رژیم غذایی برای لاغری + لیست خوراکی‌های ضروری در یک رژیم غذایی

خانه » رژیم ها » رژیم لاغری » رژیم غذایی برای لاغری + لیست خوراکی‌های ضروری در یک رژیم غذایی
رژیم غذایی لاغری بهترین و سالمترین روش برای کاهش وزن آسان و اصولی است.

وقتی صحبت از رژیم غذایی می‌شود، همه به دنبال یک الگوی غذایی عجیب و غریب هستند که با کمک آن بتوانند وزن کم کنند؛ غافل از اینکه رژیم غذایی همان اصلاح سبک زندگی و ترفندهای کوچکیست که با کمک آنها می‌توان نه تنها سالم ماند، بلکه به وزن ایده‌آل هم رسید.

سن، وضعیت جسمانی، میزان تحرک، وزن و قد افراد، فاکتورهایی هستند که در یک رژیم غذایی سالم و اصولی باید مورد توجه قرار بگیرند. برای اینکه وزن کم کنید، لازم نیست به هر روش عجیب و غریبی دست بزنید و رژیم‌های مشهور و سخت را امتحان کنید. ابتدا باید نیازهای خود را بشناسید و طبق آنها رفتار کنید. در این مقاله قصد داریم به معرفی یک رژیم غذایی اصولی برای کاهش وزن و لیست خوراکی‌های ضروری در یک رژیم غذایی سالم بپردازیم. تا انتها با ما همراه باشید.

 

اگر فرصت مطالعه مقاله را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم به فایل صوتی آن گوش دهید.

 

یک رژیم غذایی اصولی باید شامل چه غذاهایی باشد؟

اگر به دنبال آسان‌ترین و بهترین رژیم غذایی هستید، باید با چند رژیم غذایی برای کاهش وزن آشنا شوید. همانطور که در مقاله‌ی رژیم لاغری به طور مفصل توضیح دادیم، یک رژیم اصولی برای کاهش وزن باید شامل همه‌ی گروه‌های غذایی باشد، بر اساس ویژگی های جسمی فرد تعریف شده باشد و هیچ وقت رژیم‌گیرنده را گرسنه نگذارد. تحمل گرسنگی یکی از مهم‌ترین زمینه‌های شکست در رژیم است. یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب رژیم توجه به کیفیت کالری‌هاست. منظور از کیفیت کالری‌ها این است که بیشترین میزان کالری مواد غذایی از خوراکی‌های زیر تامین شده باشد:

 • میوه‌های تازه
 • سبزیجات تازه
 • غلات کامل
 • حبوبات
 • آجیل‌ها
 • پروتئین بدون چربی

رژیم غذایی

نکته‌ی مهم دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که نقطه‌ی مخالف کالری‌های با کیفیت، کالری‌های بی کیفیت هستند؛ یعنی خوراکی‌هایی که مواد مغذی و ارزش غذایی پایین دارند. این کالری‌ها همان مواردی است که از قند و چربی‌های مضر دریافت می‌کنید. بیشتر کالری‌های بی ارزش مربوط به غذاهای زیر است:

 • سوسیس
 • بیکن
 • کیک
 • پنیر
 • کوکی
 • دونات
 • نوشیدنی های انرژی‌زا
 • نوشیدنی‌های میوه‌ای
 • بستنی
 • پیتزا
 • نوشابه

میزان کالری‌ها در رژیم غذایی

مقدار کالری موجود در یک غذا در واقع مقداری از انرژی ا‌ست که در یک غذا ذخیره شده. بدن شما کالری‌های دریافتی از غذا را صرف راه رفتن، فکر کردن، نفس کشیدن و دیگر فعالیت‌های مهم می‌کند. یک فرد معمولی برای تثبیت وزن خود روزانه حدودا به ۲۰۰۰ کالری نیاز دارد. با این حال مقدار کالری مورد نیاز بدن در طول روز به مواردی مثل قد، وزن، سن، جنسیت و سطح فعالیت بدنی بستگی دارد. این یعنی، آقایان به طور کلی نسبت به خانم‌ها به کالری بیشتر و افرادی که ورزش نمی‌کنند نسبت به کسانی که ورزش می‌کنند به کالری کمتری نیاز دارند. مثال‌هایی که در ادامه برای مقدار کالری مورد نیاز یک فرد آمده همه بر اساس استانداردهای جهانی هستند:

 • کودکان ۲ تا ۸ سال: ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ کالری
 • دختران ۹ تا ۱۳ سال: ۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰ کالری
 • پسران ۹ تا ۱۳ سال: ۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰ کالری
 • خانم های فعال در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۲۴۰۰ کالری
 • خانم های بی‌تحرک در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ کالری
 • آقایان فعال در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۲۸۰۰ تا ۳۲۰۰ کالری
 • آقایان بی‌تحرک در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۲۰۰۰ تا ۲۶۰۰ کالری
 • خانم‌ها و آقایان فعال بالای ۳۰ سال: ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری
 • خانم‌ها و آقایان بی‌تحرک بالای ۳۰ سال: ۱۶۰۰ تا ۲۴۰۰ کالری
kermany
می‌خوای بدونی چقدر اضافه وزن داری؟

قبل از این که رژیم بگیری باید اول بدونی چقدر اضافه وزن داری. برای محاسبه‌ی میزان اضافه وزن باید BMI بدنت و حساب کنی.

روی لینک زیر بزن تا مقدار اضافه وزنت مشخص بشه

BMI من و حساب کن

چرا رعایت رژیم غذایی برای کاهش وزن اهمیت دارد؟

بدن ما برای ماهیچه‌سازی، آب شدن چربی‌ها، عملکرد بهتر و پیشگیری از بیماری‌ها به یک رژیم غذایی برای لاغری شکم و کل بدن نیاز دارد. بدون مواد غذایی مناسب، بدن بیشتر در خطر بیماری‌ها، عفونت‌ها و آسیب‌ها قرار می‌گیرد. مثلا کودکانی که مواد غذایی مفید دریافت نمی‌کنند، بیشتر دچار سوء‌تغذیه، مشکلات رشد و ضعف تحصیلی قرار دارند و عادت‌های بد غذایی تا آخر عمر همراهشان خواهد بود.

بالا رفتن آمار چاقی و بیماری‌های وابسته به آن مثل دیابت، سرطان، چربی خون، فشار خون، کبد چرب و سکته قلبی در جهان مثال خوبی برای نشان دادن تاثیر رژیم غذایی است. این مشکل در آمریکا به قدری زیاد شده که چهار علت اصلی مرگ و میر را بیماری‌های زیر معرفی کرده‌اند:

 • بیماری‌های قلبی
 • سرطان
 • سکته مغزی
 • دیابت

گاهی تصور غلطِ بی‌ارزش کردن غذاها، حذف وعده‌های غذایی و ورزش بیش از حد باعث می‌شود شاهد تغییر چشمگیری روی ترازو نباشیم. اشکال کار کجاست؟ همانطور که گفتیم اشکال از تصورات اشتباه ما از رژیم غذایی باعث شده تا نتوانیم وزنمان را پایین بیاوریم. در ادامه می خواهیم درباره باورهای غلطی صحبت کنیم که در مسیرتان برای رسیدن به وزن طبیعی قرار می گیرند.

وعده‌ها را حذف نکنید

شاید فکر کنید با حذف یک وعده و یا نخوردن میان‌وعده از نهار تا شام کار مفیدی برای کاهش وزن انجام داده‌اید؛ اما باید بدانید که این گرسنگی باعث کاهش وزن نمی شود. چرا؟ زیرا وقتی گرسنه هستید دو اتفاق می افتد: اول اینکه همه چیز به نظر دلپذیر و خوشمزه می‌آید. دوم اینکه برای افزایش احساس سیری به مقدار غذای بیشتری احتیاج پیدا خواهید کرد. در نتیجه بیشتر از پیش غذا می‌خورید و ممکن است انتخاب‌های غذاییتان سالم نباشند.

مصرف یک میان وعده مغذی بین وعده های اصلی کمک می کند تا از این پرخوری در امان باشید، چرا که قند خونتان به ثبات می رسد و سوخت و سازتان قوی می شود. اگر قرار است برای طولانی مدت خارج از خانه بمانید با خود میان‌وعده ببرید. میان‌وعده‌ها باید حدود ۲۰۰ کالری یا کمتر باشند و از ترکیب فیبر، چربی‌های سالم و پروتئین تشکیل شوند. نمونه‌ای از این پروتئین‌ها و چربی‌های سالم شامل آجیل‌ها، دانه‌ها و میوه‌های خشک، سیب و  کره بادام‌زمینی هستند.

برنامه غذایی لاغری

در مصرف غذاهای سالم زیاده روی نکنید

وقتی به یک ماده غذایی برچسب سالم بودن می‌زنیم، بدان معنا نیست که هرچقدر دوست داشتید می‌توانید از آن بخورید. حتی اگر پیوسته غذاهای سالمی مانند آجیل، روغن زیتون، شکلات تلخ و … می‌خورید باز هم باید در مقدار مصرف آنها دقت کنید، چرا که کالری این غذاها بالاست. برای مثال با اینکه مصرف روغن زیتون مزایای زیادی دارد، اما اگر مقدار زیادی از آن را روی غذای خود بریزید باعث می‌شود کالری دریافتی شما به شدت افزایش یابد و وزنتان اضافه شود.

گلوتن را حذف نکنید

گلوتن نوعی پروتئین است که در غلاتی مانند گندم، جو و چاودار یافت می‌شود. حذف گلوتن فقط در صورتی مجاز است که مبتلا به بیماری سلیاک باشید و یا از مشکل عدم تحمل گلوتن رنج ببرید. درست است که تمام رژیم‌های غذایی که از راه حذف گلوتن پیش می‌روند، منجر به کاهش وزن می‌شوند اما دلیل آن حذف گلوتن نیست. وقتی شما کیک، نان و بیسکویت را از لیست غذایی خود حذف کنید، کالری کمتری دریافت کرده‌اید، در نتیجه وزنتان کاهش پیدا می‌کند. بنابراین، کاهش وزن ارتباطی با گلوتن ندارد و  این کالری دریافتی بوده که کم شده است.

حذف بی‌دلیل یک گروه غذایی باعث می‌شود دچار کمبود مواد مغذی و دیگر مشکلات سلامتی شوید. اگر می‌خواهید وزن کم کنید، بهتر است به جای حذف گروه‌های غذایی، روی آنها تمرکز کنید.

چربی را به طور کامل حذف نکنید

بدن برای چربی سوزی به منبع مناسبی از آن نیاز دارد. مطمئن شوید مقداری چربی سالم و غیراشباع که در آجیل‌ها، دانه‌ها، کره بادام‌زمینی و روغن زیتون وجود دارد را در رژیم غذایی خود جای دهید. این نوع چربی‌ها مزایای فراوانی برای سلامت بدن دارند و باعث می‌شوند خیلی زود سیر شوید.

این چربی‌ها به کاهش خطر بیماری‌های قلبی، جذب ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن کمک می‌کنند. چربی‌ها را در اندازه‌های متعادل و به صورت روزانه در رژیم غذایی خود بگنجانید تا احساس سیری و رضایت کنید. انجام این کار کمک می‌کند به خوبی وزن کم کنید و در تثبیت آن نیز مشکلی نداشته باشید.

چربی بخورید، لاغر شید!
درسته که آجیل‌ها کالری و چربی بالایی دارن، اما چربیشون مفیده و تنها یک مشت از اون‌ها شما رو برای مدت طولانی سیر نگه می‌دارن. تو رژیم غذایی دکتر کرمانی می تونی برای میان‌وعده آجیل‌ بخوری و خیالت هم بابت کاهش وزن راحت باشه.
از همین الان خودت و با اندام ایده‌آل تصور کن
برای دریافت رژیم کلیک کن
kermany

ورزش کنید

ورزش یکی از راه های بسیار مفید برای کمک به کاهش وزن است. اما یادتان باشد برای کاهش وزن ورزش باید در کنار یک رژیم غذایی سالم قرار بگیرد، چرا که این دو مکمل در کنار یکدیگر هستند. حواستان باشد که ورزش اشتهایتان را افزایش می‌دهد، بنابراین بعد از هر ورزش، باید سوخت‌رسانی سالمی برای بدن داشته باشید.

این را هم به خاطر داشته باشید که ورزش باعث نمی‌شود به خود اجازه دهید هرچه دوست دارید بخورید، چرا که در مقایسه با غذایی که می‌خورید تنها به قسمت کوچکی از تلاشتان برای کاهش وزن کمک می‌کند.

کربوهیدرات را حذف نکنید

قطع کامل کربوهیدرات از لیست غذایی ممکن است در ابتدا باعث کاهش وزن شود اما پایدار نخواهد بود. این کار به هیچ وجه سالم نیست و باعث احساس خستگی، سستی، بدخلقی و زودرنجی خواهد شد. به‌علاوه، بلافاصله بعد از بازگشت به غذا خوردن عادی، دوباره وزنتان اضافه خواهد شد.

به جای اینکه کربوهیدرات‌ها را به طور کامل حذف کنید انواعِ درست آنها را انتخاب کنید. منظور از این کربوهیدارت‌ها، انواع تصفیه‌نشده و کامل آنهاست. مواردی مانند نان سبوس‌دار، برنج قهوه‌ای و پاستا سبوس‌دار، دارای مقدار زیادی فیبر هستند که ویتامین و مواد معدنی دیگر هم در آنها یافت می‌شود.

آیا حذف نان و برنج از رژیم درست است؟ از زبان دکتر کرمانی بشنوید:

عادت‌های غذایی را تغییر دهید

خود را اسیر عدد روی ترازو نکنید. اجازه ندهید ترس و بی‌قراری حاصل از نتیجه‌گیری سریع، تمام تلاش‌هایتان را نابود کند. راه‌های بسیار دیگری مانند اندازه شدن لباس‌ها، بهبود ظاهر و حس بهتر، بالا رفتن سطح انرژی، بهبود خلق و خو و افزایش استقامت کمک می‌کند تا موفقیت بیشتری را در کاهش وزن تجربه کنید.

ایجاد تغییرات پایدار در سبک زندگی و دقت به نتایج آن تنها چند هفته طول می‌کشد. سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و عادات سالم و جدید را دنبال کنید. بدنتان هر روز از تمام تغییراتی که ایجاد کرده‌اید، سود خواهد برد.

خوراکی‌های ضروری در رژیم غذایی برای کاهش وزن

همانطور که قبل‌تر گفتیم یک رژیم غذایی اصولی همه گروه‌های غذایی را در بر می‌گیرد. به همین دلیل نباید تصور کنیم با گرفتن رژیم غذاهایمان محدود و یا حتی حذف می‌شوند. بدن ما به همه‌ی مواد غذایی نیاز دارد و کمبود هر کدام آسیب‌های جبران ناپذیری به ما وارد می‌کنند. سوء‌تغذیه، انواع بیماری‌ها، فقر ویتامین، ریزش مو و خراب شدن پوست از جمله مشکلات پیروی از یک رژیم غیر‌اصولی است. بنابراین اگر می‌خواهید هم وزن کم کنید و هم به بدن شما آسیبی نرسد از این مواد غذایی غافل نشوید:

میوه‌ها در رژیم غذایی

میوه‌ها علاوه بر اینکه میان وعده‌های خوشمزه‌ای هستند، بمب مغذی نیز به حساب می‌آیند. سعی کنید از میوه‌های تازه و نوبرانه بیشتر استفاده کنید. این میوه‌ها تازه‌تر هستند و بیشترین مواد مغذی را به بدن شما می‌رسانند. با وجودیکه میوه‌ها سرشار از قند هستند، اما به دلیل طبیعی بودن، نسبت به مواد غذایی شیرین شده انتخاب بهتری به حساب می‌آیند. اگر دیابت دارید بهتر است از میوه‌هایی استفاده کنید که قندشان پایین است. افرادی که روی مقدار دریافت کربوهیدراتشان (قندها) حساس هستند، بهتر است به سراغ میوه‌هایی مانند ملون‌ها و آووکادو بروند.

سبزیجات در رژیم غذایی

سبزیجات منبع اصلی ویتامین و مواد معدنی ضروری هستند. سبزیجات برگ‌دار با رنگ تیره معمولا بیشترین مواد مغذی را در خود دارند. مصرف آنها در کنار غذاها کمک می‌کند مواد مغذی ارزشمندی در بدن خود جذب کنید. منظور از سبزیجات برگ‌دار تیره نمونه‌های زیر می‌باشد:

 • اسفناج
 • کلم
 • لوبیا سبز
 • بروکلی

سبزیجات

غلات در رژیم غذایی

متاسفانه اکثر مردم از آرد سفید بیشترین استفاده را دارند. آرد سفید تصفیه‌شده ارزش غذایی بسیار کمی دارد چون پوست غلات یا لایه‌ی بیرونی آن در طی فرآیند تصفیه، جدا می‌شود. این پوسته بیشترین مواد مغذی را در خود دارد. اما غلات کامل شامل تمام قسمت‌ها از جمله این پوسته می‌باشد. غلات کامل، مواد مغذی بسیار بیشتری را برای بدن فراهم می‌کنند. بنابراین به جای نان سفید و پاستا از انواع سبوس‌دار آنها که با غلات کامل تهیه شده‌اند، در برنامه غذایی خود استفاده کنید.

پروتئین در رژیم غذایی

پروتئین ماده مغذی بسیار مهمی است که برای ماهیچه‌سازی و عملکرد بهتر مغز به آن نیاز داریم. گوشت‌های کم‌چرب مانند گوشت مرغ، ماهی، گوشت قرمز و تخم‌مرغ منابع اصلی پروتئین هستند. برای اینکه چربی و کلسترول آنها را به حداقل برسانیم، باید پوست و چربی‌های آن را جدا کنیم. آجیل‌ و لوبیا منابع خوبی از پروتئین‌های غیرحیوانی، فیبر و دیگر مواد مغذی هستند. این خوراکی‌ها به دلیل داشتن فیبر و پروتئین احساس سیری بیشتری به شما می‌دهند و کمک زیادی به کاهش وزن می‌کنند. سعی کنید این خوراکی‌ها را بیشتر مصرف کنید:

 • عدس
 • لوبیا
 • نخود
 • بادام
 • دانه‌های آفتابگردان
 • فندق

لبنیات در رژیم غذایی

لبنیات حاوی ویتامین دی، کلسیم و دیگر مواد مغذی ضروری برای بدن هستند. با اینکه لبنیات از منابع اصلی چربی به حساب می‌آیند، اما چربی‌های آن به احساس سیری بیشتر کمک می‌کند. اگر علاقه‌ای به دریافت این چربی مفید از لبنیات ندارید، می‌توانید از انواع شیر گیاهی مثل شیر‌بادام و شیرسویای غنی‌شده با کلسیم استفاده کنید.

روغن‌ها در رژیم غذایی

روغن‌ها را باید با احتیاط مصرف کنید. محصولاتی مانند سس سالاد و مایونز که حاوی چربی هستند را سعی کنید از نوع کم‌چرب و کم‌قند انتخاب کنید. از سرخ کردن کامل غذا در روغن بپرهیزید، چون کالری‌های غیرمفیدی به بدن شما می‎‌رسانند. البته در کنار این روغن‌های مضر، روغن‌های مفید و سالمی مانند روغن زیتون، روغن کنجد، روغن نارگیل و … وجود دارند که می‌توانید آنها را جایگزین روغن‌های گیاهی کنید.

بنابراین، بهترین خوارکی‌ها در یک رژیم غذایی مناسب برای لاغری حاوی چربی و قندهای اضافی نیستند و بالعکس سرشار از ویتامین، مواد معدنی و دیگر مواد مغذی هستند. در ادامه قصد داریم بهترین رژیم‌ غذایی برای کاهش وزن را که تمام گروه‌های غذایی مورد نیاز بدن در آن رعایت شده به شما معرفی کنیم:

باسابقه‌ترین و موفق‌ترین رژیم غذایی

رژیم غذایی کاهش وزن دکتر کرمانی بیش از ۲۰ سال است که در حوزه تغذیه سابقه دارد و توانسته اعتماد هزاران کاربر اینترنتی را به خود جلب کند. این رژیم غذایی هیچ‌گونه محدودیتی در لیست غذایی شما ایجاد نمی‌کند و شما می‌توانید به انتخاب خود از خوردن تمامی غذاها لذت ببرید. دغدغه‌ی جدا کردن غذاها از سفره خانواده یکی از مشکلاتیست که اراده‌ی افراد را برای گرفتن رژیم سست می‌کند. خوشبختانه رژیم غذایی دکتر کرمانی هیچ‌کس را از هیچ غذایی محروم نمی‌کند. شما می‌توانید بدون مصرف داروهای لاغری و یا جراحی‌های مختلف، وزن خود را کاهش دهید و نگران زیبایی پوست و ظاهرتان نباشید.

رژیم غذایی

چرا رژیم غذایی دکتر کرمانی؟

 • رژیم غذایی دکتر کرمانی مناسب‌ترین رژیم برای بیماران مبتلا به سلیاک، دیابت، چربی خون، فشار خون، کم‌کاری تیروئید، کبد چرب و … است.
 • با توجه به اینکه در رژیم دکتر کرمانی، سلیقه‌ی افراد مبنای انتخاب رژیم غذایی است، رژیم گیرندگان می‌توانند لیست‌های غذایی روزانه‌شان را مطابق با سلیقه شخصی خود انتخاب و در طول رژیم استفاده کنند.
 • در این رژیم، لیست غذایی با وضعیت جسمی ( شرایط وزنی و سنی) شما متناسب است و همه‌ی گروه‌های غذایی (پروتئین، کربوهیدرات، چربی‌ها و ..) در آن در نظر گرفته شده.
 • وضعیت معیشتی خانواده و فرهنگ غذایی از معیارهای مهم در این رژیم است تا افراد با هر وضعیت مالی بتوانند رژیم دلخواهشان را بگیرند و نیازی به مصرف غذاهای گران‌قیمت و عجیب نداشته باشند.
 • در طول رژیم تنها نیستید و یک همراه همیشگی، رژیم شما را پیگیری کرده و به شما انگیزه می‌دهد.
 • به دلیل آنلاین بودن و عدم نیاز به مراجعه حضوری در وقت و هزینه‌ها صرفه جویی می‌کنید و با یکبار هزینه به مدت ۳ ماه از این رژیم غذایی سالم استفاده خواهید کرد.
 • در هر ساعت از روز می‌توانید از طریق تماس با مشاورین، چت آنلاین سایت و یا شبکه‌های اجتماعی با ما در ارتباط باشید.
 • با نصب اپلیکیشن به جامع‌ترین بانک کالری غذاها و فعالیت ها دسترسی پیدا می‌کنید.
 • بدون نگرانی در مجالس و مهمانی‌ها شرکت می‌کنید، چون به راحتی امکان جابه‌جایی وعده‌ها وجود دارد.

حرف آخر

حال که با ویژگی‌ها و لیست خوراکی‌ها در یک رژیم غذایی اصولی آشنا شدید، حتما به این نکته پی بردید که کاهش وزن بدون پیروی از یک رژیم غذایی اصولی و ورزش منظم تقریبا غیر ممکن است. منظور از رژیم غذایی اصولی، مصرف غذاها به صورت منظم، توجه به میان وعده‌ها و استفاده از تمام گروه‌های غذایی اما به اندازه کالری مورد نیاز بدن است.

۳٫۵/۵ - (۲۲۸ امتیاز)
  به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

فاطمه ۰۴ مهر ۱۴۰۱

سلام من خانمی هستم۶۵ساله باوزن۱۰۳کیلووقد۱۶۷ پرخوری ندارم تیروییدکم کار دارم آرتروز وپوکی استخوان دارم چاقی آزارم میده لطفا راهنمایی کنید که لاغربشم ولی ریزش مویم بیشتر نشه وصورتم شل وخراب نشه با توجه به سنم ممنون میشم

کارشناس به اندام ۰۶ مهر ۱۴۰۱

سلام فاطمه خانم عزیز.کم کاری تیروئید و شرایطی که دارید مانع کاهش وزنتون نمیشه فقط کمی روی سرعت کاهش وزنتون تاثیر گذار هست و آروم آروم وزنتون میاد پایین .اگه رژیم اصولی داشته باشید و تغذیه مناسبی و در طول دوره مولتی ویتامین استفاده کنید ریزش موهاتون هم کنترل میشه و بیشتر نمیشه .برای حفظ شادابی و طراوت پوست صورتتون هم در طول دوره از کرم های ابرسان و ماسک های گیاهی استفاده کنید و ورزش ها و یوگای صورت هم به جلوگیری از شل شدن و افتادن پوست صورت کمک میکنه .میتونید برای ثبت نام و دریافت رژیم کاهش وزن به این لینک مراجعه کنید

زهرا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱

سلام من 16 سالم هست و قدم 163 و وزنم 59 کیلو است وزن طبیعی دارم ولی می خواهم لاغر شم میشه راهنمایی کنید؟

کارشناس به اندام ۰۲ مهر ۱۴۰۱

سلام زهرا جان .میتونید تا وزن زیبایی اندام کاهش وزن داشته باشی عزیزم .برای ثبت نام و دریافت رژیم میتونی به این لینک مراجعه کنی

مهرداد رضاوند ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

من در حارج زندگی میکنم سن ۶۷ ، قد ۱۶۷ ، وزن ۹۰ کیلو . مایلم ۱۰ کیلو وزن کم کنم . لطفا برای ثبت نام راهنمایی بفرمایید . در ضمن امکان پرداخت هزینه از ایران فراهم است

کارشناس به اندام ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز .خیلی هم عالی .برای ثبت نام و دریافت رژیم به این لینک مراجعه کنید

مهرداد رضاوند ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

من مایلم از رژیم غذایی دکتر کرمانی استفاده کنم . لطفا راهنمایی بفرمایید . سن ۶۷ قد ۱۶۷، وزن ۹۰ کیلو مایلم وزن خود را تا ۱۰ کیلو کم کنم .

کارشناس به اندام ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز .خیلی هم عالی .برای ثبت نام و دریافت رژیم به این لینک مراجعه کنید

فاطمه ۰۲ شهریور ۱۴۰۱

سلام من فاطمه هستم ۱۵ سالمه ۶۵ کیلو وزنم هست ۱۶۲قد چیکار کنم ک لاغر شم

کارشناس به اندام ۰۶ شهریور ۱۴۰۱

سلام فاطمه جان . مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم و شیرینی‌هارو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی هم به این لینک مراجعه کن

س ۲۹ مرداد ۱۴۰۱

سلام من ۱۴ سالمه و قدم ۱۷۰ و وزنم ۶۸ میخام وزنم ۶۰بشود چیکارکنم

کارشناس به اندام ۳۱ مرداد ۱۴۰۱

سلام عزیزم برای کاهش وزن باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشی که مناسب سن خودت باشه و به سلامتی و رشدت هم آسیبی نزنه .رژیم نوتریکا دکتر کرمانی با رعایت همه ی این استاندارد ها میتونه بهترین انتخاب باشه .برای ثبت نام و دریافت رژیم به این لینک مراجعه کن

مرضیه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من مرضیه هستم ۱۵ سالمه ۶۵کیلو هستم قدم ۱۶۰ هست میشه بگید چیکار کنم تا لاغر بشم

کارشناس به اندام ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

سلام مرضیه جان .برای اینکه بتونی وزنت رو کم کنی باید تغذیه مناسبی داشته باشی و رژیمی رو دنبال کنی که مناسب سن خودت باشه .رژیم نوتریکا دکتر کرمانی بارعایت همه استاندارد ها مناسب سن خودت تنظیم میشه و به سلامتی و رشدت آسیبی نمیزنه به همین خاطر میتونه بهترین انتخابت باشه .برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کن

ثناالله گمشادزهی ۲۹ تیر ۱۴۰۱

سلام قد من ۱۷۵ هست وزنم ۱۱۰ کیلوهستم‌ ۳۷ سال سن دارم باید چکار کنم تا رژیم‌غذایی بگیرم

کارشناس به اندام ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

سلام وقت شما بخیر .عزیزم برای دریافت رژیم متناسب با شرایط خودتون به این لینک مراجعه کنید .

عرفان ۲۷ تیر ۱۴۰۱

سلام من 15 سال و نیمم قدم 170 و وزنم 94 کیلو هست،الان دارم رژیم میگیرم و ورزش و بدنسازی انجام میدم تا پوستم شل نشه،الان 5 روزه دارم رژیمم رو رعایت میکنم و تونستم 2 کیلو لاغر کنم. فعلا دارم رو این رژیم پیش میرم قصد دارم دو ماه دیگه از رژیم شما استفاده کنم

محمدعلی ابراهیم وند ۲۶ تیر ۱۴۰۱

سلام دکتر من۱۲ سالمه و ۴۵ کیلو هستم می خواهم ۶ کیلو کم کنم به نظر شما چه غذاهایی رو مصرف کنم تا وزن کم کنم

کارشناس به اندام ۲۸ تیر ۱۴۰۱

سلام محمد علی عزیز.برای کاهش وزن باید رژیم بگیری و مصرف شیرینی و شکلات قند و چربی زیاد فست فود رو خیلی کمتر بکنی ،رژیمت باید مناسب سن خودت باشه که به سلامت و رشدت آسیبی وارد نشه ،برای ثبت نام و دریافت این رژیم اصولی به این لینک مراجعه کن

رضا ۲۲ تیر ۱۴۰۱

سلام من اسمم رضا هست 14 سالمه و الان 91 کیلو هستم من با رژیم 10 کیلو کم کردم الان میخام هرچه سریع تر لاغر بشم چون رژیم که گرفتم 2 ماه طول کشید تا لاغر شم میشه کمکم کنید ممنون

کارشناس به اندام ۲۲ تیر ۱۴۰۱

سلام رضا جان .عزیزم کاهش وزن با سرعت بالا عوارض زیادی داره مثل افتادگی پوست تحلیل رفتن عضلات و ماهیچه ها ریزش موی شدید و جدای از این ها وقتی وزن سریع کم بشه همونقدر سریع هم بعد رژیم برمیگرده ....استاندارد کاهش وزن در ماه بین 3تا4کیلو هست .برای دریافت رژیم اصولی مناسب با سن و شرایط خودت به این لینک مراجعه کن

رامین ۲۱ تیر ۱۴۰۱

سلام دکتر وقتتون بخیر من 15 سالمه 91 کیلو وزن دارم و قدم 179هست چه راه حلی دارین برای کاهش وزن چه چیز هایی زودتر چربی هارو اب میکنن متشکرم اگر به من بگید

کارشناس به اندام ۲۲ تیر ۱۴۰۱

سلام رامین جان .برای کاهش وزن باید مصرف قند و چربی و شیرینی و شکلات و فست فود رو کمتر کنی و رژیم و برنامه غذایی مناسب با سن و شرایط خودت رو دنبال کنی .برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کن

مهسا میرزایی ۱۴ تیر ۱۴۰۱

سلام من ۱۳سالمه و وزنم ۵۵کیلو و قدم۱۵۷و میخوام وزنم را به ۵۰یا ۴۸کیلو برسونم ممنون میشم راهنمایی کنید

کارشناس به اندام ۲۸ تیر ۱۴۰۱

سلام مهسا جان .برای کاهش وزن باید تغذیه ت رو رعایت کنی و رژیم مناسب سن و مشخصات جسمانی خودت بگیری تا هم بتونی وزن کم کنی هم به سلامتی و رشدت آسیبی وارد نشه ،برای ثبت نام و دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کن

دیما ۰۷ تیر ۱۴۰۱

سلام من ۱۳ سالمه قدم ۱۶۰ وزنم ۴۷ کیلوگرم میخوام وزنم به ۴۴ کیلو برسه باید باید چیکار کنم؟

کارشناس به اندام ۰۸ تیر ۱۴۰۱

سلام دیما عزیز .برای اینکه بتونی سالم به وزن ایده الت برسی باید رژیمی بگیری که متناسب با شرایط جسمانی خودت باشه با رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی میتونی به هدفت برسی.میتونی برای ثبت نام و دریافت رژیم به این لینک مراجعه کنی

فاطمه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من وزنم ۷۵کیلو و قدم ۱.۶۵هستش و ی بچه شیرخواره دارم چطور میتونم بدون اینکه آسیبی ب پسرم وارد بشه لاغر بشم؟

کارشناس به اندام ۰۸ تیر ۱۴۰۱

سلام فاطمه جان .بعد از شش ماه اول شیر دهی میتونی رژیم شیر دهی دکتر کرمانی رو دریافت کنید با این رژیم سهمیه شیر براتون در نظر گرفته میشه تا حجم و کیفیت شیرتون کم نشه و خودتون هم بتونید وزن کم کنید.برای ثبت نام و دریافت رژیم به این لینک میتونی مراجعه کنی

هانیه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من هانیه هستم ۱۶سالمه ۶۷کیلو ورنم هستش قدم هم ۱۵۵ میخوام خیلی خیلی تا جایی ک امکان داره لاغر بشم ولی رژیم ک میگیرم اول از صورت لاغر میشم و زشت میشم ی برنامه غذای بهم بدید ک خیلی زود بتونم لاغر کنم

کارشناس به اندام ۰۸ تیر ۱۴۰۱

سلام هانیه عزیز.استاندارد کاهش وزن در ماه بین 3تا4 کیلو هست اگه روند کاهش وزن خیلی سریع باشه متاسفانه همونقدر هم سریع اضافه وزن برمیگرده جدای از این باعث ریزش موی شدید و تحلیل رفتن عضلات و ماهیچه ها هم میشه .میتونی با رژیم اصولی دکتر کرمانی به هدفت برسی اینجوری خیالت هم از بابت سلامتیت راحته هم اینکه نیازی نیست دیگه سختیای یک رژیم غیر اصولی رو تحمل کنی.برای ثبت نام و شروع به این لینک مراجعه کن

بریتا ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام من۱۷سالمه و زنم ۸۰کیلو و قدم ۱۶۰میخوام لاغر شم وباسن وران خیلی چاقن یه نصیحت خوب بم بدین ک خوب لاغر شم تقاضای کمک

کارشناس به اندام ۲۲ خرداد ۱۴۰۱

سلام دوست خوبم مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم و شیرینی‌هارو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن که مناسب سنت باشه برای دریافت رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

محسن ۰۶ خرداد ۱۴۰۱

سلام دکترجان من صدکیلووزنمه قدمم 182ولی به ظاهرچاق نشون نمیدم فقط سینه ها خیلی افتضاح چکارکنم...

کارشناس به اندام ۰۷ خرداد ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز برای این که متوجه میزان اضافه وزنت بشی مشخصات جسمانیت رو در این لینک وارد کن در صورت اضافه وزن مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم و شیرینی‌هارو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی هم به این لینک مراجعه کن

M ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام من 14 سالمه 55 کیلو وزنمه 150 قدمه میخاستم رژیم راحت و و کاهش وزن سریع رو بگین؟؟

کارشناس به اندام ۰۹ خرداد ۱۴۰۱

سلام دوست خوبم بهترین و راحت ترین رژیم برای شما که توی این رژیم می‌تونی از تمام مواد غذایی استفاده کنی رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی هست برای دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کن

بیتا ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من ۱۷سالمه، قدم۱۶۰ و وزنم۶۵ میخاستم ببینم چی بخورم که مفید باشه و اشتهام کم بشه!؟

کارشناس به اندام ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

سلام بیتا جان خوردن سرکه سیب یکی از مواد غذایی هست که به کاهش اشتها کمک می‌کنه برای این که اطلاعات بیشتری در این مورد به دست بیاری به این لینک مراجعه کن

ارتباط مستقیم