دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟

خانه » زندگی رژیمی » برنامه ریزی رژیم » دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟
استپ وزن

با اراده و همت بالا عهد می‌بندید وزن‌تان را کم کنید. رژیم غذایی می‌گیرید و در کنار آن ورزش هم می‌کنید. هفته‌های اول همه چیز خوب پیش می‌رود. اما یکباره همه خوشی‌های شما تبدیل به نگرانی می‌شود، چون دیگر خبری از آن کاهش وزن سریع نیست و دچار استپ وزن شده‌اید. با اینکه به دقت از رژیم و برنامه غذایی خود پیروی می‌کنید اما وزن تان پایین نمی‌آید. دلایل استپ وزن چیست و برای خروج از آن چه باید کرد؟ در ادامه به سوالاتی درباره استپ وزن پاسخ می‌دهیم.

در اغلب موارد استپ وزن ۲ تا ۴ هفته طول می‌کشد و فرد در این مدت هیچ وزنی کم نخواهد کرد. برای برخی از افراد این مشکل به یکباره و برای برخی دیگر به تدریج رخ می‌دهد. مثلا فرد در هفته‌ اول ۱٫۵ کیلو و وزن کم می‌کند، در هفته دوم ۱ کیلو، هفته سوم نیم کیلو و هفته آخر هیچ وزنی کم نمی‌کند.

انواع استپ وزن کدامند؟

زمانی استپ وزن رخ می‌دهد که یک ماه پس از وزن کشی همچنان وزن شما ثابت بماند و هیچ تغییری نکند. در حقیقت می‎توان گفت استپ وزن زمانی رخ می‌دهد که مو به موی برنامه رژیم‌تان را اجرا کرده باشید، اما نه وزن و نه سایز شما تغییر کرده باشد. انواع استپ وزن را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

اگر فرصت ندارید این مقاله را مطالعه کنید، به فایل صوتی آن گوش دهید:

۱- استپ وزن کاذب

استپ وزن کاذب زمانی رخ می‌دهد که وزن شما به علت عوامل گوناگون کند شده باشد که این کندی کاملا موقتی و کاذب است. در حقیقت این نوع استپ وزن با برطرف شدن عوامل به خودی خود از بین می‌رود. برای مثال شما هر بار پس از خوردن غذا روی ترازو می‌روید یا مدتیست که از کورتون استفاده می‌کنید. کورتون از جمله داروهاییست که موجب حبس شدن آب در زیر پوست و در نتیجه اضافه وزن می‌شود. خوشبختانه به محض قطع مصرف این دارو می‌بینید که وزن شما در حال کم شدن است.

۲- استپ وزن واقعی

استپ وزن واقعی زمانی رخ می‌دهد که وزن شما به دلیل سازگاری متابولیک استپ کرده و باید برای خروج از آن اقداماتی انجام بدهید. منظور از سازگاری متابولیک همان پاسخ بدن به کمبود کالری است. زمانی که به اندازه کافی مواد مغذی دریافت نکنید، بدن با کاهش سرعت سوخت و ساز، کمبود کالری‌ها را جبران می‌کند؛ در نتیجه دچار استپ وزن واقعی خواهید شد. ابتدا عوامل استپ وزن کاذب و سپس استپ وزن واقعی را با هم بررسی خواهیم کرد.

دلایل استپ وزن کاذب چیست؟

دلایل زیادی برای استپ وزن کاذب وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

۱- عدم رعایت برنامه غذایی

پس از چند هفته رژیم، به مرور، فرد به تصور اینکه به برنامه‌ غذایی خود مسلط شده و آن را تحت کنترل دارد، دیگر طبق برنامه عمل نمی‌کند. این احساس امنیت غلط، یکی از دلایل اصلی افزایش کالری‌های دریافتی است. به علاوه شما تصور می‌کنید غذای زیادی نخورده‌اید، در حالیکه بسیار بیشتر از میزان مورد نیاز دریافت کرده‌اید.

۲- کاهش میزان فعالیت جسمانی

گاهی این استپ وزن مربوط به مقدار غذا نیست، بلکه به میزان فعالیت شما بستگی دارد. اگر میزان فعالیت شما کم شود، اما مقدار کالری دریافتی شما همان مقدار بماند. نوعی عدم هماهنگی بین کالری‌های مصرفی و دریافتی به وجود می‌آید. برای مثال وقتی به خانه جدیدی نقل مکان می‌کنید و در منزل جدید تحرک‌تان کم می‌شود. ناچارا به کالری کمتری نیاز دارید اما به همان میزان قبل غذا مصرف می‌خورید. در نتیجه وزن‌تان تغییری نمی‌کند و دچار استپ وزن کاذب می‌شوید.
استپ وزن

۳- دست کم گرفتن کالری‌های مصرفی

تخمین میزان کالری‌هایی که در یک غذا وجود دارد، بسیار سخت است. این مشکل زمانی بدتر می‌شود که شما بخواهید هرچیز را به صورت تخمینی و با اندازه گیری چشمی مصرف کنید.

۴- وزن کشی غلط

در هنگام وزن کشی تمام شرایط شما باید یکسان باشد. مثلا اگر برای بار اول بدون لباس خود را وزن کرده‌‌اید، بار بعدی نیز باید خود را بدون لباس وزن کنید. بهترین زمان برای وزن کشی صبح ناشتا، پس از اجابت مزاج در حالیکه یک لباس نازک بر تن دارید، می‌باشد.

۵- حبس شدن مایعات در بدن

یکی از دلایل تجمع مایعات در بدن، هورمون کورتیزول است. زمانی که استرس دارید هورمون کورتیزول در بدن ترشح می‌شود و این ترشح، حبس شدن مایعات در بدن را به دنبال دارد. از دیگر دلایل احتباس آب در بدن می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مصرف نمک
 • افزایش مصرف کربوهیدرات‌ها
 • چرخه‌ی قاعدگی (در دوران قاعدگی در ۳ روز قبل و ۳ روز بعد از دوره به دلیل افزایش آب در بدن، ترازو وزن بیشتری را نشان می‌دهد.)
 • مکمل‌هایی همچون کراتین
 • مصرف کورتون

نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که هرچند احتباس آب در بدن موجب استپ وزن می‌شود، اما امری موقتی است و به محض رفع تجمع مایعات، وزن افزایش یافته نیز کم می‌شود.

دلایل استپ وزن واقعی چیست؟

استپ وزن واقعی بدین معناست که شما بعد از رفع تمامی احتمال‌های بالا و انتظار ۲ تا ۴ هفته‌ای، همچنان دچار استپ وزن هستید. دلایل استپ وزن واقعی را باهم بررسی می‌کنیم.

رژیم گرفتن با دکتر کرمانی عوارض نداره!
بزرگترین ویژگی رژیم دکتر کرمانی اینه که توش استپ وزن معنا نداره. اگر هم دچار استپ وزن بشی کلی راهکار بهت میده که سریع ازش خلاص شی.
با رژیم دکتر کرمانی همیشه خوش اندام بمون
برای ثبت نام کلیک کن
kermany

۱- کندی کاهش وزن در اثر کاهش وزن بیشتر

یک فرد ۱۰۴ کیلویی را در نظر بگیرید که هفته‌ای یک درصد از چربی‌های خود را از دست می‌دهد. چنین فردی در هفته ۱ کیلو از وزن خود را کاهش خواهد داد. حالا فرض کنید او به وزن ۹۰ کیلو رسیده است و همچنان یک درصد از چربی‌های خود را کاهش می‌دهد. چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ این فرد این بار ۱۵ درصد کمتر از ۱ کیلو کاهش وزن می‌دهد. یعنی در وزن کشی بعدی به جای یک کیلو ۹۰۰ گرم وزن کم می‌کند و دچار کندی کاهش وزن می‌شود.

۲- کاهش اثر حرارتی مواد غذایی

بدن شما کاملا هوشمند است. وقتی کالری کمتری مصرف می‌کنید، بدن برای این که دچار قحطی نشود کالری کمتری نسبت به قبل می‌سوزاند. در نتیجه کاهش وزن کندتری را تجربه خواهید کرد.

۳- کاهش فعالیت خالص

منظور از فعالیت‌های خالص، حرکاتیست که به طور ناخودآگاه انجام می‌دهید. زمانی که کالری‌های خود را محدود می‌کنید، بدن شما برای حفظ انرژی، میزان کالری سوزی فعالیت‌های خالص خود را نیز کاهش می‌دهد.

دلایل استپ وزن را از زبان دکتر کرمانی بشنوید: 

راه حل خروج از استپ وزن چیست؟

حالا که دلایل استپ وزنی را می‌دانیم باید به دنبال راه حلی برای رفع آن باشیم. در ادامه روش‌های مفیدی برای رهایی از این مشکل به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

۱- استرس خود را کنترل کنید.

استرس را می‌توان ترمز کاهش وزن دانست. همانطور که در بالا اشاره شد، استرس موجب افزایش تولید کورتیزول در بدن می‌شود. کورتیزول یا هورمون استرس یکی از دلایل تجمع چربی‌های شکمی است. این موضوع را در زنان بسیار بیشتر از مردان می‌بینیم. بنابراین تولید کورتیزول بیش از حد، کاهش وزن را با مشکل مواجه می‌کند.

۲- پروتئین‌ها را حذف نکنید.

مصرف پروتئین، متابولیسم شما را تا ۱۰۰ کالری افزایش می‌دهد و از آنجا که خاصیت سیر کنندگی زیادی دارد، به خودی خود موجب می شود تا روزانه چند صد کالری کمتر مصرف کنید. صبحانه بهترین وعده برای دریافت پروتئین است. طبق مطالعات، افرادی که در صبحانه خود مواد پروتئینی مصرف می‌کنند، کمتر به سراغ هله هوله‌ها می‌روند.

۳- غذاهایی را که می‌خورید، یادداشت کنید.

گاهی اوقات به نظر می‌رسد با اینکه زیاد غذا نمی‌خورید اما بازهم با کاهش وزن مشکل دارید. طبق مطالعات، بیشتر افراد میزان غذایی را که مصرف می‌کنند، نادیده می‌گیرند. یادداشت کردن کالری‌ درشت مغذی‌هایی که مصرف می‌کنید اطلاعات زیادی در مورد آنها به شما می‌دهد.

۴- فعالیت خود را افزایش دهید.

افزایش میزان فعالیت تاثیر زیادی بر روند استپ وزن دارد. متاسفانه میزان متابولیسم پایه با کاهش وزن، کند می‌شود. انجام ورزش به ویژه ورزش‌های قدرتی از کاهش متابولیسم پایه جلوگیری می‌کند. ورزش‌هایی چون ایروبیک و ورزش‌های اینتروال با شدت بالا نیز در کاهش وزن بیشتر بی‌تاثیر نیستند.

۵- فیبر بیشتری مصرف کنید.

فیبر به ویژه فیبرهای محلول، حرکت غذا را در لوله‌های گوارشی کاهش می‌دهند و باعث می‌شوند سریع‌تر احساس سیری کنید. سعی کنید ۳۰ گرم از فیبر روزانه خود را از میوه‌ها، سبزیجات تازه و غلات کامل به دست آورید. برخی از بهترین منابع فیبر عبارتند از:

 • میوه‌ها و سبزیجات
 • غلات کامل
 • بلغور جو دو سر
 • آجیل‌ها و دانه‌ها
 • انواع توت
 • انواع لوبیا
 • سیب

استپ وزن

۶- به اندازه کافی بخوابید.

خواب ناکافی و یا خواب بی‌کیفیت نیز ممکن است به استپ وزن بیانجامد. کم‌خوابی با کاهش سطح متابولیسم و تغییر در سطح هورمون‌ها موجب افزایش اشتها می‌شود.

۷- به بدن خود شوک وارد کنید.

گاهی اوقات ممکن است بدن شما به میزان غذایی که می‌خورید عادت کرده باشد. در چنین مواقعی می‌توانید یک وعده و تنها یک وعده را به بدن خود استراحت دهید یا به اصطلاح بوفه باز غذا میل کنید. باید توجه داشته باشید که شما تنها یک بار مجاز به انجام چنین کاری و آن هم در یک وعده هستید.

۸- رژیم فستینگ را امتحان کنید.

رژیم فستینگ یا روزه داری متناوب به این صورت است که شما ۱۶ ساعت از شبانه روز نباید چیزی بخورید و ۸ ساعت باقی مانده را می‌توانید غذا بخورید. در این ۱۶ ساعت بدن تمام گلوکز‌ها و گلیکوژن‌ها را مصرف می‌کند و پس از آن به سراغ چربی‌ها می‌رود. یادتان باشد در ۸ ساعت باقی مانده تنها همان میزان غذایی را می‌توانید استفاده کنید که اجازه مصرف آن را در رژیم خود دارید.

۹- آب، چای سبز یا قهوه بنوشید.

نوشیدن آب می‌تواند متابولیسم را ۲۴ تا ۳۰ درصد افزایش دهد. این موضوع به تدریج به کاهش وزن می‌انجامد. علاوه بر آب، چای سبز نیز حاوی آنتی اکسیدان‌هایی است که چربی سوزی را تا ۱۷ درصد افزایش می‌دهد. قهوه نیز با افزایش متابولیسم و آثار چربی سوزی ورزش می‌تواند عامل موثری در مهار استپ وزن باشد.

۱۰- تنها به ترازو اعتماد نکنید.

از مهم‌ترین مواردی که در استپ وزن باید به آن توجه داشته باشید این است که ترازو تنها معیار اندازه گیری تغییرات شما نیست. گاهی اوقات ممکن است که عدد روی ترازو، وزن شما را ثابت نشان دهد، اما سایزتان تغییر کرده باشد.

اگر به دنبال راه حل های استپ وزن هستید، این ویدئو را از دست ندهید:

به‌علاوه اگر هر روز ورزش می‎کنید، ممکن است بدن شما در حین چربی سوزی به عضله سازی نیز پرداخته باشد. همانطور که می‌دانید وزن ماهیچه بسیار بیشتر از چربی است و عدد بیشتری را روی ترازو نشان می‌دهد. دستگاه بادی آنالیزور یکی از بهترین روش‌ها برای آگاهی از میزان چربی‌ها، ماهیچه‌ها و آب بدن است.

به یاد داشته باشید که استپ وزن ترسناک نیست و تنها با رعایت کردن نکات بالا می‌توانید از آن خارج شوید. حتما دلایل استپ وزن‌تان و راه‌حل مناسب برای خروج از آن را پیدا کنید تا روند کاهش وزن‌تان با مشکل روبه‌رو نشود و بدون سختی به وزن ایده‌آل‌تان برسید.

campaign

ایـن شـرایط کرونایـی باعـث شـده همـه خونـه نشـین بشـیم و فرصـت خوبیـه کـه یـه تغییـر بـزرگ بدیـم و بـرای مهمونیا و عروسیای بعد از کرونا همه رو سوپرایز کنیم.

کافیـه همیـن الان تصمیم بگیری که میخـوای وزنت رو کم کنی و به اون اندامی که همیشه ارزوشو داشتی برسی! از همین لحظه ما کنارتیم تا باهم به هدفت برسیم.

 

۴٫۴/۵ - (۵۶ امتیاز)
  به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

اشرف صادقی ۰۵ مهر ۱۴۰۱

سلام آقای دکتر من بعده چهار ماه دچار استپ وزنی شدم بی زحمت بفرمایید چیکار کنم خیلی نگران هستم😔😔😔

کارشناس به اندام ۰۶ مهر ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز برای خروج از استپ وزن یا باید میزان فعالیتت رو افزایش بدی یا نوع تغذیت رو عوض کنی

سعیده ۱۲ شهریور ۱۴۰۱

سلام من بعد از زایمان به وزن اولیه خودم رسیدم ولی بعد از اون به شدت ون اضافه کردم و به ۸۶ کیلو رسیدم،باشگاه والیبال رفتم اوایل ۲ کیلو کردم ،از این موضوع یکسال و خورده ای میگذره ،هنوز هم به باشگاه میرم ولی دریغ از نیم کیلو که کم کرده باشم،ثابت موندم،چیکار کنم؟

کارشناس به اندام ۱۶ شهریور ۱۴۰۱

سلام سعیده جان .عزیزم برای کاهش وزن حتما باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشید فقط ورزش کافی نیست .میتونی برای ثبت نام و دریافت رژیم اصولی که متناسب با شرایط جسمانی خودت تنظیم بشه به این لینک مراجعه کنی

میترا سلمانی ۱۷ تیر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر من ۴ سال پیش وزنم ۵۴ بود قدیم ۱۷۰ هست ولی یهو شروع کردم ب اضافه وزن تو این مدت وزنم ب ۸۰ رسید اشتهام زیاد نیست ورزش سنگین انجام میدم اما فقط ۵ کیلو کم کردم و وزنم هیچ تغییری نمیکنه ممنون میشم راهنماییم کنید

کارشناس به اندام ۲۲ تیر ۱۴۰۱

سلام میترا جان .عزیزم برای کاهش وزن باید رژیم اصولی داشته باشید رژیمی که زیر نظر کارشناس تغذیه باشه و متناسب با شرایط خودتون هم باشه .در این صورت مطمئن باشید که با اجرای دقیق اون کاهش وزن خوبی رو تجربه خواهید کرد.برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید

پویا ۱۹ خرداد ۱۴۰۱

سلام وققتون بخیر ببخشید من ۱۸ سالمه وزنم ۵۲ کیلو و قدم ۱۶۵ هستش چند هفتس برای افزایش وزن مصرف کربوهیدراتم رو بالا بردم ولی اصلا وزنی اضافه نکردم و بدنسازی هم کار میکنم راه کار شما چیه؟

کارشناس به اندام ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

دوست عزیز در کنار کربوهیدرات حتما باید پروتئین استفاده کنی که جذبش رو بالا ببره مخصوصا بعد از بدنسازیت مثلا از سیب زمینی آب پز و تخم مرغ همزمان استفاده کن یا جوجه یا ماکارونی با سویا یا گوشت چرخکرد و حبوبات مصرف غذاهای پرکالری و سالم مثل سیب زمینی و ماکارونی و حبوبات رو افزایش بده مولتی ویتامین و آهن و زینک استفاده کن که هم به افزایش اشتها و هم به افزایش وزنت کمک می‌کنه و از همه مهم‌تر از یه رژیم افزایش وزن اصولی استفاده کن برای دریافت رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی هم به این لینک مراجعه کن

حسین باقری ۰۹ خرداد ۱۴۰۱

سلام و عرض و ادب و احترام آقا دکتر من ۲۱ سال سن دارم و وزنم اصلا زیاد نمیشه روی ۶۰ کیلو وایساده باید چیکار کنم

کارشناس به اندام ۱۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز مصرف غذاهای پرکالری و سالم مثل سیب زمینی و ماکارونی و حبوبات رو افزایش بده مولتی ویتامین و آهن و زینک استفاده کن که هم به افزایش اشتها و هم به افزایش وزنت کمک می‌کنه و از همه مهم‌تر از یه رژیم افزایش وزن اصولی استفاده کن برای دریافت رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی هم به این لینک مراجعه کن

زهرا ۲۵ فروردین ۱۴۰۱

سلام ممنون ازمطالب مفیدتون من۴ماهه زایمان کردم بااینکه بچم زیادشیرمیخوره وزن کم نمیکنم۸۰کیلوام میخوام ب۵۵کیلوبرسم چیکاربایدبکنم؟

کارشناس به اندام ۲۸ فروردین ۱۴۰۱

سلام زهرا جان الان برای شما رژیم مجاز نیست چون هم خودت و هم نوزاد دلبندت به تمام مواد غذایی نیاز داری بعد از 6 ماهگی نوزادت و زمانی که می‌تونه از غذای کمکی استفاده کنه می‌تونی رژیم بگیری اون هم یه رژیم سالم و اصولی

زهرا ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

سلام بنده 16 ساله هستم و قدم 162 هست در عرض 7ماه از 88 به 60 کیلو با رژیم اصولی و ورزش و پیاده روی کاهش وزن داشتم الان چند وقتی هست قصد دارم 5 کیلو کم کنم اما نمیتونم و وزنم توی 60 کیلو ثابت مونده و خیلی چیزا رو هم رعایت میکنم ممنون میشم کمکم کنید💜🔥

کارشناس به اندام ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام زهرا جان شما دچار استپ وزن شدی و باید یا نوع تغذیت رو عوض کنی و یا میزان فعالیتت رو افزایش بدی

مینا ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام من 12 سالمه و 72 کیلو بودم و شدم 57 و قدمم حدودای 165عه تو 3-4 ماه ، بعد یمدت وزنم زیاد شد رف رو 62-63 بعد کم کردم شدم 59 بعد الان وزنم زیاد میشهاااا ولی کم نمیشه😐 رژیمم همونه ... هم ورزش ... هم چیزایی ک میخورم ، تنعا چیزی ک اضافه کردم ب چیزایی ک میخورم چای سبزه و اب کرفس اب کرفسو زیاد میخوردم ، یعنی ب 1/5 لیتر تو روزم رسید کمم کردم ولی دوباره برگشت ، الان وزن مناسب برای سن و قد من چیه ؟؟ راهنمایی کنید

کارشناس به اندام ۰۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام مینا جان این رژیم شما اصلا اصولی و منطقی نیست بخاطر همینه که مدام وزنت کم و زیاد میشه با توجه به این که در سن رشد هستی بهترین رژیم برای شما رژیمی هست که در اون از تمام مواد غذایی استفاده کنی و بدنت دچار کمبود هیچ ماده غذایی نشه برای دریافت رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

لیلی ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام من چند وقته رژیم گرفتم فعالیت متوسطه رو به بالاست اما وزنم ثابت مونده ۱۵ سالمه و قد ۱۶۷ وزنم ۶۷ چند وقته وزنم ثابته با وجود رژیم

کارشناس به اندام ۰۵ اسفند ۱۴۰۰

سلامدوست خوبم شاید رژیمی که گرفتی یه رژیم سالم و مناسب شما نیست برای خروج از استپ وزن یا میزان فعالیتت رو زیاد کن یا نوع تغذیت رو عوض کن برای دریافت رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی که مناسب سنت هست به این لینک مراجعه کن

مینا ۰۱ اسفند ۱۴۰۰

سلام ،، من 13 سالمه و تو 4_5 ماه 15 کیلو وزن کم کردم و از72 رسیدم ب 57 بعد 2 کیلو وزن اضافه کردم با اینکه فعالیت بدنی و تغذیه ام اصلن تغیری نکرد .... و الان رو 59 موندم ..... چیکار باید بکنم؟؟؟!!!!!

کارشناس به اندام ۰۹ اسفند ۱۴۰۰

سلام مینا جان برای خروج از استپ وزن یا باید نوع تغذیت رو عوض کنی یا میزان فعالیتت رو افزایش بدی فراموش نکن که یه رژیم غیر اصولی به بدنت اسیب میزنه اگر دوست داری از یه رژیمی استفاده کنی که در اون بتونی از تمام مواد غذایی استفاده کنی و وزنت هم سالم کاهش پیدا کنه به این لینک مراجعه کن

نرگس ۲۲ بهمن ۱۴۰۰

سلام ؛ وقت شما بخیر من دختر ۱۸ ساله هستم ۸۷ کیلو بودم و طی ۷ ماه به صورت اصولی، ۲۲ کیلو کم کردم در حال حاضر، ۶۵ کیلو و در محدودهٔ وزن سلامتم. میزان کالری دریافتیم رو کمتر از قبل و فعالیت روزانه ام رو افزایش دادم؛ با این حال؛ با گذشت حدودا ۳ ماه، اصلا کاهش وزن نداشتم و وزنم ثابت مونده راهکار چیه؟ ):

کارشناس به اندام ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام نرگس خانم عزیز اگر همه این راه‌ها رو رفتی بهتره برای خروج از استپ وزن نوع تغذیت رو هم عوض کنی

Gonul ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید من ۹۷ کیلو بودم هفتم فروردین هفده کیلو کم کردم والان سه ماهه استپ وزنم و خیلی دوس دارم به هفتاد کیلو برسم از فعالیت بدنیم هم اصلا کم نشده

کارشناس به اندام ۱۷ بهمن ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم برای خروج از استپ وزن یا میزان فعالیتت رو افزایش بده یا نوع تغذیت رو عوض کن

محمد ۳۰ دی ۱۴۰۰

خیلی عالی بود..ممنون

دهقان ۰۲ دی ۱۴۰۰

سلام من مدت ۴ماه ۵کیلو کم کردم دچار استپ وزنی شدم چیکارکنم که کاهش وزنم ادامه داشته باشه

کارشناس به اندام ۰۵ دی ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز برای خروج از استپ وزن یا میزان فعالیتت رو افزایش بده یا نوع مواد غذایی مصرفیت رو تغییر بده تا بدنت دچار شوک و خروج از استپ وزن بشه

امیرحسین ۲۶ آذر ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه ۱۲ کیلو تو چهار ماه زیاد کردم و یهو وزنم مونده الان سه هفته هس تو این شرایط ام میشه بهم بگید چطوری بفهمم کی تموم میشه این استپ؟

کارشناس به اندام ۲۸ آذر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز این استپ وزن به خودی خود تموم نمیشه و شما باید یه شوک به یدنتون وارد کنید یا میزان فعالیتتون رو تغییر بدید یا میزان و نوع مواد مصرفی رو تغییر بدید

مریم ۲۴ آبان ۱۴۰۰

سلام خیلی ممنونم بسیار استفاده کردم موفق باشید

اتنا ۲۱ آبان ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید من ۱۴ سالمه ۱۰ کیلو ب مدت ۴ ماه کم کردم اما الان با اضافه وزن مواجه شدم چیکار باید بکنم؟؟

کارشناس به اندام ۱۶ آذر ۱۴۰۰

سلام روزت بخیر خیلی عالی بوده کاهش وزنت، خدا قوت بهم میگم این عدد نشون میده همت و اراده بالایی داری و قطعا بازم میتونی این مسیر رو طی کنی. شماره موبایلتو برامون بفرست بتونیم دقیق تر راجب شرایط جسمانی خاص شما باهاتون صحبت کنیم موفق باشی عزیزم برای دریافت رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی هم به این لینک مراجعه کن

دریا ۲۵ مهر ۱۴۰۰

عالی بود مرسی 👌

طلا ۲۵ مهر ۱۴۰۰

مرسی واقعا مفید بود👌👌 و یه سوال داشتم : من ۱ ماه هست که رژیم شروع کردم و تغذیه ام رو کنترل میکنم و هرروز ۳۰ تا ۴۵ دقیقه ورزش میکنم(ورزش کاهش وزن و افزایش قد)وزنم کم شده ولی سایزم تغیری نکرده🥲 علتش چی میتونه باشه؟؟

کارشناس به اندام ۱۹ آبان ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم 1 ماه زمان کمی هست برای اینکه از نتیجه کارتون مطمئن بشید چون در این مدت فعلا آب بدنتون رو از دست میدید

زینب ۲۲ مهر ۱۴۰۰

سلام من هرروزیک ساعت پیاده روی میرم غذاموهم کم کردم اماچندماهه استپ وزن کردم پایین نمیام اولش راحت چهارکیلوکم کردم اماالعان استپ کردم

کارشناس به اندام ۱۲ آبان ۱۴۰۰

سلام زینب خانم عزیز برای اینکه از این استپ وزن خارج بشید یا نوع تغذیتون رو افزایش بدید یا میزان فعالیتتون رو بالا ببرید برای اطلاعات بیشتر در مورد استپ وزن به این لینک مراجعه کنید

ارتباط مستقیم