رژیم غذایی برای لاغری + لیست خوراکی‌های ضروری در یک رژیم غذایی سالم

رژیم غذایی لاغری بهترین و سالمترین روش برای کاهش وزن آسان و اصولی است.

وقتی صحبت از رژیم غذایی می‌شود، همه به دنبال یک الگوی غذایی عجیب و غریب هستند که با کمک آن بتوانند وزن کم کنند؛ غافل از اینکه رژیم غذایی همان اصلاح سبک زندگی و ترفندهای کوچکیست که با کمک آنها می‌توان نه تنها سالم ماند، بلکه به وزن ایده‌آل هم رسید. سن، وضعیت جسمانی، میزان تحرک، وزن و قد افراد، فاکتورهایی هستند که در یک رژیم غذایی سالم و اصولی باید مورد توجه قرار بگیرند.

برای اینکه وزن کم کنید، لازم نیست به هر روش عجیب و غریبی دست بزنید و رژیم‌های مشهور و سخت را امتحان کنید. ابتدا باید نیازهای خود را بشناسید و طبق آنها رفتار کنید. در این مقاله قصد داریم به معرفی یک رژیم غذایی اصولی برای کاهش وزن و لیست خوراکی‌های ضروری در یک رژیم غذایی سالم بپردازیم. تا انتها با ما همراه باشید.

اگر فرصت مطالعه مقاله را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم به فایل صوتی آن گوش دهید.

 

یک رژیم غذایی اصولی باید شامل چه غذاهایی باشد؟

اگر به دنبال آسان‌ترین و بهترین رژیم غذایی هستید، باید با چند رژیم غذایی برای کاهش وزن آشنا شوید. همانطور که در مقاله‌ی رژیم لاغری به طور مفصل توضیح دادیم، یک رژیم اصولی برای کاهش وزن باید شامل همه‌ی گروه‌های غذایی باشد، بر اساس ویژگی های جسمی فرد تعریف شده باشد و هیچ وقت رژیم‌گیرنده را گرسنه نگذارد. تحمل گرسنگی یکی از مهم‌ترین زمینه‌های شکست در رژیم است. یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب رژیم توجه به کیفیت کالری‌هاست. منظور از کیفیت کالری‌ها این است که بیشترین میزان کالری مواد غذایی از خوراکی‌های زیر تامین شده باشد:

 • میوه‌های تازه
 • سبزیجات تازه
 • غلات کامل
 • حبوبات
 • آجیل‌ها
 • پروتئین بدون چربی

رژیم غذایی

نکته‌ی مهم دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که نقطه‌ی مخالف کالری‌های با کیفیت، کالری‌های بی کیفیت هستند؛ یعنی خوراکی‌هایی که مواد مغذی و ارزش غذایی پایین دارند. این کالری‌ها همان مواردی است که از قند و چربی‌های مضر دریافت می‌کنید. بیشتر کالری‌های بی ارزش مربوط به غذاهای زیر است:

 • سوسیس
 • بیکن
 • کیک
 • پنیر
 • کوکی
 • دونات
 • نوشیدنی های انرژی‌زا
 • نوشیدنی‌های میوه‌ای
 • بستنی
 • پیتزا
 • نوشابه

یک رژیم غذایی برای لاغری باید شامل همه‌ی گروه‌های غذایی باشد و تمام نیازهای بدن را تامین نماید. ضمن اینکه برنامه‌ی غذایی سالم نباید برای افراد ایجاد محرومیت و محدودیت نماید و باعث ضعف و گرسنگی بین وعده‌ها بشود.

میزان کالری‌ها در رژیم غذایی

مقدار کالری موجود در یک غذا در واقع مقداری از انرژی ا‌ست که در یک غذا ذخیره شده. بدن شما کالری‌های دریافتی از غذا را صرف راه رفتن، فکر کردن، نفس کشیدن و دیگر فعالیت‌های مهم می‌کند. یک فرد معمولی برای تثبیت وزن خود روزانه حدودا به 2000 کالری نیاز دارد. با این حال مقدار کالری مورد نیاز بدن در طول روز به مواردی مثل قد، وزن، سن، جنسیت و سطح فعالیت بدنی بستگی دارد. این یعنی، آقایان به طور کلی نسبت به خانم‌ها به کالری بیشتر و افرادی که ورزش نمی‌کنند نسبت به کسانی که ورزش می‌کنند به کالری کمتری نیاز دارند. مثال‌هایی که در ادامه برای مقدار کالری مورد نیاز یک فرد آمده همه بر اساس استانداردهای جهانی هستند:

 • کودکان 2 تا 8 سال: 1000 تا 1400 کالری
 • دختران 9 تا 13 سال: 1400 تا 1600 کالری
 • پسران 9 تا 13 سال: 1600 تا 2000 کالری
 • خانم های فعال در سنین 14 تا 30 سالگی: 2400 کالری
 • خانم های بی‌تحرک در سنین 14 تا 30 سالگی: 1800 تا 2000 کالری
 • آقایان فعال در سنین 14 تا 30 سالگی: 2800 تا 3200 کالری
 • آقایان بی‌تحرک در سنین 14 تا 30 سالگی: 2000 تا 2600 کالری
 • خانم‌ها و آقایان فعال بالای 30 سال: 2000 تا 3000 کالری
 • خانم‌ها و آقایان بی‌تحرک بالای 30 سال: 1600 تا 2400 کالری
kermany
می‌خوای بدونی چقدر اضافه وزن داری؟

قبل از این که رژیم بگیری باید اول بدونی چقدر اضافه وزن داری. برای محاسبه‌ی میزان اضافه وزن باید BMI بدنت و حساب کنی.

روی لینک زیر بزن تا مقدار اضافه وزنت مشخص بشه

BMI من و حساب کن

چرا رعایت رژیم غذایی برای کاهش وزن اهمیت دارد؟

بدن ما برای ماهیچه‌سازی، آب شدن چربی‌ها، عملکرد بهتر و پیشگیری از بیماری‌ها به یک رژیم غذایی برای لاغری شکم و کل بدن نیاز دارد. بدون مواد غذایی مناسب، بدن بیشتر در خطر بیماری‌ها، عفونت‌ها و آسیب‌ها قرار می‌گیرد. مثلا کودکانی که مواد غذایی مفید دریافت نمی‌کنند، بیشتر دچار سوء‌تغذیه، مشکلات رشد و ضعف تحصیلی قرار دارند و عادت‌های بد غذایی تا آخر عمر همراهشان خواهد بود.

بالا رفتن آمار چاقی و بیماری‌های وابسته به آن مثل دیابت، سرطان، چربی خون، فشار خون، کبد چرب و سکته قلبی در جهان مثال خوبی برای نشان دادن تاثیر رژیم غذایی است. این مشکل در آمریکا به قدری زیاد شده که چهار علت اصلی مرگ و میر را بیماری‌های زیر معرفی کرده‌اند:

 • بیماری‌های قلبی
 • سرطان
 • سکته مغزی
 • دیابت

باورهای غلطی که شما را از رسیدن به هدفتان برای کاهش وزن بازمی‌دارد

گاهی تصور غلطِ بی‌ارزش کردن غذاها، حذف وعده‌های غذایی و ورزش بیش از حد باعث می‌شود شاهد تغییر چشمگیری روی ترازو نباشیم. اشکال کار کجاست؟ همانطور که گفتیم اشکال از تصورات اشتباه ما از رژیم غذایی باعث شده تا نتوانیم وزنمان را پایین بیاوریم. در ادامه می خواهیم درباره باورهای غلطی صحبت کنیم که در مسیرتان برای رسیدن به وزن طبیعی قرار می گیرند.

حذف وعده‌ها

شاید فکر کنید با حذف یک وعده و یا نخوردن میان‌وعده از نهار تا شام کار مفیدی برای کاهش وزن انجام داده‌اید؛ اما باید بدانید که این گرسنگی باعث کاهش وزن نمی شود. چرا؟ زیرا وقتی گرسنه هستید دو اتفاق می افتد: اول اینکه همه چیز به نظر دلپذیر و خوشمزه می‌آید. دوم اینکه برای افزایش احساس سیری به مقدار غذای بیشتری احتیاج پیدا خواهید کرد. در نتیجه بیشتر از پیش غذا می‌خورید و ممکن است انتخاب‌های غذاییتان سالم نباشند.

مصرف یک میان وعده مغذی بین وعده های اصلی کمک می کند تا از این پرخوری در امان باشید، چرا که قند خونتان به ثبات می رسد و سوخت و سازتان قوی می شود. اگر قرار است برای طولانی مدت خارج از خانه بمانید با خود میان‌وعده ببرید. میان‌وعده‌ها باید حدود 200 کالری یا کمتر باشند و از ترکیب فیبر، چربی‌های سالم و پروتئین تشکیل شوند. نمونه‌ای از این پروتئین‌ها و چربی‌های سالم شامل آجیل‌ها، دانه‌ها و میوه‌های خشک، سیب و  کره بادام‌زمینی هستند.

برنامه غذایی لاغری

زیاده‌روی در مصرف غذاهای سالم

وقتی به یک ماده غذایی برچسب سالم بودن می‌زنیم، بدان معنا نیست که هرچقدر دوست داشتید می‌توانید از آن بخورید. حتی اگر پیوسته غذاهای سالمی مانند آجیل، روغن زیتون، شکلات تلخ و … می‌خورید باز هم باید در مقدار مصرف آنها دقت کنید، چرا که کالری این غذاها بالاست. برای مثال با اینکه مصرف روغن زیتون مزایای زیادی دارد، اما اگر مقدار زیادی از آن را روی غذای خود بریزید باعث می‌شود کالری دریافتی شما به شدت افزایش یابد و وزنتان اضافه شود.

حذف گلوتن

گلوتن نوعی پروتئین است که در غلاتی مانند گندم، جو و چاودار یافت می‌شود. حذف گلوتن فقط در صورتی مجاز است که مبتلا به بیماری سلیاک باشید و یا از مشکل عدم تحمل گلوتن رنج ببرید. درست است که تمام رژیم‌های غذایی که از راه حذف گلوتن پیش می‌روند، منجر به کاهش وزن می‌شوند اما دلیل آن حذف گلوتن نیست. وقتی شما کیک، نان و بیسکویت را از لیست غذایی خود حذف کنید، کالری کمتری دریافت کرده‌اید، در نتیجه وزنتان کاهش پیدا می‌کند. بنابراین، کاهش وزن ارتباطی با گلوتن ندارد و  این کالری دریافتی بوده که کم شده است.

حذف بی‌دلیل یک گروه غذایی باعث می‌شود دچار کمبود مواد مغذی و دیگر مشکلات سلامتی شوید. اگر می‌خواهید وزن کم کنید، بهتر است به جای حذف گروه‌های غذایی، روی آنها تمرکز کنید.

حذف کامل چربی‌ها

بدن برای چربی سوزی به منبع مناسبی از آن نیاز دارد. مطمئن شوید مقداری چربی سالم و غیراشباع که در آجیل‌ها، دانه‌ها، کره بادام‌زمینی و روغن زیتون وجود دارد را در رژیم غذایی خود جای دهید. این نوع چربی‌ها مزایای فراوانی برای سلامت بدن دارند و باعث می‌شوند خیلی زود سیر شوید.

این چربی‌ها به کاهش خطر بیماری‌های قلبی، جذب ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن کمک می‌کنند. چربی‌ها را در اندازه‌های متعادل و به صورت روزانه در رژیم غذایی خود بگنجانید تا احساس سیری و رضایت کنید. انجام این کار کمک می‌کند به خوبی وزن کم کنید و در تثبیت آن نیز مشکلی نداشته باشید.

new-year-old-price

عدم تحرک

ورزش یکی از راه های بسیار مفید برای کمک به کاهش وزن است. اما یادتان باشد برای کاهش وزن ورزش باید در کنار یک رژیم غذایی سالم قرار بگیرد، چرا که این دو مکمل در کنار یکدیگر هستند. حواستان باشد که ورزش اشتهایتان را افزایش می‌دهد، بنابراین بعد از هر ورزش، باید سوخت‌رسانی سالمی برای بدن داشته باشید.

این را هم به خاطر داشته باشید که ورزش باعث نمی‌شود به خود اجازه دهید هرچه دوست دارید بخورید، چرا که در مقایسه با غذایی که می‌خورید تنها به قسمت کوچکی از تلاشتان برای کاهش وزن کمک می‌کند.

حذف کربوهیدرات

قطع کامل کربوهیدرات از لیست غذایی ممکن است در ابتدا باعث کاهش وزن شود اما پایدار نخواهد بود. این کار به هیچ وجه سالم نیست و باعث احساس خستگی، سستی، بدخلقی و زودرنجی خواهد شد. به‌علاوه، بلافاصله بعد از بازگشت به غذا خوردن عادی، دوباره وزنتان اضافه خواهد شد.

به جای اینکه کربوهیدرات‌ها را به طور کامل حذف کنید انواعِ درست آنها را انتخاب کنید. منظور از این کربوهیدارت‌ها، انواع تصفیه‌نشده و کامل آنهاست. مواردی مانند نان سبوس‌دار، برنج قهوه‌ای و پاستا سبوس‌دار، دارای مقدار زیادی فیبر هستند که ویتامین و مواد معدنی دیگر هم در آنها یافت می‌شود.

آیا حذف نان و برنج از رژیم درست است؟ از زبان دکتر کرمانی بشنوید:

عدم تغییر عادت‌های غذایی

خود را اسیر عدد روی ترازو نکنید. اجازه ندهید ترس و بی‌قراری حاصل از نتیجه‌گیری سریع، تمام تلاش‌هایتان را نابود کند. راه‌های بسیار دیگری مانند اندازه شدن لباس‌ها، بهبود ظاهر و حس بهتر، بالا رفتن سطح انرژی، بهبود خلق و خو و افزایش استقامت کمک می‌کند تا موفقیت بیشتری را در کاهش وزن تجربه کنید.

ایجاد تغییرات پایدار در سبک زندگی و دقت به نتایج آن تنها چند هفته طول می‌کشد. سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و عادات سالم و جدید را دنبال کنید. بدنتان هر روز از تمام تغییراتی که ایجاد کرده‌اید، سود خواهد برد.

خوراکی‌های ضروری در رژیم غذایی برای کاهش وزن

همانطور که قبل‌تر گفتیم یک رژیم غذایی اصولی همه گروه‌های غذایی را در بر می‌گیرد. به همین دلیل نباید تصور کنیم با گرفتن رژیم غذاهایمان محدود و یا حتی حذف می‌شوند. بدن ما به همه‌ی مواد غذایی نیاز دارد و کمبود هر کدام آسیب‌های جبران ناپذیری به ما وارد می‌کنند. سوء‌تغذیه، انواع بیماری‌ها، فقر ویتامین، ریزش مو و خراب شدن پوست از جمله مشکلات پیروی از یک رژیم غیر‌اصولی است. بنابراین اگر می‌خواهید هم وزن کم کنید و هم به بدن شما آسیبی نرسد از این مواد غذایی غافل نشوید:

میوه‌ها در رژیم غذایی

میوه‌ها علاوه بر اینکه میان وعده‌های خوشمزه‌ای هستند، بمب مغذی نیز به حساب می‌آیند. سعی کنید از میوه‌های تازه و نوبرانه بیشتر استفاده کنید. این میوه‌ها تازه‌تر هستند و بیشترین مواد مغذی را به بدن شما می‌رسانند.

با وجودیکه میوه‌ها سرشار از قند هستند، اما به دلیل طبیعی بودن، نسبت به مواد غذایی شیرین شده انتخاب بهتری به حساب می‌آیند. اگر دیابت دارید بهتر است از میوه‌هایی استفاده کنید که قندشان پایین است. افرادی که روی مقدار دریافت کربوهیدراتشان (قندها) حساس هستند، بهتر است به سراغ میوه‌هایی مانند ملون‌ها و آووکادو بروند.

سبزیجات در رژیم غذایی

سبزیجات منبع اصلی ویتامین و مواد معدنی ضروری هستند. سبزیجات برگ‌دار با رنگ تیره معمولا بیشترین مواد مغذی را در خود دارند. مصرف آنها در کنار غذاها کمک می‌کند مواد مغذی ارزشمندی در بدن خود جذب کنید. منظور از سبزیجات برگ‌دار تیره نمونه‌های زیر می‌باشد:

 • اسفناج
 • کلم
 • لوبیا سبز
 • بروکلی

سبزیجات

غلات در رژیم غذایی

متاسفانه اکثر مردم از آرد سفید بیشترین استفاده را دارند. آرد سفید تصفیه‌شده ارزش غذایی بسیار کمی دارد چون پوست غلات یا لایه‌ی بیرونی آن در طی فرآیند تصفیه، جدا می‌شود. این پوسته بیشترین مواد مغذی را در خود دارد. اما غلات کامل شامل تمام قسمت‌ها از جمله این پوسته می‌باشد. غلات کامل، مواد مغذی بسیار بیشتری را برای بدن فراهم می‌کنند. بنابراین به جای نان سفید و پاستا از انواع سبوس‌دار آنها که با غلات کامل تهیه شده‌اند، در برنامه غذایی خود استفاده کنید.

پروتئین در رژیم غذایی

پروتئین ماده مغذی بسیار مهمی است که برای ماهیچه‌سازی و عملکرد بهتر مغز به آن نیاز داریم. گوشت‌های کم‌چرب مانند گوشت مرغ، ماهی، گوشت قرمز و تخم‌مرغ منابع اصلی پروتئین هستند.

برای اینکه چربی و کلسترول آنها را به حداقل برسانیم، باید پوست و چربی‌های آن را جدا کنیم. آجیل‌ و لوبیا منابع خوبی از پروتئین‌های غیرحیوانی، فیبر و دیگر مواد مغذی هستند. این خوراکی‌ها به دلیل داشتن فیبر و پروتئین احساس سیری بیشتری به شما می‌دهند و کمک زیادی به کاهش وزن می‌کنند. سعی کنید این خوراکی‌ها را بیشتر مصرف کنید:

 • عدس
 • لوبیا
 • نخود
 • بادام
 • دانه‌های آفتابگردان
 • فندق

لبنیات در رژیم غذایی

لبنیات حاوی ویتامین دی، کلسیم و دیگر مواد مغذی ضروری برای بدن هستند. با اینکه لبنیات از منابع اصلی چربی به حساب می‌آیند، اما چربی‌های آن به احساس سیری بیشتر کمک می‌کند. اگر علاقه‌ای به دریافت این چربی مفید از لبنیات ندارید، می‌توانید از انواع شیر گیاهی مثل شیر‌بادام و شیرسویای غنی‌شده با کلسیم استفاده کنید.

روغن‌ها در رژیم غذایی

روغن‌ها را باید با احتیاط مصرف کنید. محصولاتی مانند سس سالاد و مایونز که حاوی چربی هستند را سعی کنید از نوع کم‌چرب و کم‌قند انتخاب کنید. از سرخ کردن کامل غذا در روغن بپرهیزید، چون کالری‌های غیرمفیدی به بدن شما می‎‌رسانند. البته در کنار این روغن‌های مضر، روغن‌های مفید و سالمی مانند روغن زیتون، روغن کنجد، روغن نارگیل و … وجود دارند که می‌توانید آنها را جایگزین روغن‌های گیاهی کنید.

بنابراین، بهترین خوارکی‌ها در یک رژیم غذایی مناسب برای لاغری حاوی چربی و قندهای اضافی نیستند و بالعکس سرشار از ویتامین، مواد معدنی و دیگر مواد مغذی هستند. در ادامه قصد داریم بهترین رژیم‌ غذایی برای کاهش وزن را که تمام گروه‌های غذایی مورد نیاز بدن در آن رعایت شده به شما معرفی کنیم:

باسابقه‌ترین و موفق‌ترین رژیم غذایی

رژیم غذایی کاهش وزن دکتر کرمانی بیش از 20 سال است که در حوزه تغذیه سابقه دارد و توانسته اعتماد هزاران کاربر اینترنتی را به خود جلب کند. این رژیم غذایی هیچ‌گونه محدودیتی در لیست غذایی شما ایجاد نمی‌کند و شما می‌توانید به انتخاب خود از خوردن تمامی غذاها لذت ببرید. دغدغه‌ی جدا کردن غذاها از سفره خانواده یکی از مشکلاتیست که اراده‌ی افراد را برای گرفتن رژیم سست می‌کند.

خوشبختانه رژیم غذایی دکتر کرمانی هیچ‌کس را از هیچ غذایی محروم نمی‌کند. شما می‌توانید بدون مصرف داروهای لاغری و یا جراحی‌های مختلف، وزن خود را کاهش دهید و نگران زیبایی پوست و ظاهرتان نباشید.

رژیم غذایی

چرا رژیم غذایی دکتر کرمانی؟

 • رژیم غذایی دکتر کرمانی مناسب‌ترین رژیم برای بیماران مبتلا به سلیاک، دیابت، چربی خون، فشار خون، کم‌کاری تیروئید، کبد چرب و … است.
 • با توجه به اینکه در رژیم دکتر کرمانی، سلیقه‌ی افراد مبنای انتخاب رژیم غذایی است، رژیم گیرندگان می‌توانند لیست‌های غذایی روزانه‌شان را مطابق با سلیقه شخصی خود انتخاب و در طول رژیم استفاده کنند.
 • در این رژیم، لیست غذایی با وضعیت جسمی ( شرایط وزنی و سنی) شما متناسب است و همه‌ی گروه‌های غذایی (پروتئین، کربوهیدرات، چربی‌ها و ..) در آن در نظر گرفته شده.
 • وضعیت معیشتی خانواده و فرهنگ غذایی از معیارهای مهم در این رژیم است تا افراد با هر وضعیت مالی بتوانند رژیم دلخواهشان را بگیرند و نیازی به مصرف غذاهای گران‌قیمت و عجیب نداشته باشند.
 • در طول رژیم تنها نیستید و یک همراه همیشگی، رژیم شما را پیگیری کرده و به شما انگیزه می‌دهد.
 • به دلیل آنلاین بودن و عدم نیاز به مراجعه حضوری در وقت و هزینه‌ها صرفه جویی می‌کنید و با یکبار هزینه به مدت 3 ماه از این رژیم غذایی سالم استفاده خواهید کرد.
 • در هر ساعت از روز می‌توانید از طریق تماس با مشاورین، چت آنلاین سایت و یا شبکه‌های اجتماعی با ما در ارتباط باشید.
 • با نصب اپلیکیشن به جامع‌ترین بانک کالری غذاها و فعالیت ها دسترسی پیدا می‌کنید.
 • بدون نگرانی در مجالس و مهمانی‌ها شرکت می‌کنید، چون به راحتی امکان جابه‌جایی وعده‌ها وجود دارد.

حرف آخر

حال که با ویژگی‌ها و لیست خوراکی‌ها در یک رژیم غذایی سالم آشنا شدید، حتما به این نکته پی بردید که کاهش وزن بدون پیروی از یک رژیم غذایی اصولی و ورزش منظم تقریبا غیر ممکن است. منظور از رژیم غذایی اصولی، مصرف غذاها به صورت منظم، توجه به میان وعده‌ها و استفاده از تمام گروه‌های غذایی اما به اندازه کالری مورد نیاز بدن است.

4/5 - (424 امتیاز)
  به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

♡...B ۰۱ خرداد ۱۴۰۲

واقا از این مطلب رازی بودم میخوام امتحانش کنم

کارشناس به اندام ۰۲ خرداد ۱۴۰۲

نظرلطف شماست عزیزم

-مريم نباتي ۱۰ اسفند ۱۴۰۱

ميخوام لاغر بشم وخش اندام

کارشناس به اندام ۱۱ اسفند ۱۴۰۱

عزیزم برای لاغری وکاهش وزن میتونین روی این لینک بزنید وثبت نام رژیم وانجام بدین

Atena ۲۲ بهمن ۱۴۰۱

سلام من 15سالمه 170قدمه و59وزنمه می‌خوام که لاغر شم چیکار باید بکنم

کارشناس به اندام ۲۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام عزیزم برای لاغرشدن میتونید روی لینک بزنید وثبت نام خودتون وانجام بدین درکنارتون هستیم

ال ای ۲۹ دی ۱۴۰۱

خیلی زیاد بود من نخوندم

کارشناس به اندام ۳۰ دی ۱۴۰۱

عزیزم عناوین مهم وسرفصلهارو مطالعه کنید

زهرا ۲۰ دی ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید وزنم ۸۰ قدم ۱۶۱ می خواهم بیست کیلو کم کنم چیکار کنم

کارشناس به اندام ۲۱ دی ۱۴۰۱

سلام سلامت باشید زهرا خانم برای لاغری و دریافت رژیم میتونین از این لینک ثبت نام خودتون رو انجام بدین ازالان شروع کنید تا عید هم تغییر خوبی رو دارین منتظرتون هستیم

مهرزاد ۱۵ دی ۱۴۰۱

عالی ترین چیزی بو که فهمیدم از هر دکتری که بود ازکمکش ممنون

کارشناس به اندام ۱۶ دی ۱۴۰۱

سپاس ازتوجه شما بزرگوار

مریم فلاح ۱۰ دی ۱۴۰۱

سلام من می خوام رژیم بگیرم شماره تماستون رو می فرمایید

کارشناس به اندام ۱۱ دی ۱۴۰۱

سلام عزیزم برای دریافت رژیم روی این لینک کلیک کنید وثبت نام رو انجام بدین تلفن تماس هم 02532143 خدمت شما

دینا ۰۵ دی ۱۴۰۱

سلام و خسته نباشید من الان ۱ ماهه که تنقلات و شکلات و اینارو کنار گذاشتم ، غذامم کمه تقریبا ولی بجای اینکه وزنم کم شه زیادم میشه اگه میشه راهنمایی کنید

کارشناس به اندام ۱۴ دی ۱۴۰۱

سلام سلامت باشید دیناجان با این شرحی که دادین قطعا باید وزن قابت بمونه ویا کم بشه الان که اراده کزدی وزن و کاهش بدین حتما با برنامه برو جلو برای دریافت برنامه اصولی میتونین روی لینک کلیک کرده وثبت نام انجام بدی

مریم ۰۵ دی ۱۴۰۱

سلام من هفده سالم است و 51کیلو وزنم و قدم 153است من میخواهم 47کیلو وزنم شود لطفاً یک رژیم درست را برای راهنمای کنید

کارشناس به اندام ۱۱ دی ۱۴۰۱

سلام عزیزم برای گرفتن رژیم مناسب لاغری روی این لینک کلیک کرده وثبت نام انجام بدین

رها ۱۸ آذر ۱۴۰۱

سلام من وزنم 60کیلو قدم170 کلاس هفتم هستم میخوام لاغر کنم گوشت و مرغ هم نمیخورم چیکار باید بکنم چی باید بخورم چی نباید بخورم

کارشناس به اندام ۱۹ آذر ۱۴۰۱

سلام عزیزم .اگه تغذیه مناسبی داشته باشی و از رژیمی استفاده کنی که مناسب سن و شرایط خودت باشه خیلی راحت میتونی به وزن دلخواهت برسی .رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی هم متناسب با مشخصات جسمانی خودت تنظیم میشه هم چون محدودیت غذایی نداره و هر غذایی که دوست داشته باشی میتونی استفاده کنی اجرا کردنش برات راحته .برای ثبت نام و دریافت این رژیم میتونی به این لینک مراجعه کنی

رامین عالی‌مور ۲۴ آبان ۱۴۰۱

من دوست دارن لاغر شن الان من ۸۴‌کیلو هستم قدم‌ ۱۷۱

کارشناس به اندام ۲۵ آبان ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر .خیلی هم عالی . برای کاهش وزن باید تغذیه مناسبی داشته باشی و از رژیمی استفاده کنی که متناسب با شرایط جسمانی خودت باشه . عزیز میتونی برای ثبت نام و دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنی .

مرضیه ۲۳ آبان ۱۴۰۱

عالی بود

کارشناس به اندام ۲۵ آبان ۱۴۰۱

💕🙏

ابوالفضل ۰۱ آبان ۱۴۰۱

برای کاهش وزن اگه کالری دریافتیم رو روی هزار پونصد تنظیم کنم و روزی پونصد تا از طریق ورزش فقط بسوزونم وزنمم صد و سه کیلو باشه، شغلمم نشستنی ولی بشدت فکری باشه. برای سلامتیم مشکلی پیش نمیاد؟

کارشناس به اندام ۰۳ آبان ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر .عزیز تنها کالری شماری کافی نیست برای کاهش وزن باید رژیم درستی داشته باشید وعده های غذاییتون به درستی تقسیم بندی بشه انتخاب گروه غذایی مناسبی داشته باشید تا بتونید به وزن دلخواهتون برسید و به سلامتیتون هم آسیبی نرسه .میتونید برای ثبت نام و دریافت رژیم غذایی مناسب به این لینک مراجعه کنید

محمد ۰۱ آبان ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر من 23 سالمه 186 قد و113 کیلوگرم وزن دارم استخوان بندی درشتی دارم و حدود یک ماه هست که سه جلسه در هفته حدود 80 دقیقه بوکس تمرین میکنم تا حد خالی شدن بدن و تا آخرین گلوکز تو خونم رو میسوزونم میخواستم ببینم چه مدل رژیم غذایی مناسب منه تا وزنم رو کاهش بدم وزن هدفم 80 کیلو هست

کارشناس به اندام ۰۳ آبان ۱۴۰۱

سلام محمد جان .عزیز بهتره رژیمی بگیری که متناسب با شرایط جسمانی خودت باشه و همه گروه های غذایی رو هم بتونی استفاده کنی .رژیم دکتر کرمانی با رعایت همه استاندارد ها میتونه بهترین انتخابت باشه برای رسیدن به وزن دلخواهت .برای ثبت نام و دریافت رژیم میتونی به این لینک مراجعه کنی

نازنین ۲۶ مهر ۱۴۰۱

سلام من 19 سالمه وزنم 55 کیلو هس بنظرتون وزن نرمالم چنده بنظر خودم خیلی اضافه وزن پیدا کردم میشه کمک کنین

کارشناس به اندام ۲۷ مهر ۱۴۰۱

سلام نازنین جان .میتونی برای محاسبه وزن ایده آل خودت و ثبت نام برای دریافت رژیم غذایی مناسب به این لینک مراجعه کنی .

مریم ۱۴ مهر ۱۴۰۱

مطالب عالی بود.

لیندا ۱۳ مهر ۱۴۰۱

سلام دکتر من ۱۵ سالمه و ۸۲ کیلو وزنمه بدن سفتی دارم اما خیلی چاقم رژیم که میگیرم سری تاثیر میبینم اما با یک وعده زیاده روی سری وزنم برمیگرده لطفا میشه راهنماییم کنید ممنون میشم

کارشناس به اندام ۱۷ مهر ۱۴۰۱

سلام لیندای عزیزم . برای اینکه کاهش وزن داشته باشی و بتونی وزن ایده آلت رو ثابت نگه داری باید سبک تغذیه تون رو اصلاح کنی .رژیم دکتر کرمانی هم مطابق باسفره خانواده هست و اجرا کردنش برات راحته هم میتونه بهت کمک کنه سبک تغذیه ت رو اصلاح کنی و همیشه تغذیه رو رعایت کنی .اینجوری دیگه وزنی که کم میکنی برنمیگرده .برای ثبت نام و دریافت این رژیم به این لینک میتونی مراجعه کنی

... ۱۲ مهر ۱۴۰۱

سلام. پسری 18 ساله هستم 185 سانتی متر قد دارم 102 کیلو بودم که به وزن 80 رسیدم آیا هنوز باید وزن کم کنم یا ثابتش کنم.

کارشناس به اندام ۱۷ مهر ۱۴۰۱

سلام وقتت بخیر.برای محاسبه وزن ایده آل میتونی به این لینک مراجعه کنی .

فاطمه ۰۴ مهر ۱۴۰۱

سلام من خانمی هستم۶۵ساله باوزن۱۰۳کیلووقد۱۶۷ پرخوری ندارم تیروییدکم کار دارم آرتروز وپوکی استخوان دارم چاقی آزارم میده لطفا راهنمایی کنید که لاغربشم ولی ریزش مویم بیشتر نشه وصورتم شل وخراب نشه با توجه به سنم ممنون میشم

کارشناس به اندام ۰۶ مهر ۱۴۰۱

سلام فاطمه خانم عزیز.کم کاری تیروئید و شرایطی که دارید مانع کاهش وزنتون نمیشه فقط کمی روی سرعت کاهش وزنتون تاثیر گذار هست و آروم آروم وزنتون میاد پایین .اگه رژیم اصولی داشته باشید و تغذیه مناسبی و در طول دوره مولتی ویتامین استفاده کنید ریزش موهاتون هم کنترل میشه و بیشتر نمیشه .برای حفظ شادابی و طراوت پوست صورتتون هم در طول دوره از کرم های ابرسان و ماسک های گیاهی استفاده کنید و ورزش ها و یوگای صورت هم به جلوگیری از شل شدن و افتادن پوست صورت کمک میکنه .میتونید برای ثبت نام و دریافت رژیم کاهش وزن به این لینک مراجعه کنید

زهرا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱

سلام من 16 سالم هست و قدم 163 و وزنم 59 کیلو است وزن طبیعی دارم ولی می خواهم لاغر شم میشه راهنمایی کنید؟

کارشناس به اندام ۰۲ مهر ۱۴۰۱

سلام زهرا جان .میتونید تا وزن زیبایی اندام کاهش وزن داشته باشی عزیزم .برای ثبت نام و دریافت رژیم میتونی به این لینک مراجعه کنی