دلایل لاغری ؛ اگر لاغر هستید بخوانید

دلایل لاغری ؛ ما می‌توانیم جمعیت جهان را از نظر تناسب اندام افراد آن ‌به 3 قسمت تقریباً مساوی تقسیم کنیم: یک سوم دارای اضافه وزن، یک سوم لاغر و یک سوم دارای اندام مناسب. بنابراین پدیده اضافه وزن یا لاغری پدیده‌ای طبیعی به حساب می‌آید. اگر بتوانیم سیستم سوخت و ساز بدن را درک […]

دلایل لاغری
میانگین امتیاز 5 از 5

زمان مطالعه 24 دقیقه

تعداد بازدید 144953

تاریخ انتشار

دلایل لاغری ؛ ما می‌توانیم جمعیت جهان را از نظر تناسب اندام افراد آن ‌به 3 قسمت تقریباً مساوی تقسیم کنیم: یک سوم دارای اضافه وزن، یک سوم لاغر و یک سوم دارای اندام مناسب. بنابراین پدیده اضافه وزن یا لاغری پدیده‌ای طبیعی به حساب می‌آید.

اگر بتوانیم سیستم سوخت و ساز بدن را درک کنیم علت این پدیده را نیز می‌توانیم درک کنیم. خداوند متعال، ‌بدن انسان را با دقتی فوق‌العاده ساخته است. نه تنها کل محاسبات لازم را برای سلامتی او در نظر گرفته بلکه به منظور تأمین انرژی لازم برای ادامه این زندگی، سیستم های دقیقی خلق کرده است.دلایل لاغری

 

دلایل لاغری ؛ چاقی یا لاغری چگونه اتفاق می افتد؟

انرژی لازم برای تأمین نیازهای بدن انسان از خوراکی ها دریافت می‌شود. اگر انرژی دریافتی به اندازه انرژی مورد نیاز بدن باشد، وزن آن شخص ثابت می‌ماند‌ و اگر این انرژی بیش از انرژی مورد نیاز بدن باشد، بدن پس از دریافت نیاز خود،‌ انرژی باقیمانده را به ذخیره ای برای روزهای قحطی تبدیل می‌کند. این ذخیره معمولاً به صورت بافت چربی در مناطق مختلف بدن باقی می‌ماند و سبب افزایش وزن می‌شود.

اگر انرژی دریافتی شخصی کمتر از نیاز او باشد،‌ بدن مجبور است برای تأمین بقیه نیاز خود از این انرژی های ذخیره شده (چربی های انباشته در بدن)‌ استفاده کند. در صورت عدم وجود ذخایر چربی،‌ بدن نیاز خود را از سوزاندن بافت های دیگر خود تهیه خواهد کرد. وضعیت تأمین نیاز بدن به گونه‌ای است که حتی در بعضی حالت های قحطی و رژیم لاغری های نادرست، بدن برای تأمین نیاز خود از بافت های حیاتی و مهم مثل قلب، ‌کلیه، کبد و غیره استفاده می‌کند که باعث کاهش وزن می‌شود.

بنابراین لاغری دلیل بسیار روشنی دارد و با رفع این دلیل به راحتی می‌توان به وزن ایده‌آل رسید و از سلامتی کامل و اندامی مناسب بهره برد.

 

دلایل لاغری چیست؟

بیشتر لاغری ها به دلیل تغذیه نامناسب است و درصد خیلی کمتی از آن به مسائلی از قبیل:
1- فعالیت بیش از حد
2- اضطراب، هیجان، افسردگی
3- اشکال در هضم و جذب مواد غذایی
4- وجود بیماری های مزمن مثل سل و سرطان
5- کم خونی
6- وجود اختلالات هورمونی و متابولیکی مانند تیروئید و مرض قند
7- عوامل آب و هوایی مربوط می شود. در ادامه نیز به بررسی هریک از این عوامل پرداخته می شود.

 

1- ورزش هوازی زیاد انجام می دهید

برای داشتن بدن و قلبی سالم، ورزش هوازی انجام دهید. انجام ورزش های هوازی اشکالی ندارد و همیشه سلامت کل بدن در اولویت قرار دارد اما حرکات ورزش هوازی سنتی بر روی افزایش حجم عضله تاثیر منفی دارند.

برای ساخت عضله باید mTOR را فعال کنید. mTOR مسیر پیام رسانی  است که تغییرات در سنتز پروتئین عضلات را تنظیم می کند. بدون فعال کردن mTOR و یا خاموش بودن آن در طول ورزش افزایش عضله بسیار دشوار می شود. تمرینات قدرتی mTOR را فعال اما ورزش های قدرتی آن را خاموش می کند و AMPK  فعال می شود. همین که به حالت AMPK بروید mTOR خاموش می شود و توان بدن برای ساخت عضله کاهش پیدا می کند.

بنابراین اگر اضافه کردن وزن عضلات بدن برایتان اهمیت دارد باید ورزش های هوازی خود را محدود کنید و یا برای مدتی این نوع ورزش ها را از برنامه خود حذف کنید. با این حال به دلیل سلامت تان هفته ای یک الی دو بار به مدت 40 دقیقه پیاده روی با سرعت بالا داشته باشید.

دلایل لاغری

 

2- سخت یا طولانی ورزش می کنید

به جای سخت ورزش کردن باید هوشمندانه ورزش کنید. با انجام حرکات ورزشی عضله سازی در بدن فعال می شود. شما ورزش می کنید تا بدنتان را تغییر دهید اما این تغییر زمانی اتفاق می افتد که برای بدن خود محرک های درست را فراهم کنید و سازگار شوید. متاسفانه گذراندن ساعت ها در باشگاه و خسته کردن خود با ورزش زیاد آن هم هر بار که اقدام به فعالیت بدنی می کنید تنها پیامی غلط به بدن ارسال می کند.

ورزش اضافی روی هورمون استرس (کورتیزول) و دیگر هورمون های کلیدی اثر می گذارد. محققان در سال 2004 دریافتند ورزشکارانی که به شدت تمرین می کردند سطح تستوسترونشان تا 30 درصد پایین تر از حد طبیعی بود.

باید به نقطه ای برسید که حجم و شدت تمرین ها با ریکاوری بدن (انرژی گرفتن بدن برای انجام فعالیت های مجدد) تعادل داشته باشد. ورزش خود را ادامه دهید و هیچ وقت بیشتر از 50 تا 70 دقیقه ورزش قدرتی انجام ندهید و ورزش قدرتی در هفته بیشتر از چهار تا پنج مرتبه نشود. برای مبتدیان 24 ست در یک دوره ورزش قدرتی، نقطه شروع خوبی است. زمانی هم که خواستید حرفه ای تر کار کنید تعداد ست ها را به 36 مرتبه افزایش دهید.

 

3- به اندازه غذا نمی خورید

اولین قانون افزایش وزن این است که بیشتر از آنچه در طول روز کالری می سوزانید غذا بخورید اما برای بسیاری گفتنش از انجامش ساده تر است. برخی افراد نسبت به دیگران سرعت سوخت و ساز بیشتری دارند یعنی در حالت استراحت کالری بیشتری می سوزانند. اگر وزن اضافه نمی کنید پس مطمئنا بیش از مقداری که می سوزانید کالری دریافت نمی کنید.

اضافه نکردن وزن به این دلیل است که مقدار کالری دریافتی تان در طول روز را نمی دانید و یا اشتباه حساب کردید. برای شروع، کالری مورد نیازتان در طول روز را تخمین بزنید و حواستان به غذاهایتان باشد. با وزن هدفتان شروع کنید و سپس از معادله پایین برای تعیین کردن نقطه شروع استفاده کنید:

وزن هدف × ( 11 یا 13 ) + متوسط کل ساعات تمرین در هفته

اگر سوخت و سازتان کند باشد ( به کالری زیاد نیاز ندارید ) از 11 و اگر سرعت سوخت و سازتان بالا است از 13 استفاده کنید. هرنوع ورزش قدرتی، هوازی و فعالیت با شدت بالا مانند پیاده روی در  سطح ناهموار به عنوان ساعات تمرین هفته به حساب می آیند. فراموش کردن این نوع موارد باعث می شود افراد کالری دریافتی خود را درست درک نکنند و وزنشان افزایش پیدا نکند.

حساب کردن این عدد اولین اولویت شما است. اگر این عدد را هر روز به مدت یک هفته حساب کردید و وزنتان اضافه نشد باید مقدار کالری دریافتی تان را افزایش دهید تا زمانی که هفته ای نیم کیلو وزنتان بالا رود. شاید دوست داشته باشید بیشتر وزن اضافه کنید اما آن وزن ممکن است دارای چربی بالایی باشد، بنابراین مانند کاهش وزن آهسته و پیوسته عمل کنید.

برای دریافت کالری مورد نیاز بدنتان برای رسیدن به وزن هدف غذاهایی مانند آجیل ها، کره بادام زمینی، روغن های سالم و لبنیات پرچرب بخورید که در حجم کم، کالری بالایی دارند.

 

4- درشت مغذی های درستی را دریافت نمی کنید

اضافه کردن وزن همیشه با سخت تمرین کردن و زیاد خوردن بدست نمی آید. باید غذای سالم را در زمان درست بخورید. هنگامی که مقدار کالری لازم برای رسیدن به هدف تان را درک کردید باید برای درشت مغذی های تصمیم بگیرید.

ما این موارد را توصیه می کنیم:

  • پروتئین ( 4 کالری در هر گرم ): هر نیم کیلو از وزن هدف یک گرم پروتئین نیاز دارد. اگر وزن ایده آل 80 کیلو بود باید 160 گرم پروتئین دریافت کنید.
  • چربی ( 9 کالری در هر گرم ): برای هر نیم کیلو از وزن هدفتان 0.3 تا 0.6 گرم چربی در نظر بگیرید. برای رسیدن به وزن هدف یعنی 80 کیلو باید هر روز 48 تا 96 گرم چربی دریافت کنید.
  • کربوهیدرات ( 4 کالری در هر گرم ): کالری های باقی مانده در رژیم غذایی باید از کربوهیدرات ها دریافت شوند.

یک دفترچه بردارید و نقطه شروع خود را تخمین بزنید. سپس مقدار کالری و درشت مغذی ها را با آنچه در حال حاضر می خورید مقایسه کنید. ایجاد تعادل بین ورزش و مواد مغذی دریافتی بیشترین اهمیت را دارد.

دلایل لاغری

 

 5- فعالیت بیش از حد از دلایل لاغری است

برخی از مشاغل مثل کشاورزی یا کارگران ساختمانی نیاز به انرژی بسیار بالایی دارند. سوخت و ساز بدن این افراد زیاد است و با وجود درآمد کمی که دارند نمی توانند با مصرف خوراکی جبران کنند در نتیجه لاغر هستند.

 

 6- اضطراب، هیجان، افسردگی ها

از مهمترین دلایل لاغری در افراد مشکلات اجتماعی و فردی، استرس و اضطراب است که باعث کاهش اشتها یا از دست دادن کامل غذا می شود.

 

تاثیر استرس بر سوخت و ساز بدن را در این ویدئو ببینید:

 

 7- اشکال در هضم و جذب مواد غذایی

برخی مشکلات دستگاه گوارش و عملکرد نادرست آن مانند کولیت، اسهال های طولانی مدت و …. منجر به کاهش اشتهای فرد و در نتیجه کاهش دائمی وزن می شود.

 

کولیت روده

اگر جزو افرادی هستید که کولیت روده دارید باید نکات زیر را رعایت کنید:
1- استراحت جسمی و روانی و دوری از هیجان و عصبانیت توصیه می‌شود.
2- از مصرف مشروبات گازدار و الکلی باید پرهیز کنید.
3- چای پررنگ یا قهوه، سبزی خام، میوه کال، خشکبار و ادویه را  از برنامه غذایی خود حذف کنید.
4- از غذاهای چرب،‌ تخم‌مرغ نیمرو، کمتر استفاده کنید.

 

مصرف غذاهای زیر آزاد است

چای کمرنگ، ماست، گوشت بدون چربی، کره، خامه، تخم‌مرغ آبپز، نان، عسل، کمپوت، مربا، ژله، غلات بدون پوست، برنج، سوپ غلات، سیب‌زمینی آبپز، سبزیجات پخته.
مصرف دائم ماست باعث آرامش و کاهش تولید گاز می‌شود. مجموعه ویتامین ب (vit.B.Complex) و ماده معدنی Zinc & Magnesium در بهبود وضعیت و کاهش دل دردها نیز نقش مهمی دارند.

 

 8- وجود بیماریهای مزمن

بیماری های مزمن مثل سل، یا بیماریهای بدخیم مثل سرطان سبب کاهش وزن می‌شود.

 

 9- کم خونی

افراد کم خون معمولاً از بی‌اشتهایی رنج می برند و در بعضی حالات کم خونی سبب مصرف مواد نامناسب (خاک، یخ و گچ) می‌شود این مسائل معمولا منجر به لاغری می شود.

دلایل لاغری

 

10- وجود اختلالات هورمونی و متابولیکی

بیماری قند و پرکاری تیروئید سبب ایجاد اختلالات هورمونی و متابولیکی می شوند.

 

الف) دیابت

بیماری قند منجر به لاغری سریع و ناگهانی می‌شود زیرا کاهش مقدار انسولین در افراد مبتلا سبب سوزاندن چربی های ذخیره شده به جای قند می‌گردد. در نتیجه فرد لاغر می شود. ناگفته نماند که انسان مبتلا به مرض قند هر چه لاغرتر شود بهتر است و صلاح او در این است که به فکر افزایش وزن نباشد.

 

ب) پرکاری تیروئید

پرکاری غده تیروئید باعث کاهش وزن و کم‌‌کاری‌ آن منجر به افزایش وزن می‌شود. هورمون تیروکسین که از فعالیت غده تیروئید تولید می‌شود و به خون انتقال می‌یابد، تنظیم سوخت و ساز بدن را به عهده دارد و کاهش آن منجر به کاهش مقدار سوخت مورد نیاز بدن می‌گردد. عکس این جمله نیز است. یعنی اگر کمتر از مقدار مورد نیاز باشد باعث تبدیل غذاهای اضافی به ذخائر چربی و منجر به چاقی می‌شود. اگر فرد مبتلا به این اختلال، قرص لازم را مصرف کند هیچ مشکل در برنامه کاهش وزن خود نخواهد داشت و برعکس، اگر خودسرانه مصرف قرص را رها کند، از برنامه رژیم نتیجه دلخواه را نخواهد گرفت.
افراد لاغر نیز باید تشخیص دهند که لاغری آنها مربوط به اختلال در کار تیروئید می‌باشد یا نه. اگر مربوط به آن بود باید درمان آن را شروع کنند تا هم به سلامتی و هم وزن مناسب برسند. علائم کم‌کاری تیروئید و پرکاری غده تیروئید عبارتند از:

پرکاری تیروئید: کاهش وزن، افزایش تپش قلب، کاهش T.S.H، افزایش T 3.T 4، افزایش تعرق بدن، کوچک شدن غده تیروئید، کم‌خوابی، کاهش کلسترول، عصبانیت و عدم کاهش قدرت بدنی
کم‌کاری تیروئید: افزایش وزن، کاهش تپش قلب، افزایش T.S.H، کاهش T 3.T 4، سرد شدن بدن، بزرگ شدن غده تیروئید، خواب‌آلودگی، افزایش کلسترول، خستگی و کاهش قدرت بدنی

آیا تیروئید بر روی وزن تاثیر دارد؟ از زبان دکتر کرمانی بشنوید:

11- آب و هوا

هوای سرد تحریک‌کننده اشتها و هوای گرم منجر به کاهش اشتهاست؛ از طرف دیگر متابولیسم پایه در نواحی گرمسیر 10% کمتر از نواحی معتدل است، در حالی که هوای خیلی سرد یا خیلی گرم باعث محدود شدن فعالیت و در نتیجه نیاز به انرژی کمتر می‌شود.

 

دلایل لاغری ؛ راهکار چیست؟

لاغرها با پرخوری وزن اضافه نمی کنند. به قول خودشان مرتب غذا می خورند ولی نمی دانند چرا چاق نمی شوند.، یعنی چون خیال می کنند لاغر هستند به راحتی هر غذایی و خوراکی هایی را مصرف می کنند تا چاق شوند.

مهمترین کار این است که تغذیه صحیح و سالم را یاد بگیرند تا در تمام برنامه غذایی شان را رعایت کنند. باید با غذاهای کم حجم و پرکالری آنها را به وزن ایده آلشان رساند. علاوه بر میزان کالری دریافتی روزانه خود در برنامه غذایی، باید 1100 کالری (اضافه کردن 1 کیلو در هر هفته) اضافی دریافت کنند. همچنین یاد بگیرند که چه غذایی را بایدقبل، بعد و کدام را وسط وعده غذایی، کدام را بیشتر و کدام را کمتر و هرگز استفاده نکرد و این امر تنها با آموزش تغذیه امکان پذیر خواهد بود.

دلایل لاغری ؛ اگر لاغر هستید بخوانید - 11 - دلایل لاغری - رژیم چاقی

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 5 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
-دنیا 1403/03/17

من دختری ۱۳ ساله هستم و ۹۳ کیلو هستم درسته این سایت مناسب من نیست اما میخوام کمکم کنید که تا ۲ ماه دگه ۳۰ کیلو شوم چون الان لاغر شدن من خیلی خیلی ضروری است ولی وزنمو نمیدونم

کارشناس به اندام 1403/03/18

عزیزم غیر ممکنه سی کیلو دوماهه کم بشه رژیم لاغری مناسب خودتون و میتونین بگیرید برای رژیم میتونین روی لینک کلیک کرده وثبت نام کنید

-زهرا 1403/03/11

سلام من ۲۱سالمه قد ۱۶۰وزنم ۴۷خیلی لاغرم بعضی وقتاازشدت ناراحتی خودموحبس میکنم جایی نمیرم چ کاری کنم ک مشکلم برطرف بشه

کارشناس به اندام 1403/03/12

سلام زهرا جان شما وزن زیبایی اندام ودارین خیلی هم لاغر نیستین و کمبود وزن ندارین دلایل و مطالعه کردین هیچ کدام عامل کمبود وزن شما نبوده ؟برای رژیم و برنامه چاقی میتونین روی لینک کلیک کرده وثبت نام کنید

- 1403/03/09

سلام ۱۹ سالمه هر چی غذا میخورم اصلا جواب نمیده ولاغرم ۴۰ کیلو هستم دکتر رفتم چکاب کامل کردم گفتن که هیچ مشکلی ندارید میشه راهنمایی کنید

کارشناس به اندام 1403/03/10

سلام عزیزم خداروشکر مشکلی ندارین میتونین با رژیم وزن بگیرید برای برنامه روی لینک کلیک کرده وثبت نام کنید

- 1403/03/09

سلام جناب دوکتورقبلآعرض کردم ولی اینونگفتم که تکلیف معده دارم به نظرتان تان لاغری ام میتونن که ازتکلیف معده باشه یاخیر بااینکه تکلیف معده دارم مگم بازهم غذای معمولی رامیخورم به نظرتان چه چیزهابخورم که وزن مناسب خودم بدست بیارم...

کارشناس به اندام 1403/03/10

سلام بله عزیز لاغری میتونه بخاطر مشکل گوارش ومعده باشه وتا زمانیکه درمان صورت نگیره نتیجه خاصی وشاهد نیستین

-سمیه 1403/03/08

سلام خانم 33سال هستم وزن 49کیلو قد167 قرص گیاهی استفاده میکنم وزنم میربالا ولی از داروهای که دکتر مینویس آمپول هیچ کدام جواب نمیده

کارشناس به اندام 1403/03/09

سلام عزیزم داروهای گیاهی چی هستن ؟چه ترکیباتی دارن که صرفا خودشون وزن وبالامیبرن ؟ امپول تقویتی براتون تجویز میشه ؟

-عزیزمهدیار 1403/03/06

سلام من عزیزمهدیارهستم ازکاهیش وزن و لاغری رنج میبرم 32سال سن دارم قدم 180cmاست وزنم هیچ وقت از60کیلوبالانمیرودغذامعمولی میخورم و درهرمکان که بودم هیچ وقت چاق نشدم جناب دکتوراگریک راهنمای موئثرکنیدبرام ممنون میشوم

کارشناس به اندام 1403/03/07

سلام عزیزم اگر مشکل داخلی مثل کم خونی ناراحتی گوارش و اختلال هورمون استرس زیاد و کم اشتهایی نباشه با رژیم میشه وزن گرفت تا الان چکاب کامل انجام دادین ؟اشتها چطور هست ؟باید دریافتی شما بیشتر از نیاز بدن باشه تا وزن بره بالا

-نیکا. اهل خراسان 1403/03/01

سلام. ۱۷ سالمه. قدم ۱۵۰ .هست وزنم ۳۸ و بهمم اصلا نمیخوره در این سن باشم . . البته اونایی که عکس چهرمو میبینن میگن ۱۷ سالمه ولی اکثر کسایی که من رو میبینن فکر میکنن کلاس پنجم و یا چهارم هستم . . به نظرتون دلیلش چی میتونه باشه؟؟

کارشناس به اندام 1403/03/02

سلام عزیزم جثه واستخوان بندی افراد فرق میکنه روی ظاهر اثر داره میتونید دوسه کیلو وزن وبیشتر کنید

-ملیکا 1403/02/29

سلام ، من یه دختر ½ یا ⅓ ساله هستم ، و اینکه وزنم تقریبا ۳۹ یا ۴۰ است ، از نظر خودم خیلی لاغری بنظرتون وزن ایده آل یه دختر ۱۲ ۱۳ سال چیه !.. واینکه کم خونی و مشکل گوارشی فکر نکنم داشته باشم ، و تازه امروز چکاب نوشتیم و چند روز دیگه میرم که آزمایش بدم میشه بگید چیکار کنم چاق بشم من هم غذا و هم خواب کافی دارم ، فقط بعد از ظهر ها نمیخوام واقعا ناراحتم . 🥲

کارشناس به اندام 1403/02/30

سلام عزیزم به قدتون اشاره ای نکردین ولی به نظر وزنتون خوبه کمبود وزن ندارین

سارا 1403/02/12

سلام من ۱۷ سالمه قدم۱۶۷وزنم ۴۶ خیلیم لاغر شدم هرکاری میکنم جاق نمیشم اشتها ندارم یا وقتایم که اشتها دارم میخورم قرص ویتامین و اشتها میخورم هیچ تعصیری نداره مشکل از کجاست خیلی دوست دارم وزنم بره بالا تر

کارشناس به اندام 1403/02/13

سلام سارا جان مشکلات و ناراحتی گوارشی کم خونی اختلال هورمون وتیروئید استرس زیاد و.. مانع وزن گرفتن هست اگر این مشکلات نباشه با رژیم میتونین وزن بگیرید کافیه روی لینک کلیک کرذه وثبت نام کنید

-سینا 1403/02/12

سلام ۳۷سالم.قد ۱۷۰ وزن۶۷. وزنم ثابت مونده.پاهام لاغر و بالا تنم نسبت به پاهام خیلی بهتره. شکم درمیارم دوباره آب میکنم.ولی پاهام اصلا تغییر نمیکنه. چکاب کامل دادم سالم سالم هستم.فقط باید مواظب چربی خونم باشم بالا نره. به نظرتون باید چیکار کنم

کارشناس به اندام 1403/02/13

سلام عزیزم این مورد علتهایی مثل ژنتیک تمرینات هوازی بیش از حد داشتن تمرین ثابت و...میتونه عاملش باشه وزن رو چندکیلویی میتونین بالا ببرید اما بابرنامه غذایی درست کنارورزش

حقی 1403/02/09

سلام من ۲۲ سال سن دارم قدم ۱۶۵ وزنم ۴۵ همه روش امتحان کردم چاق نشدم چکاپ هم میرم مرتب نه کم خونی هس نه مشکل تیروئیدی.‌.. فقط اشتهام کمه

کارشناس به اندام 1403/02/10

سلام عزیزم برای بیشتر شدن اشتهامولتی ویتامین واستفاده کنید وقتی هم مشکلی نباشه با رژیم میتونین نتیجه بگیرید کافیه برای شروع روی لینک کلیک کرده وثبت نام انجام بدین

-تنها 1403/01/30

سلام من۱۳ساله قدم ۱۴۵ وزنم ۲۵ هست میشه بگید مشکلم چیه اصلا اشتهای هیچ غذایی رو ندارم که بخورم اگه هم بخورم زوری میخورم 😑😕😭

کارشناس به اندام 1403/01/31

سلام عزیزم کم خونی مشکلات مربوط گوارش میتونه موثر باشه

امید 1403/01/29

سلام مرد ۳۶ ساله با وزن ۵۵ کیلو و قد ۱۸۶ سانت هستم و چکاپ کامل و سونو شکم و لگن هم انجام دادم و هیچ مشکلی نداشتم ، از نظر تغذیه هم مشکلی ندارم و از خانواده خودم بهتر غذا میخورم و همه نوع تغذیه هم دارم ولی باز هم لاغر هستم با اینکه خانواده ام اندام مناسبی دارند. به نظر شما علت لاغری من چی میتونه باشه؟ هر وقت زیاد غذا بخورم یا تنوع غذایی زیاد بشه حالم بد میشه ولی خانواده با همون غذا مشکلی براشون ایجاد نمیشه. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

کارشناس به اندام 1403/01/30

سلام عزیزم مشکل گوارش وجذب روده هم میتونه از مواردی باشه که مانع وزن گرفتنه تعداد وعده ها رو بیشتر با حجم مناسب مصرف کنید به اندازه ای که حالتون بد نشه

-سینا 1403/01/26

سلام یه ماهی میشه که از ۸۵ کیلوگرم رسیدم به ۷۵ کیلو توی دوره ترک گل هستم و اضطراب شدید دارم و اشتهام خوبه و غذام کم نشده خواستم بدونم طبیعیه که اینقدر وزن کم کردم

کارشناس به اندام 1403/01/27

سلام عزیزم بخاظر استرس شدید میتونه باشه وشرایط بدن فعلا نرمال نشده اختلال در متابولیسم ودارین

-ااا 1403/01/24

سلام ۱۴ سال وزن 49 قد 164 خوبه؟؟؟

کارشناس به اندام 1403/01/25

سلام بله عزیزم نسبتا خوبه

- 1403/01/23

دخترم ۲۰سالشه روز ب روز لاغرتر میشه تمام آزمایشات هم عالی بوده تیرویید کنترل شده وکم خونی قند و…….. هیچ مشکلی نداشته غذا هم خیلی خوب میخوره. درد معده هم نداره ظاهرا.. چکار باید بکنم خیلی نگرانشم از کجا بدونم مشکل جذب داره یا مشکل معده داره؟؟؟

کارشناس به اندام 1403/01/24

سلام عزیزم درمورد مشکل معده وجذب روده ای بررسی لازم و متخصص داخلی باید انجام بده

سمانه 1403/01/22

با سلام مطلب جالب و مفیدی بود یه سوال هم داشتم ، دارم رمضان رو روزه میگیرم و مقدار نسبتا زیادی لاغر شدم منتها شونه هام بدجور لاغر شده و استخونش از زیر پوست خیلی واضح دیده میشه خواستم بپرسم چرا این اتفاق افتاده و چطور میتونم جبران کنم مخصوصا شونه هام آیا بنظرتون دوباره مثل اول میشه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

کارشناس به اندام 1403/01/23

سلام تشکر عزیزم بله وزن بره بالا به وزن و تناسب اندام دلخواه می‌رسید فرم وسیستم بدنی افراد هم باهم تفاوت داره

-Mahla 1403/01/18

سلام دختر هستم و 24 سالمه ، 5 ساله که وزنم ثابت مونده و هرکاری میکنم اصلا تغییر نمیکنه، قدم 172 هست و وزنم 45، تغذیه ام مناسبه و ورزش هم میکنم و با وجود اینکه کمی عضله دارم بازم وزنم خیلی پایینه، دکتر رفتم و میگن در کمال تعجب مشکلی ندارم و از اونجایی که بقیه اعضای خانوادمون هم لاغرن مسئله به ژنتیک مربوط میشه، ولی با این حال که سالمم بازم اعتماد به نفسم به خاطر لاغر بودن بیش از حد اومده پایین... چیکار کنم که به صورت سالم وزن اضافه کنم ؟ شده یه سال طول بکشه ولی بازم دلم میخواد در عین سالم موندن وزن اضافه کنم تا هیکلم ایده آل بشه. واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم خواهش میکنم کمکم کنید

کارشناس به اندام 1403/01/19

سلام عزیزم وقتی مشکلی نیست با دریافتی بیشتر ازنیاز بدن وزن میره بالا میتونین برای شروع رژیم استارت بزنید وثبت نام کنید روی لینک برای دریافت برنامه کلیک کنید

رُز 1403/01/17

سلام خسته نباشید. من ۱۸سالمه و حدود سه الی چهار ماهه ک کاهش وزن زیادی داشتم و الان ازمایش همه چی دادم هیچیم نبود، ازمایش تیروئید، قند همه چی هیچی نبوده چیکار باید بکنم دکترم رفتم گقتن ک معده عصبی داری

کارشناس به اندام 1403/01/18

سلام سلامت باشید عزیزم همین مشکل معده ای که دارین مانع وزن گرفتن شمامیشه

ali 1403/01/10

سلام دکتر من ۱۷ سالمه ۴۴ کیلو ام ۱۷ کیلو کمبود وزن دارم آزمایش هم دادم غلظت خون دارم و اینکه تیروئید هم نرماله مشکل معده هم ندارم راهکار چیه

کارشناس به اندام 1403/01/11

سلام راهکار رژیمه خداروشکر سلامت هستین میتونین برای دریافت رژیم چاقی از طریق لینک ثبت نام کنید