دلایل لاغری ؛ اگر لاغر هستید بخوانید

خانه » رژیم ها » رژیم چاقی » دلایل لاغری ؛ اگر لاغر هستید بخوانید
دلایل لاغری

دلایل لاغری ؛ ما می‌توانیم جمعیت جهان را از نظر تناسب اندام افراد آن ‌به 3 قسمت تقریباً مساوی تقسیم کنیم: یک سوم دارای اضافه وزن، یک سوم لاغر و یک سوم دارای اندام مناسب. بنابراین پدیده اضافه وزن یا لاغری پدیده‌ای طبیعی به حساب می‌آید.

اگر بتوانیم سیستم سوخت و ساز بدن را درک کنیم علت این پدیده را نیز می‌توانیم درک کنیم. خداوند متعال، ‌بدن انسان را با دقتی فوق‌العاده ساخته است. نه تنها کل محاسبات لازم را برای سلامتی او در نظر گرفته بلکه به منظور تأمین انرژی لازم برای ادامه این زندگی، سیستم های دقیقی خلق کرده است.دلایل لاغری

 

دلایل لاغری ؛ چاقی یا لاغری چگونه اتفاق می افتد؟

انرژی لازم برای تأمین نیازهای بدن انسان از خوراکی ها دریافت می‌شود. اگر انرژی دریافتی به اندازه انرژی مورد نیاز بدن باشد، وزن آن شخص ثابت می‌ماند‌ و اگر این انرژی بیش از انرژی مورد نیاز بدن باشد، بدن پس از دریافت نیاز خود،‌ انرژی باقیمانده را به ذخیره ای برای روزهای قحطی تبدیل می‌کند. این ذخیره معمولاً به صورت بافت چربی در مناطق مختلف بدن باقی می‌ماند و سبب افزایش وزن می‌شود.

اگر انرژی دریافتی شخصی کمتر از نیاز او باشد،‌ بدن مجبور است برای تأمین بقیه نیاز خود از این انرژی های ذخیره شده (چربی های انباشته در بدن)‌ استفاده کند. در صورت عدم وجود ذخایر چربی،‌ بدن نیاز خود را از سوزاندن بافت های دیگر خود تهیه خواهد کرد. وضعیت تأمین نیاز بدن به گونه‌ای است که حتی در بعضی حالت های قحطی و رژیم لاغری های نادرست، بدن برای تأمین نیاز خود از بافت های حیاتی و مهم مثل قلب، ‌کلیه، کبد و غیره استفاده می‌کند که باعث کاهش وزن می‌شود.

بنابراین لاغری دلیل بسیار روشنی دارد و با رفع این دلیل به راحتی می‌توان به وزن ایده‌آل رسید و از سلامتی کامل و اندامی مناسب بهره برد.

 

دلایل لاغری چیست؟

بیشتر لاغری ها به دلیل تغذیه نامناسب است و درصد خیلی کمتی از آن به مسائلی از قبیل:
1- فعالیت بیش از حد
2- اضطراب، هیجان، افسردگی
3- اشکال در هضم و جذب مواد غذایی
4- وجود بیماری های مزمن مثل سل و سرطان
5- کم خونی
6- وجود اختلالات هورمونی و متابولیکی مانند تیروئید و مرض قند
7- عوامل آب و هوایی مربوط می شود. در ادامه نیز به بررسی هریک از این عوامل پرداخته می شود.

 

1- ورزش هوازی زیاد انجام می دهید

برای داشتن بدن و قلبی سالم، ورزش هوازی انجام دهید. انجام ورزش های هوازی اشکالی ندارد و همیشه سلامت کل بدن در اولویت قرار دارد اما حرکات ورزش هوازی سنتی بر روی افزایش حجم عضله تاثیر منفی دارند.

برای ساخت عضله باید mTOR را فعال کنید. mTOR مسیر پیام رسانی  است که تغییرات در سنتز پروتئین عضلات را تنظیم می کند. بدون فعال کردن mTOR و یا خاموش بودن آن در طول ورزش افزایش عضله بسیار دشوار می شود. تمرینات قدرتی mTOR را فعال اما ورزش های قدرتی آن را خاموش می کند و AMPK  فعال می شود. همین که به حالت AMPK بروید mTOR خاموش می شود و توان بدن برای ساخت عضله کاهش پیدا می کند.

بنابراین اگر اضافه کردن وزن عضلات بدن برایتان اهمیت دارد باید ورزش های هوازی خود را محدود کنید و یا برای مدتی این نوع ورزش ها را از برنامه خود حذف کنید. با این حال به دلیل سلامت تان هفته ای یک الی دو بار به مدت 40 دقیقه پیاده روی با سرعت بالا داشته باشید.

دلایل لاغری

 

2- سخت یا طولانی ورزش می کنید

به جای سخت ورزش کردن باید هوشمندانه ورزش کنید. با انجام حرکات ورزشی عضله سازی در بدن فعال می شود. شما ورزش می کنید تا بدنتان را تغییر دهید اما این تغییر زمانی اتفاق می افتد که برای بدن خود محرک های درست را فراهم کنید و سازگار شوید. متاسفانه گذراندن ساعت ها در باشگاه و خسته کردن خود با ورزش زیاد آن هم هر بار که اقدام به فعالیت بدنی می کنید تنها پیامی غلط به بدن ارسال می کند.

ورزش اضافی روی هورمون استرس (کورتیزول) و دیگر هورمون های کلیدی اثر می گذارد. محققان در سال 2004 دریافتند ورزشکارانی که به شدت تمرین می کردند سطح تستوسترونشان تا 30 درصد پایین تر از حد طبیعی بود.

باید به نقطه ای برسید که حجم و شدت تمرین ها با ریکاوری بدن (انرژی گرفتن بدن برای انجام فعالیت های مجدد) تعادل داشته باشد. ورزش خود را ادامه دهید و هیچ وقت بیشتر از 50 تا 70 دقیقه ورزش قدرتی انجام ندهید و ورزش قدرتی در هفته بیشتر از چهار تا پنج مرتبه نشود. برای مبتدیان 24 ست در یک دوره ورزش قدرتی، نقطه شروع خوبی است. زمانی هم که خواستید حرفه ای تر کار کنید تعداد ست ها را به 36 مرتبه افزایش دهید.

 

3- به اندازه غذا نمی خورید

اولین قانون افزایش وزن این است که بیشتر از آنچه در طول روز کالری می سوزانید غذا بخورید اما برای بسیاری گفتنش از انجامش ساده تر است. برخی افراد نسبت به دیگران سرعت سوخت و ساز بیشتری دارند یعنی در حالت استراحت کالری بیشتری می سوزانند. اگر وزن اضافه نمی کنید پس مطمئنا بیش از مقداری که می سوزانید کالری دریافت نمی کنید.

اضافه نکردن وزن به این دلیل است که مقدار کالری دریافتی تان در طول روز را نمی دانید و یا اشتباه حساب کردید. برای شروع، کالری مورد نیازتان در طول روز را تخمین بزنید و حواستان به غذاهایتان باشد. با وزن هدفتان شروع کنید و سپس از معادله پایین برای تعیین کردن نقطه شروع استفاده کنید:

وزن هدف × ( 11 یا 13 ) + متوسط کل ساعات تمرین در هفته

اگر سوخت و سازتان کند باشد ( به کالری زیاد نیاز ندارید ) از 11 و اگر سرعت سوخت و سازتان بالا است از 13 استفاده کنید. هرنوع ورزش قدرتی، هوازی و فعالیت با شدت بالا مانند پیاده روی در  سطح ناهموار به عنوان ساعات تمرین هفته به حساب می آیند. فراموش کردن این نوع موارد باعث می شود افراد کالری دریافتی خود را درست درک نکنند و وزنشان افزایش پیدا نکند.

حساب کردن این عدد اولین اولویت شما است. اگر این عدد را هر روز به مدت یک هفته حساب کردید و وزنتان اضافه نشد باید مقدار کالری دریافتی تان را افزایش دهید تا زمانی که هفته ای نیم کیلو وزنتان بالا رود. شاید دوست داشته باشید بیشتر وزن اضافه کنید اما آن وزن ممکن است دارای چربی بالایی باشد، بنابراین مانند کاهش وزن آهسته و پیوسته عمل کنید.

برای دریافت کالری مورد نیاز بدنتان برای رسیدن به وزن هدف غذاهایی مانند آجیل ها، کره بادام زمینی، روغن های سالم و لبنیات پرچرب بخورید که در حجم کم، کالری بالایی دارند.

 

4- درشت مغذی های درستی را دریافت نمی کنید

اضافه کردن وزن همیشه با سخت تمرین کردن و زیاد خوردن بدست نمی آید. باید غذای سالم را در زمان درست بخورید. هنگامی که مقدار کالری لازم برای رسیدن به هدف تان را درک کردید باید برای درشت مغذی های تصمیم بگیرید.

ما این موارد را توصیه می کنیم:

  • پروتئین ( 4 کالری در هر گرم ): هر نیم کیلو از وزن هدف یک گرم پروتئین نیاز دارد. اگر وزن ایده آل 80 کیلو بود باید 160 گرم پروتئین دریافت کنید.
  • چربی ( 9 کالری در هر گرم ): برای هر نیم کیلو از وزن هدفتان 0.3 تا 0.6 گرم چربی در نظر بگیرید. برای رسیدن به وزن هدف یعنی 80 کیلو باید هر روز 48 تا 96 گرم چربی دریافت کنید.
  • کربوهیدرات ( 4 کالری در هر گرم ): کالری های باقی مانده در رژیم غذایی باید از کربوهیدرات ها دریافت شوند.

یک دفترچه بردارید و نقطه شروع خود را تخمین بزنید. سپس مقدار کالری و درشت مغذی ها را با آنچه در حال حاضر می خورید مقایسه کنید. ایجاد تعادل بین ورزش و مواد مغذی دریافتی بیشترین اهمیت را دارد.

دلایل لاغری

 

 5- فعالیت بیش از حد از دلایل لاغری است

برخی از مشاغل مثل کشاورزی یا کارگران ساختمانی نیاز به انرژی بسیار بالایی دارند. سوخت و ساز بدن این افراد زیاد است و با وجود درآمد کمی که دارند نمی توانند با مصرف خوراکی جبران کنند در نتیجه لاغر هستند.

 

 6- اضطراب، هیجان، افسردگی ها

از مهمترین دلایل لاغری در افراد مشکلات اجتماعی و فردی، استرس و اضطراب است که باعث کاهش اشتها یا از دست دادن کامل غذا می شود.

 

تاثیر استرس بر سوخت و ساز بدن را در این ویدئو ببینید:

 

 7- اشکال در هضم و جذب مواد غذایی

برخی مشکلات دستگاه گوارش و عملکرد نادرست آن مانند کولیت، اسهال های طولانی مدت و …. منجر به کاهش اشتهای فرد و در نتیجه کاهش دائمی وزن می شود.

 

کولیت روده

اگر جزو افرادی هستید که کولیت روده دارید باید نکات زیر را رعایت کنید:
1- استراحت جسمی و روانی و دوری از هیجان و عصبانیت توصیه می‌شود.
2- از مصرف مشروبات گازدار و الکلی باید پرهیز کنید.
3- چای پررنگ یا قهوه، سبزی خام، میوه کال، خشکبار و ادویه را  از برنامه غذایی خود حذف کنید.
4- از غذاهای چرب،‌ تخم‌مرغ نیمرو، کمتر استفاده کنید.

 

مصرف غذاهای زیر آزاد است

چای کمرنگ، ماست، گوشت بدون چربی، کره، خامه، تخم‌مرغ آبپز، نان، عسل، کمپوت، مربا، ژله، غلات بدون پوست، برنج، سوپ غلات، سیب‌زمینی آبپز، سبزیجات پخته.
مصرف دائم ماست باعث آرامش و کاهش تولید گاز می‌شود. مجموعه ویتامین ب (vit.B.Complex) و ماده معدنی Zinc & Magnesium در بهبود وضعیت و کاهش دل دردها نیز نقش مهمی دارند.

 

 8- وجود بیماریهای مزمن

بیماری های مزمن مثل سل، یا بیماریهای بدخیم مثل سرطان سبب کاهش وزن می‌شود.

 

 9- کم خونی

افراد کم خون معمولاً از بی‌اشتهایی رنج می برند و در بعضی حالات کم خونی سبب مصرف مواد نامناسب (خاک، یخ و گچ) می‌شود این مسائل معمولا منجر به لاغری می شود.

دلایل لاغری

 

10- وجود اختلالات هورمونی و متابولیکی

بیماری قند و پرکاری تیروئید سبب ایجاد اختلالات هورمونی و متابولیکی می شوند.

 

الف) دیابت

بیماری قند منجر به لاغری سریع و ناگهانی می‌شود زیرا کاهش مقدار انسولین در افراد مبتلا سبب سوزاندن چربی های ذخیره شده به جای قند می‌گردد. در نتیجه فرد لاغر می شود. ناگفته نماند که انسان مبتلا به مرض قند هر چه لاغرتر شود بهتر است و صلاح او در این است که به فکر افزایش وزن نباشد.

 

ب) پرکاری تیروئید

پرکاری غده تیروئید باعث کاهش وزن و کم‌‌کاری‌ آن منجر به افزایش وزن می‌شود. هورمون تیروکسین که از فعالیت غده تیروئید تولید می‌شود و به خون انتقال می‌یابد، تنظیم سوخت و ساز بدن را به عهده دارد و کاهش آن منجر به کاهش مقدار سوخت مورد نیاز بدن می‌گردد. عکس این جمله نیز است. یعنی اگر کمتر از مقدار مورد نیاز باشد باعث تبدیل غذاهای اضافی به ذخائر چربی و منجر به چاقی می‌شود. اگر فرد مبتلا به این اختلال، قرص لازم را مصرف کند هیچ مشکل در برنامه کاهش وزن خود نخواهد داشت و برعکس، اگر خودسرانه مصرف قرص را رها کند، از برنامه رژیم نتیجه دلخواه را نخواهد گرفت.
افراد لاغر نیز باید تشخیص دهند که لاغری آنها مربوط به اختلال در کار تیروئید می‌باشد یا نه. اگر مربوط به آن بود باید درمان آن را شروع کنند تا هم به سلامتی و هم وزن مناسب برسند. علائم کم‌کاری تیروئید و پرکاری غده تیروئید عبارتند از:

پرکاری تیروئید: کاهش وزن، افزایش تپش قلب، کاهش T.S.H، افزایش T 3.T 4، افزایش تعرق بدن، کوچک شدن غده تیروئید، کم‌خوابی، کاهش کلسترول، عصبانیت و عدم کاهش قدرت بدنی
کم‌کاری تیروئید: افزایش وزن، کاهش تپش قلب، افزایش T.S.H، کاهش T 3.T 4، سرد شدن بدن، بزرگ شدن غده تیروئید، خواب‌آلودگی، افزایش کلسترول، خستگی و کاهش قدرت بدنی

آیا تیروئید بر روی وزن تاثیر دارد؟ از زبان دکتر کرمانی بشنوید:

11- آب و هوا

هوای سرد تحریک‌کننده اشتها و هوای گرم منجر به کاهش اشتهاست؛ از طرف دیگر متابولیسم پایه در نواحی گرمسیر 10% کمتر از نواحی معتدل است، در حالی که هوای خیلی سرد یا خیلی گرم باعث محدود شدن فعالیت و در نتیجه نیاز به انرژی کمتر می‌شود.

 

دلایل لاغری ؛ راهکار چیست؟

لاغرها با پرخوری وزن اضافه نمی کنند. به قول خودشان مرتب غذا می خورند ولی نمی دانند چرا چاق نمی شوند.، یعنی چون خیال می کنند لاغر هستند به راحتی هر غذایی و خوراکی هایی را مصرف می کنند تا چاق شوند.

مهمترین کار این است که تغذیه صحیح و سالم را یاد بگیرند تا در تمام برنامه غذایی شان را رعایت کنند. باید با غذاهای کم حجم و پرکالری آنها را به وزن ایده آلشان رساند. علاوه بر میزان کالری دریافتی روزانه خود در برنامه غذایی، باید 1100 کالری (اضافه کردن 1 کیلو در هر هفته) اضافی دریافت کنند. همچنین یاد بگیرند که چه غذایی را بایدقبل، بعد و کدام را وسط وعده غذایی، کدام را بیشتر و کدام را کمتر و هرگز استفاده نکرد و این امر تنها با آموزش تغذیه امکان پذیر خواهد بود.

3.9/5 - (114 امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

هانا ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

سلام وقتتون بخیر دکتر من چنتا مشکل دارم ۱- وزن کمی هم اضافه میکنم شکمم بزرگ میشه همیشه اون زودتر از همه جای بدنم بزرگ میشه ۲-سوخت و ساز بدنم بالاست و واقعن نمیدونم چطور وزنم رو ببرم بالا که بعد یمدت خسته نشم منظورم اینه برای اضافه کردن وزن‌خیلی باید غذا بخورم و واقعن برام خسته کنندس راهی هست که بتونم سوختو ساز بدنم رو پایین بیارم؟ ۳-من هیچوقت وزنم ثابت نیست یمدت بخودم میرسم وزن میگیرم بعد یهو اشتهام بی دلیل کم میشه و وزنم میاد پایین و وقتی هم بخودم نمیرسم بطور مداوم وزنم کم میشه الان تو این سه ماه ۵ کیلو کم کردم🙂 دکتر من واقعن خسته شدم ازین شرایط راهکار شما چیه؟

کارشناس به اندام ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر عزیزم نمیشه سوخت وساز بدن وکم کرد ساختار وسیستم بدن به این صورت هست با متخصص داخلی میتونین مشورتی داشته باشید راهکار ما برای چاقی رژیم هست که میتونین روی لینک بزنید وثبت نام انجام بدین

علی ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

سلام و عرض ادب بنده پسر۱۶ساله هستم با قد۱۸۰و.وزن۵۵کیلو گرم و شاخص توده بدنی۱۶.۵BMI دچار لاغری شدید هستم .ممنونم در این رابطه کمکم کنید.باتشکر

کارشناس به اندام ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

سلام علی جان شما هم میتونین با رژیم چاقی وافزایش وزن به اندام دلخواه خودتون برسید برای دریافت رژیم افزایش روی این لینک بزنید وثبت نام انجام بدین

مالک عیسوند ۰۶ بهمن ۱۴۰۱

سلام من قدم ۱۸۶ هست و وزنم ۶۵ الی ۶۸ هست به شدت دنبال اضافه وزن هستم حداقل تا ۹۰ واقعا از لحاظ اعتماد به نفس تو شرایط بدی قرار گرفتم وداره تو زندگیم اختلال ایجاد میکنه لطفا میشه پیگیری کنید این قضیه رو برام من سر رشته ای از چاق کردن ندارم و نمیدونم باید چیکار کنم!

کارشناس به اندام ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

سلام بزرگوار شما باداشتن برنامه غذایی میتونین افزایش وزن وتجربه کنید برای دریافت رژیم کافیه روی این لینک بزنید وثبت نام انجام بدین

مهدی ۲۲ دی ۱۴۰۱

سلام من ۱۷سالمه قدم ۱۷۸ وزنم تا هفته قبل ۴۳بوده و الا ۴۱ شدم غذا همم متعادل هست ازمایش هم دادم مشکلی نداشتم چه کاری انجام بدم

کارشناس به اندام ۲۳ دی ۱۴۰۱

سلام اقامهدی وقتی خداروشکر مشکلی ندارین بارژیم میتونید وزن بگیرید برای رژیم چاقی روی این لینک کلیک کرده وثبت نام انجام بدین

..... ۱۵ دی ۱۴۰۱

سلام من قدم ۱۳۴وزنم ۵۰ هرچی میخورم چاق نمیشم تا حتا باشگاه رفتم نشد پودر جنسینگ خوردم چاق نشدم اشتهام خوبه میتونه تیریود باشه؟؟

کارشناس به اندام ۱۶ دی ۱۴۰۱

سلام عزیزم به نسبت اندازه قد اضافه وزن هم دارین البته سنتون رو نفرمودین برای بررسی تیروئیدباید ازمایش بدین

انسیه ۱۵ دی ۱۴۰۱

سلام.. چه جالب من ازدواجم عقب انداختم که اول سلامتیم برگرده از یکسری موانع هم خلاص بشم.. بعد اینقدر لاغر شدم از مسائل اینمدت.. 40 کیلو بودم امروز دیدم به 38 رسیده یا 39!!با قد 160..تمام استخونهام زده بیرون بس که حرص خوردم.. نمیدونم چقدر صبر کنم برسم به 40 یا 41 خودم!.. بعد به ازدواج فکر کنم. اتفاقا چاق شدن انگار خیلی سختتر

کارشناس به اندام ۱۶ دی ۱۴۰۱

سلام بله عزیزم چاق شدن برعکس رژیم لاغری سخت تر هست دلایل زیادی رو داره که باید بررسی بشه کم خونی مشکل گوارش و... این مشکلات نباشن با رژیم وبرنامه میتونین وزن بگیرید همین حرص خوردن نمیزاره بدن جذب درستی رو داشته باشه اشتهارو هم کمترمیکنه

Bahar ۱۰ دی ۱۴۰۱

سلام 15سالمه ورزش میکنم تغذیم هم خوبه ولی چاق نمیشم دلیلش چیه قدم 156وزنم 45کیلوعه

کارشناس به اندام ۱۱ دی ۱۴۰۱

سلام عزیزم برای افزایش وزن دریافتی باید خیلی بیشتر ازنیازبدن باشه تا روی وزن تاثیرگذارباشه ولی شما باتوجه به سنتون وزن خوبی ودارین در زیبایی اندام‌هستین

0علیرضا ۱۳ آذر ۱۴۰۱

سلام دکتر 23سالمه قدم 165. وزنم 50کیلو از وزنم راضی نیستم همه بهم میگن لاغری و صورتم خیلی لاغر نشون میده قبلاً از قرص جیسینگ استفاده کردم و نتیجه گرفتم بعد ک دیگ استفاده نکردم دوباره لاغر شدم چیکار کنم

کارشناس به اندام ۱۴ آذر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر .برای افزایش وزن هم باید برنامه غذایی مناسبی داشته باشی مثلا علاوه بر وعده های اصلی باید از میان وعده های پر کالری مثل شیر موز عسل مغزیجات کره بادوم زمینی شیر برنج معجون و....استفاده کنی باید برنامه ای بگیری که زیر نظر پزشک تغذیه باشه و متناسب با شرایط جسمانی خودت تنظیم بشه .میتونی برای ثبت نام و دریافت رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنی

0علرضا ۱۳ آذر ۱۴۰۱

سلام دکتر 23سالمه قدم 165. وزنم 50کیلو از وزنم راضی نیستم همه بهم میگن لاغری و صورتم خیلی لاغر نشون میده قبلاً از قرص جیسینگ استفاده کردم و نتیجه گرفتم بعد ک دیگ استفاده نکردم دوباره لاغر شدم چیکار کنم

کارشناس به اندام ۱۴ آذر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر .برای افزایش وزن هم باید برنامه غذایی مناسبی داشته باشی مثلا علاوه بر وعده های اصلی باید از میان وعده های پر کالری مثل شیر موز عسل مغزیجات کره بادوم زمینی شیر برنج معجون و....استفاده کنی باید برنامه ای بگیری که زیر نظر پزشک تغذیه باشه و متناسب با شرایط جسمانی خودت تنظیم بشه .میتونی برای ثبت نام و دریافت رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنی

یگانه ۲۸ آبان ۱۴۰۱

سلام ۱۶ سالمه ۱۷۵ قدمه ۵۴ هم وزنمه اصلا وزنمو دوست ندارم خیلی بلند بنظر میام

کارشناس به اندام ۰۲ آذر ۱۴۰۱

سلام یگانه عزیز .مصرف غذاهای پرکالری و سالم مثل سیب زمینی و ماکارونی و حبوبات رو افزایش بده مولتی ویتامین و آهن و زینک استفاده کن که به افزایش اشتها و در نهایت افزایش وزنت کمک می‌کنه و از همه مهم‌تر از یه رژیم افزایش وزن اصولی استفاده کن برای دریافت رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی هم به این لینک مراجعه کن

عسل ۲۵ آبان ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من حدود ۵ ماه شروع کردم به لاغر شدن بدون اینکه دست خودم باشه از ۶۸ کیلو شدم ۵۷ خیلی نگرانم

کارشناس به اندام ۰۲ آذر ۱۴۰۱

سلام عزیزم این کاهش وزن علت های زیادی میتونه داشته باشه مثل دیابت پر کاری تیروئید و....حتما به متخصص مراجعه کنید تا آزمایش های لازم انجام بشه

محمد حسنوند ۱۵ آبان ۱۴۰۱

سلام دکتر جان من ۲۳ سالمه قدم ۱۸۴ وزنم چند ساله از ۶۱ بیشتر نمیشه دقیقا چند ساله هم سمت چپ سرم از پشت حالت ضربانی داد و درد ضربان داری قبلا دکتر گفت میگرنه اما این درد ۲۴ ساعت خدا تو سرمه سمت چپش وزنمم علتش این نیست که کم مونده؟

کارشناس به اندام ۱۶ آبان ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر .میتونه علت وزن نگرفتنتون هم همین باشه ولی باید حتما تحت نظر متخصص باشید و آزمایش های لازم رو انجام بدین .

عای ۰۵ آبان ۱۴۰۱

عالی

کارشناس به اندام ۰۷ آبان ۱۴۰۱

🙏💕

امیرمهدی ۲۹ مهر ۱۴۰۱

سلام من بدنم بر اثر ورزش زیاد لاغر شده ولی ران پای من هنوز تپل مونده راه کارش چیه رانمو لاغر کنم

کارشناس به اندام ۳۰ مهر ۱۴۰۱

سلام وقت شما بخیر .ورزش‌هایی را انجام دهید که روی چربی‌های این ناحیه از بدن تمرکز کنند.برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید

نیما ۲۸ مهر ۱۴۰۱

سلام من ۱۸ سالمه قدم ۱۸۳ قبلا ۷۰ کیلو بودم ولی معتاد ورزش شدم الان ۵۶ کیلو شدم میخاستم بدونم چه کار کنم سر سینه هام حجیم بشن

کارشناس به اندام ۳۰ مهر ۱۴۰۱

سلام نیما جان .در این مورد با مربی ورزشیتون مشورت کنید تا تمریناتی که مناسب تره برای رسیدن به هدف رو بهتون معرفی کنه

سپهر ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

سلام من ۱۵ سالمه و قد ۱۸۱ و وزن ۶۰ دارم مناسبه؟

کارشناس به اندام ۰۲ مهر ۱۴۰۱

سلام سپهر جان برای محاسبه وزن ایده آل به این لینک میتونی مراجعه کنی

sajad ۰۷ شهریور ۱۴۰۱

سلام من ۱۳ سالمه قدم ۱۶۰ و وزنم ۴۲ همه میگن خیلی لاغری آیا وزنم به قدم میخوره ؟

کارشناس به اندام ۰۸ شهریور ۱۴۰۱

سلام سجاد جان .برای محاسبه وزن ایده آلت میتونی به این لینک مراجعه کنی.

علی ۰۵ شهریور ۱۴۰۱

سلام 25سالمه لاغرم چی کار کنم

کارشناس به اندام ۰۶ شهریور ۱۴۰۱

سلام آقا علی . از غذاهای پرکالری و سالم مثل سیب زمینی و ماکارونی و حبوبات بیشتر استفاده کن مصرف مولتی ویتامین و آهن و زینک هم به افزایش اشتها و در نهایت وزن می‌رسه و مخمر آبجو هم به هضم و جذب بهتر غذا کمک میکنه .اگر دوست داری از یه رژیم سالم و اصولی افزایش وزن استفاده کنی به این لینک مراجعه کن

ف ۰۴ شهریور ۱۴۰۱

سلام من 19 سالمه قدم168 ،وزنم43 ،چیکارکنم لطفا راهنمایی کنید

کارشناس به اندام ۰۶ شهریور ۱۴۰۱

سلام دوست خوبم .از غذاهای پرکالری و سالم مثل سیب زمینی و ماکارونی و حبوبات بیشتر استفاده کن مصرف مولتی ویتامین و آهن و زینک هم به افزایش اشتها و در نهایت وزن می‌رسه و مخمر آبجو هم به هضم و جذب بهتر غذا کمک میکنه .اگر دوست داری از یه رژیم سالم و اصولی افزایش وزن استفاده کنی به این لینک مراجعه کن

سس ۰۴ شهریور ۱۴۰۱

سلام ،من 19سالمه ،وزنم 43 ،قدم168 چیکارکنم لطفا راهنمایی کنین

کارشناس به اندام ۰۶ شهریور ۱۴۰۱

سلام دوست خوبم از غذاهای پرکالری و سالم مثل سیب زمینی و ماکارونی و حبوبات بیشتر استفاده کن مصرف مولتی ویتامین و آهن و زینک هم به افزایش اشتها و در نهایت وزن می‌رسه و مخمر آبجو هم به هضم و جذب بهتر غذا کمک میکنه .اگر دوست داری از یه رژیم سالم و اصولی افزایش وزن استفاده کنی به این لینک مراجعه کن