قضاوت‌شدن به‌خاطر ظاهر بدن خود، هرگز به متخصص تغذیه مراجعه نمی‌کنند و این رژیم‌ها برای آن‌ها یک انتخاب ایده‌آل محسوب می‌شود.

انواع روش‌های دریافت رژیم دکتر کرمانی

رژیم غذایی دکتر کرمانی را با یکی از روش‌های زیر می‌توان دریافت کزد:

1- رژیم حضوری

در این روش با مراجعه به یکی از نمایندگی‌های رژیم دکتر کرمانی مراجعه کرده و پس از محاسبه قد و وزن توسط متخصص تغذیه مورد تایید دکتر کرمانی یک برنامه‌ی غذایی متناسب با جنسیت، سطح فعالیت و سن هر شخص به او داده می‌شود. پیروی از این برنامه در مدت زمان تعیین شده، می‌تواند کاهش وزن او را در پی داشته باشد.

2- رژیم آنلاین

رژیم لاغری آنلاین نوعی برنامه غذایی است که به صورت آنلاین (اینترنتی) ارائه می‌شود و در سایت دکتر کرمانی نیز این برنامه در دسترس است. پس از مراجعه به سایت و ثبت نام در آن، برنامه غذایی را برای مدت یک سال دریافت می‌کنید.

با توجه به محاسباتی که به صورت هوشمند و مجازی در طول رژیم لاغری آنلاین اعمال می‌شود و همین طور  محدودیت‌های زمانی که زندگی ماشینی امروزه برای بسیاری از افراد به وجود آمده، رژیم آنلاین دکتر کرمانی شیوه بسیار مناسبی برای صرفه جویی در زمان و هزینه‌های شما خواهد بود.

انواع خدمات رژیم آنلاین چیست؟

یک رژیم آنلاین نیاز به پشتیبانی تیمی متشکل از پزشکان، متخصصان تغذیه، روانشناسان و مربیان تناسب اندام دارد تا با ارائه بهترین برنامه‌های رژیم غذایی و ورزش‌های منحصربه‌فرد از کاربر و هدف او حمایت کنند. برخی از خدمات رایج در این رژیم‌ها عبارتند از:

 • مدیریت سبک زندگی
 • کاهش یا افزایش وزن با کمک تغذیه و ورزش
 • کمک به تثبیت وزن بدون بازگشت
 • برنامه‌های آنلاین رژیم غذایی
 • رژیم‌های مخصوص زنان باردار
 • مدیریت بیماری‌های خاص
 • منوی غذایی روزانه
 • برنامه غذایی شخصی
 • غذاهای سالم فراوان
 • برنامه غذایی متعادل
 • تجویز مکمل‌های ضروری
 • پشتیبانی کامل درطول رژیم
 • رژیم غذایی مبتنی بر جدیدترین اصول علمی دنیا
 • امکان تغییر رژیم غذایی درصورت عدم رضایت کاربر
یکی از ویژگی‌های رژیم آنلاین دکتر کرمانی، رژیم غذایی مبتنی بر جدیدترین اصول علمی دنیا است.

یکی از ویژگی‌های رژیم آنلاین دکتر کرمانی، رژیم غذایی مبتنی بر جدیدترین اصول علمی دنیا است.

ویژگی‌های یک رژیم آنلاین خوب چیست؟

برنامه غذایی آنلاین به کاربران کمک می‌کند تا یک راهنمای استاندارد برای «چه» و «چگونه» خوردن طی رژیم داشته باشند. این برنامه، یک پایگاه داده گسترده از محصولات غذایی مختلف با مقادیر مرجع رژیمی است که ارزش غذایی هر وعده نیز در آن محاسبه شده است. سایر ویژگی‌های رژیم‌های آنلاین به شرح زیر است:

تعادل

یک رژیم غذایی متعادل آنلاین، به کنترل وزن پایدار کمک می‌کند و در آن، کالری موردنیاز نسبت به سن، سطح فعالیت بدنی و اهداف وزن محاسبه شده است. در این رژیم، غذاهای کم‌کالری و غنی از موادمغذی مانند غلات کامل، پروتئین‌های بدون چربی، میوه‌ها و سبزیجات وجود دارد و نتایج آن عبارتند از:

 • کمک به حفظ وزن
 • بهبود سطوح انرژی
 • کاهش خطر ابتلابه بیماری
 • کاهش افسردگی و اضطراب
 • تقویت ایمنی و رشد بدن
 • محافظت از بدن دربرابر بیماری‌های غیرواگیر، مانند چاقی، دیابت، بیماری‌های قلبی – عروقی و برخی از انواع سرطان

تکیه‌داشتن به داده‌های اطلاعاتی کاربر

یکی دیگر از خصوصیات رژیم‌های غذایی آنلاین، تکیه‌داشتن به اطلاعاتی است که کاربر از خودش وارد فرم ثبت‌نام می‌کند. این موضوع به علت داده‌های نه‌چندان دقیق، گاهی می‌تواند چالش‌برانگیز شود.

رژیم‌های پرهزینه یا غیرعادی

برخی از این رژیم‌ها به‌علت کپی‌برداری از سایت‌های اروپایی یا آمریکایی از موادغذایی عجیب، غیرجذاب یا گران‌قیمتی استفاده می‌کنند که در کشور ما مرسوم نیست. برخی دیگر نیز ادعای کاهش‌وزن سریع را دارند که معمولا با بازگشت وزن اولیه همراه است. بنابراین، تحقیق درمورد یک رژیم اصولی و انتخاب آن بسیار مهم است.

استفاده از سیستم پاسخگویی و پشتیبانی

یک رژیم اصولی آنلاین، رژیمی است که بتواند تمام نیازهای کاربر را برطرف کند. یکی از مهم‌ترین این نیازها، نیاز به حضور پشتیبانان متخصص و تمام‌وقت برای پاسخ‌دهی به سوالات و مسائل رژیمی کاربران است.

یکی از خدمات رژیم آنلاین دکتر کرمانی، پشتیبانی کامل درطول رژیم است.

یکی از خدمات رژیم آنلاین دکتر کرمانی، پشتیبانی کامل درطول رژیم است.

رژیم آنلاین چه مزیتی نسبت به رژیم حضوری دارد؟

انتخاب یک رژیم غذایی متعادل و متنوع آنلاین، گامی مهم در جهت‌داشتن یک زندگی سلامت است. مزایای رژیم آنلاین نسبت به رژیم حضوری به ترتیب زیر هستند:

صرفه‌جویی در وقت و هزینه

همان‌طور که در بالاتر گفته شد، شاید مهم‌ترین و اولین چیزی که برای‌ داشتن یک رژیم آنلاین به ذهن هر فرد برسد، همین گزینه صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های تردد باشد که در دنیای شلوغ کنونی واقعا هم موضوع مهمی است.

امکان زمان‌بندی مسائل شخصی

زمانی که لازم نباشد فرد برای هر هفته به متخصص تغذیه و رژیم مراجعه کند، می‌تواند بدون دغدغه این زمان را صرف سایر برنامه‌های زندگی خود کند.

یادآوری‌ها و پیگیری‌های خودکار

یکی دیگر از ویژگی‌های برنامه‌های غذایی آنلاین این است که می‌توانند پیام‌های پیگیری فعالیت‌های آینده را برای افراد ارسال کنند. این برنامه‌ها می‌توانند به کاربران کمک کنند تا در مسیر خود بمانند و رژیم خود را فراموش نکنند.

دسترسی آسان

احتمالاً یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های رژیم‌های غذایی آنلاین، سرعت در دسترس‌بودن آن‌هاست. هر کاربر می‌تواند با هر دستگاهی که دارای شبکه تلفن همراه باشد، به برنامه‌های غذایی خود دسترسی پیدا کند.

یکی از موانع بزرگ احتمالی در هماهنگی بین کاربر و متخصص تغذیه این است که متخصص تغذیه نمی‌تواند در هر لحظه در دسترس کاربر باشد، درحالی‌که این مشکل در رژیم آنلاین حل شده و کاربران می‌توانند با انتقال فوری اطلاعات، روند پیشروی خود را با متخصصان تغذیه درمیان بگذارند.

یکی از خدمات رژیم آنلاین دکتر کرمانی، رژیم غذایی مبتنی بر جدیدترین اصول علمی دنیا است.

یکی از خدمات رژیم آنلاین دکتر کرمانی، رژیم غذایی مبتنی بر جدیدترین اصول علمی دنیا است.

دسترسی به پایگاه داده عظیمی از موادمغذی

برنامه‌های غذایی آنلاین به کاربران این امکان را می‌دهند که از مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها و جایگزین‌های غذایی استفاده کنند که می‌تواند به آن‌ها در ایجاد انگیزه کمک کند.

دکتر کرمانی چه رژیم های آنلاینی دارد؟

رژیم‌های آنلاین دکتر کرمانی با توجه به خصوصیات فردی متقاضیان، برای طیف وسیعی از کاربران قابل استفاده هستند که در ادامه درباره آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

رژیم لاغری

اساس کاهش‌وزن موفق، یک رژیم غذایی سالم و کنترل‌شده همراه با افزایش فعالیت بدنی برای ایجاد یک سبک زندگی سالم است. البته انگیزه‌های درونی مانند افزایش سلامتی و انرژی، عزت نفس و‌داشتن کنترل شخصی، شانس موفقیت کاربران را در مدیریت مادام‌العمر وزن افزایش می‌دهد.

campaign

رژیم دکتر کرمانی تنها رژیمیه که حسرت هیچ غذایی رو به دلت نمی‌ذاره کافیـه همیـن الان تصمیم بگیری که می‌خـوای وزنت رو کم کنی و به اون اندامی که همیشه آرزش رو داشتی برسی! از همین لحظه ما کنارتیم تا باهم به هدفت برسیم.

برای موفقیت در کاهش‌وزن، این استراتژی‌ها باید دنبال شوند:

اطمینان از آمادگی درونی

کاهش‌وزن طولانی‌مدت به زمان و تلاش نیاز دارد و یک تعهد طولانی‌مدت به خود است. به‌همین دلیل، کاربر قبل از انجام هرکاری، باید مطمئن شود آماده ایجاد تغییرات دائمی در عادات غذایی و فعالیت‌های زندگی خود هست. سوالات زیر در آگاهی از میزان آمادگی فردی موثرند:

 • آیا برای کاهش‌وزن انگیزه دارم؟
 • آیا فشارهای دیگران باعث متمایل‌شدن من به‌داشتن رژیم غذایی شده است؟
 • آیا از غذا به‌عنوان وسیله‌ای برای مقابله با استرس استفاده می‌کنم؟
 • آیا آماده یادگیری یا استفاده از راهبردهای دیگر برای مقابله با استرس هستم؟
 • آیا برای مدیریت استرس به حمایت نیاز دارم؟
 • آیا مایل به تغییر عادات غذایی هستم؟
 • آیا مایل به تغییر عادات فعالیتی هستم؟
 • آیا من برای ایجاد این تغییرات وقت دارم؟

اشتیاق و انگیزه درونی

هیچ‌کس دیگری به‌جز خود فرد نمی‌تواند باعث کاهش وزن شود و برای این مورد نیز انگیزه درونی لازم است. تهیه یک فهرست از آن‌چه برای هر فرد مهم است می‌تواند به حفظ انگیزه و تمرکز او کمک کند. پس از آن با نوشتن یادداشت‌های دلگرم‌کننده برای خود و دیدن نتایج رژیم آنلاین می‌تواند این انگیزه و اشتیاق را در خود وسعت دهد.

همچنین، کاربر باید توجه داشته باشد برای کاهش وزن موفق لازم است مسئولیت رفتار خود را بپذیرد و افرادی را برای حمایت از خود انتخاب کند که او را به شیوه‌های مثبت (بدون ترس از خرابکاری) تشویق کنند.

هیچ‌کس دیگری به‌جز خود فرد نمی‌تواند باعث کاهش وزن شود و برای این مورد نیز انگیزه درونی لازم است.

تعیین اهداف واقع‌بینانه

ممکن است تعیین اهداف واقعی کاهش وزن بدیهی به‌نظر برسد، اما ساده نیست. درواقع کاربران باید خود را برای کاهش 0.5 الی 1 کیلوگرمی در هفته آماده کنند و مقادیر بیشتر از این را در فهرست توقعات خود نیاورند، چراکه آسیب جبران‌ناپذیری به پوست و موهایشان خواهد زد. این میزان کاهش‌وزن می‌تواند به کاهش خطر ابتلابه مشکلات مزمن سلامتی مانند بیماری قلبی و دیابت نوع 2 نیز کمک کند.

ازسوی‌دیگر، مهم است وقتی فردی اهدافی را تعیین می‌کند، هم به اهداف فرآیند و هم به اهداف نتیجه فکر کرده باشد. «روزی 30 دقیقه پیاده‌روی» نمونه‌ای از یک هدف فرآیندی است، اما «کاهش 10 کیلوگرم وزن» نمونه‌ای از یک هدف نتیجه‌ای است. باید توجه داشت اگرچه‌داشتن یک هدف نهایی ضروری است، اما باید اهداف فرآیندی هم تعیین شود، زیرا تغییر عادات کلید کاهش‌وزن است.

لذت‌بردن از غذاهای سالم

یکی از راه‌های کاهش کالری دریافتی، مصرف بیشتر غذاهای گیاهی و غلات کامل است. البته راهکارهای کوچک زیر نیز در این فرایند موثرند:

 • برای کنترل گرسنگی خود سه وعده غذایی متعادل در روز غذا بخورید.
 • به اندازه وعده‌ها دقت کنید.
 • میان‌وعده‌های کم‌کالری را انتخاب کنید.
 • فقط زمانی که گرسنه هستید، غذا بخورید و زمانی که سیر شدید دست از خوردن بکشید.
 • آهسته غذا بخورید و سعی کنید حین غذا خوردن کار دیگری انجام ندهید.
 • فعالیت‌های دیگری را بیابید که حواس‌تان را از غذا منحرف کند (مانند پیاده‌روی، انجام یک سرگرمی یا درگیر‌شدن در فعالیت‌های اجتماعی)
 • ورزش منظم را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

رژیم چاقی

لاغری یا کمبود وزن می‌تواند به‌علت بیماری، ژنتیک، داروها، شرایط سلامت روان یا سطوح بالای فعالیت بدنی ایجاد شود. رژیم افزایش وزن، با افزایش کالری دریافتی روزانه به چاق‌شدن کمک می‌کند. ساده‌ترین راه برای افزایش کالری، مصرف غذاهای انرژی‌زا و پرکالری است.

رژیم افزایش وزن آنلاین، یک استراتژی برای افزایش تعداد کالری مصرفی درکنار فعالیت‌های بدنی روزانه است که به طور خاص روی عضله‌سازی متمرکز می‌شود. علیرغم این‌که رژیم هر کاربر با دیگری متفاوت است، اما تقریباً همیشه نیاز به افزایش مصرف هر سه درشت‌مغذی (کربوهیدرات، پروتئین و چربی‌های سالم) وجود دارد. بااین‌وجود، برخی موادغذایی مانند حبوبات، آووکادو، میوه‌های خشک، آجیل، مغزها، کره‌های آجیلی و اسموتی‌ها برای افزایش وزن، مناسب‌تر از بقیه هستند.

رژیم کودک

اصول تغذیه برای کودکان، براساس همان اصول تغذیه برای بزرگسالان است. همه افراد به موادمغذی ضروری برای سلامت خود نیاز دارند. بااین‌حال، کودکان در سنین مختلف به مقادیر متفاوتی از مواد مغذی خاص احتیاج دارند که شامل گروه‌های زیر است:

پروتئین‌ها

غذاهای دریایی، گوشت و مرغ بدون چربی، تخم‌مرغ، لوبیا، نخود، محصولات سویا، آجیل و دانه‌های بدون نمک برای رژیم غذایی کودک مفید هستند.

میوه‌ها

استفاده از میوه‌های مختلف تازه، کنسروشده، منجمد یا خشک به‌جای آب‌میوه‌های صنعتی در رژیم کودک ضروری است.

سبزیجات

انواع سبزیجات تازه، کنسروشده کم‌سدیم، منجمد یا خشک به‌طور روزانه باید در سبد غذایی کودک گنجانیده شود.

انواع سبزیجات تازه، به‌طور روزانه باید در سبد غذایی کودک گنجانیده شود.

کربوهیدرات‌ها

بهتر است غلات کامل مانند نان‌های سبوس‌دار، بلغور جو دوسر، ذرت بوداده، کینوآ یا برنج قهوه‌ای یا وحشی، جایگزین غلات تصفیه‌شده مانند نان سفید، پاستا و برنج سفید شوند.

چربی‌ها

جایگزینی چربی‌های اشباع‌شده با روغن‌های گیاهی و آجیل‌ها در تامین اسیدهای چرب ضروری و ویتامین E بدن کودک موثر است.

لبنیات

استفاده از لبنیات بدون چربی یا کم‌چرب مانند شیر، ماست، پنیر یا نوشیدنی‌های برپایه سویای غنی‌شده در رژیم کودک ضرورت دارد.

رژیم بارداری

تغذیه برای یک زن، در هیچ زمان دیگری از زندگی به اندازه قبل، هنگام و بعد از بارداری اهمیت ندارد. در رژیم غذایی بارداری باید تمام گروه‌های زیر گنجانده شود:

 • پنج وعده میوه و سبزیجات تازه (شامل حداقل یک وعده سبزی نارنجی تیره، دو وعده سبزیجات با برگ سبز تیره و یک وعده مرکبات)
 • شش وعده نان، غلات غنی‌شده و غلات کامل
 • سه وعده شیر یا محصولات لبنی بدون چربی یا کم‌چرب
 • دو تا سه وعده گوشت بدون چربی، مرغ بدون پوست، ماهی یا لوبیا و نخود پخته
 • هشت لیوان آب

اگر یک زن باردار در سه ماهه اول بارداری خود از تهوع صبحگاهی رنج می‌برد، ممکن است یک میان‌وعده بعد از صبحانه و یک وعده عصرانه حجیم، برای او انتخاب بهتری باشد، اما در سه ماهه آخر که سوزش سر دل بیشتر مشکل‌ساز است، بهتر است یک صبحانه کامل و یک وعده عصرانه سبک را انتخاب کند.

پرهیز از مصرف کافئین (مانند قهوه، چای و کولاها)، الکل و تنباکو در این دوران ضروری است. درعین‌حال، باید توجه داشت اگر زنی به اندازه کافی وزن اضافه نکند، نوزادش نیز ممکن است درمعرض خطر کمبود وزن و مخاطرات بالای سلامتی قرار گیرد.

افزایش وزن بهینه بین 12 الی 17 کیلوگرم در یک زن لاغراندام به اطمینان از‌داشتن نوزادی با جثه سالم کمک می‌کند. اما زنان دارای اضافه‌وزن نباید از بارداری به‌عنوان راهی برای افزودن چربی اضافی به بدن خود استفاده کنند. ازسوی‌دیگر، نوزادان زنانی که مکمل‌های اسید فولیک را در دوران بارداری مصرف می‌کنند، به‌طور قابل‌توجهی کمتر با نقص لوله عصبی (NTD) که نوعی نقص مادرزادی است، روبرو می‌شوند.

تغذیه برای یک زن، در هیچ زمان دیگری از زندگی به اندازه قبل، هنگام و بعد از بارداری اهمیت ندارد.

تغذیه برای یک زن، در هیچ زمان دیگری از زندگی به اندازه قبل، هنگام و بعد از بارداری اهمیت ندارد.

رژیم دیابت

واقعیت این است که رژیم غذایی خاصی برای دیابت وجود ندارد. اما غذاهایی که افراد مبتلابه دیابت مصرف می‌کنند، نه تنها در نحوه مدیریت دیابت، بلکه در میزان احساس خوب و میزان انرژی روزانه آن‌ها نیز تأثیر می‌گذارد. یکی از موارد مهم در رژیم آنلاین دیابت، کم‌کردن حجم بعضی از غذاهاست.

به این‌ترتیب، هم مدیریت وزن ساده‌تر شده و هم دیابت کنترل می‌شود. برخی از غذاها به محافظت از قلب کمک می‌کنند و برخی دیگر بر سطح قند خون فرد تأثیر می‌گذارند. بنابراین، آگاهی از این موارد می‌تواند به کاهش خطر عوارض دیابت کمک کند. غذاهای مفید برای افراد دیابتی شامل تمام گروه‌ها به جز قندها و کربوهیدرات‌های ساده می‌شود که در رژیم‌های غذایی، بسته به وضعیت جسمانی هر کاربر، به‌نحو جداگانه‌ای برنامه‌ریزی و تنظیم خواهد شد.

رژیم + ورزش

علی‌رغم این‌که کاهش‌وزن بدون ورزش نیز امکان‌پذیر است، اما ورزش می‌تواند به سوزاندن آن بخش از چربی‌های اضافی کمک کند که از طریق رژیم غذایی به تنهایی، بسیار دشوار یا حتی غیرممکن است. وجود ورزش در کنار رژیم غذایی فواید دیگری از جمله تقویت خلق‌وخو، تقویت سیستم قلبی – عروقی و کاهش فشار خون نیز دارد و علاوه‌براین، باعث تثبیت وزن می‌شود.

یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش چربی بدن، ورزش‌های هوازی ثابت – مانند پیاده‌روی سریع – برای حداقل 30 دقیقه در اغلب روزهای هفته است. البته باید توجه داشت برای مدیریت وزن طولانی‌مدت و موفق، تنها مصرف غذاهای سالم و ورزش برای چندهفته یا چندماه کافی نیست. این عادات باید تبدیل به یک روش زندگی شود تا اثرات عمیق خود را برجای بگذارد.

سوالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید

دکتر کرمانی با تدوین برنامه غذایی منظم، این رژیم را به ساده‌ترین شکل ممکن در اختیار افراد قرار می‌دهد. در رژیم غذایی دکتر کرمانی، صفحه‌ای برای پاسخگویی به سوالات در نظر گرفته شده است. این سوالات همان پرسش‌هاییست که ممکن است در اولین انتخاب لیست غذایی خود داشته باشید. مثلا:

 • چرا باید در رژیم غذایی دکتر کرمانی، شش وعده غذا بخوریم؟
 • اهمیت هر یک از وعده‌های غذایی در رژیم غذایی آنلاین دکتر کرمانی چیست؟
 • مقادیر غذایی چگونه اندازه‌گیری می‌شود؟ مثلا هر کفگیر برنج چند قاشق غذاخوری است؟
 • جابه جایی و جایگزینی مواد غذایی، در رژیم غذایی دکتر کرمانی به چه صورت است؟
 • غذاهای آزاد در رژیم غذایی دکتر کرمانی کدامند؟ چه غذایی را می توان بی‌حد و حسب استفاده کرد؟
 • فعالیت و ورزش در رژیم غذایی آنلاین دکتر کرمانی به چه صورت است؟
ر رژیم غذایی دکتر کرمانی، صفحه‌ای برای پاسخگویی به سوالات در نظر گرفته شده است.

در رژیم غذایی دکتر کرمانی، صفحه‌ای برای پاسخگویی به سوالات در نظر گرفته شده است.

برای ثبت‌نام در رژیم آنلاین چه کنیم؟

برای ثبت‌نام در رژیم آنلاین دکتر کرمانی، دستورالعمل زیر را دنبال کنید:

 • وارد سایت دکتر کرمانی https://kermany.com شوید.
 • روی لینک ثبت نام کلیک کنید.
 • اطلاعات درخواستی نرم‌افزار را که شامل قد، وزن، جنسیت و برخی جزئیات دیگر هستند، وارد کنید.
 • نرم‌افزار، BMI بدن شما را محاسبه می‌کند.
 • پس از محاسبه شاخص توده وزنی بدنتان، متوجه اضافه‌وزن یا کمبود وزن شده و روی گزینه «همین الان می‌خوام خوش‌اندام شم» کلیک کنید.
 • در این مرحله باید منتظر تماس مشاوره تغذیه بمانید.
 • پس از تماس، نحوه نصب و ورود به اپلیکیشن به اندام به شما آموزش داده خواهد شد که از طریق این اپ می‌توانید بقیه مسیر را دنبال نموده و رژیم متناسب با هدف وزنی خود را دریافت کنید.
 • درصورت نیاز، می‌توانید با پشتیبانان مجموعه تماس گرفته و سوالات و ابهامات خود را مطرح کنید.
 • طی این سه ماه، روند پیشرفت وزنی شما نیز کنترل و نظارت خواهد شد.
 • پس از دو هفته باید مجددا به اپلیکیشن مراجعه نموده و وزن جدید خود را اعلام کنید.
 • اکنون می‌توانید لیست غذایی جدیدی دریافت کنید.
 • جایگزینی غذاها یکی از طراحی‌های خوب اپ به اندام است که در آن می‌توانید با خیال راحت، غذای پیشنهادی را با هر غذایی که خواستید جایگزین کنید.
 • در رژیم‌های دکتر کرمانی می‌توانید غذای دلخواه خود را در برنامه روزانه‌تان داشته باشید.

کلام آخر

داشتن یک رژیم آنلاین این مزیت را دارد که دیگر نیاز به رفت و آمدهای پرهزینه و زمان‌بر نیست. علاوه‌براین استفاده از خدمات آنلاین، شخصی‌سازی، پاسخگویی آنلاین، کمک به توانمندسازی کاربران، ارائه راهکارهای جدید و تغییر عادات غلط گذشته، در عین آزادی اختیار نیز جزو این نوع رژیم‌هاست. ازجمله خدمات رژیم‌های آنلاین می‌توان به مدیریت سبک زندگی، کاهش یا افزایش وزن، تثبیت وزن، منوی غذایی روزانه و بسیاری از موارد دیگر اشاره نمود.

رژیم‌های دکتر کرمانی با پوشش‌دهی طیف وسیعی از خدمات برای کاهش یا افزایش وزن، رژیم‌های بارداری، کودکان و مبتلایان به دیابت و توصیه به ورزش در کنار تغذیه سالم، توانسته‌اند جایگاه خوب و قابل قبولی در زمینه رضایت کاربران دریافت کنند. استفاده از رژیم آنلاین دکتر کرمانی نیز بسیار ساده بوده و با مراجعه به سایت و اپلیکیشن به اندام قابل اجراست. طی مدت رژیم نیز پشتیبانان و مشاوران تغذیه، کاربران را حمایت و همراهی نموده و پاسخگوی پرسش‌های آنان هستند.

منبع: ++++++++++++

4.1/5 - (18 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

طاهره ۰۳ آبان ۱۴۰۱

سلام دکتر کرمانیرعزیز من حدود ۲۷ کیلو اضافه وزن دارم اهل تنقلات و شیرینی و پفک نیستم فقط و فقط مشکلم برنج هست که نمی تونم ازش بگذرم وبا توجه به اینکه کارمندم شب که میرسم‌خونه خیلی غذا میخورم چکار کنم که بتونم برنج رو رها کنم

کارشناس به اندام ۰۴ آبان ۱۴۰۱

سلام عزیزم .یک رژیم اصولی و درست همه گروه های غذایی رو باید داشته باشه تا اجرای برنامه برای شما راحت باشه که بتونید پایبندیتون به رژیم رو تا رسیدن به وزن ایده آل حفظ کنید .رژیم دکتر کرمانی با رعایت همه استاندارد ها میتونه بهترین انتخاب شما باشه چون هم مطابق سفره خانواده هست و امکان انتخاب دلخواه غذاهاتون رو دارید و نیازی به حذف نون و برنج نیست هم تعداد وعده ها زیاده در برنامه و این به کنترل اشتهای شما خیلی کمک میکنه .میتونید برای ثبت نام و دریافت رژیم غذایی دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

میما ۲۱ شهریور ۱۴۰۱

سلام مینا هستم قبلا۱۰۱کیلو بودم و با رژیم شد۷۶کیلو اما بعد از رژبم مجدد چاق شدم الان ۹۳کیلوشدم نگرانم چکار کنم

کارشناس به اندام ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

سلام مینا جان .عزیزم برای اینکه بتونید وزن دلخواهتون رو ثابت نگه دارید باید رژیم تثبیت رو رعایت کنید .با تکرار عادت های اشتباه غذایی طبیعیه که وزنتون برمیگرده .مجدد میتونید رژیم بگیرید .رژیم دکتر کرمانی علاوه بر اینکه کمک میکنه به وزن دلخواهتون برسید به اصلاح سبک تغذیه تون هم کمک میکنه تا تثبیت کردن وزنتون براتون راحت بشه ...برای ثبت نام و دریافت رژیم به این لینک مراجعه کنید

ثمین شالچی ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

من پرخوری روانی دارم هر رژیمی که میگیرم به شدت عصبی و افسرده میشم و برا همین هم شکست میخورم و نمیتونم رژیم ادامه بدم.

بهار درخشانی ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من ثبت نام کردم و به من گفتن ۳.۵ کیلو اضافه وزن دارم و یه ماهه میتونم کم کنم اما موقع خرید رژیم آنلاین سه ماهه و شش ماهه فقط داشت و من سه ماهه خریدم میخواستم بدونم با این رژیم قراره سه ماه طول بکشه من سه کیلو کم کنم یا نه زودتر کم میشه؟ چون من دوست داشتم یه ماهه کم کنم نه اینقدر طولانی

کارشناس به اندام ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

سلام بهار جان خوش اومدین به برنامه .نه عزیزم سه ماه طول نمیکشه تقریبا در یک ماه میتونید این میزان وزن رو کم کنید و بعد باقیه دوره تون رو میتونید رژیم تثبیت بگیرید.

مریم عبدالهی هستم ۰۸ مرداد ۱۴۰۱

با سلامخدمت شما بزرگوار ضمن عرض خسته نباشید خدا قوت میگم خدمت شما آقای دکترکرمانی عزیز من زنی هستم با ۷۲ کیلو وزن گفتم اگه امکانش هست راهنماییم کنید که چگونه بتوانم ۱۵ ۲۰ کیلو کم کنم سپاس از شما

کارشناس به اندام ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

سلام مریم جان .امیدوارم حالتون خوب باشه .عزیزم برای کاهش وزن باید رژیمی داشته باشید که متناسب با شرایط خودتون تنظیم بشه و زیر نظر متخصص تغذیه باشه .رژیم دکتر کرمانی بارعایت همه ی استاندارد ها میتونه بهترین انتخاب باشه .برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید

-