لاغری با چای سبز؛ آیا چای سبز لاغر می‌کند؟

خانه » رژیم ها » رژیم لاغری » لاغری با چای سبز؛ آیا چای سبز لاغر می‌کند؟
چای سبز می‌تواند بر روی سوخت و ساز چربی‌ها تا حدودی اثر بگذارد

لاغری با چای سبز سال‌های سال است که در بخش‌هایی از جهان مانند چین و ژاپن مورد توجه بوده است. پیش از آنکه به سراغ لاغری با چای سبز برویم، ابتدا باید بیشتر با آن آشنا شوید. شما ممکن است از این ماده برای هضم غذای خود استفاده کنید؛ یا شاید صبح خود را با آن شروع کنید. اما احتمالا زمان آن رسیده که این نوشیدنی را به عنوان بخشی ضروری از رژیم غذایی خود در نظر بگیرید.

چای سبز یکی از سالم ترین نوشیدنی های روی زمین است. این نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان و ترکیبات گوناگون گیاهی است، که برای سلامتی مفید هستند. برخی افراد ادعا دارند که چای سبز چربی‌سوزی را افزایش می‌دهد و به کاهش وزن کمک می‌کند.

فهرست مطالب (کلیک کنید)

برای لاغری با چای سبز چقدر در طول روز چای بنوشیم؟

برخی از محققان، نوشیدن بین سه تا پنج فنجان چای سبز را در روز پیشنهاد می‌کنند. مطالعات نشان می‌دهد، نوشیدن بیش از هفت فنجان چای سبز در روز ممکن است به پیشگیری از سرطان پروستات کمک کند. اما تحقیقات دیگر می‌گوید که این مقدار چای سبز ممکن است برای یک فرد معمولی بیش از حد زیاد باشد.

البته واکنش افراد به کافئین متفاوت است، بنابراین نوشیدن چای سبز در حد اعتدال از اهمیت خاصی برخوردار است. اما، به عنوان یک قانون کلی، نوشیدن بین یک تا سه فنجان در روز توصیه می‌شود. به علاوه، مصرف زیاد کاتچین (به یاد داشته باشید چای سبز سرشار از کاتچین است) با کاهش جذب آهن مرتبط است، که می‌تواند منجر به کم خونی و فقر آهن شود.زنان در دوران قاعدگی و همچنین آن‌هایی که تحت دیالیز قرار می‌گیرند و یا در معرض کم خونی قرار دارند، باید در مصرف چای سبز، بیشتر محتاط باشند. چای سبز همچنین می‌تواند با برخی داروها تداخل داشته باشد، بنابراین بهتر است قبل از مصرف مقادیر زیاد آن با پزشک خود مشورت کنید. سازمان بهداشت و ایمنی اروپا نسبت به مکمل های چای سبز هشدار داد که می توانند به کبد آسیب برسانند.

چای سبز یکی از نوشیدنی‌هایی است که سرشار از آنتی اکسیدان است

چای سبز یکی از نوشیدنی‌های سرشار از آنتی اکسیدان است که به سلامت بدن کمک می‌کند.

 

فواید چای سبز برای سلامتی

۱- سرشار از آنتی اکسیدان‌های فعال است

چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان‌های پلی فنل، از جمله کاتچینی به نام EGCG است. این آنتی اکسیدان‌ها می‌توانند اثرات مفید مختلفی بر سلامت داشته باشند.

 

۲- عملکرد مغز را بهبود می‌بخشد

مطالعات نشان می‌دهد که کافئین و L-theanine می توانند اثرات هم افزایی داشته باشند. ترکیب این دو می‌تواند اثرات بسیار قدرتمندی در بهبود عملکرد مغز داشته باشند. به دلیل L-theanine و دوز کمی از کافئین، چای سبز نوعی نشاط ملایم‌تر و متفاوت‌تر از قهوه به شما می‌دهد. بسیاری از مردم عقیده دارند که چای سبز در مقایسه با قهوه، انرژی پایدارتری برایشان به ارمغان می‌آورد.

 

۳- چربی سوزی را افزایش می دهد

کافئین همچنین با به حرکت درآوردن اسیدهای چرب از بافت چربی و در دسترس قرار دادن آن‌ها برای استفاده به عنوان انرژی، عملکرد فیزیکی را بهبود می‌بخشد.

 

۴-خطر ابتلا به برخی سرطان ها را کاهش می‌دهد

سرطان به دلیل رشد کنترل نشده سلول‌ها ایجاد می‌شود. این یکی از علل اصلی مرگ و میر در جهان است. تحقیقات نشان داده است که آسیب اکسیداتیو می‌تواند منجر به التهابات مزمن‌، از جمله سرطان شود. آنتی اکسیدان‌ها می‌توانند به محافظت در برابر آسیب اکسیداتیو کمک کنند. چای سبز، منبع عالی از آنتی اکسیدان‌های قوی است. تحقیقات ترکیبات چای سبز را با کاهش خطر ابتلا به سرطان مرتبط کرده است، از جمله مطالعات زیر:

 

سرطان پستان: یک بررسی جامع از مطالعات مشاهده‌ای نشان داد، که زنانی که بیشتر چای سبز می‌نوشیدند، تقریباً ۲۰ تا ۳۰ درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه بودند.

سرطان پروستات: مطالعه دیگر نشان داد که مردانی که چای سبز می‌نوشند، خطر کمتری برای سرطان پیشرفته پروستات دارند.

سرطان روده بزرگ: تجزیه و تحلیل ۲۹ مطالعه نشان داد کسانی که چای سبز می نوشند حدود ۴۲ درصد کمتر در معرض ابتلا به سرطان کولورکتال هستند.

نوشیدن چای سبز خطر ابتلا به بعضی از سرطان‌ها را کاهش می‌دهد.

چای سبز خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می‌دهد.

 

۵-به پیشگیری از آلزایمر کمک می‌کند

چای سبز نه تنها می‌تواند عملکرد مغز را در کوتاه مدت بهبود بخشد، بلکه ممکن است با افزایش سن از مغز شما نیز محافظت کند. بیماری آلزایمر یک بیماری شایع عصبی و شایع‌ترین علت زوال عقل در افراد مسن است. بیماری پارکینسون یکی دیگر از بیماری‌های رایج تخریب کننده عصبی است و شامل مرگ نورون های تولید کننده دوپامین در مغز می‌شود. ترکیبات کاتچین موجود در چای سبز می‌تواند اثرات محافظتی مختلفی بر روی سلول‌های عصبی در لوله‌های آزمایش و مدل‌های حیوانی داشته باشد و احتمالاً خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش دهد.

 

۶- بوی بد دهان را کاهش می‌دهد

کاتچین موجود در چای سبز نیز برای سلامت دهان و دندان فواید دارد. مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که کاتچین ها می‌توانند رشد باکتری ها را سرکوب کنند و به طور بالقوه خطر عفونت را کاهش دهند.

استرپتوکوک موتانس یک باکتری رایج در دهان است. باعث تشکیل پلاک می شود و عامل اصلی ایجاد حفره و پوسیدگی دندان است. مطالعات نشان می دهد که کاتچین موجود در چای سبز می‌تواند از رشد باکتری‌های دهان در آزمایشگاه جلوگیری کند، اما هیچ مدرکی نشان نمی‌دهد که نوشیدن چای سبز اثرات مشابهی دارد. با این حال، شواهدی وجود دارد که چای سبز ممکن است بوی بد دهان را کاهش دهد.

 

۷- به پیشگیری از دیابت نوع ۲ کمک می‌کند

نرخ دیابت نوع ۲ در دهه‌های اخیر در حال افزایش است. این وضعیت اکنون از هر ۱۰ آمریکایی ۱ نفر را تحت تاثیر قرار می دهد. دیابت نوع ۲ شامل افزایش سطح قند خون است که ممکن است به دلیل مقاومت به انسولین یا ناتوانی در تولید انسولین ایجاد شود.

مطالعات نشان می‌دهد که چای سبز ممکن است حساسیت به انسولین را بهبود بخشد و سطح قند خون را کاهش دهد. یک مطالعه روی افراد ژاپنی نشان داد کسانی که بیشتر چای سبز می‌نوشیدند تقریباً ۴۲ درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ بودند. بر اساس بررسی ۷ مطالعه با مجموع ۲۸۶۷۰۱ نفر، افرادی که چای می‌نوشند ۱۸ درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به دیابت هستند.

 

۸- به کاهش وزن کمک می‌کند

با توجه به اینکه چای سبز می‌تواند در کوتاه مدت متابولیسم را افزایش دهد، منطقی است که بتواند به کاهش وزن نیز کمک کند. چندین مطالعه نشان می‌دهد که چای سبز ممکن است به کاهش چربی بدن به خصوص در ناحیه شکم کمک کند. یکی از این مطالعات یک مطالعه تصادفی کنترل شده ۱۲ هفته ای شامل ۲۴۰ فرد مبتلا به چاقی بود. در این مطالعه، افرادی که در گروه چای سبز قرار داشتند، در مقایسه با گروه کنترل، کاهش قابل توجهی در درصد چربی بدن، وزن بدن، دور کمر و چربی شکم داشتند. با این حال، برخی از مطالعات افزایش آماری قابل توجهی را در کاهش وزن با چای سبز نشان نمی‌دهند، بنابراین محققان باید مطالعات بیشتری را برای تایید این اثر انجام دهند.

 

۹- می‌تواند به کاهش چربی، به ویژه چربی‌های شکمی کمک کند

لاغری با چای سبز چندان زیاد نیست. از طرفی بسیاری از نتایج تحقیقات نشان دادند افراد وزن کم کرده اند اما بعضی نیز تاثیری را نشان نداده اند. محققان با انجام بررسی ها بر روی این دو گروه اعلام کردند افراد به صورت متوسط ۱٫۳ کیلو وزن کم کرده اند.

همه چربی‌ها یکسان نیستند. چربی های زیرپوستی درست زیر پوست قرار دارند اما ممکن است مقدار زیادی چربی احشایی نیز داشته باشید که به آنها چربی‌های شکمی نیز می گویند. چربی احشایی با التهاب و مقاومت به انسولین در ارتباط است. این دو نوع چربی رابطه زیادی با بیماری های جدی مانند دیابت نوع ۲ و بیماری های قلبی دارد. چندین تحقیق روی کاتچین چای سبز نشان دادند نه تنها تاثیر آن بر کاهش وزن، متوسط است بلکه مقدار زیادی از چربی های آب شده چربی های احشایی و  مضر هستند. بنابراین چای سبز خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد.

چربی زیر پوستی بلافاصله در زیر پوست شما قرار می گیرد، اما ممکن است مقادیر قابل توجهی چربی احشایی نیز داشته باشید که به آن چربی شکم نیز می گویند. مقادیر بالای چربی احشایی با التهاب و مقاومت به انسولین مرتبط است که این دو به شدت با چندین بیماری جدی از جمله دیابت نوع ۲ و بیماری قلبی مرتبط هستند.

دنبال یه روش سریع برای لاغری هستی؟
یادت باشه هیچ چیزی جز یه رژیم سالم و اصولی نمی‌تونه تو رو به وزن ایده‌آل برسونه.
پس برای وزن جدیدت از همین حالا دست به کار شو!
برای ثبت نام کلیک کن
kermany

عوارض جانبی چای سبز

نوشیدن چای سبز در مقادیر متوسط ​​(حدود ۸ فنجان در روز) احتمالا برای اکثر افراد بی خطر است. عصاره چای سبز در صورت مصرف تا ۲ سال یا زمانی که به عنوان دهانشویه و کوتاه مدت استفاده شود، بی‌خطر است.

 

۱- برای افراد عادی

نوشیدن بیش از ۸ فنجان چای سبز در روز خطرناک است. نوشیدن مقادیر زیاد ممکن است، به دلیل محتوای کافئین عوارض جانبی ایجاد کند. این عوارض جانبی می‌تواند از خفیف تا جدی باشد و شامل سردرد و ضربان قلب نامنظم باشد. عصاره چای سبز همچنین حاوی یک ماده شیمیایی است که در صورت استفاده در دوزهای بالا با آسیب کبدی مرتبط است.

 

۲- دربارداری

نوشیدن چای سبز به مقدار ۶ فنجان در روز یا کمتر ممکن است بی‌خطر باشد. این مقدار چای سبز حدود ۳۰۰ میلی گرم کافئین فراهم می‌کند. نوشیدن بیش از این مقدار در دوران بارداری احتمالاً خطرناک است و با افزایش خطر سقط جنین و سایر اثرات منفی مرتبط است. همچنین، چای سبز ممکن است خطر نقایص مادرزادی مرتبط با کمبود اسید فولیک را افزایش دهد.

 

۳- در شیرخواران

کافئین وارد شیر مادر می‌شود و می‌تواند بر نوزاد شیرخوار تأثیر بگذارد. مصرف کافئین را به دقت کنترل کنید تا مطمئن شوید که در هنگام شیردهی به میزان کم (۲ تا ۳ فنجان در روز) است. مصرف زیاد کافئین در دوران شیردهی می‌تواند باعث مشکلات خواب، تحریک پذیری و افزایش فعالیت روده در نوزادان شیرده شود.

 

۴- در کودکان

چای سبز در صورت مصرف خوراکی در مقادیری که معمولاً در غذاها و نوشیدنی ها یافت می‌شود یا سه بار در روز به مدت ۹۰ روز غرغره می‌شود، احتمالاً برای کودکان بی خطر است. اطلاعات قابل اعتماد کافی برای دانستن این‌که آیا عصاره چای سبز هنگام مصرف خوراکی در کودکان بی خطر است یا خیر وجود ندارد. نگرانی هایی وجود دارد که ممکن است باعث آسیب کبدی شود.

 

۵- در افراد مبتلا به کم خونی

نوشیدن چای سبز به صورت افراطی ممکن است کم خونی را تشدید کند.

 

چه کسانی نباید چای سبز بنوشند؟

چای سبز می‌تواند باعث سردرد در افراد خاص شود، زیرا حاوی کافئین است. افرادی که از میگرن رنج می‌برند می‌توانند گاهی اوقات چای سبز مصرف کنند. با این حال، اگر از سردردهای روزانه رنج می‌برید، باید از نوشیدن هر روز چای سبز خودداری کنید. اگر به کافئین حساسیت دارید، از نوشیدن چای سبز خودداری کنید.

 

چای سبز چگونه می‌تواند به کاهش وزن کمک کند؟

چای سبز یکی از سالم ترین نوشیدنی‌های روی کره زمین است. سرشار از آنتی اکسیدان‌ها و ترکیبات گیاهی مختلف است که ممکن است برای سلامتی شما مفید باشد. برخی افراد حتی ادعا می‌کنند که چای سبز می‌تواند چربی سوزی را افزایش داده و به کاهش وزن کمک کند.

 

۱- لاغری با چای سبز؛ حاوی موادیست که به کاهش چربی کمک می‌کند

برگ‌های چای حاوی بسیاری از ترکیبات مفید است. یکی از ترکیبات چای سبز کافئین است. اگرچه یک فنجان چای سبز کافئین بسیار کمتری (۲۴ تا ۴۰ میلی گرم) نسبت به یک فنجان قهوه (۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی گرم) دارد، اما همچنان حاوی مقدار کافی برای داشتن اثر ملایم است. کافئین یک محرک شناخته شده است که در مطالعات متعدد به چربی سوزی و بهبود عملکرد ورزشی کمک می‌کند.

با این حال، چای سبز واقعاً در محتوای آنتی اکسیدانی خود می‌درخشد. مطالعات نشان می‌دهد که نوشیدن یک فنجان چای سبز میزان آنتی اکسیدان ها را در جریان خون شما افزایش می‌دهد. این نوشیدنی سالم سرشار از آنتی اکسیدان های قوی به نام کاتچین است. مهمترین آنها اپی گالوکاتچین گالات (EGCG) است، ماده ای که می‌تواند متابولیسم را افزایش دهد. اگرچه یک فنجان چای سبز ممکن است سطح آنتی اکسیدان شما را افزایش دهد، اکثر مطالعات فواید عصاره چای سبز را که منبع غلیظی از کاتچین است، بررسی کرده‌اند.

۲- لاغری با چای سبز؛ چربی را از سلول‌های چربی جدا می‌کند

برای سوزاندن چربی، ابتدا بدن شما باید آن را در سلول چربی تجزیه کرده و به جریان خون منتقل کند. مطالعات حیوانی نشان می‌دهد که ترکیبات فعال موجود در چای سبز می‌توانند با افزایش اثرات برخی از هورمون‌های چربی‌سوز مانند نوراپی نفرین (نورآدرنالین) به این فرآیند کمک کنند. آنتی اکسیدان اصلی چای، EGCG، می تواند به مهار آنزیمی که هورمون نوراپی نفرین را تجزیه می‌کند، کمک کند. هنگامی که این آنزیم مهار می‌شود، مقدار نوراپی نفرین افزایش می‌یابد و باعث تجزیه چربی می‌شود.

 

چای سبز با کاهش اشتها بر روی کاهش چربی‌های بدن اثر می‌گذارد

چای سبز باعث می‌شود که به طور خودکار کالری کمتری دریافت کنید.

 

۳- لاغری با چای سبز؛ باعث افزایش چربی‌سوزی به خصوص در حین ورزش می‌شود

اگر به برچسب تقریباً هر مکمل تجاری کاهش وزن و چربی سوزی نگاه کنید، احتمالاً چای سبز را به عنوان یک ماده تشکیل دهنده می بینید. این به این دلیل است که عصاره چای سبز به طور مکرر با افزایش چربی سوزی به خصوص در حین ورزش مرتبط است. در یک مطالعه، مردانی که قبل از ورزش عصاره چای سبز مصرف کردند، ۱۷ درصد بیشتر از مردانی که مکمل مصرف نکردند، چربی سوزی کردند. این مطالعه نشان می‌دهد که چای سبز می تواند اثرات چربی سوزی ورزش را افزایش دهد. یک مطالعه هشت هفته‌ای نشان داد که کاتچین‌های چای باعث افزایش چربی سوزی در حین ورزش و استراحت می‌شوند.

 

۴- لاغری با چای سبز؛ متابولیسم شما را افزایش می‌دهد

بدن شما مدام در حال سوزاندن کالری است. حتی زمانی که می‌خوابید یا می‌نشینید، سلول‌های شما میلیون‌ها عملکردی را انجام می‌دهند که به انرژی نیاز دارند. چندین مطالعه نشان می‌دهند که مصرف عصاره چای سبز یا مکمل‌های EGCG می‌تواند باعث شود کالری بیشتری بسوزانید – حتی در حالت استراحت.

در بیشتر مطالعات، این افزایش حدود ۳ تا ۴ درصد است، اگرچه برخی افزایش تا ۸ درصد را نشان می‌دهند. برای فردی که ۲۰۰۰ کالری در روز می‌سوزاند، ۳ تا ۴ درصد معادل ۶۰ تا ۸۰ کالری اضافی است که در روز مصرف می‌کند – مشابه آنچه شما از یک رژیم غذایی پر پروتئین انتظار دارید. اگرچه مدت زمان اکثر این مطالعات بسیار کوتاه بود، اما برخی شواهد نشان می‌دهد که اثر افزایش متابولیسم در طولانی مدت باقی می‌ماند.

 

آیا چای سبز به طور خودکار باعث مصرف کالری کمتر می‌شود؟

یکی از راه هایی که چای سبز می‌تواند به کاهش وزن کمک کند، کاهش اشتها است. این از نظر تئوری باعث می‌شود کالری کمتری به طور خودکار و بدون هیچ تلاشی مصرف کنید. با این حال، مطالعات نتایج متناقضی در مورد اثرات چای سبز بر اشتها به دست آوردند. برخی از مطالعات حیوانی نشان می‌دهند که عصاره چای سبز یا مکمل‌های EGCG می‌توانند میزان چربی جذب شده از غذاها را کاهش دهند، اما این موضوع در انسان تایید نشده است.

 

کلام آخر

حتی اگر عصاره چای سبز یا مکمل‌های EGCG می‌تواند باعث افزایش متوسط ​​در میزان متابولیسم و ​​چربی سوزی شود، اثرات آن در کاهش وزن واقعی بسیار کم است. با این حال، هر مقدار کمی اضافه می‌شود، و زمانی که با سایر استراتژی های کاهش وزن موثر مانند خوردن پروتئین بیشتر و کاهش کربوهیدرات ترکیب شود، ممکن است حتی بهتر عمل کند.

البته، فراموش نکنید که مزایای چای سبز فراتر از کاهش وزن است. همچنین به دلایل مختلف سالم است. به خاطر داشته باشید که اکثر مطالعات عصاره های چای سبز یا مکمل های حاوی آنتی اکسیدان های جدا شده چای سبز را بررسی کرده‌اند. در مقایسه، اثرات نوشیدن چای سبز احتمالاً حداقل است، اگرچه مصرف منظم آن ممکن است فواید طولانی مدت داشته باشد.

۴٫۲/۵ - (۹۸ امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

جعفر ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

واقعا لذت بردم ممنونم

Elyox ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من دوست دارم فقد شکمم و پهلوم لاغر بشه جای دیگه ام لاغر نشه مثلا صورتم یا رون هام یا باسنم خوشم نمیاد اونا لاغر بشن فقد شکمم میخام یعنی چای سبز بخورم شکمم میشه یا بقیه بدنمم لاغر میشه؟

کارشناس به اندام ۲۰ تیر ۱۴۰۱

سلام روزتون بخیر .عزیزم چای سبز لاغر نمیکنه به افزایش سوخت و ساز بدن کمک میکنه و تاثیر موضعی هم نداره .برای تناسب اندام باید ورزش کنید زیر نظر مربی .

سمیرا ۰۳ اسفند ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز من بعد خوردن چای سبز سرگیجه میگیرم هر بار این طبیعیه؟ و برای جلو گیری ازش چیکار باید بکنم برای سیستم ایمنی بدن و لاغری میخورم

کارشناس به اندام ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام سمیرا جان چای سبز تا حدودی باعث افت فشار میشه به همین دلیل هست که شما بعد از خوردن اون دچار سرگیجه میشید میتونی با یه شیرینی سالم مثل خرما و کشمش اون رو میل کنید

علی ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

سلام آقای دکترآیاچای سبز ماهی چقدر کم میکنه راهمنماهی کنید ممنونم

کارشناس به اندام ۲۸ بهمن ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز چای سبز اثر کمک کننده داره به طور غیرمستقیم روی لاغری و کاهش وزن دلیل اصلی که باعث چربی سوزی و لاغری میشه میزان کالری مصرفی روزانه شماست و بقیه عوامل به روند لاغری کمک میکنن

الهام ۳۱ساله از شیراز ۲۷ دی ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید آیا دمنوش های نیوشا برای لاغری خوبه

کارشناس به اندام ۲۸ دی ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم دمنوش‌ها فقط مقدار کمی به روند لاغری کمک می‌کنن ولی خودشون به تنهایی باعث لاغری نمیشن

مجید ۱۴ دی ۱۴۰۰

آیا بلافاصله بعد از خوردن غدا می شود چای سبز نوشید .ایا می نوانیم چای سبز را مثل چای سیاه در فلاکس نگهداری و مصرف بکنیم .ازدوستانی که در این زمینه تجربیاتی دارند ممنون می شوم که پاسخ بدهند

کارشناس به اندام ۱۵ دی ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز نوشیدن چای سبز هیچ مشکلی نداره و شما می‌تونی هر زمان خواستی از اون استفاده کنی ولی بهتره یه مقدار قبل و بعدش از غذا فاصله داشته باشه در فلاسک هم مشکلی نداره که نگهداری کنید ولی طولانی مدت نمونه

امیر ۱۳ دی ۱۴۰۰

سلام وقتتون بخیر، خسته نباشید، سوالی داشتم از خدمتتون، میخواستم بدونم رژیم تثبیت وزن برای ورزشکار های حرفه ای که در روز دو نوبت تمرین می‌کنند آیا مناسبه یا نه؟؟ به طوری که هم درصد چربیشون کاهش پیدا کنه و هم افزایش توده عضلانی داشته باشند؟؟

کارشناس به اندام ۱۵ دی ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز رژیم تثبیت کمک می‌کنه که وزنتون ثابت بمونه برای افزایش حجم عضله و از بین بردن چربی می‌تونید از برنامه ورزشی فیتامین استفاده کنید برای دریافت برنامه ورزشی فیتامین به این لینک مراجعه کنید

اعظم ازیاسوج ۲۹ساله ۳۰ آذر ۱۴۰۰

سلام عرض ادب جناب دکترکرمانی‌ چای سبزخارجی ایابدون ورزش کردن هم کاهش وزن دارد.بعدهرروزاستفاده شه مشکلی داره.بعدهرچای سبزی باشه برای لاغری مفیداست یانه بعداین چای برای فردلاغرخوب است یانه مضراست

کارشناس به اندام ۰۲ دی ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم چای سبز یا دمنوش‌های لاغری تا حدودی روی روند لاغری تاثیر دارند ولی نه به این شکل که به تنهایی باعث لاغری بشن بهترین راه برای کاهش وزن تغییر سبک زندگی و استفاده از یه رژیم اصولی و درسته

احمد ۲۸ آذر ۱۴۰۰

چای سبز از کجا تهیه کنیم لطفا راهنمایی کنید

کارشناس به اندام ۲۹ آذر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز از عطاریها و دارو گیاهی‌های معتبر

آیسان ۱۰ آذر ۱۴۰۰

سلام میگم من ناراحتی قلبی دارم مشکلی نیست که از چای سبز استفاده کنم

کارشناس به اندام ۲۳ آذر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز خیر مشکلی نداره ولی مصرف زیاد اون ممکنه باعث کم خونی بشه

مهسا ۰۱ آذر ۱۴۰۰

سلام تروخدا کمکم کنید از شر شکمم راحت بشم

کارشناس به اندام ۱۸ آذر ۱۴۰۰

سلام مهسا خانم عزیز مصرف نان و برنج و شیرینیها و قند و شکر و تنقلات ناسالم رو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

فرزانه ۲۸ آبان ۱۴۰۰

سلام میخواستم بدونم چایی سبز واقعا لاغرمیکنه تاثیر ی داره ولی خیلی شکم دارم باید چیکار کنم سه روز دارم چایی سبز میخورم ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

کارشناس به اندام ۱۵ آذر ۱۴۰۰

سلام فرزانه خانم عزیز شما به تنهایی و با فقط با چای سبز نمیتونی لاغر بشی بلکه حتما باید یه رژیم اصولی بگیری و در کنارش ورزش کنی چای سبز تا حدودی روند لاغری ر و با رژیم و ورزش افزایش میده

سحر ۲۱ آبان ۱۴۰۰

سلام اگه کم خونی داشته باشیم میتونیم چای سبز بخوریم؟؟؟؟؟

کارشناس به اندام ۱۸ آذر ۱۴۰۰

سلام سحر خانم عزیز مصرف چای سبز مثل چای سیاه تا حدودی باعث کم خونی میشه

بانو افضلی ۱۲ آبان ۱۴۰۰

کدام چای و ورزش برای لاغر کردن شکم مفید است؟؟

کارشناس به اندام ۰۶ آذر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز چای‌ها و دمنوش‌ها نمیتونن به تنهایی باعث لاغری بشن بلکه حتما باید در کنار رژیم مناسب غذایی باشن ولی مصرف چای سبز تا حدودی به کالری سوزی کمک می‌کنه ورزش‌های موضعی مثل کرانچ و درازنشست هم برای لاغری شکم مفید هستن

نیلو ۰۷ مهر ۱۴۰۰

سلام من چند روزه شروغ کردم ب خوردن چای سبز نمیدونم وزن منو کم میکنه یا نه ؟؟

کارشناس به اندام ۲۵ مهر ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم این دمنوشها به تنهایی نمیتونه باعث کاهش وزن شما بشه بلکه باید از یه رژیم درست و اصولی استفاده کنی مصرف نان و برنج و شیرینیجات و قند و شکر رو کم کن

نیلو ۰۷ مهر ۱۴۰۰

سلام چای سبز برای لاغر کردن خوب هست یا نع ؟؟؟

کارشناس به اندام ۲۵ مهر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز تا حدودی تاثیر داره ولی بهترین راه برای لاغر شدن استفاده از یه رژیم درست و اصولیه و در کنارش ورزش منظم و پیاده روی رو هم فراموش نکنید

عاطفه ۱۱ شهریور ۱۴۰۰

مطالب سایتتون خیلی مفید بود .

ماهک ۲۹ مرداد ۱۴۰۰

من هروز صبح و بعد از شهر چای سبز استفادع میکنم بعدشم ورزش میکنم واقعا عالیه شکمم تخت شده و اینکه من به یک نتیجه ای رسیدم شکر و قندیجات عامل اصلی چاقیه یکجا حتا خونده بودم قند و شکر باعث میشن چربی ها سفت بشن و اب نشن درسته؟؟ من دیگه نه چای معمولی نه چای سبز رو با قند یا شکر مصرف نمیکنم و تاثیر خیلی خوبی داشته

کارشناس به اندام ۰۸ شهریور ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم دقیقا همینطوره من خودم هم این قضیه رو تجربه کردم

مریم ۱۴ تیر ۱۴۰۰

سلام ببخشید من مشکل رفلکس معده دارم آیا نوشیدن چای سبز برام ضرر داره؟

کارشناس به اندام ۲۷ تیر ۱۴۰۰

سلام بله تا حدودی مضر هست

پریسا معصومی ۱۳ تیر ۱۴۰۰

من روزی دولیوان چای سبز استفاده میکنم ولی بعد از ظهر نصف غذامم کم کردم ایا من میتونم وزن کم کنم اگرم کم کردم ماهی چن کیلو

کارشناس به اندام ۲۷ تیر ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم با دمنوشها به تنهایی نمیشه وزن کم کرد و اینکه کم کردن یک وعده غذا شاید خیلی توی لاغری تاثیری نداره چون کیفیت و نوع کالری که در طول روز مصرف میکنید مهمه برای لاغر شدن باید یه رژیم درست و اصولی داشته باشید برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

ارتباط مستقیم