چگونه در طول رژیم غذایی با گرسنگی تان مقابله کنید؟

چگونه در طول رژیم غذایی با گرسنگی تان مقابله کنید؟

چگونه در طول رژیم غذایی با گرسنگی تان مقابله کنید؟

رژیم غذایی ممکن است به دلایل مختلفی متوقف شود اما یکی از دلایل عمده ی آن گرسنگی است. ابراز ناراحتی افرادی که رژیم می گیرند از گرسنگی باعث شد که شروع به نوشتن این مقاله بکنم.

اول باید ببینیم گرسنگی چه معنایی دارد؟

گفتن اینکه احساس گرسنگی انسان چیز پیچیده ای است، در واقع دور از حقیقت نیست. برای اینکه این موضوع را با جزئیات پوشش دهیم به سلسله ای از مقالات و یا شاید هم یک کتاب کامل نیاز داریم. تحقیقات برای پرده برداشتن از تعامل و تداخل هورمون های مختلف ( مانند لپتین، گرلین، پپتید YY، GLP-1 و دیگر موارد ) که مقدار و نوع غذای افراد را نظارت می کنند ادامه دارد. تمام این هورمون ها سیگنال هایی به مغز ارسال می کنند که نه تنها گرسنگی، بلکه فرآیندهای مختلفی را هدایت می کنند.

گاهی حتی غذا خوردن و یا گرسنه شدن، دلایل غیر فیزیولوژیکی دارد. به خاطر کسل شدن گرسنه می شویم، چون در مهمانی هستیم و از ما انتظار خوردن می رود غذا می خوریم، چون تبلیغ غذای مورد علاقه مان را دیده ایم به سراغش می رویم و کلی دلایل دیگر.
جدا کردن دلایل روانی از دلایل فیزیولوژیکی به معنای ساده کردن تعریف گرسنگی نیست، بلکه کار اشتباهی است چون هر دوی این ها می توانند روی یکدیگر تاثیر بگذارند.
دیگر هرچه از پیچیده بودن گرسنگی گفتیم کافی است و بهتر است به دنبال راه هایی باشیم تا با گرسنگی در طول رژیم غذایی کنار بیاییم چون اولین گام در مسیر تاثیر گذار بودن برنامه غذایی همین است. در ادامه می خواهم درباره راه هایی که کمک می کند بهتر بتوانید گرسنگی را در طول رژیم غذایی کنترل کنید صحبت خواهم کرد.

1- پروتئین بیشتری بخورید.

بسیاری درمورد این بحث می کنند که در کوتاه مدت، کربوهیدرات سیرکننده تر است یا چربی و این در حالی است که اطلاعات نشان می دهد پروتئین از هر دوی این موادر سیرکننده تر است. تحقیقات در این مورد رو به افزایش است و نشان می دهد پروتئین می تواند در بلند مدت، مانع احساس گرسنگی شود. همچنین ثابت شده است در حالی که پروتئین ( مانند ماهی های کم چرب، مرغ بدون پوست و حتی گوشت قرمز کم چرب ) تا مدت زیادی می تواند معده را به خود مشغول کند یک فرد نمی تواند کالری زیادی در یک وعده از آن دریافت کند.

من همیشه می گویم دلایل بسیار زیاد دیگری هم برای خوردن پروتئین در طول یک رژیم غذایی کاهش وزن وجود دارد از جمله ثبات گلوکز خون و حفظ بافت عضلانی. همچنین باید به این نکته نیز اشاره کرد که بسیاری از مزایای نسبت داده شده به رژیم های کم کربوهیدرات، بیشتر به خاطر افزایش پروتئین دریافتی در آنها است.

2- میوه میل کنید.

میوه به دلایل عجیبی در رابطه با رژیم غذایی بدنام شده است اما این موضوع با حقیقت فاصله دارد. یکی از جنبه های گرسنگی با وضعیت گلیکوژن کبد سرکار دارد، وقتی گلیکوژن کبد خالی می شود، سیگنالی به مغز ارسال می شود که می تواند گرسنگی را تحریک کند، در نتیجه تامین گلیکوژن کبد می تواند کمک کند افراد، احساس سیری بیشتری داشته باشند.
فروکتوز موجود در میوه برای تامین گلیکوژن کبد کار می کند و دوستانی که در برنامه غذایی کاهش وزن خود مقدار متعادلی میوه وارد کرده اند، احساس گرسنگی کمتری را گزارش داده اند. این مورد را به دیگر خواص مفید میوه ها اضافه کرده و یادتان باشد  میوه ی کامل میل کنید و تا جای ممکن از آب میوه ها دور بمانید.

3- فیبر بیشتری میل کنید.

هیچ لیست غذایی بدون آوردن نام فیبر نمی تواند کامل شود. فیبر می تواند حداقل از دو راه به بهبود گرسنگی کمک کند، نخست کشش فیزیکی معده است که یکی از نشانه های مقدار غذای خورده شده است. وقتی معده به صورت فیزیکی کشیده می شود مغز فکر می کند شما سیر شده اید. غذاهای سرشار از فیبر با حجم بالا ( غذاهایی که حجم بالا و کالری پایین دارند )، کشش معده را به خوبی انجام می دهند.

بعلاوه، فیبر خالی شدن شکمی را کند می کند یعنی در این حالت نرخ خارج شدن غذا از معده رو به کاهش می رود. غذایی که فیبر زیادی دارد با نگه داشتن طولانی تر غذا در معده، به فرد رژیم گیرنده کمک می کند برای مدت زمان بیشتری احساس سیری کند. در واقع باید از همان قدیم حرف مادرهایمان را که می گفتند سبزیجات بخور، گوش می کردیم.

4- به اندازه ی متعادل چربی خوراکی استفاده کنید.

جدا از بحثی که درباره کربوهیدرات مقابل چربی به آن اشاره شد، تحقیقات نشان داده برنامه های غذایی که مقدار بسیار کمی چربی دارند باعث می شود افراد، چه در کوتاه مدت و چه بلند مدت گرسنگی را تجربه کنند. چربی خوراکی نیز درست مانند فیبر، خالی شدن معده را کند می کند. با اینکه چربی های خوراکی در کوتاه مدت، زیاد قادر به دفع گرسنگی نیستند اما دریافت مقدار کافی آن می تواند رژیم گیرنده را در بلندمدت راضی نگه دارد و مانع احساس گرسنگی شدید شود.

رژیم های غذایی که چربی آنها بسیار کم است، مزه ای شبیه به مقوا دارند. این مورد به بحث روانی رژیم غذایی گره خورده است و مردم تمایل ندارند رژیمی که مزه ی خوشایندی ندارد را ادامه دهند . معمولا کسانی که این نوع برنامه ها را ادامه می دهند هم پس از مدت کوتاه آن را رها می کنند. تحقیقات نشان داده برنامه های غذایی حاوی چربی مناسب، پایبندی افراد به رژیم را افزایش می دهند.

5- ورزش

مردد بودم که در این مقاله به ورزش اشاره کنم یا خیر چون واکنش به آن در یک رژیم غذایی می تواند بسیار متفاوت باشد. به خاطر مکانیزم های بی شماری که با هم در ارتباط هستند ورزش این پتانسیل را دارد که گرسنگی را افزایش دهد، آن را کاهش دهد و یا هیچ تاثیری رویش نداشته باشد. برخی تغییرات کاملا فیزیولوژی هستند. از طرفی، ورزش سرعت انتقال لپتین به مغز را افزایش می دهد که کمک می کند برخی دیگر از سیگنال های گرسنگی بهتر کار کنند. از طرفی دیگر برخی افراد با ورزش، گلوکز خونشان کاهش پیدا می کند ( این در اوایل برنامه زیاد ممکن است اتفاق بیفتد ) و می تواند باعث تحریک گرسنگی شود. بسیاری از محققان می گویند ورزش می تواند باعث کنترل اشتها شود اما این مورد پیچیده تر از آن است که بخواهیم به راحتی چنین ادعایی کنیم.

برخی افراد رژیمشان را با ورزش همراه می کنند و اینجاست که بحث روانی پیش می آید، یعنی فرد بعد از ورزش کردن با خود می گوید امروز خوب ورزش کردم چرا آن را با خراب کردن رژیمم بی اثر کنم بنابراین ورزش به این شکل روی مهار اشتهایشان تاثیر می گذارد.

با این حال گروهی دیگر از افراد هستند که از ورزش به عنوان بهانه ای برای بیشتر خوردن استفاده می کنند. در اینجا هم عامل روانی دخالت دارد، فرد با خود می گوید با ورزش 1000 کالری، به اندازه چیزبرگم سوزاندم. از آنجا که مردم معمولا میزان کالری که با ورزش می سوزانند را دست بالا می گیرند در پایان همین ورزش یکی از عوامل پرخوری و خراب کردن برنامه غذایی کاهش وزنشان می شود.

پس در نتیجه ورزش در این مورد دو رو دارد، در بعضی افراد باعث افزایش تعهدشان به برنامه غذایی می شود و در بعضی نیز نتیجه ای معکوس دارد.

6- روزه داری متناوب

روزه داری متناوب یکی از مواردی است که به تازگی در دنیا مورد قبول و مورد استفاده قرار می گیرد ( نه به آن شکل روزه داری ما مسلمانان ) اما روشش تقریبا همان است که یک فرد حدود 16 تا 20 ساعت غذایی نمی خورد و به جایش در یک دوره زمانی کوتاه، بیشتر غذای سهمیه اش را میل می کند. تحقیقات بسیاری تا به حال این سبک را مورد بررسی قرار داده اند و به این نتیجه رسیدند که واقعا مزایای زیادی برای ما دارد.

این روش برای کسانی که دوست دارند یکی دو وعده مفصل در طول روز داشته باشند بسیار کارآمد است و می توانند با مشورت پزشکشان آن را امتحان کنند.

7- در برابر رژیم غذایی تان انعطاف پذیر باشید.

این هم یکی دیگر از موضوعاتی است که نیازمند یک کتاب کامل پر از بحث است. بگذارید سوالی از شما بپرسم: اگر قرار بود چیزی را که می خواهید هرگز نداشته باشید، چکار می کردید؟ فرض کنید چیزی بود که دوستش داشتید، در این حالت واکنشتان چه بود؟ مشخص است که علاقه تان به آن بیشتر می شد. طبیعت انسان آنچه را می خواهد که از آن نهی شده است.

حدس بزنید این سوال در موضوع مورد بحث ما چه معنایی پیدا می کند؟ برای بسیاری از افرادی که سعی در کاهش وزن دارند، رژیم گرفتن به معنای نخوردن فلان غذاها است که معمولا غذاهای بد نام می گیرند. وقتی رژیم گیرنده از غذای X محروم می شود کم کم می بیند میلش به آن، بیش از هر زمان دیگری است.

رژیم گیرنده کم کم متوجه می شود وارد بازی قاچاق خوری شده و احساس گناه می کند سپس رژیمش را گناهکار می داند و آن را به کل کنار می گذارد. این احساس بد ممکن است او را بیشتر به سمت غذاها و خوردن احساسی سوق دهد در نتیجه رژیم کاملا علیه او عمل می کند.

توصیه می کنم هرگز به خاطر کاهش وزن، خود را از غذاهایی خاص محروم نکنید چون عوامل مختلفی در طول رژیم باعث اذیت شدنتان می شوند. در ضمن وقتی یاد بگیرید با ایجاد تغییر در همان غذاهایی که همیشه می خوردید، وزن کم کنید در آینده نیز برای ثابت نگه داشتن وزن کم شده مشکل نخواهید داشت. بیشتر کسانی که با حذف یک دسته از غذاها وزن خود را کم می کنند حتی اگر به وزن ایده آل نیز برسند در دوره پس از رژیم دچار مشکل می شوند. چون نمی توانند بین غذاهای عادی و رژیم غذایی شان تعادل ایجاد کنند.

8- تحمل کن یا چاق بمان!

می خواهم یک چیز را برایتان روشن کنم و در این مورد شوخی هم ندارم، شاید زیاد هم برایتان خوشایند نباشد. حتی اگر تمام کارهایی که درباره شان صحبت کردم را نیز انجام دهید و تمام راهکارها را به صورت کامل اجرا کنید باز هم ممکن است در طول رژیم کاهش وزن، کمی احساس گرسنگی داشته باشید.

حقیقت این است که کاهش وزن نیازمند این است که از آنچه در طول روز می سوزانید کمتر کالری دریافت کنید و این فرآیند در بعضی مواقع باعث احساس گرسنگی می شود. انتظار می رود افرادی که به شدت اضافه وزن دارند و چاق هستند در مراحل ابتدایی رژیم احساس کنند هیچ اشتهایی ندارند اما واقعیت این است که نهایتا گرسنگی، روی زشت خود را نشان می دهد.

به همین دلیل همه کسانی که رژیم می گیرند با این سوال اساسی روبرو هستند: چه جیزی برایم مهم تر است؟ کاهش وزن یا خوردن این غذا؟ به همین دلیل است که انعطاف پذیر بودن در رژیم غذایی بسیار مهم است. باید بتوانیم چنین غذاهایی را به روشی کنترل شده وارد برنامه غذایی خود کنیم و اجازه ندهیم کار به جایی بکشد که خودمان را دور بزنیم.
با تمام این اوصاف هر کاری هم بکنید گرسنگی عضوی از رژیم غذایی است. پس باید آن را قبول کنید و به حرکت در مسیر کاهش وزن ادامه دهید.
یکی دیگر از مشکلات ما این است که در طول کاهش وزن، حس بدی درباره گرسنگی داریم و از آن می ترسیم در حالی که گرسنگی برای یک فرد چاق به معنای چربی سوزی است. پس یا آن را قبول کنید یا چاق بمانید!

به خاطر داشته باشید پس از انجام تمام کارهایی که گفته شد اگر باز هم احساس گرسنگی داشتید همین دو گزینه ای که در عنوان شماره 8 آمده پیش رویتان است!

 


کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )

ثبت نام رژیم اینترنتی به اندام دکتر کرمانی
چگونه در طول رژیم غذایی با گرسنگی تان مقابله کنید؟ - 2 - - رژیم لاغریمحصول ورزش در خانه

4.6/5 - (18 امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

-آیدل 1402/06/13

سلام من دخترم ١٢سالمه شكمم بزرگه پهلو هم دارم میخوا م شکممو پهلو هام اب شه باید چیکار کنم

کارشناس به اندام 1402/06/14

سلام عزیزم برای لاغری وتناسب اندام میتونین روی لینک بزنیدوثبت نام رژیم وانجام بدین

-ناشناس 1402/05/21

سلام من دختر هستم و قدم ۱۶۲ هست و وزنم ۶۰ میخوام به ۵۰ کیلو برسم من ۲۳ ویلو کم کردم رو ورزن ۶۰ الان سه ماه هستش موندم نمیدونم چیکار کنم ...

کارشناس به اندام 1402/05/22

سلام عزیزم اگجر شرایط روداشته باشید با کتوژنیک میتونین پیش برید برای رژیم روی لینک بزنید وثبت نام کنید به خروج از استپ کمک میکنه

الینا 1402/05/04

سلام من دخترم 13 سالمه و قدم 166 و وزنم 55... ایا اضافه وزن دارم؟ ورزش میکنم و موقع خوردن غذا هم رعایت میکنم و پرخوری نمیکنم ولی چربی های شکمم تغییری نمیکنه و صورتم فقط اب میشه😕

کارشناس به اندام 1402/05/05

سلام عزیزم درحد۵ ۶ کیلو بله میتونین وزن وکاهش بدین وحتما برنامه اصولی رو برای لاغرشدن دنبال کنید

سابرینا 1402/04/06

سلام وقتتون بخیر میشه درمورد اینکه وقتی رژیم میگیریم کنارش ورزش هوازی هم انجام بدیم کل بدن اب میشه باهم من الان فقد میخوام شکم و پهلوهام آب شن باید چیکار کنم کل بدن باهم اب میشه وقتی رژیم میگیرم به نظرتون؟؟؟؟ من ورزش هوازی هم روزی ۲۵ دقیقه دارم با رقص تو خونه انجام میدم

کارشناس به اندام 1402/04/07

سلام عزیزم ورزش هوازی درکنارقدرتی باید باشه تابه نتیجه مطلوب برسید

-رومی 1402/01/12

سلام من دخترم قدم ۱۶۰ وزنمم ۴۹ یکسالی میشه که رژیم گرفتم اولا ۵۸ کیلو بودم حالا چیکار کنم که صورتم لاغر شده پر شه؟

کارشناس به اندام 1402/01/13

سلام عزیزم موضعی نمیشه قسمت خاصی رو پر کرد ماساژبدین روتین پوستی برید مایعات بخورید

پارسا 1401/11/08

سلام ممنون از مطلب تون من ۱۵ سالمه قدم ۱۸۵ .نزدیک به ۵،۶ ماهی میشه رژیم گرفتم وزنم ۱۰۳ بود الان ۸۹ هستم ۱۴ کیلو کم کردم. چند وقتیه بلند که میشم سرگیجه میگیرم و چشمام سیاهی میره. ربطی به رژیم داره؟

کارشناس به اندام 1401/11/09

سلام اقا پارسای عزیزم بله مرتبط به رژیم میشه حتما مولتی ویتامین مینرال رو استفاده کنید

ملیسا 1401/04/01

سلام، دختری هستم که قدم ۱۶۱ هست و وزنم ۴۵، دوست دارم به وزن پارسالم برسم و ۴۴ کیلو بشم، دو روزه رژیم آب و سیب گرفتم،آیا کمک میکنه؟

کارشناس به اندام 1401/04/05

سلام ملیسا جان این رژیم‌های تک بعدی که فقط ا چند نوع ماده غذایی محدود استفاده می‌کنن به شدت به بدنت آسیب می‌زنه برای کاهش وزن از یه رژیم اصولی و منطقی استفاده کن شما تو یه رژیم اصولی مثل رژیم دکتر کرمانی از تمام مواد غذایی می‌تونی استفاده کنی و هیچ کدوم از مواد غذاییت حذف نمی‌شه حتی میان وعده‌هارو هم داری اگر تصمیمت عوض شد و خواستی یه رژیم اصولی بگیری به این لینک مراجعه کن

آوا 1401/03/03

سلام من ۱۲ سالمه من قدم ۱۶۵و وزنم ۶۰ خیلی چاق شدم باید چطوری لاغر شم من روز ۵۰۰ یا ۶۰۰ کالری میسوزونم و سیب زمینی و تخم مرغ آبپز هم میخورم و روزی ۱۰ لیوان آب من میخورم پیاده روی هم میکنم اما من می‌خوام خیلی لاغر شم و زود لاغر شم باید چیکار کنم اینا کافیه ؟

کارشناس به اندام 1401/03/23

سلام آوا جان شما باید از یه رژیم اصولی استفاده کنی که مناسب سنت باشه و به رشد سالمت کمک کنه برای دریافت رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

پروانه 1401/01/07

سلام ببخشید من ۱۴ سالمه قدم کوتاه و خیلی چاق هستم باید چی کار کنم 😔

کارشناس به اندام 1401/01/15

سلام پروانه جان بهترین راه برای شما استفاده از یه رژیم اصولیه که مناسب سنت باشه برای دریافت رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

Saeedi 1400/11/08

سلام خسته نباشید اگه از لحاظ ران پا چاق باشیم که حیکل مان را چاق نشان دهد چکار کنیم من دختری ۱۴ ساله هستم و چی بخورم و چیکار کنم که قدم بلند شه ممنون میشم جواب بدین

کارشناس به اندام 1400/11/11

سلام دوست خوبم برای افزایش قد مصرف لبنیات و کلسیم رو فراموش نکن و ورزش‌های کششی زیاد انجام بده از تمام مواد غذایی مخصوصا پروتئین‌ها بیشتر استفاده کن برای لاغر شدن ران ورزش‌های خاصی وجود داره مخصوصا پیاده روی رو فراموش نکن

ارمین 1400/10/18

سلام دکتر من پسری ۱۲ ساله هستم که وزن من ۵۲ و ۵۰۰ هست قدم هم کوتاهه میشه یه رژیم بدید یا بگید چی بخورم که گشنم نشه و چیکار کنم قدم دراز بشه

کارشناس به اندام 1400/10/19

سلام آقا آرمین عزیز شما باید از رژیمی استفاده کنی که مناسب سنت باشه و در اون بتونی از تمام مواد غذایی استفاده کنی چون در سن رشد هستی و بدنت به همه نوع مواد غذایی نیاز داره رژیمی بگیر که در اون گرسنت نشه و به رشد بدنی و قدیت کمک کنه تمام این خصوصیات و رژیم و کودک و نوجوان دکتر کرمانی داره برای دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کن

امیرعلی یحیایی 1400/09/11

من یه پسر ۱۴ ساله هستم و لاغرم و میخواهم چاق بشم قدم هم نسبت به سنم ۱:۶ یک سال و شش ما کمه ولی دکتر ها میگن درست میشه باید چه کار کنم

کارشناس به اندام 1400/09/23

سلام دوست عزیز از غذاهای پرکالری و سالم مثل سیب زمینی و ماکارونی و حبوبات بیشتر استفاده کن از یه رژیم اصولی استفاده کن که شرایط جسمانی و سنت رو هم در نظر بگیره برای دریافت رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

ناشناس 1400/06/21

سلام من قدم 150 هست ۴٢ کیلو ام نیازی وزنم خوبه؟

کارشناس به اندام 1400/07/10

سلام دوست عزیز برای اینکه متوجه میزان اضافه وزنت بشی مشخصات جسمانیت رو در این لینک وارد کن

سارا 1400/04/31

سلام اگر گرسنه نبودیم باید سرتایم تعیین شده وعده بعدی رو حتما بخوریم؟

کارشناس به اندام 1400/05/20

سلام دوست عزیز بله اگر یک وعده رو حذف کنید وعده بعدی رو سنگین تر میخورید و کلا رژیمتون به هم میریزه

زهرا 1400/02/18

مرسی از صداقتتون🤣واقعا همینه دیگه ...لاغر شدن سخته...یا تحمل کن یا چاق بمون!!سخته دیگه سخته.

م 1399/11/09

حاجی ما میگیم چجوری گرسنه بمانیم شما میگی فیبر بخور میوه بخور اینا که همش خوردنه بعدشم نوشتی ورزش اگه غذا نخوریم که عضله سوزی میشه و چیزای دیگه...

کارشناس به اندام 1399/11/19

دوست عزیز، برای کاهش احساس گرسنگی و افزایش احساس سیری، باید غذاهای کم کالری که فیبر و پروتئین دارن مصرف کنید. ورزش در کنار رژیم هم میتونه از مواردی مثل افتادگی پوست یا کاهش توده عضلانی بدن جلوگیری کنه.

یکتا 1399/10/30

سلام من فردی هستم که زیاد گشنم میشه و وقتی کن حوصلم سر میره غذا میخورم وزنم زباد شده و رژیم گرفتم اما با کم خوردن غذا حالم بد میشه چیکار کنم ؟!

کارشناس به اندام 1399/11/14

یکتای عزیز، میتونید زمانی که حوصلتون سر میره ، کاری رو انجام بدین که باعث رفتن سمت خوردن نشه. و یا از مواد کالری آزاد استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر روی صفحه ثبت نام رژیم کاهش وزن کلیک کنید.

ناشناس 1399/05/20

سلام من قدم ۱۶۵ وزنم ۶۷ کیلوست هیچ مشکلی با گرسنگی ندارم کلا میتونم خودمو کنترل کنم ولی معده درد شدیدی میگیرتم ۲ هفته اس که رژیم میگیرم ورزش هم ایروبیک و رقص توی خونه انجام میدم یک کیلو توی این ۲ هفته کم کردم شوهرم گیر داده که چاق نیستم ولی حس اینکه من خیلی چاقم ولم نمیکنه از خودم راضی نیستم و دوست دارم ۱۰ کیلو کم کنم سینه هام کاملا اب شدن صورتم استخونی و کوچیک شده اول از همه اینا لاغر شدنه چکار کنم فقط شکمم از بین بره بقیه جاهای بدنم همون طور بمونه؟

کارشناس به اندام 1399/05/21

سلام و روز بخیر. دوست عزیز هیچ رژیم و ورزشی نمی تونه چربی های یک ناحیه از بدن رو به صورت موضعی آب کنه. البته رعایت برنامه غذایی و عدم مصرف چربی های ناسالم و فست فودها و ورزش در ظاهر بدن بی تاثیر نیست، دوچرخه هم باعث می شه که عضلات باسن و ران ها تقویت و نهایتا عضلانی بشه نه اینکه آب بشه. می تونید ابتدا چند کیلویی وزنتون رو با رژیم کم کنید و اگر بعد از کاهش وزن باز هم از اندامتون ناراضی بودین از روش لاغری موضعی کویتیشن استفاده کنید. البته به شرطی که بیماری خاصی مثل دیابت، چربی خون و یا کبد چرب نداشته نباشید و در دوران بارداری و شیردهی هم نباشید. این روش کاملا غیر تهاجمی، بی خطر و بدون درد هست و مناسب کسانی هست که فقط چاقی موضعی دارن. برای اطلاعات بیشتر می تونید به این صفحه مراجعه کنید.

نسترن 1399/05/03

۴۰ روزه که به دلیل تشخیص بیماری روماتیسم هر روز قرص پردنیزولون ۵ مصرف میکنم (اوایل روزی یکی و بعد از پانزده روز روزی نصف قرص) رژیم داشتم توی سه ماه ۱۳ کیلو وزن کم کرده بودم ولی از وقتی کورتون میخورم به شدت احساس گرسنگی میکنم و به سختی میتونم مقاومت کنم و غذا نخورم وزنم در این مدت ثابت مونده و هیچی کم نکردم البته گفته باشم که خیلی وقتا گرسنگی رو تحمل میکنم لطفا بگید من چه جوری در مقابل گرسنگی مقاومت کنم و بتونم وزن کم کنم؟

کارشناس به اندام 1399/05/06

نسترن عزیز، از عوارض مصرف کورتون، افزایش اشتها و تجمع آب در بدن هست که هر دو باعث افزایش وزن می‌شه. می‌‎تونید با پزشکتون در رابطه با مصرف کورتون مشورت کنید و در صورت امکان از داروهای جایگزین استفاده کنید.

Roya 1399/03/04

سلام ببخشید من ۳ماه ب کنکورم مونده و رژیم و تازه شروع کردم اما گرسنگی زیاد نمیزاره درس بخونم چ راه حلی رو پیشنهاد میکنین.؟چی بخورم چ رژیمی بگیرم؟لطفا یه راه و روشی بگین

کارشناس به اندام 1399/05/21

دوست عزیز، شما با یه رژیم خوب و مناسب میتونید جلوی گرسنگی کاذب رو بگیرین و در کنارش به وزن دلخواهتون برسین . با یه رژیم خوب به سلامتیتون هم آسیب نمیرسه برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی این لینک کلیک کنید.