دلایل لاغری ؛ اگر لاغر هستید بخوانید

خانه » رژیم ها » رژیم چاقی » دلایل لاغری ؛ اگر لاغر هستید بخوانید
دلایل لاغری

دلایل لاغری ؛ ما می‌توانیم جمعیت جهان را از نظر تناسب اندام افراد آن ‌به ۳ قسمت تقریباً مساوی تقسیم کنیم: یک سوم دارای اضافه وزن، یک سوم لاغر و یک سوم دارای اندام مناسب. بنابراین پدیده اضافه وزن یا لاغری پدیده‌ای طبیعی به حساب می‌آید.

اگر بتوانیم سیستم سوخت و ساز بدن را درک کنیم علت این پدیده را نیز می‌توانیم درک کنیم. خداوند متعال، ‌بدن انسان را با دقتی فوق‌العاده ساخته است. نه تنها کل محاسبات لازم را برای سلامتی او در نظر گرفته بلکه به منظور تأمین انرژی لازم برای ادامه این زندگی، سیستم های دقیقی خلق کرده است.دلایل لاغری

 

دلایل لاغری ؛ چاقی یا لاغری چگونه اتفاق می افتد؟

انرژی لازم برای تأمین نیازهای بدن انسان از خوراکی ها دریافت می‌شود. اگر انرژی دریافتی به اندازه انرژی مورد نیاز بدن باشد، وزن آن شخص ثابت می‌ماند‌ و اگر این انرژی بیش از انرژی مورد نیاز بدن باشد، بدن پس از دریافت نیاز خود،‌ انرژی باقیمانده را به ذخیره ای برای روزهای قحطی تبدیل می‌کند. این ذخیره معمولاً به صورت بافت چربی در مناطق مختلف بدن باقی می‌ماند و سبب افزایش وزن می‌شود.

اگر انرژی دریافتی شخصی کمتر از نیاز او باشد،‌ بدن مجبور است برای تأمین بقیه نیاز خود از این انرژی های ذخیره شده (چربی های انباشته در بدن)‌ استفاده کند. در صورت عدم وجود ذخایر چربی،‌ بدن نیاز خود را از سوزاندن بافت های دیگر خود تهیه خواهد کرد. وضعیت تأمین نیاز بدن به گونه‌ای است که حتی در بعضی حالت های قحطی و رژیم لاغری های نادرست، بدن برای تأمین نیاز خود از بافت های حیاتی و مهم مثل قلب، ‌کلیه، کبد و غیره استفاده می‌کند که باعث کاهش وزن می‌شود.

بنابراین لاغری دلیل بسیار روشنی دارد و با رفع این دلیل به راحتی می‌توان به وزن ایده‌آل رسید و از سلامتی کامل و اندامی مناسب بهره برد.

 

دلایل لاغری چیست؟

بیشتر لاغری ها به دلیل تغذیه نامناسب است و درصد خیلی کمتی از آن به مسائلی از قبیل:
۱- فعالیت بیش از حد
۲- اضطراب، هیجان، افسردگی
۳- اشکال در هضم و جذب مواد غذایی
۴- وجود بیماری های مزمن مثل سل و سرطان
۵- کم خونی
۶- وجود اختلالات هورمونی و متابولیکی مانند تیروئید و مرض قند
۷- عوامل آب و هوایی مربوط می شود. در ادامه نیز به بررسی هریک از این عوامل پرداخته می شود.

 

۱- ورزش هوازی زیاد انجام می دهید

برای داشتن بدن و قلبی سالم، ورزش هوازی انجام دهید. انجام ورزش های هوازی اشکالی ندارد و همیشه سلامت کل بدن در اولویت قرار دارد اما حرکات ورزش هوازی سنتی بر روی افزایش حجم عضله تاثیر منفی دارند.

برای ساخت عضله باید mTOR را فعال کنید. mTOR مسیر پیام رسانی  است که تغییرات در سنتز پروتئین عضلات را تنظیم می کند. بدون فعال کردن mTOR و یا خاموش بودن آن در طول ورزش افزایش عضله بسیار دشوار می شود. تمرینات قدرتی mTOR را فعال اما ورزش های قدرتی آن را خاموش می کند و AMPK  فعال می شود. همین که به حالت AMPK بروید mTOR خاموش می شود و توان بدن برای ساخت عضله کاهش پیدا می کند.

بنابراین اگر اضافه کردن وزن عضلات بدن برایتان اهمیت دارد باید ورزش های هوازی خود را محدود کنید و یا برای مدتی این نوع ورزش ها را از برنامه خود حذف کنید. با این حال به دلیل سلامت تان هفته ای یک الی دو بار به مدت ۴۰ دقیقه پیاده روی با سرعت بالا داشته باشید.

دلایل لاغری

 

۲- سخت یا طولانی ورزش می کنید

به جای سخت ورزش کردن باید هوشمندانه ورزش کنید. با انجام حرکات ورزشی عضله سازی در بدن فعال می شود. شما ورزش می کنید تا بدنتان را تغییر دهید اما این تغییر زمانی اتفاق می افتد که برای بدن خود محرک های درست را فراهم کنید و سازگار شوید. متاسفانه گذراندن ساعت ها در باشگاه و خسته کردن خود با ورزش زیاد آن هم هر بار که اقدام به فعالیت بدنی می کنید تنها پیامی غلط به بدن ارسال می کند.

ورزش اضافی روی هورمون استرس (کورتیزول) و دیگر هورمون های کلیدی اثر می گذارد. محققان در سال ۲۰۰۴ دریافتند ورزشکارانی که به شدت تمرین می کردند سطح تستوسترونشان تا ۳۰ درصد پایین تر از حد طبیعی بود.

باید به نقطه ای برسید که حجم و شدت تمرین ها با ریکاوری بدن (انرژی گرفتن بدن برای انجام فعالیت های مجدد) تعادل داشته باشد. ورزش خود را ادامه دهید و هیچ وقت بیشتر از ۵۰ تا ۷۰ دقیقه ورزش قدرتی انجام ندهید و ورزش قدرتی در هفته بیشتر از چهار تا پنج مرتبه نشود. برای مبتدیان ۲۴ ست در یک دوره ورزش قدرتی، نقطه شروع خوبی است. زمانی هم که خواستید حرفه ای تر کار کنید تعداد ست ها را به ۳۶ مرتبه افزایش دهید.

 

۳- به اندازه غذا نمی خورید

اولین قانون افزایش وزن این است که بیشتر از آنچه در طول روز کالری می سوزانید غذا بخورید اما برای بسیاری گفتنش از انجامش ساده تر است. برخی افراد نسبت به دیگران سرعت سوخت و ساز بیشتری دارند یعنی در حالت استراحت کالری بیشتری می سوزانند. اگر وزن اضافه نمی کنید پس مطمئنا بیش از مقداری که می سوزانید کالری دریافت نمی کنید.

اضافه نکردن وزن به این دلیل است که مقدار کالری دریافتی تان در طول روز را نمی دانید و یا اشتباه حساب کردید. برای شروع، کالری مورد نیازتان در طول روز را تخمین بزنید و حواستان به غذاهایتان باشد. با وزن هدفتان شروع کنید و سپس از معادله پایین برای تعیین کردن نقطه شروع استفاده کنید:

وزن هدف × ( ۱۱ یا ۱۳ ) + متوسط کل ساعات تمرین در هفته

اگر سوخت و سازتان کند باشد ( به کالری زیاد نیاز ندارید ) از ۱۱ و اگر سرعت سوخت و سازتان بالا است از ۱۳ استفاده کنید. هرنوع ورزش قدرتی، هوازی و فعالیت با شدت بالا مانند پیاده روی در  سطح ناهموار به عنوان ساعات تمرین هفته به حساب می آیند. فراموش کردن این نوع موارد باعث می شود افراد کالری دریافتی خود را درست درک نکنند و وزنشان افزایش پیدا نکند.

حساب کردن این عدد اولین اولویت شما است. اگر این عدد را هر روز به مدت یک هفته حساب کردید و وزنتان اضافه نشد باید مقدار کالری دریافتی تان را افزایش دهید تا زمانی که هفته ای نیم کیلو وزنتان بالا رود. شاید دوست داشته باشید بیشتر وزن اضافه کنید اما آن وزن ممکن است دارای چربی بالایی باشد، بنابراین مانند کاهش وزن آهسته و پیوسته عمل کنید.

برای دریافت کالری مورد نیاز بدنتان برای رسیدن به وزن هدف غذاهایی مانند آجیل ها، کره بادام زمینی، روغن های سالم و لبنیات پرچرب بخورید که در حجم کم، کالری بالایی دارند.

 

۴- درشت مغذی های درستی را دریافت نمی کنید

اضافه کردن وزن همیشه با سخت تمرین کردن و زیاد خوردن بدست نمی آید. باید غذای سالم را در زمان درست بخورید. هنگامی که مقدار کالری لازم برای رسیدن به هدف تان را درک کردید باید برای درشت مغذی های تصمیم بگیرید.

ما این موارد را توصیه می کنیم:

  • پروتئین ( ۴ کالری در هر گرم ): هر نیم کیلو از وزن هدف یک گرم پروتئین نیاز دارد. اگر وزن ایده آل ۸۰ کیلو بود باید ۱۶۰ گرم پروتئین دریافت کنید.
  • چربی ( ۹ کالری در هر گرم ): برای هر نیم کیلو از وزن هدفتان ۰٫۳ تا ۰٫۶ گرم چربی در نظر بگیرید. برای رسیدن به وزن هدف یعنی ۸۰ کیلو باید هر روز ۴۸ تا ۹۶ گرم چربی دریافت کنید.
  • کربوهیدرات ( ۴ کالری در هر گرم ): کالری های باقی مانده در رژیم غذایی باید از کربوهیدرات ها دریافت شوند.

یک دفترچه بردارید و نقطه شروع خود را تخمین بزنید. سپس مقدار کالری و درشت مغذی ها را با آنچه در حال حاضر می خورید مقایسه کنید. ایجاد تعادل بین ورزش و مواد مغذی دریافتی بیشترین اهمیت را دارد.

دلایل لاغری

 

 5- فعالیت بیش از حد از دلایل لاغری است

برخی از مشاغل مثل کشاورزی یا کارگران ساختمانی نیاز به انرژی بسیار بالایی دارند. سوخت و ساز بدن این افراد زیاد است و با وجود درآمد کمی که دارند نمی توانند با مصرف خوراکی جبران کنند در نتیجه لاغر هستند.

 

 6- اضطراب، هیجان، افسردگی ها

از مهمترین دلایل لاغری در افراد مشکلات اجتماعی و فردی، استرس و اضطراب است که باعث کاهش اشتها یا از دست دادن کامل غذا می شود.

 

تاثیر استرس بر سوخت و ساز بدن را در این ویدئو ببینید:

 

 7- اشکال در هضم و جذب مواد غذایی

برخی مشکلات دستگاه گوارش و عملکرد نادرست آن مانند کولیت، اسهال های طولانی مدت و …. منجر به کاهش اشتهای فرد و در نتیجه کاهش دائمی وزن می شود.

 

کولیت روده

اگر جزو افرادی هستید که کولیت روده دارید باید نکات زیر را رعایت کنید:
۱- استراحت جسمی و روانی و دوری از هیجان و عصبانیت توصیه می‌شود.
۲- از مصرف مشروبات گازدار و الکلی باید پرهیز کنید.
۳- چای پررنگ یا قهوه، سبزی خام، میوه کال، خشکبار و ادویه را  از برنامه غذایی خود حذف کنید.
۴- از غذاهای چرب،‌ تخم‌مرغ نیمرو، کمتر استفاده کنید.

 

مصرف غذاهای زیر آزاد است

چای کمرنگ، ماست، گوشت بدون چربی، کره، خامه، تخم‌مرغ آبپز، نان، عسل، کمپوت، مربا، ژله، غلات بدون پوست، برنج، سوپ غلات، سیب‌زمینی آبپز، سبزیجات پخته.
مصرف دائم ماست باعث آرامش و کاهش تولید گاز می‌شود. مجموعه ویتامین ب (vit.B.Complex) و ماده معدنی Zinc & Magnesium در بهبود وضعیت و کاهش دل دردها نیز نقش مهمی دارند.

 

 8- وجود بیماریهای مزمن

بیماری های مزمن مثل سل، یا بیماریهای بدخیم مثل سرطان سبب کاهش وزن می‌شود.

 

 9- کم خونی

افراد کم خون معمولاً از بی‌اشتهایی رنج می برند و در بعضی حالات کم خونی سبب مصرف مواد نامناسب (خاک، یخ و گچ) می‌شود این مسائل معمولا منجر به لاغری می شود.

دلایل لاغری

 

۱۰- وجود اختلالات هورمونی و متابولیکی

بیماری قند و پرکاری تیروئید سبب ایجاد اختلالات هورمونی و متابولیکی می شوند.

 

الف) دیابت

بیماری قند منجر به لاغری سریع و ناگهانی می‌شود زیرا کاهش مقدار انسولین در افراد مبتلا سبب سوزاندن چربی های ذخیره شده به جای قند می‌گردد. در نتیجه فرد لاغر می شود. ناگفته نماند که انسان مبتلا به مرض قند هر چه لاغرتر شود بهتر است و صلاح او در این است که به فکر افزایش وزن نباشد.

 

ب) پرکاری تیروئید

پرکاری غده تیروئید باعث کاهش وزن و کم‌‌کاری‌ آن منجر به افزایش وزن می‌شود. هورمون تیروکسین که از فعالیت غده تیروئید تولید می‌شود و به خون انتقال می‌یابد، تنظیم سوخت و ساز بدن را به عهده دارد و کاهش آن منجر به کاهش مقدار سوخت مورد نیاز بدن می‌گردد. عکس این جمله نیز است. یعنی اگر کمتر از مقدار مورد نیاز باشد باعث تبدیل غذاهای اضافی به ذخائر چربی و منجر به چاقی می‌شود. اگر فرد مبتلا به این اختلال، قرص لازم را مصرف کند هیچ مشکل در برنامه کاهش وزن خود نخواهد داشت و برعکس، اگر خودسرانه مصرف قرص را رها کند، از برنامه رژیم نتیجه دلخواه را نخواهد گرفت.
افراد لاغر نیز باید تشخیص دهند که لاغری آنها مربوط به اختلال در کار تیروئید می‌باشد یا نه. اگر مربوط به آن بود باید درمان آن را شروع کنند تا هم به سلامتی و هم وزن مناسب برسند. علائم کم‌کاری تیروئید و پرکاری غده تیروئید عبارتند از:

پرکاری تیروئید: کاهش وزن، افزایش تپش قلب، کاهش T.S.H، افزایش T 3.T 4، افزایش تعرق بدن، کوچک شدن غده تیروئید، کم‌خوابی، کاهش کلسترول، عصبانیت و عدم کاهش قدرت بدنی
کم‌کاری تیروئید: افزایش وزن، کاهش تپش قلب، افزایش T.S.H، کاهش T 3.T 4، سرد شدن بدن، بزرگ شدن غده تیروئید، خواب‌آلودگی، افزایش کلسترول، خستگی و کاهش قدرت بدنی

آیا تیروئید بر روی وزن تاثیر دارد؟ از زبان دکتر کرمانی بشنوید:

۱۱- آب و هوا

هوای سرد تحریک‌کننده اشتها و هوای گرم منجر به کاهش اشتهاست؛ از طرف دیگر متابولیسم پایه در نواحی گرمسیر ۱۰% کمتر از نواحی معتدل است، در حالی که هوای خیلی سرد یا خیلی گرم باعث محدود شدن فعالیت و در نتیجه نیاز به انرژی کمتر می‌شود.

 

دلایل لاغری ؛ راهکار چیست؟

لاغرها با پرخوری وزن اضافه نمی کنند. به قول خودشان مرتب غذا می خورند ولی نمی دانند چرا چاق نمی شوند.، یعنی چون خیال می کنند لاغر هستند به راحتی هر غذایی و خوراکی هایی را مصرف می کنند تا چاق شوند.

مهمترین کار این است که تغذیه صحیح و سالم را یاد بگیرند تا در تمام برنامه غذایی شان را رعایت کنند. باید با غذاهای کم حجم و پرکالری آنها را به وزن ایده آلشان رساند. علاوه بر میزان کالری دریافتی روزانه خود در برنامه غذایی، باید ۱۱۰۰ کالری (اضافه کردن ۱ کیلو در هر هفته) اضافی دریافت کنند. همچنین یاد بگیرند که چه غذایی را بایدقبل، بعد و کدام را وسط وعده غذایی، کدام را بیشتر و کدام را کمتر و هرگز استفاده نکرد و این امر تنها با آموزش تغذیه امکان پذیر خواهد بود.

۳٫۸/۵ - (۵۶ امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

محسن ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

سلام من۱۶ سالمه و وزنم ۴۷ و هرچقدر میخورم چاق نمیشم چیکار میتونم بکنم؟

کارشناس به اندام ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

سلام محسن جان .بهتره اول به پزشک مراجعه کنی تا علت این کمبود وزن مشخص بشه اگه مشکل داخلی نداشته باشی میتونی برای افزایش وزن از طریق این لینک رژیم بگیری

محمد ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

سلام ببخشید من ۱۵ سالمه قد ۱۷۳ و وزنم ۴۵ خیلی لاغر هستم و غذا خوردنم هم خوبه اما هر چاق نمیشم؟

کارشناس به اندام ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

سلام محمد جان .بهتره اول به پزشک مراجعه کنی تا علت ابن کمبود وزن مشخص بشه مشکل داخلی نداشته باشی میتونی برای افزایش وزن از طریق این لینک رژیم بگیری

پروانه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

سلام من ۲۰ سالمه قد ۱۵۸ وزن۵۱ خیلی لاغرم اصلا توپر نیسم لاغر خشک نشون میدم چ کنم 😢

کارشناس به اندام ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

سلام پروانه جان .با توجه به اندازه قدتون و سنتون وزنتون کاملا مناسبه ولی اگه بخواید چند کیلو میتونید افزایش وزن داشته باشید با رعایت یک رژیم اصولی .برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید

محمد ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

سلام من 19سالمه وزن 65قد180 و نه وزنم اضافه میشه نه کم و یه کم لاغر هستم سونوگرافی و چندین بار ازمایش دادم میگن مشکلی نیست به نظرتون چکار کنم

کارشناس به اندام ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

سلام آقا محمد .مشکل داخلی نداشته باشید بارعایت رژیم اصولی افزایش وزن میتونید وزن اضافه کنید .برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید

ساسان ۱۸ تیر ۱۴۰۱

سلام ،من ۱۷ سالمه ۶۵ کیلو وزنم هستش بنده ورزش کشتی میرم و میخوام روزای فرد هم کیک بوکس برم و نیاز دارم وزنمو ببرم بالاتر آیا این روند باعث کاهش وزنم میشه !؟

کارشناس به اندام ۲۰ تیر ۱۴۰۱

سلام ساسان جان .اگه کالری که دریافت میکنید متناسب با فعالیتی که انجام میدین باشه و خیلی کمتر نباشه نه این روند باعث کاهش وزنتون نمیشه .

محمد ۱۷ تیر ۱۴۰۱

سلام من ۱۴ سالمه و قدم ۱۷۸ هس و ۵۰ کیلو وزنمه اطرافیانم میگن که لاغری غذا زیاد میخورم تحرک زیادی هم ندارم ولی وزنم زیاد نمیشه

کارشناس به اندام ۲۰ تیر ۱۴۰۱

سلام محمد جان .بهتره که به پزشک مراجعه کنید تا اول علت این لاغری مشخص بشه بعد اقدام کنید برای افزایش وزن .

ناشناس ۱۰ تیر ۱۴۰۱

سلام من 16 سالمه قدم 163 وزنمم فک کنم 43 روز ب روز دارم لاغر تر میشم

کارشناس به اندام ۱۲ تیر ۱۴۰۱

سلام روز بخیر دوست عزیزم .شما باید آزمایش بدین و به پزشک مراجعه کنید تا علت این کاهش وزن مشخص بشه

علی ۲۸ خرداد ۱۴۰۱

سلام من 26سالمه.قد 175.تا 22سالگی وزنم خوب بود تا 70کیلو بودم الان 58کیلو شدم خوراکم خوبه ولی وزنم زیاد نمیشه بلکه کمم میشه

کارشناس به اندام ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز ممکنه دچار اختلال تیروئید شده باشید حتما به پزشک مراجعه کنید و آزمایش‌های مخصوص تیروئید رو انجام بدید

امیرمحمد افتاده ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

واقعا مطالب مفید بود

امید ۰۶ خرداد ۱۴۰۱

سلام 20 سال سن قد ۱۹۴ و وزن 60 کیلو دارم. بچگی خیلی تپل بودم ولی از 15 16 سالگی به بعد شروع کردم به لاغر شدم و جدیدا هم تو هضم غذا مشکل پیدا کردم و روز به روز هم طبق گفته اطرافیان لاغر تر میشم بنظرتون مشکل از کجاست؟

کارشناس به اندام ۰۷ خرداد ۱۴۰۱

سلام دوست خوبم بهتره به پزشک مراجعه کنی و آزمایش‌های مربوط به کم خونی و تیروئید رو انجام بدی

علی ۰۵ خرداد ۱۴۰۱

سلام من ۳۲سالمه وزنم ۴۸ کیلو اضافه وزن ندارم سرمایی هستم عصبی هستم دوستان راهنمایی کنند ممنون

کارشناس به اندام ۰۷ خرداد ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز بهتره به پزشک مراجعه کنی و آزمایش‌های مربوط به تیروئید رو انجام بدی

ریحانه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من ۱۶ سالمه و قدم ۱۶۵ و وزنم هم ۴۳ خیلی هم لاغر به نظر میام نمیدونم چیکار کنم حتی خانواده و دوستانم میگن لاغرم اگه میشه لطفاً راهنماییم کنین

کارشناس به اندام ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام ریحانه جان مصرف غذاهای پرکالری و سالم مثل سیب زمینی و ماکارونی و حبوبات رو افزایش بده مولتی ویتامین و آهن و زینک استفاده کن که هم به افزایش اشتها و هم به افزایش وزنت کمک می‌کنه و از همه مهم‌تر از یه رژیم افزایش وزن اصولی استفاده کن برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

محمد ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام ببخشید مزاحم شدم هجده سال دارم و پنجاه و یک کیلو هستم خیلی لاغرم واقعا نمیدونم چیکار کنم تازه استخوان بندیم هم خیلییی نازکه وقتی پونزده سالم بود پنجاه و چهار کیلو بودم! و الان دارم برعکس میشم نمیدونم چرا؟! ورزش روزی نیم ساعت بیشتر نمیکنم، غذا های پرچرب رو از رژیمم حذف کردم هر نوع غذایی که گفته بودید رو تا الان خوردم... ولی هیچ فایده ای نداشته بی حالی شدید دارم آزمایش گرفتم و تیروئیدم کاملا نرمال بود اصلا دوست ندارم چاق بشم هرچی سعی میکنم عضله به هم بزنم هم نمیشه مامانم خواهرام که ازم کوچولو تر هم هستن حتی بابام همشون از من سنگین تر و استخوان هاشون کلفت تره ولی من تو این لاغری گیر کردم هیچ راهی نیست که بدون اضافه شدن چربی وزنم بیشتر بشه و استخوانم کلفت تر بشه؟ 165 هستم و bmi بیست رو نشون داد فکر کنم

کارشناس به اندام ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام دوست خوبم برای این که وزنت به صورت سالم و بدون چربی بالا بره و عضلانی بشه باید مصرف پروتئین‌هارو افزایش بدی مخصوصا اگر پروتئین همراه با کربوهیدرات باشه جذبش رو بالا می‌بره پس سعی کن از یه رژیم سالم پر پروتئین استفاده کنی اگر دوست داری از رژیم پر پروتئین دکتر کرمانی استفاده کنی به این لینک مراجعه کن

پرسپولیس ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من 14 سالمه قدم 163 وزنم 40 من استرس زیاد دارم و زیاد فعالیت میکنم غذا هم کم نمیخورم چیکار کنم تا چاق شوم؟

کارشناس به اندام ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام دوست خوبم از غذاهای پرکالری و سالم مثل سیب زمینی و ماکارونی و حبوبات بیشتر استفاده کن مصرف مولتی ویتامین و آهن و زینک هم به افزایش اشتها و در نهایت وزن می‌رسه اگر دوست داری از یه رژیم سالم و اصولی افزایش وزن استفاده کنی به این لینک مراجعه کن

محسن ۱۸ فروردین ۱۴۰۱

سلام. 36 سال دارم. کم خونی شدید ناشی فقر هموگلوبین(نه آهن، آهن خیلی زیاد هم دارم که برام ضرر هم دارد) تیروئید نمیدونم دارم یا نه. 20 سال است 55 کیلو هستم با قد 164. اگر خودمو بکشم با غذا شاید دو سه کیلو چاق شم. بشدت از لاغری ناراحتم. زود عصبی میشم و زود آرام. اکثرا بدنم داغ است. اعمال جراحی طحال و کیسه صفرا داشتم. و خلاصه تا حالا خودمو نکشتم از این زندگی خیلیه. وکیل دادگستری هستم و این قد و وزن خیلی روی کارم تاثیر منفی گذاشته. چیکار کنم چاق شم. یکبار به پزشک متخصص تغذیه مراجعه کردم با آزمایشاتی که داشتم پودر داد. انشور و فست گین. چاق نشدم حداکثر 2 3 کیلو که برگشت. یک جواب صریح و روشن لطفا بمن بدید ممنونم.

کارشناس به اندام ۲۲ فروردین ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز رژیم دکتر کرمانی بیشتر از 26 سال هست که امتحان خودش رو در بین هموطنان داخل و خارج از کشور پس داده اگر مایل به دریافت رژیم افزایش وزن اصولی دکتر کرمانی هستید به این لینک مراجعه کنید

جوا ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

سلام من قدم ۱۸۰ هست وزن خالض ۴۹ کیلو خیلی لاغرم انواع غذا امتحان کردم اشتها خیلی دارم.مثلاً (۲ ضرف برنج حالت عادی هست) دیگه بقیه غذا بماند آزامیش کُل انجام دادم تیروئد پرکار نیست دکتر میگه هیچ مشکلی نداری پس من چه مَرگمه لطفاً پاسخ دهید 🙏

کارشناس به اندام ۱۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز برای افزایش وزن باید مصرف غذا‌های پرکالری و سالم مثل سیب زمینی و ماکارونی و حبوبات رو افزایش بدی مولتی ویتامین و آهن و زینک به افزایش اشتها و در نهایت افزایش وزنت کمک می‌کنه واز همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی افزایش وزن استفاده کن برای دریافت رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

M ۰۹ اسفند ۱۴۰۰

سلام من ۱۸ سال دارم و قدم ۱۶۴ سانت و وزنم ۴۲ کیلوئه. تا ۵ سالگی تپل بودم.ولی الان آرزو به دل موندم که لباسام به تنم بیان. تغدیه مم خوبه.ولی وزنم ثابت مونده. باید چه آزمایشاتی بدم؟

کارشناس به اندام ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز اگر با تغذیه سالم مشکلت برطرف نشده بهتره آزمایش‌های مربوط به کم خونی و تیروئید رو انجام بدید

اااااااااا ۰۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام من دخترم ۱۴سال دارع وقدش ۱۶٠هس خیلی لاغر هس و نسبت به همسالان خودش همیشه احساس ناامیدی دارع و همه پروتئین ها در مواد غذاییش هس ولی با توجه به این همه ولی بازم لاغرع البته ناگفته نماند از گوشی هم زیاد استفادع میکنه. شما لطف میکنید یه راهنمایی کنید ممنونتون میشم.

کارشناس به اندام ۰۸ اسفند ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم ممکنه کم خونی یا ناراحتی تیروئید داشته باشه بهتره به پزشک مراجعه کنید و آزمایش‌های لازم رو انجام بدید اگر مشکل خاصی نداشت از یه سبک تغذیه سالم و اصولی استفاده کنید

علوی ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام مرد ۵۲ ساله هستم ۱۷۹ قد وزن ۵۶ خوراکم خوب و آزمایش تیرویید هم دادم مشکل نداشتم چکار باید بکنم تا چاق بشم متشکر

کارشناس به اندام ۰۳ اسفند ۱۴۰۰

سلام جناب علوی شما باید از غذا2های پرکالری و سالم مثل سیب زمینی و ماکارونی و حبوبات بیشتر استفاده کنی از مولتی ویتامین برای افزایش اشتها و در نهایت افزایش وزنت استفاده کنی برای دریافت رژیم اصولی افزایش وزن دکتر کرمانی هم به این لینک مراجعه کن

تیام ۲۹ بهمن ۱۴۰۰

سلام من ۲۳سالمه و ۴۵کیلوم خیلی از لاغری رنج میبرم کلا کم اشتها و استرسی هستم ایا باید چکار کنم

کارشناس به اندام ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز مصرف غذاهای پرکالری و سالم مثل سیب زمینی و حبوبات و ماکارونی رو افزایش بدید از مولتی ویتامین و آهن و زینک برای افزایش اشتها و در نهایت افزایش وزن استفاده کنید و بهترین راه استفاده از یه رژیم اصولی افزایش وزنه برای دریافت رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید