آیا راهکاری برای حفظ زیبایی صورت در رژیم وجود دارد؟

با اینکه ابتلا به اضافه وزن به هیچ عنوان برای سلامتمان مفید نیست اما اگر مقدار زیادی وزن کم کنیم ممکن است مقداری از چربی صورت نیز آب شود و دیگر پری گذشته را نداشته باشد. گاهی خالی شدن گونه ها و چانه ای که همچنان مانند گذشته مانده می تواند سن یک شخص را […]

حفظ زیبایی صورت در رژیم
3.9 از 5

زمان مطالعه 13 دقیقه

تعداد بازدید 30925

تاریخ انتشار

با اینکه ابتلا به اضافه وزن به هیچ عنوان برای سلامتمان مفید نیست اما اگر مقدار زیادی وزن کم کنیم ممکن است مقداری از چربی صورت نیز آب شود و دیگر پری گذشته را نداشته باشد. گاهی خالی شدن گونه ها و چانه ای که همچنان مانند گذشته مانده می تواند سن یک شخص را بالا ببرد و چین و چروک های کوچکی را نمایان سازد، تعجب آور نیست که بیشتر ما دوست داریم از بروز چنین اتفاقی پیشگیری کنیم. اما همیشه حفظ زیبایی صورت در رژیم ممکن نیست.

حفظ زیبایی صورت در رژیم

 

نکاتی برای حفظ زیبایی صورت در رژیم

1- حفظ زیبایی صورت در رژیم و توجه به محل کاهش وزن

وقتی وزن کم می کنید در واقع سلول های چربی از دست نمی دهید بلکه این سلول ها تنها کوچک می شوند. کاهش وزن معمولا موجب از دست دادن چربی در تمام بدن می شود و این یعنی بیشترین چربی را در قسمتی از دست می دهید که درصد وجود سلول های چربی در آنجا بالا است. بنابراین حتی بعد از کاهش وزن نیز شکل بدنتان تغییر نمی کند و تنها فقط کوچکتر می شوید. از این رو اگر صورت لاغری داشته اید که پس از افزایش وزن گردتر شده ممکن است بعد از کاهش وزن ابتدا گردی این منطقه از صورت را از دست بدهید.

 

2- حفظ زیبایی صورت در رژیم و ارتباط آن با چربی سوزی نقطه ای

همه ما دوست داریم انتخاب کنیم که کدام قسمت از بدنمان لاغر شود اما تحقیقات نشان داده چنین چیزی ممکن نیست. برای پیشگیری از کاهش پری صورتتان نمی توانید انتخاب کنید که کدام یک از قسمت های بدنتان لاغر نشود. ورزش دادن یک قسمت از بدن برhی ممانعت از کاهش وزن در دیگر قسمت ها باعث نمی شود فقط آن قسمت وزن کم کند. برای مثال در یک آزمایش آقایان در 27 روز 5004 مرتبه دراز و نشست انجام دادند و در پایان قسمت شکمشان به همان اندازه ای وزن کم کرده بود که در قسمت های شانه و پایین کمر کاهش وزن داشتند.

 

درمان لاغری صورت در رژیم غذایی

 

3- حفظ زیبایی صورت در رژیم و ارتباط آن باتفاوت جنسیت در ذخیره چربی

به صورت کلی، بیشتر خانم ها معمولا چربی را اطراف باسن و ران ها ذخیره می کنند، در حالی که آقایان بیشتر چربی را در قسمت شکم خود ذخیره می کنند. چربی ذخیره شده در ران ها و باسن که از هورمون جنسی زنانه ریشه می گیرد، چربی خاص جنسی در نظر گرفته می شود. ذخیره چربی ای که می تواند در طول بارداری مفید باشد بنابراین بدن تمایل دارد چربی در این قسمت را نگه دارد و کاهش چربی در دیگر قسمت ها را اولویت دهد، مانند شکم، سینه، بازوها و دست. در نتیجه بدون از دست دادن مقداری از چربی صورت ممکن نیست بتوانید چربی های قسمت پایین تنه را آب کنید.

 

4- حفظ زیبایی صورت در رژیم و تاثیر ورزش

مسلما این را می دانید که ورزش کردن می تواند سرعت کاهش وزن را بالا ببرد اما وقتی می خواهید وزن کم کنید ورزش مزایای دیگری نیز برایتان دارد. برای مثال ورزش های قدرتی کمک می کنند عضلات خود را بسازید و حجم دهید بنابراین بدنتان متناسب می شود و وزن کم می کنید. همچنین انجام ورزش های قدرتی این اطمینان را می دهد که بیشتر وزن کم شده چربی ها هستند تا از عضلات. آنچه می تواند کمک بسیاری به افرادی که می خواهند پر بودن صورت خود را در طول کاهش وزن حفظ کنند این است که کاهش وزن به همراه ورزش نسبت به کاهش وزن تنها با رژیم غذایی کمتر از جانب صورت اتفاق می افتد.

تحقیقات نشان داده کاهش وزنی که نتیجه اش از ورزش کردن باشد ترجیحا چربی های شکمی را هدف قرار می دهد. سعی کنید در طول هفته حداقل دو مرتبه ورزش های قدرتی و 300 دقیقه ورزش های هوازی با شدت متوسط داشته باشید. منظور از ورزش با شدت متوسط این است که هنگام ورزش بتوانید صحبت کنید اما بدون نفس کم آوردن نتوانید آواز بخوانید.

 

چگونه ورزش کنیم تا هم وزنمان کم شود و هم زیبایی صورتمان حفظ شود؟

1- برای کاهش وزن خود هدف گذاری کنید

برای اینکه به درستی وزن کم کنید، باید ابتدا BMI بدن خود را بدانید. وقتی بدانید که دقیقا باید از کجا شروع کنید اهدافتان نسبت به گذشته خیلی واقع گرایانه تر و دست یافتنی تر می شوند. با استفاده از این لینک می توانید BMI خود را بدست بیاورید. وقتی بدانید هدفتان چیست و یک برنامه غذایی متعادل و ورزش را در کنار هم داشته باشید می توانید هم صورتتان را سالم نگه دارید و هم وزن کم کنید.

 

2- آهسته و پیوسته پیش بروید

از همان ابتدا هدفتان کاهش وزن بالا در مدت زمان کم نباشد. رویکردی آهسته و پیوسته داشته باشید. این کار کمک می کند در طول کاهش وزن بافت عضلانی خود را نیز حفظ کنید.

 

3- کالری دریافتی را کاهش دهید

قبل از اینکه با یک برنامه غذایی کارتان را شروع کنید ابتدا باید کالری مورد نیاز برای تثبیت وزن کنونی تان را بدانید. سپس از این مقدار 250 کالری کم کنید. همچنین باید فعالیت بدنی خود را افزایش دهید و کالری اضافی بسوزانید.

حفظ زیبایی صورت در رژیم

 

4- به ورزش خود تنوع دهید

همانطور که گفتیم ورزش می تواند به کاهش وزن کمک کند اما اگر پشت به پشته هم ورزش هوازی انجام دهید برای صورتتان مشکل به وجود خواهد آمد، بنابراین توصیه می کنیم بین ورزش های هوازی چند دوره یوگا، پیلاتس و ورزش قدرتی هم اضافه کنید.

 

5- از ورزش های صورت استفاده کنید

گونه های خود را با وزش صورت تقویت کنید. چند ورزش ساده به شما کمک می کنند که برجستگی را به صورت خود بازگردانید. هر روز صبح و عصر جلوی آینه با ایستید و لبخند بزنید. اما نه یک لبخند معمولی. خنده ای که با زور باشد اغراق آمیز است و فشار می آورد. این حالت را به مدت 10 ثانیه نگه دارید و سپس پنج مرتبه به همین شکل ادامه دهید. سپس به مدت حداکثر 10 ثانیه گونه های خود را باد کنید و این کار را هم پنج مرتبه تکرار کنید. با استفاده از دو دست به حالت دایره وار بالای استخوان گونه را ماساژ دهید و به آرامی پایین بیایید تا به مرکز گونه ها برسید، ورزش صورت خود را با این کار به پایان برسانید.

 

سخن پایانی

فراموش نکنید که مجبور نیستید بین چهره ای زیبا و بدنی متناسب یکی را انتخاب کنید، می توانید هر دو را با هم داشته باشید. با رعایت رژیمی متعادل و انجام مرتب فعالیت های ورزشی می توانید به بهترین شکل وزن ایده آل خود را بدست بیاورید. رژیم غذایی دکتر کرمانی با در نظر گرفتن تمام این دغدغه ها سعی می کند بهترین رژیم غذایی را در اختیار مراجعین خود قرار دهد. یعنی مقدار کاهش وزن در این رژیم به شکلی است که فرد به مرور به سمت وزن ایده آل می رود و در این بین فرصت دارد با ورزش و رسیدگی چهره خود را نیز حفظ کند.

3.9 از 5
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

-سیمین تنها 1402/08/07

سلام آقای دکتر ببخشید من خانمی هستم با سن ۳۰ سال قدم ۱۶۰ وزنم ۸۳ کیلو یعنی چیزی حدود ۲۳ کیلو اضافه وزن بد مشکل اصلی من سینه هامه که خیلی بزرگن سایتشون ۹۵ یعنی بالا تنه ام از پایین تنه ام خیلی چاق تره حالا نمیدونم چکار کنم هر چی هم ورزش انجام میدم فایده نداره رژیم میگیرم فایده نداره کل بدنم لاغر میشه ولی سینه هام سر جاشون می‌مونن حالا اگه یه کم راهنماییم کنید ممنون میشم

کارشناس به اندام 1402/08/08

سلام عزیزم بافت سینه چربی هست واخرین قسمتی که در رژیم لاغر میشه به وزن رسیدین تغییر مشهودی نداشتین تنهاراه جراحی هست حدود 58 60 کیلو باید باشید که میتونین از لینک برای رژیم ثبت نام کنید

ابراهیمی 1401/08/13

رژیم دکتر کرمانی فوق العاده س مرسی که هستی دکتر

کارشناس به اندام 1401/08/14

خوشحالیم که راضی هستین .ممنون از حسن نظر و مهربونیتون

بهار بانو 1400/04/06

عالیه اگه هزار هزار رای خوب بدن کمشه😍😍