در رژیم پسرزایی چه غذاهایی بخوریم؟ روش انتخاب جنسیت جنین با تغذیه

آیا رژیم غذایی مادر می‌تواند جنسیت کودک او را تعیین کند؟ آیا آن چیزی که در منابع مختلف به عنوان رژیم پسرزایی, تعیین جنسیت با تغذیه و رژیم دخترزایی گفته می‌شود صحت دارد؟ از بدو لقاح دوستان و آشنایان به ما می‌گویند که رژیم غذایی می‌تواند بر جنسیت کودک تأثیر بگذارد. اگر گوشت‌خواری هستید که […]

زمان مطالعه 32 دقیقه

تعداد بازدید 45541

تاریخ انتشار

دکتر کرمانی

دکتر کرمانی
توسط کارشناسان تغذیه دکتر کرمانی بررسی و تایید شده است.

هر چه طبع غذاهایی که می‌خورید، گرم‌تر و محیط رحم، کم‌تر اسیدی باشد، شانس پسردار شدن بیشتر خواهد شد.
میانگین امتیاز 4.5 از 5

آیا رژیم غذایی مادر می‌تواند جنسیت کودک او را تعیین کند؟ آیا آن چیزی که در منابع مختلف به عنوان رژیم پسرزایی, تعیین جنسیت با تغذیه و رژیم دخترزایی گفته می‌شود صحت دارد؟ از بدو لقاح دوستان و آشنایان به ما می‌گویند که رژیم غذایی می‌تواند بر جنسیت کودک تأثیر بگذارد. اگر گوشت‌خواری هستید که تمایل به غذاهای شور و کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده دارید، احتمالا پسر در کار است. برعکس، اگر محصولات لبنی را ترجیح می دهید، مقدار محدودی گوشت و سیب زمینی مصرف می‌کنید و از مصرف طیفی از موادغذایی مانند نمک، شراب و آبجو، چای، قهوه، شکلات، میوه‌های تازه، اسفناج، گوجه فرنگی و قارچ اجتناب می‌کنید، احتمالا دختر باردار خواهید شد.

اما برخی از این توصیه‌ها بر اساس تجربه دیگران است و عمل به آن بدون مشورت با پزشک متخصص زنان، ممکن است موجب سوتغذیه یا تاثیر منفی بر رشد جنین شود. در این مقاله به بررسی علمی تاثیر رژیم غذایی در تعیین جنسیت جنین می‌پردازیم.

چه کسی تعیین کننده جنسیت جنین است؟ مادر یا پدر؟

متاسفانه در گذشته و حتی شاید امروزه در برخی مناطق دنیا، تصور بر این است که زن در تعیین جنسیت جنین موثر است و به او نسبت دخترزایی یا پسرزایی می‌دهند در صورتی‌که واقعیت علمی و پزشکی چیز دیگری است.

تخمک زن دارای کروموزم x است و اسپرم مرد دارای دو نوع کروموزوم x  و y است. اگر اسپرم دارای کروموزوم x  به تخمک برسد, فرمول xx تبدیل به جنین دختر خواهد شد و اگر اسپرم دارای کروموزوم y به آن برسد، فرمول xy و جنین پسر به دست خواهد آمد. بنابراین عامل تعیین‌کننده جنسیت جنین، نوع اسپرم مرد خواهد بود نه زن.

x (اسپرم) Y (اسپرم) Xy (پسر)
X (تخمک) X (تخمک) Xx (دختر)

 

عوامل تاثیرگذار بر جنسیت جنین

علاوه بر نوع کروموزوم‌های اسپرم مرد، عوامل متعدد دیگری نیز در شکل‌گیری جنسیت جنین، موفقیت رسیدن اسپرم مورد نظر به تخمک و زنده ماندن اسپرم دارای کروموزوم y، موثر هستند مانند:

 • محیط رحم
 • زمان لقاح
 • تغذیه

در ادامه به بررسی هر کدام از این موارد می‌پردازیم:

محیط رحم

محیط رحم به طور طبیعی اسیدی است و ph آن در حدود 3 و 4 است. این امر از رشد باکتری‌ها در محیط رحم جلوگیری می‌کند. اما Ph اسپرم حدود 7 و 8 و قلیایی است. به همین دلیل اسپرم‌های دارای کوموزوم y در محیط اسیدی رحم، دوام کمی دارند. کسانی که به دنبال پسردار شدن تضمینی هستند، باید محیط رحم را قلیایی نگه دارند.

PH کم‌تر از 7 PH بیشتر از 7
اسیدی= دختر قلیایی= پسر
علاوه بر نوع کروموزوم‌های اسپرم مرد، عوامل متعدد دیگری نیز در شکل‌گیری جنسیت جنین، نقش دارند.

علاوه بر نوع کروموزوم‌های اسپرم مرد، عوامل متعدد دیگری نیز در شکل‌گیری جنسیت جنین، نقش دارند.

زمان لقاح

زمان تخمک‌گذاری مادر بسیار مهم است. اگر مقاربت و نزدیکی در کم‌تر از 12 ساعت بعد از زمان تخمک‌گذاری انجام شود، امکان پسردار شدن بیشتر است. اگر نزدیکی بعد از 1 روز از تخمک‌گذاری مادر انجام شود، احتمال دختردار شدن بیشتر خواهد بود.

معمولا زمان تخمک‌گذاری 13 تا 15 روز بعد از اولین روز قاعدگی است اما باید زمان دقیق را با کمک دستگاه اولترا سوند، مشخص کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

تغذیه

همان‌طور که گفته شد، هر چه محیط رحم قلیایی‌تر باشد، امکان زنده ماندن و فعالیت اسپرم y بیشتر خواهد شد. بنابراین در رژیم پسرزایی مواد غذایی قلیایی، امکان پسردار شدن را افزایش می‌دهد و با رژیم غذایی اسیدی، می‌توانید به دختردار شدن نزدیک‌تر شوید.

بسیاری از مادران برای تعیین جنسیت خود از طریق غذا، سوالات بسیاری از پزشک متخصص زنان می‌پرسند. آیا بادمجان برای پسردار شدن خوب است؟ آیا کنجد یا گندم برای پسرزایی مفید است؟ میزان مصرف این مواد باید چقدرباشد تا عمل کند؟ به عنوان مثال غذاهایی با طبع گرم محیط رحم را قلیایی می‌کنند و برای پسردار شدن بسیار مناسب هستند. بادمجان به دلیل طبع گرم از جمله صیفی‌جاتی است که به مادران توصیه می‌شود در دوران بارداری مصرف کنند.

میزان موفقیت تعیین جنسیت جنین با رژیم غذایی

رژیم غذایی و نوع تغذیه مادر زمانی بر روی جنسیت جنین موثر است که در کنار عوامل دیگر رعایت شود. همچنین از 2 تا 3 ماه قبل از بارداری، رژیم غذایی را باید شروع کنید. حتی ممکن است براساس تشخیص پزشک، پدر هم رژیم غذایی مناسبی را رعایت کند تا اسپرم‌های مقاوم‌تری تولید کند.

مواد غذایی مفید در رژیم پسرزایی

شما نیازی به خوردن همه چیز در رژیم پسرزایی ندارید، اما گنجاندن برخی از این گزینه‌ها به شما کمک می‌کند تا مواد غذایی متعادل و غنی از غذاهای قلیایی داشته باشید:

میوه و سبزیجات تازه

اگر می‌خواهید صاحب پسر شوید، باید روی خوردن یک رژیم غذایی سالم و متعادل با مقدار زیادی سبزیجات تازه و برگ‌دار تمرکز کنید. رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی به آمادگی بدن برای بارداری کمک می‌کند. سعی کنید در طول هفته از انواع سبزیجات و میوه‌ها استفاده کنید.

غلات صبحانه

بر اساس تحقیقات، زنانی که به طور منظم غلات صبحانه می‌خورند، شانس بیشتری برای به دنیا آوردن نوزاد پسر دارند. اگر مایل به خوش‌امدگویی به یک نوزاد پسر هستید، ممکن است بخواهید یک کاسه غلات را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

زنانی که به طور منظم غلات صبحانه می‌خورند، شانس بیشتری برای به دنیا آوردن نوزاد پسر دارند.

زنانی که به طور منظم غلات صبحانه می‌خورند، شانس بیشتری برای به دنیا آوردن نوزاد پسر دارند.

نکته: نخوردن صبحانه عادت بدی است که بسیاری از متخصصان بر آن تاکید می‌کنند. افزودن صبحانه به برنامه روزتان یک راه آسان برای داشتن یک نوزاد پسر افزایش است.

آووکادو

آووکادو یک غذای قلیایی است که با صبحانه طعم فوق‌العاده ای دارد. مقداری آووکادو را له کنید و مقداری نمک به آن اضافه کنید. می‌توانید آن را با سبزیجات تازه به عنوان یک میان وعده یا در کنار یک صبحانه بزرگ سرو کنید.

موز

موز یک میوه گرم و مرطوب و یک میان‌وعده ایده‌آل است که می‌توانید در زمانی که در رژیم پسرزایی خود می‌توانید آن را بیشتر میل کنید. می‌توانید برش‌هایی ار یک موز را به کاسه فرنی صبحگاهی خود اضافه کنید.

سوپ سبزیجات زمستانی

سبزیجات ریشه‌ای غذاهای قلیایی هستند و سوپ سبزیجات زمستانی راهی عالی برای لذت بردن از انواع آنهاست. کدو حلوایی زمستانه، سیب زمینی، هویج و سایر سبزیجات ریشه‌دار در یک کاسه بخارپز سوپ سبزیجات زمستانی طعم خوشمزه‌ای خواهند داشت. مقداری عدس به آن اضافه کنید و فراموش نکنید که مقداری کلم یا کلم پیچ خرد شده را برای افزایش مصرف سبزیجات برگ‌دار اضافه کنید.

سالاد سبزیجات

سرخ کردنی یک راه آسان دیگر برای گنجاندن سبزیجات مخلوط در رژیم غذایی شماست. مقداری قارچ، فلفل، ترب، جوانه لوبیا و سایر سبزیجات متناسب با رژیم پسرزایی را در یک ظرف بریزید و با مقداری روغن حرارت دهید. مقداری بادام هندی را اضافه کنید تا طعم خوشمزه‌ای به این غذا بدهید. فراموش نکنید که سبزیجات برگ‌دار مانند اسفناج را در سالاد خود بگنجانید و در نهایت پاشیدن دانه کنجد به خوبی این سالاد خوشمزه و بسیار مقوی را تکمیل می‌کند.

می‌توانید از سبزیجاتی که برای رژیم پسرزایی مفید هستند یک سالاد خوشمزه درست کنید.

می‌توانید از سبزیجاتی که برای رژیم پسرزایی مفید هستند یک سالاد خوشمزه درست کنید.

مکمل‌های غذایی در رژیم پسرزایی

مصرف روزانه مکمل‌ها می‌تواند به بدن شما کمک کند تا برای پسردار شدن  شوید. به عنوان مثال، روغن گل مغربی کیفیت مخاط دهانه رحم را بهبود می‌بخشد و رسیدن اسپرم به تخمک را آسان‌تر می‌کند. اسپرم پسر با سرعت بیشتری حرکت می‌کند، بنابراین یک سفر راحت‌تر به تخمک می‌تواند به آنها کمک کند سریع‌تر به آن‌جا برسند.

هنگام تلاش برای بچه‌دار شدن، مصرف مکمل اسید فولیک ضروری است. اسید فولیک در مراحل اولیه بارداری حیاتی است، بنابراین باید از قبل شروع به مصرف آن کنید تا اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی از این ویتامین ضروری دارید.

غذاهای ممنوع در رژیم پسرزایی

توجه کنید که در رژیم‌های غذایی بارداری باید از تمام مواد غذایی و ویتامین‌ها استفاده کنید به جز موادی که سقط‌آور هستند مانند رازیانه و زعفران. اما برای پسردار شدن از این مواد غذایی کم‌تر مصرف کنید:

 • کلسیم و لبنیات
 • منیزیم
 • و به طور کلی مواد غذایی که محیط رحم را اسیدی می‌کنند.

مواد غذایی مفید در رژیم دخترزایی

از آنجایی که «اسپرم‌های زن» احتمال بیشتری برای زنده ماندن در محیط اسیدی واژن دارند، آن‌چه می‌خورید می‌تواند سطح pH را در دستگاه تناسلی شما تغییر دهد.

 • به منظور ایجاد یک محیط اسیدی‌تر، سبزیجات برگ سبز، ذرت و میوه‌هایی مانند زغال اخته بیشتر مصرف کنید.
 • شما باید به غذاهایی که سرشار از منیزیم هستند بله بگویید. شامل غلات کامل، ماهی، گوشت بدون چربی و همچنین برخی از مغزها.
 • کلسیم همچنین احتمال دختردار شدن شما را افزایش می‌دهد، بنابراین به یاد داشته باشید که لبنیاتی مانند کره، شیر، تخم مرغ و ماست مصرف کنید.
 • به‌علاوه، خبر خوبی برای دوستداران دسر که می‌خواهند دختر داشته باشند، وجود دارد. مقدار بیشتر قند در جریان خون، اسیدیته دستگاه تناسلی شما را افزایش می‌دهد، بنابراین لازم نیست دسر را کم کنید!

البته توجه داشته باشید که یک رژیم غذایی با قند بالا می‌تواند منجر به بیماری‌های ناخواسته مانند دیابت و چاقی شود، بنابراین شکلات تلخ یک سازش خوب است، زیرا سرشار از منیزیم است.

غذاهای ممنوع در رژیم دخترزایی

برای دختردار شدن باید PH محیط رحم را اسیدی نگه دارید و از مواد زیر استفاده نکنید:

 • غذاهای شور
 • سدیم
 • نشاسته
 • شکلات

در جدول زیر می‌توانید غذاهای مفید در رژیم پسرزایی و دخترزایی را مشاهده کنید:

غذاهای مفید در رژیم پسرزایی غذاهای مفید در رژیم دخترزایی
غلات لبنیات
آووکادو مرکبات
موز انار
کنجد آلو
خرما هندوانه
گلابی گیلاس
سیب زردآلو
انبه کاهو
بادمجان خیار
گوشت گوسفند گوجه
میگو ماهی
سیب‌زمینی مرغ
ادویه‌جات غذاهای آبکی و آب‌پز
غذاهای شور و پرنمک کاهش مصرف ادویه
روغن بادام شیرین گشنیز
روغن سیاهدانه کدو
خرمالو
انجیر
کشمش
انگور
آناناس
هویج
توت خشک
طالبی
به
آب گرم

آیا رژیم غذایی پدر، در پسرزایی و دخترزایی موثر است؟

جنسِ اسپرم حاوی کروموزوم Y که عامل پسرزایی است،, بسیار ضعیف است و ممکن است در محیط اسیدی رحم مدت زمان زیادی زنده نماند. به همین دلیل کیفیت اسپرم مرد اهمیت ویژه‌ای دارد. میانگین تعداد اسپرم مردان در 40 سال گذشته به طور پیوسته کاهش یافته است. با این حال، سلامت اسپرم آخرین چیزیست که در ذهن اکثر مردان است. این‌که چگونه تغذیه بر اسپرم تأثیر می‌گذارد، حتی به ذهن بسیاری از افراد نمی‌رسد.

اما واقعیت پزشکی این است که باید برای باروری سالم و افزایش قدرت باروری اسپرم‌ها به چند نکته توجه کنیم:

 • چرا کیفیت اسپرم کاهش می‌یابد؟
 • آیا این واقعاً یک مشکل است؟
 • آیا می‌توانیم آن را به خاطر غذاهایی که می‌خوریم مقصر بدانیم؟
آن‌چه می‌خورید می‌تواند سطح pH را در دستگاه تناسلی شما تغییر دهد.

آن‌چه می‌خورید می‌تواند سطح pH را در دستگاه تناسلی شما تغییر دهد.

عوامل موثر در قدرت باروری اسپرم در رژیم پسرزایی

لباس زیر گشاد

گفته می‌شود که لباس زیر گشادتر شانس شما را برای پسردار شدن افزایش می‌دهد. این به این دلیل است که لباس زیر تنگ دمای کیسه بیضه را افزایش و تعداد اسپرم تولید شده را کاهش می‌دهد. اسپرم‌های ماده (اسپرم های کروموزوم X) انعطاف پذیرتر هستند و گفته می‌شود شانس بیشتری برای زنده ماندن در دماهای بالاتر دارند.

آجیل و دانه‌ها

آجیل و دانه‌ها می‌توانند کیفیت اسپرم را بهبود بخشند. آجیل و دانه‌ها حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند که می‌توانند به بهبود کیفیت اسپرم کمک کنند.

سدیم

رژیم غذایی خود را با غذاهای غنی از سدیم تقویت کنید. بنابراین، با خیال راحت از غذاهای شورتر مانند سیب زمینی سرخ شده، چیپس و کراکر استفاده کنید.

پتاسیم

همچنین، از غذاهای حاوی پتاسیم، از جمله میوه‌هایی مانند موز، آووکادو و سیب، و همچنین سبزیجاتی مانند بروکلی و اسفناج استفاده کنید. این غذای غنی از پتاسیم از محیط قلیایی‌تری پشتیبانی می‌کنند که سطح pH را در دستگاه تناسلی شما افزایش داده و برای “اسپرم پسر” عالی است.

غلات

برای بچه‌دار شدن باید انرژی و مواد مغذی بیشتری دریافت کنید، بنابراین هر روز صبح با غلات صبحانه غنی از مواد مغذی به خودتان کمک کنید و از غذاهای نشاسته‌ای مانند نان و سیب زمینی استفاده کنید.

زینک

مقدار زیادی غذاهای دریایی و انواع گوشت داشته باشید تا زینک مورد نیاز برای حمل نوزاد پسر را به شما بدهد.

مقدار زیادی غذاهای دریایی و انواع گوشت مصرف کنید، تا زینک مورد نیاز برای حمل نوزاد پسر را به شما بدهد.

مقدار زیادی غذاهای دریایی و انواع گوشت مصرف کنید، تا زینک مورد نیاز برای حمل نوزاد پسر را به شما بدهد.

عوامل کاهش‌دهنده قدرت باروری اسپرم

چند عامل اثرگذار است که آقایان باید از آن‎ها اجتناب کنند زیرا ممکن است سلامت اسپرم و قدرت باروری مردان را کاهش دهد و تاثیر رژیم پسرزایی را نیز از بین ببرد:

گوشت‌های فرآوری شده

شامل هات داگ، سالامی، گوشت گاو، بیکن و غیره است. آنها خوشمزه هستند بله، بیکن می‌تواند طعم هر چیزی را بهتر کند. در مورد اسپرم، مطالعات متعددی خوردن گوشت قرمز فرآوری شده را با کاهش تعداد اسپرم و تغییر تحرک اسپرم مرتبط می‌کند. مشخص نیست که این غذاها چگونه بر اسپرم تأثیر می‌گذارند، اما به نظر می‌رسد تأثیر مثبتی ندارد. توجه داشته باشید، همین مطالعات ارتباطی بین خوردن مرغ و کاهش سلامت اسپرم پیدا نکردند.

 چربی‌های ترانس

محققان در درجه اول نگران چربی‌های ترانس هستند که خطر بیماری قلبی را افزایش و تعداد اسپرم‌ها را کاهش می‌دهند.

سویا و محصولات جانبی آن

محصولات سویا حاوی فیتواستروژن‌ها هستند – ترکیبات استروژن مانند که از گیاهان به دست می‌آیند. مطالعه‌ای روی 99 مرد از کلینیک‌های باروری در بوستون به این نتیجه رسید که مصرف بیش از حد سویا ممکن است غلظت اسپرم را کاهش دهد.

آفت کش ها

این‌ها احتمالاً ترسناک‌ترین موارد در این لیست هستند، زیرا غذا نیستند، اما همچنان به آن‌چه می خوریم ختم می‌شوند و اثرات مخرب بیشتری دارند. به علاوه، آن‌ها همه جا هستند. بدیهیست که آفت‌کش‌ها به سبزیجات و میوه‌ها ختم می‌شوند. آن‌ها همچنین به دلیل منابع آب آلوده، به گوشت و ماهی نیز می‌رسند. برخی از مواد شیمیایی موجود در آفت‌کش‌ها می‌توانند از ظروف پخت و پز نچسب نیز وارد غذاها شوند.

لبنیات پرچرب

اگر اسپرم را به عنوان بخشی از بدن در نظر نگیرید، ممکن است شیر ​​برای بدن مفید باشد. اما مطالعه نشان می‌دهد که مصرف بیش از اندازه محصولات لبنی پرچرب (شیر کامل، خامه و پنیر) با کاهش تحرک و شکل غیر طبیعی اسپرم مرتبط است. برخی از این موارد ممکن است به دلیل مصرف استروئیدهای جنسی در مواد غذایی گاوها باشد.

مصرف بیش از اندازه محصولات لبنی پرچرب (شیر کامل، خامه و پنیر) با کاهش تحرک و شکل غیر طبیعی اسپرم مرتبط است.

مصرف بیش از اندازه محصولات لبنی پرچرب (شیر کامل، خامه و پنیر) با کاهش تحرک و شکل غیر طبیعی اسپرم مرتبط است.

دیدگاه طب سنتی درباره تعیین جنسیت با تغذیه

اگر قصد بچه‌دار شدن دارید، ابتدا با پزشک متخصص طب سنتی مشورت کنید تا مزاج شما و همسرتان را مشخص کند. آن‌گاه می‌توانید یک رژیم پسرزایی یا دخترزایی داشته باشید که در کنار عوامل دیگر باید رعایت کنید و نتیجه مطلوب را بگیرید.

به طور کلی از دیدگاه طب سنتی چند عامل موجب پسرزایی می‌شود:

 • گرم و مرطوب بودن مزاج جنسی و جسمی زن و مرد
 • سالم و قوی بودن اسپرم‌های مرد
 • مقاربت در زمان مناسب و بلافاصله بعد از اتمام سیکل قاعدگی زن
 • رژیم غذایی گرم و مرطوب زن و مرد
 • ماساژ بدن با روغن‌های گرم مانند روغن زیتون، روغت بادام شیرین, کنجد یا سیاهدانه

رژیم غذایی پسرزایی از دیدگاه طب سنتی

نکته بسیار مهم در مورد غذاهای گرم این است که حتما باید زیر نظر پزشک مصرف شوند. در غیر این صورت ممکن است موجب بیماری یا اختلال در رشد جنین شود:

 • میوه‌های گرم مانند خرما، موز، گلابی، خرمالو، انجیر، کشمش، انبه، انگور، آناناس، هویج، سیب، توت خشک، طالبی، به
 • گوشت گوسفند، میگو، شترمرغ، بلدرچین، بوقلمون، مرغ محلی، اردک، خروس، کبوتر، آهو، شتر
 • انواع ترب
 • سیب‌زمینی
 • خاکشیر
 • گندم
 • شلغم
 • مویز
 • کنجد
 • تخم‌مرغ
 • بادام درختی
 • ارده
 • حلیم
 • جگر
 • زیره، آویشن، دارچین
 • گردو
 • آب گرم
 • فندق
 • پسته
 • کرفس
 • بادمجان

رژیم غذایی دخترزایی از دیدگاه طب سنتی

برای دختردار شدن باید زیر نظر پزشک از رژیم غذایی با طبع سرد استفاده کنید:

 • مصرف لبنیات
 • میوه‌های سرد مانند مرکبات، انار، آلو، هندوانه، گیلاس و زردآلو
 • مصرف کاهو، خیار، گوجه
 • گوشت ماهی و مرغ
 • مصرف غذاهای آبکی و آب‌پز
 • کاهش مصف ادویه
 • گشنیز
 • کدو

نکته:

مصرف بیش از اندازه و مداوم مواد غذایی با طبع سرد، ممکن است موجب ناباروری شود.

برای دختردار شدن باید زیر نظر پزشک از رژیم غذایی با طبع سرد استفاده کنید

برای دختردار شدن باید زیر نظر پزشک از رژیم غذایی با طبع سرد استفاده کنید

عوارض روش تعیین جنسیت با رژیم غذایی

مادران عزیز طی دوران بارداری باید رژیم‌های غذایی خود را ، زیر نظر پزشک متخصص زنان مصرف کنند. افراط در غذاهای موجود در رژیم پسرزایی یا رژیم دخترزایی و مصرف خودسرانه موادغذایی، ممکن است صدمات جبران‌ناپذیری به جنین واردکند. نکته مهم این است که از تمام مواد غذایی، به اندازه استفاده کنید مگر مواردی که تمام خانم‌های باردار از مصرف آن منع شده‌اند و سقط‌آور هستند.

سوالات متداول درباره رژیم پسرزایی, تعیین جنسیت با جنین و رژیم دخترزایی

 چگونه شانس پسرزایی را افزایس دهیم؟

به طور کلی زیر نظر پزشک، باید سه دسته مواد غذایی را در در برنامه غذایی خود بگنجانید:

 • پتاسیم و سدیم؛ مانند موز، سیب‌زمینی، آووکادو، اسفناج، گوجه و میوه‌های خشک
 • مواد غذایی قلیایی؛ مانند اسفناج، بروکلی، گوجه، کلم، آووکادو
 • مواد غذایی غنی از تستوسترون؛ مانند گوشت قرمز

آیا تعیین جنسیت با تغذیه امکان‌پذیر است؟

باید بگوییم تغذیه به تنهایی، در تعیین جنسیت موثر نیست اما در اگر در کنار چند نکته دیگر مانند زمان و نحوه مقاربت و کیفیت اسپرم رعایت شود، می‌تواند شانس پسردارشدن یا دختردار شدن را بسیار افزایش دهد.

چه غذاهایی برای پسردار شدن مناسب است؟

هر چه طبع غذاهایی که می‌خورید، گرم‌تر و محیط رحم، کم‌تر اسیدی باشد، شانس پسردار شدن بیشتر خواهد شد. موز، خرما، بادمجان، کنجد، گردو، گوشت گوسفند و میگو از جمله مواد غذایی گرم و مرطوب هستند.

آیا رژیم تعیین جنسیت عوارض دارد؟

اگر رژیم غذایی شما زیر نظر پزشک متخصص باشد، خیر.

آن‌چه از مقاله رژیم پسرزایی آموختیم

هیچ راهی برای تضمین داشتن پسر به تنهایی از طریق رژیم وجود ندارد. تنها راه برای اطمینان از داشتن پسر این است که دانشمندان یک جنین را بر اساس جنسیت برای شما انتخاب کنند. این روش در برخی کشورها غیرقانونی است. برخی معتقدند با توجه به زمان تخمک گذاری می‌توانید بر جنسیت کودک خود تأثیر بگذارید. اسپرم‌های تولیدکننده مرد سریع‌تر شنا می‌کنند و زودتر خسته می‌شوند، بنابراین رابطه جنسی باید در زمان تخمک‌گذاری انجام شود تا اسپرم پسر موفق شود.

مهم‌ترین نکته‌ای که هنگام تلاش برای بچه دار شدن باید به خاطر بسپارید این است که یک کودک سالم داشته باشید. اگرچه امتحان کردن پیشنهادات بالا به امید افزایش شانس خود برای خوش آمد گویی به نوزاد پسر ضرری ندارد، لازم است بدانید که این راه‌کارها صرفا شانس پسردار شدن یا دختردار شدن را افزایش می‌دهند.

منبع: +++

در رژیم پسرزایی چه غذاهایی بخوریم؟ روش انتخاب جنسیت جنین با تغذیه - 10 - رژیم پسرزایی - رژیم بارداری

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 4.5 از 5
  به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
مریم 1403/04/01

سلام فولیک اسید رو قبل از بارداری باید شروع کرد.

کارشناس به اندام 1403/04/02

سلام بله عزیزم

دریا 1403/03/23

عالی بود شما بی نظیر هستید

کارشناس به اندام 1403/03/24

تشکر از نگاهتون عزیزم

-مینا 1403/03/10

سلام عالی بود امیدوارم نتیجه بگیرم

کارشناس به اندام 1403/03/11

سلام تشکر از لطف شما

-مژده 1403/03/03

مطالبتون مفید بود بود امیدوارم موفق بشم

کارشناس به اندام 1403/03/04

ممنون از حسن نظری که دارین عزیزم

-سمیه 1403/02/27

سلام رژیم غذای چند درصد کمک به تعیین جنسیت میکنه

کارشناس به اندام 1403/02/28

سلام عزیزم به تنهایی تاثیرگذاری کمی داره مجموعه ای از رفتارها میتونه موثر باشه تغذیه باید به گونه ای باشه بدن مادر دچار کمبودی نشه

- 1402/11/30

خیلی عالی بود انشاالله نتیجه بگیریم

کارشناس به اندام 1402/12/01

ممنون از لطفتون عزیزم انشالله

- 1402/11/24

عالی بود ممنون از اینکه مطالب رو در اختیار ما داشتید امیدوارم هر چی از خدا میخواهید نصیب شما شود

کارشناس به اندام 1402/11/25

ممنون از توجه ولطفی که بما دارین عزیزم

-بهمن 1402/11/04

عالی و کامل بود ممنون

کارشناس به اندام 1402/11/05

مرسی ازتوجهتون عزیزم

- 1402/09/14

عالی

کارشناس به اندام 1402/09/15

ممنون

-eli 1402/09/13

سلام ممنون ازمطالب های زیباتون خسته نباشید

کارشناس به اندام 1402/09/14

سلام تشکر ازهمراهی شما عزیزم

-کریمی 1402/07/26

خیلی کامل بود انشاالله که نتیجه بکیریم

کارشناس به اندام 1402/07/27

ممنون از شما انشالله نتیجه بخش وموثر باشه

- 1402/04/24

بسیار کامل وجامع بود خداوند خیر کثیر عنایت بفرماید

کارشناس به اندام 1402/04/25

نظر لطف شماست عزیز برقرار باشید

-شیخه 1402/04/15

سلام و تشکر بسیار مفید و کاربردی هست. خسته نباشید

کارشناس به اندام 1402/04/16

سلام ممنون از همراهی شما عزیزم