چای سفید و لاغری ؛ آیا چای سفید واقعا لاغر کننده است؟

چای سفید و لاغری ؛ چای سفید محصول همان گیاهی است که چای سبز و چای سیاه را از آن بدست می آورند. چای سفید از جوانه های جدید و برگ های بسیار جوان این گیاه ساخته می شود. به دلیل فرآوری مختصر چای سفید نسبت به چای سبز و سیاه مواد مغذی بیشتری در […]

چای سفید و لاغری
میانگین امتیاز 4.1 از 5

زمان مطالعه 16 دقیقه

تعداد بازدید 19710

تاریخ انتشار

چای سفید و لاغری ؛ چای سفید محصول همان گیاهی است که چای سبز و چای سیاه را از آن بدست می آورند. چای سفید از جوانه های جدید و برگ های بسیار جوان این گیاه ساخته می شود. به دلیل فرآوری مختصر چای سفید نسبت به چای سبز و سیاه مواد مغذی بیشتری در خود نگه می دارد. احتمالا فرآیند تولید این چای سبب شده دانشگاه پیس در سال 2004 اعلام کند تاثیر ضد ویروسی و ضد باکتریایی چای سفید از انواع سبز و سیاه بیشتر است. در پژوهشی دیگر دانشمندان آلمانی نشان دادند چای سفید سلول های چربی را از بین می برد و سبب چربی سوزی می شود.

چای سفید دارای موادی است که کمک می کند مقداری از وزن را کاهش دهید اما وقتی بحث درباره کاهش و سوزاندن چربی شکمی است نمی توانید فقط به اضافه کردن چای سفید در رژیم غذایی حساب کنید. قبل از شروع هرگونه رژیم غذایی حتما با پزشک خود مشورت کنید.

چای سفید و لاغری

 

چربی شکمی چیست؟

چربی شکمی نوع چربی ناسالم شناخته می شود. چربی شکمی در  بخش میان تنه را چربی احشایی می گویند. این نوع چربی سبب افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی و دیابت نوع 2 می شود. در خانم ها چربی شکمی اضافی خطر ابتلا به سرطان پستان و نیاز به جراحی کیسه صفرا را افزایش می دهد اما با کمک رژیم غذایی سالم و ورزش چربی شکمی از بین می روند و زندگی نسبت به زمانی که وزن اضافه داشتید ساده تر می شود.

چای سفید و لاغری - چربی شکمی

 

چای سفید چه تاثیری در کاهش وزن دارد؟

چای سفید و لاغری با هم در ارتباطند چون تمام چای ها به جز دمنوش های گیاهی محصول یک گیاه هستند. چای سفید نسبت به چای سبز و سیاه کمتر اکسیده می شود در نتیجه مقدار کاتچین موجود در آن بیشتر است. کاتچین موجود در چای سبز ممکن است سوخت و ساز بدن را افزایش دهد. چای سفید همچنین یکی از منابع کافئین است که تصور می شود به افزایش کاهش وزن کمک می کند.

 

تصور غلط درباره کاهش چربی موضعی

شاید کاهش وزن و چربی سوزی در قسمت هایی نظیر شکم ساده باشد ( البته برای بعضی ) اما هیچ گونه غذا یا ورزش خاصی وجود ندارد که با استفاده از آن چربی نقطه خاصی از بدن را کاهش دهید. در طول کاهش وزن برای بدست آوردن انرژی، چربی از سراسر بدن نه فقط شکم سوزانده می شود. چای سفید مقداری سرعت سوخت و سازتان را برای کاهش وزن بالا می برد اما کمک نمی کند تنها از یک نقطه کاهش وزن داشته باشید.

 

چای سفید و لاغری ؛ چگونه وزن کم کنیم؟

شاید چای سبز در کاهش وزن کمک کننده باشد اما متخصصان معتقدند مواردی مانند دمنوش لاغری چای سفید و لاغری زمانی تاثیرگذار خواهند بود که با رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی ترکیب شوند. برای کاهش وزن و از بین بردن چربی شکمی توصیه می شود در بیشتر روزهای هفته حداقل روزی 30 دقیقه ورزش انجام دهید. همچنین مهم است که در رژیم غذایی خود تغییرات ایجاد کنید. این تغییرات عبارتند از:

  •   کاهش مقدار وعده های غذایی
  • استفاده از غذاهای کم کالری با مواد مغذی بالا مانند میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و منابع کم چرب پروتئین

چای سفید و لاغری - کاهش وزن

 

مراحل به کار بردن چای سفید

گام اول

 ابتدا باید فروشگاهی معتبر برای خرید چای سفید پیدا کنید تا محصولی با کیفیت در اختیارتان قرار دهد. قوری بزرگ را انتخاب کنید تا برگ چای فضا برای پهن شدن داشته باشد و بهترین طعمش را در اختیارتان بگذارد.

چای سفید و لاغری - خرید کردن

 

گام دوم

 چای را درست دم کنید، برای هر فنجان یک قاشق چای خوری برگ چای لازم است. آب جوش را در کتری چای روی برگ های چای سفید بریزید و سپس اجازه دهید چای به مدت 3 تا 4 دقیقه خیس بخورد تا به بهترین شکل آماده شود. چای را درون فنجان بریزید. چای سفید را ساده بنوشید تا طعم فوق العاده آن را خوب حس کنید. شکر یا شیر به آن اضافه نکنید که سبب افزایش چربی و کالری می شود.

چای سفید و لاغری - دم کردن

 

گام سوم

 برای حداکثر بهره بری از چای سفید سه مرتبه در روز از آن بنوشید. بین ساعاتی که چای می نوشید چند ساعت فاصله بیندازید. سعی کنید بعد از هر وعده چای سفید بنوشید. قبل از خواب چای سفید ننوشید چون سبب بی نظمی در خواب می شود.

چای سفید و لاغری

 

گام چهارم

 برای اطمیمنان از حداکثر کاهش وزن، رژیم غذایی و برنامه ورزشی سالم را دنبال کنید. از چای سفید جهت بالا بردن سرعت سوخت و ساز بدن استفاده کنید اما به یاد داشته باشید چای سفید به تنهایی جادو نمی کند. سه مرتبه در هفته ورزش کنید، ورزش های هوازی و قدرتی را با هم انجام دهید. در طول روز 5 تا 6 وعده کوچک میل کنید. در طول روز زیاد آب بنوشید و شب هم به اندازه بخوابید.

 

خواص چای سفید

1- سرشار از آنتی اکسیدان هاست

دمنوش لاغری چای سفید سرشار از پلی فنل ها است که دارای مزیت آنتی اکسیدانی هستند. آنها با محافظت از بدن در برابر رادیکال های آزاد به کاهش التهاب مزمن کمک می کنند. از آنجا که کاهش التهاب به کاهش وزن نیز کمک می کند بنابراین به ارتباط نه چندان آشکار چای سفید و لاغری نیز می توان پی برد.

 

2- به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی نیز کمک می کند

پلی فنل ها مانند آنهایی که در چای سفید پیدا می شود به استراحت رگ های خونی، تقویت ایمنی و پیشگیری از تبدیل شدن کلسترول بد به اکسیده شدن کمک می کنند. این فاکتورها نیز در کاهش خطر بیماری های قلبی مفید هستند.

چای سفید و لاغری - مشکلات قلبی

 

3- به کاهش وزن کمک می کند

حتما در مورد چای سفید و لاغری مطالبی را از گوشه و کنار شنیدید. چای سفید منبعی مناسب از کافئین و کاتچین است. این دو ماده تاثیری هماهنگ در چربی سوزی و افزایش سرعت سوخت و ساز بدن دارد.

چای سفید و لاغری

 

4- از دندان ها در برابر باکتری ها محافظت می کند

چای سفید منبعی غنی از فلوراید، کاتچین و تانن ها است. چندین پژوهش نشان دادند این مواد به مقابله با باکتری هایی که سبب ایجاد پلاک روی دندان ها می شوند کمک می کنند.

چای سفید و لاغری - باکتری های موجود در دهان

 

5- دارای ترکیباتی است که با سرطان مقابله می کنند

نتایج پژوهش ها نشان دادند عصاره چای سفید چندین نوع از سلول های سرطانی را متوقف کردند و اجازه پخش شدن به آنها نمی دهند. با این حال برای اثبات کامل این موضوع به بررسی های انسانی بیشتری نیاز است.

چای سفید و لاغری - ضد سرطان

 

6- خطر مقاومت به انسولین را کاهش می دهد

مقاومت به انسولین مشکلی خطرناک است که با بیماری های مزمن بسیاری ارتباط دارد. پژوهش ها نشان دادند پلی فنل ها مانند آنهایی که در چای سفید پیدا می شوند خطر مقاومت به انسولین را کاهش و کنترل روی قند خون را افزایش می دهند.

چای سفید و لاغری - مقاومت به انسولین

 

7- ترکیبات موجود در چای سفید در برابر پوکی استخوان محافظت می کند

پوکی استخوان در میان افراد مسن شایع است و سبب شکستگی می شود. ترکیبات یافت شده در دمنوش لاغری چای سفید از جمله پلی فنل هایی که کاتچین نام دارند خطر ابتلا به پوکی استخوان را با بهبود رشد استخوان و جلوگیری از ضعیف شدن استخوان ها کاهش می دهند.

چای سفید و لاغری - پوکی استخوان

 

8- به مقابله با پیری پوست کمک می کند

چای سفید و ترکیباتش از پوست در برابر آسیب های مرتبط با پیری جلوگیری می کنند. این مورد شامل آسیب های خارجی از اشعه های UV خورشید و آسیب های داخلی از ترکیبات سلولی که به شبکه فیبر پوست آسیب برسانند، می شود.

چای سفید و لاغری - پیری پوست

 

9- در برابر بیماری های پارکینسون و آلزایمر محافظتتان می کند

EGCG که در چای سفید پیدا می شود با کاهش خطر ابتلا به آلزایمر و پارکینسون در ارتباط است. EGCG به مقابله با التهاب و پیشگیری از تجمع پروتئین ها و آسیب زدن به عصب ها پیشگیری می کند. این موارد هر دو با بیماری های آلزایمر و پارکینسون در ارتباط هستند.

چای سفید و لاغری - آلزایمر

 

10- آماده کردنش ساده است

همانطور که قبلا گفتیم آماده کردن چای سفید بسیار ساده است و کافی است برگ های آن را 3 تا 5 دقیقه در آب داغ قرار دهید. بسته به میل خودتان با اضافه کردن برگ های بیشتر چای سفید، چای خود را نیز قوی تر کنید.

چای سفید و لاغری ؛ آیا چای سفید واقعا لاغر کننده است؟ - 31 - چای سفید و لاغری - خواص مواد غذایی

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 4.1 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
سمیه قنبری 1403/02/29

بسیار عااااالییییی بود استفاده کردم و راضی بودم❤

کارشناس به اندام 1403/02/30

سپاس از همراهی وتوجه شما عزیزم

-اسماعیل 1402/05/04

مفید و کاملاً علمی

کارشناس به اندام 1402/05/05

تشکرعزیزم

Shiva 1400/10/19

عالی بود خیلی استفاده کردم، متشکرم موفق باشید.

کارشناس به اندام 1400/10/19

ممنون از همراهی شما دوست عزیز

شیوا 1400/10/16

بسیار مفید بود، استفاده کردم، موفق باشید 🙏🙏

کارشناس به اندام 1400/10/18

ممنون از لطف شما دوست عزیز