درمان لاغری صورت در رژیم غذایی

دکتر کرمانی، زندگی رژیمی، مقالات، ورزش و زیبایی

  اضافه وزن سبب مشکلاتی مانند دیابت نوع 2، فشارخون بالا و … می شود و افراد به دنبال راه هایی برای کاهش وزن هستند. کاهش وزن زیاد ممکن است سبب آب شدن چربی های صورت شود و گونه های صورت لاغرتر شوند و چین و چروک هایی در صورت پیدا شود و ظاهر را پیرتر کند. در این مقاله روش هایی را ارائه می دهیم که مانع از لاغری بیش از حد صورت می شود و فرم صورت را زیباتر می کند.

   

  درمان لاغری صورت و چربی سوزی موضعی

  شاید دوست داشته باشید به طور موضعی وزن کم کنید اما این کار غیرممکن است و نمی توان مشخص کرد که کدام قسمت از بدن لاغر شود. حتی با ورزش هم یک وزن یک قسمت از بدن کم نمی شود. به عنوان مثال زمانی که مردها 5004 دراز و نشست به مدت 27 روز انجام دادند در قسمت شانه ها نیز به اندازه شکم، چربی آب کردند.

  درمان لاغری صورت ؛ محل کاهش چربی

  وزن کم کردن به معنای از دست دادن سلول های چربی نیست بلکه سلول های چربی جمع می شوند. کاهش وزن باعث چربی سوزی برابر در تمام قسمت های بدن می شود. یعنی بیشترین چربی سوزی در قسمت هایی است که چربی بیشتری دارند. بنابراین بعد از کاهش وزن نیز همان فرم بدن قبل از کاهش وزن را حفظ می کنید فقط کمی سایز تمام قسمت های بدن کوچک تر می شود. کاهش وزن از آخرین قسمتی که دچار اضافه وزن شده است شروع می شود. بنابراین اگر صورت لاغری داشته اید و بعد از اضافه وزن صورت تان چاق شده است ابتدا در قسمت گونه و لپ لاغر می شوید.

   

  درمان لاغری صورت ؛ تفاوت جنسیتی

  معمولا زن ها در قسمت باسن و ران و مردها در قسمت شکم چاق می شوند. چربی اضافه در قسمت باسن و ران ( از هورمون های زنانه است) چربی های ویژه جنسیتی هستند. چربی اضافه ممکن است در طول دوره بارداری مفید باشد. بدن چربی ها در طول بارداری را حفظ کرده و سوزاندن چربی در قسمت های دیگر بدن مثل شکم، سینه، بازوها و صورت را در اولویت قرار می دهد. در نتیجه بدون لاغر شدن صورت چربی های پایین تنه لاغر نمی شود.

  درمان لاغری صورت با ورزش

  ورزش کردن سرعت کاهش وزن را بالا می برد که علاوه بر این فواید دیگری دارد. ورزش های مقاومتی عضله سازی کرده و به ماهیچه ها فرم می دهد. بنابراین همراه با کاهش وزن به تناسب اندام نیز می رسید. با ورزش های قدرتی مطمئن می شوید وزن کم شده به خاطر سوزاندن چربی ها و نه به خاطر ضعیف شدن بافت های بدن است. بنابراین کسانی که می خواهند همراه با کاهش وزن صورت شان لاغر نشود، سعی کنند با ورزش کردن لاغر شوند تا رژیم غذایی.

  در کاهش وزن با ورزش بیشتر چربی های شکمی مورد هدف قرار می گیرد. برای کاهش وزن حداقل در هفته دو بار ورزش های مقاومتی و 300 دقیقه ورزش های هوازی با شدت متوسط انجام دهید. برای این که بفهمیم شدت ورزش متوسط است باید هنگام ورزش بدون کم آوردن نفس حرف بزنید.

  درمان لاغری صورت ؛ انتخاب هدف کاهش وزن

  هر چه بیشتر وزن کم کنید احتمال این که صورت لاغرتر شود بیشتر است. وزن باید متناسب با قد باشد اگر نگران لاغر شدن صورت هستید نباید زیر محدوده وزن متناسب با قدتان باشید. محدوده وزن متناسب با کسی که دارای 165 سانتیمتر قد است 51 الی 65 کیلوگرم است. محدوده وزن متناسب برای کسانی که دارای 175 سانتیمتر قد هستند 58 الی 73 کیلوگرم است. بنابراین بهتر است درباره نسبت قد و وزن تان با پزشک مشورت کنید سپس محدوده وزن را در حد متوسط تا بالا نگه دارید تا چاقی صورت را حفظ کنید.

   

  درمان لاغری صورت در رژیم غذایی

  Sending
  User Review
  2.33 (3 votes)
   به اشتراک بگذارید

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *